Vai pēc 25.maija pasākumu fotogalerijas vairs nevarēs brīvi publicēt? 5

Komentāri (5)

Armands Jaunpetrovics 16.05.2018. 10.14

“Piemēram, kopskati ar daudziem cilvēkiem, grupu bildes,” – varētu padomāt ka grupu bildēs nevar atpazīt konkretas personas 😀

0
0
Atbildēt

0

J.Biotops 24.03.2018. 11.10

Fotografēšanas liegumi ir tikai viena maza nejēdzība, ko rada tā murgainā Vispārējā datu aizsardzības regula (GDPR). Tiesa, baram viduvēju advokātu arī cīņa ap knipsēšanu radīs leknas ganības.
Visai sabiedrībai daudz kaitīgāka ir neizbēgamā neproduktīvu darba vietu radīšana. Uzraugu kantori vēl būtu tā mazākā bēda, bet viņu dēl uzņēmumos un iestādēs nāksies pieņemt darbiniekus, kas “atbildēs’ par datu aizsardzību un, galvenais, regulāri pareizi atskaitīsies. Kas negribēs tādiem algu maksāt, būs spiests pirkt “ārpakalpojumu”, tātad barot citus liekēžus. Noteikumi un to precizējumi, iekšējās instrukcijas, esošo darbinieku pienākumu pārskate, atbildības precizēšana… ieviešanas plāni, progresa ziņojumi, ceturkšņu atskaites un pusgada analīzes…
Par šo visu mūsu politkāņi neliekas ne zinis, nav ja nekāda Stambula konvencija, par ko pāva astes zaigot zaigo. Kaut posts no šīs stulbās regulas gaidāms milzīgs.

+2
0
Atbildēt

0

AK 24.03.2018. 09.32

Kārtējā ES lieta, kas norāda, ka ES arvien vairāk kļūst par PSRS 2.

Slēgtā publiskā pasākumā (koncerts, klubs) tiesībām noteikt ko var un ko nevar fotografēt jābūt tikai pasākuma organizatoriem. Savukārt uz ielas vai āra pasākumos (piem., pilsētas svētki Vērmaņdārzā), vispār nevar būt nekādi ierobežojumi. Tā visa ir publiska vide, un nevienu nevar ierobežot tur bildēt.

Protams, ja mans ģīmis tur trāpās bildē, bildes autoram nebūtu tiesību to tirgot vai citādi izmantot komerciālos nolūkos bez manas piekrišanas, tas būtu normāli, bet liegt bildi vispār publicēt bez manas piekrišanas – kārtējais absurds.

Respektīvi – līdzšinējā kārtība (apmēram tāda, kā augstāk aprakstīju) bija normāla un darbojās adekvāti.

Tagad sanāks tā – es piemēram Vērmaņdārzā kaut kādā pasākumā nobildēju sievu, piemēram, pie kaut kāda smuku lietu tirgotāja stenda, lai sieva var bildi ielikt sev, piemēram, feisbukā. Bet bildēju nevis tuvplānu, bet plašāku skatu, lai ir vide redzama – tas stends, pasākuma noskaņa u.tml. Tagad sanāks, ka ja tai bildē būs kaut viens cilvēks vēl kadrā, tad to nemaz nevarēs publicēt feisbukā.

Būs vēl te daudz skandāli jūtu. Kas bija vainas līdzšinējai kārtībai? Diemžēl ES arvien vairāk iet debilizācijas un 1984 virzienā.

+2
-1
Atbildēt

1

  AK > AK 24.03.2018. 10.07

  Precizēšu, neprecīzi izteicos – nevienu nevar ierobežot ne tikai bildēt pubkiskā vidē, bet nevienu arī nevar ierobežot publicēt bildes, kas uzņemtas publiskā vidē, vienalga kas tais bildēs būtu redzams.
  Ir tikai normāli, ja atrodies publiskā vidē, tad rēķinies, ka vari tikt nobildēts. Tevi tāpat visi tur redz. Privātā teritorijā, protams, gan neviens līst bildēt nevar bez atļaujām, kur nu vēl kaut ko tur nobildētu publicēt.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  altinyildiz > AK 24.03.2018. 12.43

  Regula ir pieņemta pērkamo kremļa mauķeļu aizsardzībai. Staļiniskam izdzimtenim, WWII un GULAG apoloģētam, latviešu grūtnieču dedzinātāja Vasjkas Kononova fanātam, Zatleram, noteikti nepatīk atgādinājumi par viņa uzdzīvošanu JV ballē, vai krievu bandīta, Zaharjina, jubilejā, vai atgādinājums par viņa čekas pielikto uzraugu Meļņiku. Čekistu un bandītu kājslauķim, bankrotam Dombrovskim, nav glaimojoša bilde, kur tas čekas ložā, arēnā Rīga, ar uzmauktu klauna tērpu, iespiests starp čekistiem, vai kur tas kopā ar Krievijas organizēto noziedzību un čeku apkalpojošo, baņķieri, naudas mazgātāju, terorisma finansētāju un UA andelētāju, cionistu noziedznieku Suharenko. Kādreizējai čekas tiešās pakļautības uzņēmuma, ОВИР, apzinīgai darbiniecei Āboltiņai, arī godu nedara sēdēšana pie viena dzīru galda ar Krievijas FSB emisāru, Savicki.
  Poļu tautas ienaidniekam, nodevējam Tuskam, ļoti gribētos, lai bilde, kur tas kopā ar Putinu pēc 10.04.10. terora akta nespēja apvaldīt savu prieku, nebūtu uzņemta. Dombrovska patronam, putļerastam Junkeram, arī droši skeletu pilni skapji.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0