Pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā mazākumtautību skolās sāks pēc pusotra gada 37

Komentāri (37)

Edel Edel 16.04.2018. 00.35

Tiem, kas grib studēt, valoda nav šķērslis. Bet tiem, kam valodas nepadodas, nebūs tad nekādu iespēju izsisties šai dzīvē, jo pamatu pamati paliks nesaprasti. Skolām nav ne līdzekļu, ne metodiku, ne gribas kā īpaši strādāt ar tiem, kam kas nepadodas.
Es savus bērnus izvilkšu par spīti visiem Šadurskiem, bet ar nostāju, lai kā var, tā dodas prom. Neturēšu un patriotisms pat blakus nestāvēs.
Lasu par gaidāmajām reformām un mati sacelas stāvus, un it īpaši, jo mani bērni tiek šajās dzirnavās pašā izmainu sākumā, kad vēl nekas nav aprobēts. Nenovēlu nevienam vecākam piedzīvot šo izmēģinājuma trusīšu sajūtu.

0
0
Atbildēt

0

J.šveiks 23.03.2018. 17.35

tāds apzīmējums , kā mazākumtautību skolas ir jāizmet no apgrozības , nedrīkst bērnus šķirot ,pēc tautības Amērikā ar bija laiki kad mellādainos bērnus neuzņēma skolās kur mācījās tikai balto bērni, nesaprotu , kalab krievi savējos grib nošķirot no latviešu bērniem, , nedzīvojam taču pāris gadu simteņu atpakaļ, lai nei zzustu valodas kultūra , tad to pēc vēlēšanās dara privāti , bet ne par valsts valodu, un tām 13 Rīgas krievu privātskolām vlas finansējums jāpārtrauc.

+1
0
Atbildēt

1

  J.šveiks > J.šveiks 23.03.2018. 17.36

  k.lab.
  valsts finansējums jāpārtrauc

  +1
  0
  Atbildēt

  0

vitalisvita 23.03.2018. 12.42

Uzskatu, ka runāt par politiku nav nopietni, ja mums nav pat vienota viedokļa par tik elementāriem jēdzieniem kā tauta un demokrātija. Tie tiek apzināti falsificēti, un diemžēl šī falsifikācija norit sekmīgi, jo to atbalstītāju rindas pieaug. Tādu “tautu staigāšanu atbalsta visi globalizētāji, okupanti un klaidoņi. Bet man ir tā privilēģija, ka mani, kā iedzimto aborigēnu, kas vadās pēc dabas likumiem, šāda politikāniska jēdzienu falsifikācija neskar.
Manā izpratnē tauta ir tāda sabiedrības daļa, kas integrējusies etniski (etnoss) un nekas vairāk, bet demokrātija ir šī etnosa vara savas attīstības teritorijā. Elementāri! Un tā nedomāju vien es, bet to skaidri un gaiši ir pateikuši jau senie grieķi, un arī mūsu politiskie „apustuļi” vēl šo jēdzienu svešvārdu vārdnīcās nav izdzēsuši.
Neviens taču nenoliegs, ka Dabas likumi ir arī Dieva likumi.Nu tad sekosim tiem! Un neklausīsim to “vienotas ekonomiskās telpas” un “sabiedrības bez robežām” propagandu, kas šos elementāros jēdzienus padara nekonkrētus un sabiedrībai nesaprotamus.

0
0
Atbildēt

1

  tonijs > vitalisvita 23.03.2018. 14.57

  Ļeņina idejas tavos tekstos dzīvo un uzvar. Vernoj dorogoj iģom, tovarišči!
  ………………
  Etnosa jēdziens ir Padomju Savienības beigu gados PSRS Zinātņu akadēmijas Etnogrāfijas institūta izstrādāta teorija, kas izskaidro tautību kā sociālu cilvēku kopums, kuras locekļi apzinās sevi kā vienota grupa, pretstatā pārējiem etnosiem. Jēdziena galvenais izstrādātājs bija Etnogrāfijas institūta ilggadējais direkors Juliāns Bromlejs[1]. Kopš Padomju savienības sabrukuma etnosa teorija ir zaudējusi nozīmi Krievijas Federācijas tautību politikas veidošanā[2] un akadēmiskajā vidē[3].
  https://lv.wikipedia.org/wiki/Etnoss

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 23.03.2018. 17.07

  То есть это хорошо или плохо? Ну у нас же в Конституции тоже теперь есть именно этническая оговорка

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > kolpants 23.03.2018. 21.56

  Tas, ka “nacionālpatrioti” lieto padomju jēdzienus, nav ne labi, ne slikti, tas ir normāli un saprotami, un atbilst viņu domāšānas veidam. Satversmē nebija nekas jāmaina, tā bija pietiekami laba tāpat.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 24.03.2018. 12.25

  Так изменения в преамбуле конституции поддержали все депутаты коалиции, не только депутаты НО.

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 23.03.2018. 00.26

Пока непонятно только два пункта:
1. Наберет ли ЦС столько голосов, как на выборах 2014, или значительную часть отнимет Жданока?
2. Голосовать за ЦС или Жданоку? В 2014 было проще-за ЦС не хотелось, другие не подходили. Но сейчас сделано все, чтобы стимулировать идти на выборы, осталось только выбрать ЦС или Жданок.

+1
-1
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > kolpants 23.03.2018. 13.55

  Latvijas valsts pienākums ir rūpēties par pamatnācijas labsajūtu,par savu cittautieša etnisko sakņu saglabāšanu jārūpējas katram pašam individuāli.Tā tas notiek visā pasaulē.Ar aprakstīto izvēli tu atzīsti sevi par piekto kolonu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > Bārdainais Signe 23.03.2018. 17.14

  Нет, своим выбором и ощущению пятой колонной я обязан именно политике страны. Которая меня так упорны тыкала и убеждала, что я пятая колонна, что я в итоге понял, что мне проще стать пятой колонной, чем пытаться доказать обратное.
  И потому что для достижения цели “знание латышского языка” государство абсолютно осознанно выбирает такие методы, чтобы желание достижения этой цели было бы как можно ниже.
  Как мне недавно сказал один знакомый-да, мои дети будут знать латышский. Но теперь я сделаю все возможное, чтобы они его использовали в необходимом минимуме. Ну, например, как только они почувствуют, что их собеседник не этнический латыш, тут же будут переходить на русский. То есть в магазине они будут говорить с продавцом на русском, как бы это не травмировало морально рядом стоящего латыша. Ну и т.д.
  У меня не было аргументов с ним поспорить, в принципе, готов поддержать его логику.
  К сожалению, я переоценил желание латышей строить единое общество, и отдал детей в латышскую школу( Но по мере сил будем решать и эту проблему.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > kolpants 23.03.2018. 19.08

  Vai tad krievi ar nelieliem izņēmumiem tā nav darījuši vienmēr?Neesmu ievērojis nekādas pārmaiņas lielas krievvalodīgo daļas uzvedībā.Es toreiz referendumā balsoju pret obligāto pāreju uz skolām tikai latviešu valodā,jo domāju,ka lietas tāpat pakāpeniski sakārtosies un Latvijas krievi sāks vairāk mācīties un lietot latviešu valodu.Man apkārt tā notikās,jo dzīvoju mazpilsētā,kur krievu ir ap 10 %…bet tad pie mums atbrauca strādnieki no Ventspils, kuri ne vārda latviski nesaprata!Kašmār,eto že kašmāār,i oņi ješčo borjutsja za počotnoje zvaņie… https://www.youtube.com/watch?v=UeWEMsj6ybM

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Bārdainais Signe 24.03.2018. 12.47

  Es toreiz referendumā balsoju pret obligāto pāreju uz skolām tikai latviešu valodā,jo domāju,ka lietas tāpat pakāpeniski sakārtosies

  НЕ понял логику. Думали, что все постепенно образуется, но голосовали за обучение только на латышском?
  Вообще-то процессы и были положительные. Во многих школах, где было двухпоточное обучение (часто это небольшие городки Видземе и Латгалии) становилось все больше латышских классов и меньше русских.
  При том все статистические обзоры тоже показывали позитивные тенденции-и в школы латышские отдают, и сам латышский все лучше знают.
  Я аж решил, что 90-тые в прошлом, и детей в лат.школу отдал.
  И тут раз тебе-школьная реформа 1. На тебе 2-сбор подписей за школы только на латышском.
  Ладно, продавили..народ призабыл. еще часть русских стала понемногу отдавать или переводить детей в латышские школы. надеясь, что латыши оценят тенденцию..добавят просто финансирование школам и учителям, придумают стимулирующие механизмы. Но нет…
  И тут на тебе 3-школьная реформа 2. И так случайно..перед выборами 2018.

  То есть ну делается все возможное, чтобы русских дожать, отбить желание. Такое ощущение, что латышам наоборот, НЕ нравится, что русские знают латышский все лучше, и латыши делают так, чтобы отбить желание использовать язык добровольно. А сделать рефлекс “латышский-это что-то насильно навязанное, не используй, если нет необходимости”
  Ну я вас с этим и поздравляю. Вам удалось еще одного убедить в своих истинных намерениях.

  И я практически уверен, что через года 3 будет очередное предложение реформы! Ну примерно так: а давайте сразу с 1 класса все на латышском! И заодно предложат в местных коллективах на работе говорить только на латышском. Сейчас вроде как несерьезно звучит. Но так и будет.

  P.S. и как продавленная реформа школы может заставить выучить язык тех, кому уже 40 и выше? Никак.

  P.S.S. да, будет такая категория тех, кому за 50-60, которые уже не освоят язык. Ну просто смиритесь с тем, что если приедут мои родсвенники с Даугавпилса в Ригу, будут говорить на русском. Потому что ну вот просто ситуация такая, что в Даугавпилсе вокруг них 98% русская речь.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > kolpants 24.03.2018. 13.18

  Balsoju PRET pāreju uz apmācību tikai latviešu valodā.Esi neuzmanīgs.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Bārdainais Signe 26.03.2018. 11.20

  Моя ошибка, прошу прощения!
  А я тогда вообще не пошел.

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 22.03.2018. 23.27

šodien šāds lēmums lielākajā daļā krievu tiek uztverts kā naidīgs solis, kurš ir vērsts pret viņiem

ну да, ну да, на самом же деле это ради самих русских! а мы, дебилы такие, не понимает этого!
Кстати, теперь вот появилась версия, что немцы делали концлагеря для евреев, чтобы тех спасти от ужасов войны! Просто евреи эту заботу неправильно поняли!
Вот и с русскими такая же беда!

А если серьезно..То даже мегалояльный Вячеслав Домбровский недавно в своей статье на Делфи признал, что латыши уверены, что русские типа не понимают истинные причины реформы.

0
0
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > kolpants 23.03.2018. 13.50

  Vajadzētu tomēr atcerēties,kā vairums krievu šeit atnāca.Ne jau dabiskas migrācijas ceļā,kad cilvēkam iepatīkas tauta,kura šeit dzīvo,Ne jau kā cilvēki,kuri gatavi iekļauties -kā pārveidotāji,iekarotāji,palīdzētāji,glābēji, un kā īpašnieki krievi šeit nokļuva.Tādiem cilvēkiem doma-kļūt par vietējās tautas daļu acīmredzot liekas kā sods,kā vietējo naida izpausme.Krievi šeit atnāca,lai nevis asimilētos,bet paši gaidīja,kad latvieši pārvērtīsies par krieviem,tur ir visa problēmas sakne.

  0
  -1
  Atbildēt

  3

  J.šveiks > Bārdainais Signe 23.03.2018. 14.31

  krievi vienmēr dzīvojuši haosā un nabadzībā , tādēļ ar kur labāk tur saskrien , piemērs šodien kas notieg pēterburgā spaidīgājos sankciju apstākļos
  https://www.novayagazeta.ru/articles/2018/03/20/75868-za-sanktsionkoy

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > Bārdainais Signe 23.03.2018. 15.19

  Nu atcerējāmies un tad? Kad tas bija? Pirms 50 gadiem? Vairāk? Kāds tagad ir gads? Tie, kas atnāca, jau ir nomiruši vai pensijā. Varbūt pietiks dalīt cilvēkus pēc tautībām? Nav citu, svarīgāku problēmu? NA un tās mazizglītotajiem atbalstītājiem acīmredzot nav.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Bārdainais Signe 23.03.2018. 17.18

  Ну желание стать частью местного народа вы шикарно отбили уже буквально сразу после независимости, введя окна натурализации. А чтобы и там не проскочили, ввели такие требования по сдаче языка, что сами латыши (в частных беседах, конечно) признавали, что не сдали бы язык.
  Ну и теперь каждые примерно 2-3 года напоминаете нам наше место. Поэтому не надо лицемерить. Хотя вот некоторые могут хотя бы честно в комментариях сказать-это за оккупацию вам, будем и дальше двигаться в плане деоккупации.

  Потому что если у основной, или главной (называй как угодно) есть ДЕЙСТВИТЕЛЬНО желание строить общую страну, то в принципе понятная и логичная цель знания языка достигается совершенно другими методами и инструментами. Но это если есть такое желание, а не желание просто отомстить и поприжать.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > kolpants 23.03.2018. 19.38

  It kā krievvalodīgo vidū nebūtu ievērojama,pamanāma daļa lielkrievu šovinistu,ar kuriem praktiski katram latvietim savulaik iznākusi kāda darīšana.Un interfronte?Piesardzība no latviešu puses ir pilnīgi loģiska un izskaidrojama,tā vēl ir ārkārtīgi mīksta attieksme,ņemot vērā neseno vēsturi.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Bārdainais Signe 24.03.2018. 12.54

  А почему бы этим шовинистам не появится благодаря тем же окнам натурализации?
  Я вот искренне не понимаю логику-то есть вы, в начале 90-тых введя окна натурализации, рассчитывали, что это будет стимул к лояльности? Правда, так думаете?
  Сам я тогда был еще слишком молод, но зато родители рассказывали, как многие были в шоке. Как так…нам же на митингах говорили “мы сейчас вместе, ура..вперед и вместе”. А потом-спасибо, пошли нахрен!

  Есть такая русская поговорка -вместе с водой ребенка выплеснули. В той ситуации-для того, чтобы отсечь несколько тысяч недовольных, вы “выплеснули” несколько десятков тысяч, если не сотен потенциально лояльных. То есть вы сейчас попросту боретесь с результатами своих же действий. Хотя я все больше прихожу к выводу, что так и было задумано. Создать огромную массу нелояльных, чтобы потом и своего избирателя держать на коротком поводке, используя железный аргумент “не проголосуете за нас, вот сейчас русские придут!”

  И сейчас конечно, делаете вид, что уже не помните, как с хороших должностей дорвавшиеся до власти латыши выкидывали русских, устраивали своих, главное достоинство которых было только знание латышского! Хотя у многих даже было знание латышского!
  Ах ну да, это же сейчас называется “это неправда, ну были может, отдельные случаи, но не тенденция”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Bārdainais Signe 24.03.2018. 12.57

  tā vēl ir ārkārtīgi mīksta attieksme

  То есть давай их еще больше прижмем, чтобы потом еще больше возмущаться нелояльностью?? Как говорил один персонаж “ну вы, блин, даете!”
  Даже не железная, а титановая логика!
  Вот сделайте запрет на работе говорить на русском между коллегами и потом возмущайтесь “ну чем эти русские опять недовольны”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  BardainaisSigne > kolpants 24.03.2018. 13.23

  Absolūti nepareiza motivācija. tiek piedāvāta.Naturalizācijas logi bija aiz piesardzības,lai visi krievi nesaskrietu pilsonībā un pēc tam nesabalsotu visādus kretīnus Saeimā,kuri pēc tam neļautu uzlikt valsts pamatus uz pareizajām sliedēm.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Bārdainais Signe 26.03.2018. 11.29

  А вам не приходило в голову, что если бы не было окон натурализации, то не было бы и таких партий как ЗАПЧЕЛ?
  На чем была политика ЗАПЧел? Что есть много русских, которым не дали даже возможность получить гражданство. И как думаете, чем бы они привлекали бы избирателя, если большинство было бы гражданами?

  Мне теперь наоборот кажется, что это был грамотный и продуманный ход-специально создать массу неграждан, потом понемногу облегчить получение-и таким образом получить идеальный раздражитель/пугалку для своего латышского избирателя.
  Я теперь вспоминаю, в какой истерике забилось НО, когда в 2014 Единство заикнулось о возможности коалиции с ЦС. И какое воодущевление было среди комментаторов рус.делфи. Конечно, были там и комментарии типа “ЦС предатели, и т.д.”. но большинство было в приятном шоке.
  Но потом очевидно, и часть Единства поняла, какого аргумента они себя лишат на выборах 2018… И отыграли назад.
  А такой шанс был.. Обвязали бы ЦС коалиционным соглашением и не было бы никакой сдачи Латвии России.
  Но увы..выбрали другой вариант

  0
  0
  Atbildēt

  0

kolpants 22.03.2018. 23.23

Jaunais mācību valodas regulējums paplašinās mazākumtautību jauniešu iespējas profesionālajā un augstākajā izglītībā, kur mācības notiek latviešu valodā, kā arī viņu konkurētspēju darba tirgū.

Я просто рыдаю от заботы! оказывается, главная-то проблема вовсе не в слабом знании естественных наук!
А только в плохом латышском у русских! Они же, очевидно, массово вылетают из ВУЗов на первом курсе из-за незнания латышского! Только до этого почему-то этот факт замалчивался! Наверно, не хотели травмировать бедных русских оккупантов.

Ну а у латышей автоматически вообще значит проблем нет с образованием-они же латышский уже знают!

0
0
Atbildēt

0

rinķī apkārt 22.03.2018. 18.03

Tā tad būs bijuši vajadzīgi veseli 29 gadi, lai Latvijas Republikā pilnībā ieviestu latviešu valodu kā vienīgo darba valodu visās mācību iestādēs 🙂 Un tas ir situācijā, kad latviešu valodai kopš neatkarības atjaunošanas brīža ir bijis valsts valodas status.
Un tagad salīdzināsim sabiedrisko domu Latvijā 1991. gadā un 2018. gadā, kad šāds lēmums par pāreju tika pieņemts. Kādas ir atšķirības sabiedrības noskaņojumu tagad un toreiz? Nekādas, ja nu vienīgi krievu šovinisti ir atjēgušies un ir “piecēlušies no ceļiem”, sekojot savas lielās dzimtens piemēram. 1991. gadā šāda pāreja tiktu pieņemta kā dabisks process atjaunotajā Latvijas Republikā, šodien šāds lēmums lielākajā daļā krievu tiek uztverts kā naidīgs solis, kurš ir vērsts pret viņiem. Kal dzelzi kamēr tā vēl karsta. Ir tāds latviešu sakāmvārds 🙂

+5
-1
Atbildēt

3

  Sskaisle > rinķī apkārt 22.03.2018. 18.47

  pie tam – vēl nav zvanīts – šitie pirmsvēlēšanu solījumi ir vairāk kā blusas kažokā

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  vvilums > rinķī apkārt 22.03.2018. 19.24

  Liela varbūtība, ka nākošo 4.gadu laikā jaunais saeimas sastāvs šīs pieņemtās likumu normas atcels, jo nākošo saeimu veidos Kremļa-lembja parauzas, ja skatās pēdējos reitingus, un līdz ar to valsts vēl ilgi līdzināsies moskovijas pavalstij.

  +3
  0
  Atbildēt

  2

  BardainaisSigne > vvilums 22.03.2018. 21.52

  Nu nu,kremļa padauzām zatleristiem nemaz nav tik labs reitings.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > vvilums 23.03.2018. 10.28

  Ну а кто ж вам виноват, если вы не учитесь на своих ошибках? Есть вероятность, что повторится сценарий выборов в думу в 2008 (или 2009?) году. Это как же мэру от НО надо было так умудриться управлять Ригой, что даже собственный избиратель на следующих выборах за него не проголосовал? Аналогично и с Новым временем-ну не доказал Аксенок своему избирателю, что он хороший мэр.
  Хотя тут иная ситуация-увидев рейтинги за месяца 2 до выборов, начнется великая пропаганда в стиле “спасай Латвию, русские идут, голосуй за нас, другого выбора нет” И избиратель со слезами на глазах опять проголосует за Единство, СЗК и НО. Ну а потом…а а потом продолжится выезд самых активных, работоспособных и инициативных. Ну к ним еще и добавятся русские, которые понимают истинную цель школьной реформы.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  tonijs > rinķī apkārt 22.03.2018. 19.33

  Lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Ir arī tāds latviešu sakāmvārds.

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  vitalisvita > tonijs 23.03.2018. 07.28

  Jā, uz tiem sakāmvārdiem jau latvieši ir naski, bet uzkāpt tribīnē un pateikt to, ka skolēnu nemācīšana latviešu valodā Latvijas skolās ir nelikvidētās okupācijas sekas, kuras beidzot ir jālikvidē, spēja vien Libānas arābu izcelsmes Latvijas patriots, ārsts un politiķis Hosams Abu Meri.
  Bet arī viņš, teikdams, ka okupācijas sekām jāpieliek punkts, nedaudz tomēr kļūdās. Aiz mācību valodas atjaunošanas skolās ir jāliek tikai komats, aiz kura okupācijas seku likvidācijas teksts jāturpina, un tas jādara līdz pilnīgai Latvijas atjaunošanai; – līdz tādai Latvijai, kādu to bija iecerējuši tās dibinātāji.

  +3
  -1
  Atbildēt

  3

  tonijs > vitalisvita 23.03.2018. 10.07

  Kādu Latviju tad tavuprāt bija iecerējuši tās dibinātāji? Tukšu un neapdzīvotu? Tos, kuri neaizbrauc labprātīgi, padzīsim ar varu? Vai tomēr tādu, kurā latvieši dzīvo kopā ar dažādām mazākumtautībām un visi kopā strādā personīgās labklājības un valsts uzplaukuma vārdā?

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  kolpants > tonijs 23.03.2018. 10.13

  Это не аргумент для патриотов)
  Кто-то из молодых политиков (они обычно более откровенны в своих высказываниях, “старики” уже любят обтекаемо говорить) выразился же “да пусть эти русские валят отсюда, в крайнем случае приедут мигранты, выучат язык и будут лояльными”. Правда, это было все до массового заезда мигрантов и случаев проявления их “лояльности” в Скандинавии и Германии (Кельне).
  Но, очевидно, латышской девушке патриотке приятнее пощупывания мигранта, чем слышать рядом русский язык.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > vitalisvita 23.03.2018. 10.09

  Я же говорю, официально придумывают всякие разные обоснования, типа забота о самих учениках, хотя все же понимают истинные причины.

  Кстати, хороший вопрос-а почему у латышей политиков не хватает смелости открыто об этом сказать? Даже у политиков НО? Они же тоже юлят “ой, мы против сегрегации, давайте вместе”.
  Почему не требуете у своих политиков говорить правду, озвучивать истинные цели реформы?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > vitalisvita 23.03.2018. 10.20

  nu pastāsti man , nu kā tu vari būt tik naiva – par kādu Latvijas valsts atjaunošanu var būt runa ja pašu latviešu nav Latvijā?

  nu viens arābs Abu Meri ir stipri par maz , lai atjaunotu 1918.gada Latviju – vajag iedzimtos, bet tos turpina iznīcināt

  lasu, kas jauns.lv , ka reizniece ozola liela ka nodokļu reforma ir izdevusies, tai pat laikā FM mūs informēja, ka par ndokļu reformu mēs praktiski uzzināsim gada beigās , kad vid mums sūtīs , cik esam parādā šai valstij,par to, ka esam atļāvušieš šeit dzīvot un elpot

  tu paskaties , kā kolpants – kā ērzelis svaigas auzas sajutis – nu tik būs un nu tik balsos, bet ko latvieši ? turpina kravāt koferus vai mirt

  Vai tiešām mēs kāds ticam, ka Austrumu slimnīcas šefam pieškirot algu 8 000 eur un visus binusus tiks atrisinātas medicīnas nozares problēmas?

  Vai arābiem jāuztruacas, ka valsts uzņēmums lattelekom translē tikai Putina Krievijas tv kanālus …

  ai labi – ko es te gaudoju – vienkārši uzsit pa nerviem šitā pļūkšķēršan a un cilvēku mānīšana

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: