Lūsi Polijā tur aizdomās par izvairīšanos no pāri par 48 milj. eiro nodokļos 9

Komentāri (9)

klusais 03.02.2018. 07.39

Kā vienmēr pa priekšu aizskrien šokējoši virsraksti, bet kas īsti notika realitātē neviens tā arī nepaskaidro … Bet realitātē viss ir nedaudz savādāk un Lūša nodarījums ir tikai tajā, ka viņa kompānija, kas ne tuvu nav vienīgā Latvijas kompānija, kas ar to nodarbojās, piegādāja degvielu uz Polijas akcīzes noliktavām ar autotransportu. Tas bija pietiekami ienesīgs bizness kaut visiem, kas tur piedalījās bija skaidrs, ka ekonomiski tam nav nekāda pamatojuma un ķēdes gala punktā ir nodokļu krāpšanas shēma, bet tas nenozīmē, ka Latvijas piegādātāji nodarbojās ar pašu nodokļu krāpšanu, viņi godīgi veica kravas pārvadājumus un piegādāja degvielu. Protams nav izslēgts, ka iespējams kāda krava netika piegādāta un palika te, bet tas ir sīkums uz kopējā fona.
Tas, kas notiek tagad ir saistīts ar iepriekšējo koalīcijas maiņu Polijā. Skaidrs, ka šāda apmēra shēmas nevarēja notikt bez politiska pieseguma un atbalsta. Mainījās koalīcija un aizvēra ciet vecās shēmas. Neoficiāla informācija liecina, ka pēc shēmu aizvēršanas oficiālais degvielas patēriņš Polijā pieauga par 30% … tad nu padomājiet par kādām summām iet runa. Arī patreiz viss nav tik balts un pūkains tur. Informācija ir par to, ka ir pamainīti noteikumi, bet ir kompānijas, kurām joprojām ir zaļā gaisma degvielas shēmām, tiek minēts skaitlis – 20, kas Polijas mērogiem varētu būt maz.
Patreiz vēl Latvijā kompānijas tiek ( un tika ) raustītas par šo tēmu, bet tam visam kājas aug Polijā un te ir tikai “streločņiki” kuri tiesa zināja, ka shēmas galā ir PVN metiens. Ja kādam interesē pati shēma, tad tā ir absolūti vienkārša – no Latvijas, Lietuvas muitas noliktavām pilnīgi legāli ar autotransportu piegādā degvielu uz Polijas akcīzes noliktavu, Polijas akcīzes noliktava izlaiž degvielu brīvā apgrozībā nomaksājot akcīzes nodokli, PVN jāmaksā vēlāk pēc taksācijas perioda beigām. Tad nu vēlāk maksājamo PVN vai nu ar pārmaksu shēmām nodzēš vai vienkārši tupi nenomaksā . Summas ir lielas , aprite ātra … peļņa mežonīga … viena firma nodeg, nākamā ar bubļikoviem vietā 🙂 Tādas shēmas nevar pastāvēt bez politiska jumta …

+5
0
Atbildēt

2

  altinyildiz > klusais 03.02.2018. 12.04

  Atceros, kad Zatlera un Šlesera priekštecis, Čevers, bandītu firmām viendienītēm izkārtoja atliktos nodokļu maksājumus par degvielu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  klusais > altinyildiz 05.02.2018. 09.38

  Ne tikai Čevers … Savulaik ieviesa normu, ka PM lika vīzu uz atliktajiem maksājumiem… es zinu gadījumu, kad Krištopāns to domājams ne bez atlīdzības izdarīja … un tur pēc tam normāls piķis pazuda valsts kasei … tas stāsts ir ar savu odziņu, par konkrēto gadījumu vēlāk paņēma pie dziesmas Alūksnes mēru, ja atmiņa neviļ 🙂 Bet te ir stāsts par poļu iekšējām shēmām, kas darbojās gadiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lno > klusais 03.02.2018. 14.37

  Jā, nu ļoti žēl, būtu lielisks Rubesas aizvietotājs:)

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  klusais > lno 05.02.2018. 09.39

  lno – ja par Rubesu, tad varbūt vietā stāsts, ka pagale viena nedeg. Ja par aizvietotāju, tad būtu interesanti dzirdēt ko vairāk 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

Antons 02.02.2018. 21.45

Kur Lūsis, tur blēdis, uzreiz rodas asociācijas ar Aigaru Lūsi, kam vienu brīdi piederēja visa NA, un Dzintars bučoja kājas.

+5
-2
Atbildēt

2