Vai Latvijā tiešām trūkst darbaspēka? 15

Komentāri (15)

suba 09.11.2017. 15.52

The situation is much worse. It’s good that media is talking about all these (Re:Baltica etc etc), still the reporting doesn’t take into account all sides and is usually shallow or bought.

I have been working in IT and software for 15 years in Latvia, and mostly in hiring positions. It takes close to 6 months to find a decent software professional, if at all, and that too after compromising on many things on his attitude or behaviour. And then the salary demands keep going up. Why do you think a software company from Sweden or Germany will keep the offices open here?

And then finding managerial roles. Most managers still carry soviet way of management. Rest starts building own coterie as soon as they step in. No wonder companies like Evolution, Eptron just replaced all Latvian managers with expats. And not all companies are outsourcers trying to get 525 students per year, there’s also product companies trying to scale with brilliant developers.

There are some outstanding software/IT people and naturally they become ambitious. Then where to work? Usually a brilliant person wants a sense of purpose and good culture to work. The banks/Lattelekom all with old fashioned culture. And though teams and culture is great, there’s no sense of purpose in working for another gambling companies or shady pay-day loans calling themselves state-of-art fintech.

I have lost count of number of good Latvian developers who left the country. And lost count of developers I tried to offer positions here who laughed.

0
0
Atbildēt

0

Drosma 09.11.2017. 10.43

iesalniek tavi troļļi ir galīgi izlaidušies, tikai viens mīnus ? samazini algu, atņem prēmijas un piemaksas – drīz jau vispār nereaģēs treknumus noēdušies

Bet – ko es gribēju – paskatieties feisbukā Agneses Rutkevičas profilu – smalkāk būt nevar – zvēru. Tad ieejiet oligarhu kontrolētajā Kultūīras dienā un palasiet AR rakstīto – tik smalki, ka atkal smalkāk nevar būt – kā teica Narbekovs – prieks kur tu rodies, laime kur kavējies ….

Un tad noklausieties šo kultūršoka raidījumu – kā šī pati “smalkā ” būtne AR kviec kā sivēns , kuru rauj nost no siles, kura lamājas trakāk par mani vai jebkuru lielpilsētas fūrmani

Mans jautājums – kāpēc man no manas naudas šie liekēži jāuztur?

Mana radiniece – 3 bērnu māmiņa rimčika kasēs regulāri strādā virstundas par 12 stundām dienā, lai paēdinātu trīs bēr nus – viņai valsts dod tikai skaistus vārdus – tādus smalkos , kādus ražo rutkēvičveidīgās – kāpēc Latvijas valsts politiķi apgalvo, ka prioritāte ir bērni, bet darbi rāda, ka bērni ir pirmā nīdētākā un iznīcinātākā kategorija Latvijā ?

Labi – man nav laika spert visiem mauku bērniem – bet kad būs, speršu atkal

+2
0
Atbildēt

0

Drosma 08.11.2017. 22.41

un ievērojiet – kas šo čekistu sistēmu bīda – tā ir kremļa kalpi naciķi – tādi lūk patrioti

diez cik tautieši būs spiest bēgt no jaunajām klaušām?

0
-1
Atbildēt

0

Drosma 08.11.2017. 22.39

Gita Morris Vāgenheima 2017. gada 7. novembrī, 00:07 – ļoti patika šīs kundzītes komentārs tāpēc to pārkopēju no ltv1
Mīļie draugi, atļaušos maigi, bet smalkjūtīgi atgādināt, ka jau padomju laikos bija pazīstama šī darbaļaužu KLASIFIKĀCIJA: zemnieki, strādnieki, kalpotāji, kur KALPOTĀJI atbilstu mūsdienu “radošajai šķirai” angliski “creative class,” šķirai, kuras pienesums savas valsts ekonomikā ir, tā sacīt, neēdams un netaustāms, bet izpaužams pakalpojumos (ārsti, skolotāji, juristi) vai idejās (zinātnieki, pētnieki, izgudrotāji) vai … mākslā (dzejnieki, gleznotāji, aktieri, filmdari, u.t.t.). Radošās šķiras definīcijas ir atrodamas tīmeklī – nevienā no tām neparādās tāds jēdziens kā “radošās dīkstāves” stipendija vai pabalsts. Saprotiet – “radošās dīkstāves stipendija” ir tas pats, kas “nepilsoņa pase” – OKSIMORONS – jēdziens, kurā savienoti divi pretrunīgi jēdzieni: samaksa par nekā nedarīšanu un pavalstniecību apliecinošs dokuments, kas apliecina pavalstniecības neesamību! Nemaz nerunājot par to, ka kultūras ministrija iesaistās “radošās dīkstāves pabalstos”, kam patiesībā būtu jābūt labklājības ministrijas kompetencē, ne?

+1
-1
Atbildēt

0

Drosma 08.11.2017. 22.38

valsts vēl viens ārprāts ir radošo personu uzturēšana – bļedj – tomēr šī valsts pēc būtības ir palikusi Latvijas PSR, kur ar visāda veida privilēģijām nodrošināja varas slavinātājus – inteliģenci – nu mums jāuztur ne tikai visa milzīgā birokrātija, politmafija, oligarhi – bet vel viņu kalpi arī –

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/03.11.2017-kultursoks-radoso-personu-statusa-likumprojekts.id109936/

mums nabagiem – atkal jaunas sakas
http://www.delfi.lv/bizness/versijas/pastav-riski-straujakam-cenu-kapumam-bridina-eksperti.d?id=49424693

+1
-1
Atbildēt

0

janisfreimanis 08.11.2017. 12.15

“Vienlaicīgi ikdienā pārliecinos, ka Latvijā ir daudz labu un iekārojamu darba devēju…” – labs joks.

+3
-2
Atbildēt

0

basta 08.11.2017. 12.13

“tie bija būvnieki – ar Zolitēdes upuru asinīm uz rokām – tie joprojām vienīgie bbauda valsts garantijas priekus”
————-
Nespļauj akā!!! Valsts pasūtījumu pastāvīgie saņēmēji, Re&Re, bagātīgi ziedoja Vienotībai un turpinās atbalstīt tās klonu, JaunoKP. Asinis ir ne tikai uz būvnieku rokām, bet arī uz Ušmerika, kas neuzraudzīja būvniekus, Zatļera tuvākā līdzskrējēja, Sprūdža, kas skatījās caur pirkstiem uz RD nelietībām, Dombrovska, kas ar to mēslu, tā vietā, lai izsauktu pie sevis, uzmestu uz ceļa un pārlauztu tā asaku, koķetēja un Maximas vadību, kas neevakuēja cilvēkus.

+1
-1
Atbildēt

1

  Pandora > basta 08.11.2017. 21.29

  Bet tad taisnība triumfēja, kad Bērziņam lika atstādināt Dombrovski? Noziedzīgā ķēdīte pārtrūka? Un kurš bija nevainīgāks un neuzraudzītāks – tas, kurš viltoja skrūves, vai tas, kurš viltoja parakstu?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Antons 08.11.2017. 10.08

Vismaz, manā mazpilsētā usņēmēji sūdzas, ka pat par pieklājīgu algu grūti atrast pat nekvalificētu darbaspēku, un, ja atrod, bieži vien līdz pirmajai algai.
Daudzi labāk izvēlas pabalstus un dzīvošanu nabadzībā, lai tikai nebūturegulāri jāstrādā, tie, kas grib strādāt, sen jau strādā vai sen jau īrijā utt.

+1
-1
Atbildēt

1

  mūsu alus > Antons 08.11.2017. 20.39

  Tik divi jautājumi. Vai uzņēmējs pats būtu mierā ar šādu pieklājigu algu, un kur var dabūt tos mistiski folklorizējušos pabalstus?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Drosma 08.11.2017. 09.09

Kā es saprotu tad lietas būtība ir tāda, ka Latvijā nevar noplenīt algu , lai varētu uzturēt ģimeni.
Vēl es saprotu tā, esmu lasījusi, ka ir tā, ka Vācijā peļņa būvniecībā ir 10%, bet Latvijā – 300 % un protams, ka mūsu kungi nav gatavi atteikties no lētās un ērtās peļņas.

Tāpēc mans rada gabals saka, ka neatgriezīsies Latvijā. Jo es viņam zvanīju un teicu,ka izlasīju, ka NVA apmaksā visādus kursus , lai tikai cilvēki pārkvalificētos un strādātu un mans rads saka, bet kā tu domā, kā es pat par 1000 eur uzturēšu 5 cilvēku ģimeni? Latvijā tas nav iespējams, te ZViedrijā ir. Un viņš paliek Zviedrijā un tur brauks arī vina gimene. Un cik es saprotu – ka valsts nav spējīga nekā šo situāciju risināt. Valsts ir spējīga garantēt valsts pasūtījumus vieniem un tiem pašiem ” uzņēmējiem” – tie bija būvnieki – ar Zolitēdes upuru asinīm uz rokām – tie joprojām vienīgie bbauda valsts garantijas priekus, vai saluc valsti jo nežēlīgi, vai tikko lasījām AM – konkursā uzvar vieni un tie paši uzņēmēji – nodokļu nemaksātāji …. visās citās ministrijās ir tieši tāda pati situācija – pat KM – VKKF – lasiet paši – tur ir dežūruzvārdi, dežūrfirmas, kas vienas – bez konkurences visu norij

Labi – mans ekonomikas ekspertes viedoklis ir bezmaksas – novērtējiet to

+2
-2
Atbildēt

2

  Pandora > Dusma 08.11.2017. 21.48

  “Mūsu kungi” ir latviskās partijas, bet to kungi ir būvnieki. Tāpēc būvnieki nekādi nevar būt mūsu kungi. Tie ir pārāk augsti kungi. Mūsu kungi dabū tikai atkatus, peļņu dabū kungu kungi. Mums jāpriecājas, ka mūsu kungi rīko Dziesmu svētkus.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  tonijs > Dusma 08.11.2017. 23.22

  Dusmas rads teica:
  kā es pat par 1000 eur uzturēšu 5 cilvēku ģimeni? Latvijā tas nav iespējams, te ZViedrijā ir.
  ……………….
  Zviedrija ir dārga valsts. Ja Zviedrijā var uzturēt šādu ģimeni, tad Latvijā arī var.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Drosma > tonijs 09.11.2017. 10.45

  Tonij Tu man seko un iespējams pat vajā, es tikai nesaprotu – tas ir labi vai slikti, tu to labi vai slikti domā?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Dusma 09.11.2017. 15.52

  Dusma, Tu mani atšifrēji- es esmu čekists un, Tevi vajājot, pildīju slepenu uzdevumu. Piedod, ja vari.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: