Ēnas pār Hipokrātu

2

Komentāri (2)

gustaps 09.10.2017. 22.24

“…jo jau šobrīd cilvēku piekļuvi veselības aprūpei ļoti būtiski ietekmē viņu rocība” – it kā kaut kur būtu citādi. Latvijā vnk citi caurmēra cipari..
.Sirsnīgajos seriālos par absolūti pozitīvajiem ārstiem prieikšzīmīgākajās Rietumpasaules valstīs neizbēgami tiek izspēlēta epizode: pacientam nav polises. Risinājums nepārprotams ārā! Neesi maksājis – paliec gribot.
Pie skaidriem spēles noteikumiem ir skaidra situācija. Un izskatās, ka šī skaidrība lieliski sakārto bildi – polise mēdz iztrūkt tikai ļoti retos gadījumos.
Pie samudžinātiem noteikumiem, kā Latvijā, neapšaubāmi ir izdevīgi būt trūcīgam, saņemt uz ķepas, it prāvas summas nosmēķēt un nodzert . Un ja nu kas, gauži raudāt masu medijos -beigās jau noteikti savu mazumiņu dabūs.
Hipokrāta zvērests ir smuka romantiska fikcija. Kam nav nekāda sakara ar realitāti – ārstu streiki, farmācijas bizness, mediķu šmuguļi to apliecina it skaudri.
Lai gan – kam gan šis apliecinājumu vajadzīgs. Sen jau saprasts.

0
0
Atbildēt

0

lauķis 07.10.2017. 11.39

Hipokrāta zvērests nepiemin ka palīdzību jāsniedz saņemot atlīdzību. Nepiekrītu ka ārstu atalgojumu saista ar zvērestu. Atalgojums par darbu pienākas visiem strādājošiem.
Nodokļu nemaksātāju problēmas ir jārisina viņiem pašiem un viņu “tēriņi” nav jāsedz godprātīgiem maksātājiem.
p.s. Kā zvērests sasaucas ar streiku?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam