Gadi ārzemēs 36

Komentāri (36)

basta 31.08.2017. 15.24

to Skaisle

“Bet tie taču bija tautu tēvi – Ulmanis,Smetona,Pilsudskis”

Pilsudskis 1918 – 1921 gadam, kad krievi atzina savu sakāvi, nosargāja visu Rietumeiropu pret komunistu tīkojumiem, jo Vācijā un Francijā krievus būtu sagaidījuši ar sarkanām neļķēm, ja tie būtu tikuši pāri Polijai. Pilsudska piemineklim būtu jābūt katrā ES valstu galvaspilsētā.

Ulmanis, atņemot varu freibergām, zatļeriem, pabrikiem, dombrovskiem, rinkēvičiem un kazlovskiem, kuru arī tai Saeimā bija, kā slimam sunim blusu, novērsa Latvijas pievienošanu PSRS, kas varēja notikt vēl kādā 1935-36. gadā un faktiski izglāba latviešu tautu no pilnīgas iznīcināšanas. Vienīgā viņa kļūda bija, ka tos mūdžus neizbeidza, kā trakus suņus.

0
-4
Atbildēt

0

Anonīms 31.08.2017. 09.34

Vai nu es nepamanīju un nesapratu,vai tomēr tas nebija rakstā minēts. Uplejas ģimene atgriezās Latvijā pavisam un uz visiem laikiem,vai tikai uz kārtējiem 4 gadiem.

Manuprāt,ja esi cilvēks,kas dzīvo pāri savas ģimenes telpai,ir ļoti grūti dzīvot Latvijā.

Kaut vai tā prātam joprojām grūti pieņemamā situācija,kad ssb.transporta pietura pretī LNB bija ari WC. Tā WC ir likvidēta,bet tā drausmīgā netīrība tur ir palikusi.

Lai kādi nelieši mēdz būt latvieši,bet tīrība taču ir bijusi mūsu pamattikums.Kur tas palicis?

Un tad tie netīrie cilvēki sab. transportā,tās smagās sejas….

Grūti,patiešām,man ar katru reizi ir grūtāk atgriezties Latvijā.

Un pirms Rīgas vēlēšanām mūsu partijas pat nemēģināja Rīgu atgūt

+1
-1
Atbildēt

0

Anonīms 31.08.2017. 00.10

Vācu prese raksta,ka Baltija dreb bailēs,ka Krievoja ari tagad izstrādās Ukrainas scenāriju-aizbildinoties ar mācībām -savilks karaspēku Baltkrievijā un kad novērotāji aizbrauks -iebruks….

Kāda ir Latvijas gatavība aizstāvēties? Neticu ne lembergam ,ne saeimai. Abi pārdosies aci nepamirkšķinot….kā ar tautu?

+3
-2
Atbildēt

4

  vvilums > Anonīms 31.08.2017. 01.18

  Ja šodien mēs nebūtu NATO un ES, kā to bīdīja SC-ZZS, tad jau šodien mēs kā 1939-40 gadā būtu nelaimes priekšvakarā, bez šaubām, bet tā ir kaut kāda cerība , ka “lācis neuzbruks ezītim dēļ viņa asā kažociņa”. Tikai kaut kas mani dara bažīgu par to, ka vienreiz “eža kažociņš” varētu būt iemests ugunī. Ja valstī saimnieko oligarhi un kalobaracionisti, kā tas bija Ukrainā pirms 3. gadiem, tad jau visu ko var sagaidīt.
  Autorei visu cieņu, vēl cerība nav mirusi.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 31.08.2017. 09.25

  Nezinu nezinu. Fretka kā jau polis lielīgs – cik tik labi tagad Polijā…nevajag ne tiesiskumu,ne taisnīgumu,ne tautas varu…

  Bet tie taču bija tautu tēvi – Ulmanis,Smetona,Pilsudskis,kuri savas tautas nespēja nosargāt.

  Tagad veidojas līdzīga situācija. Atkal sarodas “tēvi” un tautas atkal sirsnīgi uz tiem paļaujas.

  The Economist bija raksts par IKEA ieiešanu Serbijas tirgū. Kāpēc tas noticis tik vēlu,ja serbi tik ļoti to gribējuši jau sen? Briti saka -ir dažas tautas,kuras nespēj pašas pieņemt lēmumus….

  Es to izjutu,kā pliķi arī savā sejā tieši saistībā ar šodien Latvijā notiekošo…

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  fretka > Anonīms 31.08.2017. 12.32

  Krievu kārkluvācietei skaislei vajadzētu mazāk dzert, tad poļi aiz katra stūra nerādītos 🙂

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 31.08.2017. 13.30

  viļum,ko muldi,Lembergs uz katra stūra lielās,ka viņš balsojis par iestāšanos NATO un ES.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 30.08.2017. 23.24

Reiz bijušais draugs mani aizveda uz Eiropas pašiem pašiem dienvidiem. Jutos kā paradīzē. Viss tiirs kārtīgs. Tirkīzzilas pludmales,ūdens tikko slaukta piena siltumā. Kādā vakarā pilsētiņā sāka šaut lielgabali. Abi brinījāmies un nespējām saprast. Izrādījās tiek svinēta Marijas Debessbraukšana. Nākošajā vakarā bija procesija,pūta orķestris,šava lielgabali,cilvēki visi sapucējušies,svinīgi. Latedrāle izrotāta kā uz Ziemassvētkiem.
Tai brīdī es nodomāju,ka te un tagad ir tik skaisti,cilvēki tik svēti,ka es Marijas vietā ne par
ko negribētu Debesīs.
Mums tas nav. Mums nav vienota reliģiskā pagātne. Tagad vēl mums uzspiedīs islamistus,galvasgriezējus….

+1
-2
Atbildēt

1

Anonīms 30.08.2017. 22.10

Latviešu tauta ir izredzēta tādā nozīmē,ka gan valsts dibināšana,gan atjaunošana ir bijusi mums Debesu dāvana.

Par Ziedoni. Kā reiz nesen domāju,kādi divkoši ir latvieši. Gļēvi un pretīgi. Raini saukā par sarkano,Upiti Andreju par krupīti,bet lūk,Ziedonis -čekas zinoyājs,pašlabuma meklētājs -cita starpā-tas tas labais. Ja mēs atzīstam kolaborantu Ziedoni,elle un indija,Rainis taču dega un sadega par mums visiem….

Te ir ts,ko teica tā francūziete Liniņa raidijumā. Ka nevar noteikt latviešu identitāti -gan čekisti,gan čekas upuri

+1
-2
Atbildēt

2

  basta > Anonīms 30.08.2017. 22.46

  to Skaisle

  Pidarasa atvase Liniņš, kuru, tāpat kā Tomsonu, ik vakaru mājās sagaida viņa bargā krievene, īstais experts.

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Anonīms 30.08.2017. 22.52

  ————Sanita Upleja:”…Tautu un valsti ir jāturpina “izdomāt” katru dienu, ja vēlamies, lai tā pastāv un lai mēs varam justies labi un piederīgi šai pasaulei.”

  =======================================================================================

  Tas ir tas, ko teica tā rudā Saeimas pr-aja:

  “…viens gan ir skaidrs – tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai.”

  Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 21. gadadienai.

  Bez tā I.Ziedoņa aprakstītā “garaiņa, kas veicina vārīšanos” nevar noteikt, nevar neko jēdzīgu izdomāt, lai tautu un valsti attīstītu. Vienas tukšas, klišejiskas frāzes par “50 gadu verdzību”, vieni bezjēdzīgi aicinājumi.

  Garainis, kas veicina vārīšanos : raksti, runas, studijas (1976)

  http://www.ibook.lv/uimg/3d414be8-abb5-4ff6-b584-9e013f4eb97c.jpg

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Absints 30.08.2017. 16.40

Dzimtene ir tur kur pavadīta bērnība un skolas gadi. Tāpēc latviešu emigrantu bērniem dzimtene ir Īrija, Džersija, Zviedrija un nekad vairs nebūs Latvija. Un otrādi – emigrantiem Dzimtene paliks Latvija, lai cik labi tie tur nebūtu iejutušies.

To ko saka Sanita, būtībā to apstiprina. Dzimusi un skolas gadus viņa faktiski ir pavadījusi Latvijā.

Otrs, kas pavīd starp rindām- dziļa integrācija faktiski nav iespējama.

Tas ir tas, ko sakau – multikulturālisma un integrācijas jēdzieni ir izgāzušies. Ja kādam vajag pierādījumus, lai paskatās uz Latviju. Padomijas ekonomiskie bēgļi integrējas jau 30-50-70 gadus, un nekā. Daži pat valodu nemāk. Pie kam tauta var būt minoritāte tikai globāli. Amerikāni vai krievi nevar būt minoritāte nekur…

Tāpēc būtu jāmaina doktrīna. Integrācijas un multikulturālisma vietā jāpāriet uz asimilāciju un monokulturālismu… Vai latviešu meitene, kas ieprecējusies arābos, integrējas? Nē, viņa asimilējas un valkā parandžu. Kāpēc mums ir jādomā savādāk?

Bet vispār man prieks, ka Sanita ir atpakaļ. Cerams viņas stilu nenomāks “naudas atpelnīšana” darba devējam.

+9
-4
Atbildēt

14

  Ēriks > 30.08.2017. 18.20

  Jāā,arī Streips nekādīgi nespēj pie mums integrēties.

  +3
  -8
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > 30.08.2017. 20.15

  Pie kā pie jums Streips nespēj integrēties – pie jums, NA un SC aizvēsturiskajiem dinozauriem?

  Tā tikai vēl trūka, ka Streips kļūtu kaut kas līdzīgs tam jūsu elektorātam.

  Latvijā viņš ir lieliski integrējies, ir viens no vadošajiem un populārākajiem žurnalistiem, vada raidījumus, utt.

  Un ko tu, Ērik, esi savā dzīvē panācis – tik vien vari, ka sēdēt savās sūdu attīrīšanas iekārtā, un atmazgāt Lembergu, NA un SC savos komentāros?

  Tad kurš ir,un kurš nav integrējies – homofobs Ēriks, kopā ar savu draudziņu Bastu, utt., vai Streips, kura līmeni tu nekad nesasniegsi?

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  basta > 30.08.2017. 20.27

  to dzeris49

  Nedirs nu, organisms ar īpaši īpašām vajadzībām, sifilitiķi un E. coli perēkli! Tas biji tu, kuram bija laimes pilnas bikses, kas Putina kuce, Zatļers, ar savu, čekas savākto, spitālīgo varzu kopā ar SC taisīja fašistisko – neostaļinisko valsts apvērsumu.

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  Ēriks > 30.08.2017. 20.36

  dzeri,tu lasīji,ko Ķīps uzrakstīja?

  ”Dzimtene ir tur kur pavadīta bērnība un skolas gadi. Tāpēc latviešu emigrantu bērniem dzimtene ir Īrija, Džersija, Zviedrija un nekad vairs nebūs Latvija. Un otrādi – emigrantiem Dzimtene paliks Latvija, lai cik labi tie tur nebūtu iejutušies”.

  Es piekrītu,tu nē?

  +3
  -8
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > 30.08.2017. 21.45

  Tas viss ir nosacīti. Kur katram apziņā ir dzimtene, tas mazāk ir atkarīgs no dzimšanas vietas, bet no ģimenes, kurā šis bērns ir piedzimis. Piemērus var sameklēt gan latviešu, gan sīriešu un marokāņu migrantu attieksmē pret dzīvi un tās vērtībām 🙂

  Konkrētāks piemērs – mani mazdēli, kuri ir dzimuši jauktā ģimenē. Abi vienādi labi runā un raksta gan latviski, gan vāciski. Latvijā pavada vasaras un šo brīvdienu laikā ir izbraukājuši lielāko daļu pilskalnu, uc vēsturisku vietu, ar attiecīgu skaidrojumu par nelietīgajiem vācu krustnešiem, protams :))) Okupācijas muzejam viņi ir par mazu, bet, kas ir piespiedu rusifikācija, to viņi zin. To es viņu bērnu valodā izstāstīju 🙂

  Domāju, ka maniem mazdēliem ir divas pilnvērtīgas dzimtenes Latvija un Vācija, jeb otrādi 🙂

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  Absints > 30.08.2017. 21.48

  domājat vai zinat?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > 30.08.2017. 22.00

  Domā pats 🙂 Puikas ir piedzimuši ģimenē, kurā abi vecāki labi runā gan vāciski, gan latviski. Ģimenes ikdienā abas valodas ir līdzvērtīgas. Tāpat kā attieksme pret Vāciju un Latviju kā valstīm. Manprāt viņu galvās Vācija un Latvija ir viens vesesl, ar to atšķirību, ka Vācijā ir jāmācās, bet Latvijā var baudīt brīvdienas 🙂

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 30.08.2017. 23.07

  Ra-krustnešiem mums rokas un kājas jābučo. Viņi mūs paglāba no krieviņiem 700 gadu garumā. Pateicoties vācu augstprātībai -netikām arī pārvācoti….

  Un tad tās vācu muižas Latvijā -bijušās godības paliekas….

  Mīlu skatīties Purva bridēju…
  Salīdzinu,kā muižkungus un vagarus parādīja Upītis,kā Blaumanis un kā Baltijas gredzena autors.

  Jūtos izredzētā pateicoties tieši zviedru un vācu kultūras ietekmei.

  Es to uzsvēru skolā un stāstu visiem tagad ,jo īpaši par Vāgneru,par Palmi,par Gustavu un Kārli,par Napoloeonu.

  Krievi jau te nāca tikai postot un laupot.

  Kuldīgā uzcēla pareizticīgo baznīcu,kaut gan neviens pateizticīgais tur nebija un ari tagad tur ir ministūra draudze

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > 30.08.2017. 23.26

  Skaisle, piekrītu par vāciešiem, kuri mūs paglāba no krieviem un pārkrievošanas, taču arī tā ir patiesība, ka līdz Baigajam gadam tautas vēsturiskajā atmiņā vācieši bija tie sliktie zēni 🙂

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > 30.08.2017. 23.30

  ————

  Bučo kaut priekšā, kaut zemāk – tik un tā “glābējus” neatmazgāt!

  https://www.youtube.com/watch?v=_UwqyfXZYiM

  “Latvju zeme vaļā stāv / Tā kā dzīsla pušu rauta, / Iztek asins, iztek spēks,

  Latvju zeme vaļā stāv, / Vēji staigā iekšā, arā, / Izplēš sēklu, izrauj saknes,

  Latvju zeme vaļā stāv. / Krusta ceļiem pienaglota, / Krusta vējiem caurvējota.”

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  edge_indran > 30.08.2017. 23.37

  ———-rinķī apkārt:”… līdz Baigajam gadam tautas vēsturiskajā atmiņā vācieši bija tie sliktie zēni :)”

  =======================================================================================

  Ar nacistu propagandas klišejām neizdosies 2.Pasaules kara noziegumus nodot aizmirstībai.

  “Rumbulas mežā ebreju slepkavošanas akcijas nacistu režīms organizēja 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī. Nogalināja 25 000 Latvijas ebreju un aptuveni tūkstoš no Vācijas atvestu ebreju.”

  http://www.la.lv/wp-content/uploads/2016/11/LET_17733614-664×443.jpg

  http://nra.lv/latvija/riga/193055-slaktins-rumbula-neaizmirst-par-cilvecibu.htm

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 30.08.2017. 23.49

  Sloktie gan -Bībeles tulkošanu,skolu un baznīcu celšanu finansēja zviedru karalis.
  Bet būsi taču ko dzirdējis par kārkluvāciešiem. Par mūsu inteligenci Blaumanis,Rainis un gleznotāji arī -visi veldzējās un kļuva lieli caur vācu kultūru.

  Uzsveru -kultūru.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 30.08.2017. 23.51

  Dzimtene ir tur,kur esi dzimis. Tas ir cieti.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > 02.09.2017. 00.10

  tā ir patiesība, ka līdz Baigajam gadam tautas vēsturiskajā atmiņā vācieši bija tie sliktie zēni 🙂

  Угу, а после 1941 стали хорошими-ну теперь и понятно, они же неправильных …

  Да и латышам приятнее при немцах было видеть надпись на дверях “латышам не входить”, что при русских без таких надписей.

  Да, дети это явно поняли и летом в Латвии явно чувствуют себя правильными хозяевами.

  0
  0
  Atbildēt

  0

edge_indran 30.08.2017. 11.39

————Sanita Upleja:”…esmu īpaši pievērsusies Latvijas vēstures, valstiskuma un latvietības jautājumiem.”

========================================================================================

Igaunijā, kur atšķirībā no Latvijas, 21.augustā plaši svinēja neatkarīgas atjaunošanas 26. gadadienu, prezidente Kersti Kaljulaida vienu jaunu terminu piedāvāja, lai valsts veiksmīgākas nākotnes nodrošināšanai esošo situāciju labāk izprastu . “Think global -, domāt vajag planetāros, visas cilvēces mērogos (“Es, pasaul’s daļa, atbildīgs par visu.” Rainis).

President of the Republic 26th Anniversary of the Restoration of Estonian Independence in Kadriorg

http://itvnet.lv/article/zinas/629395_640x420.jpg

“Dear Estonian people!(..) Self-occupation moves more stealthily than occupation by a foreigner. The restriction of freedom, in the name of any sacred idea, be it pure Estonianism or a better choice of food – can mark the start of self-occupation.”

https://www.president.ee/en/official-duties/speeches/13506-president-of-the-republic-6th-anniversary-of-the-restoration-of-estonian-independence-in-kadriorg-20-august-2016/index.html

0
-1
Atbildēt

0

rinķī apkārt 30.08.2017. 11.28

Tieši tāpat arī katra tauta un valsts ir lielā mērā izdomāta lieta, no tā nebūtu jākautrējas un par to arī nebūtu jāķengājas kā par kaut ko mākslīgi veidotu. +++

Laikam nesaprotu šajā teikumā ielikto domu 🙂 Ja atceramies neseno Eiropas vēsturi, laiku pēc Pirmā pasaules kara, kad bruka impērijas un Eiropā radās virkne jaunas, nacionālas valstis, tad diez vai šos notikumus var raksturot kā tādus, kur kāda grupa ļauži pēkšņi izdomāja, ka viņi ir latvieši, piemēram, un tāpēc secināja, ka viņiem ir nepieciešama sava valsts, un tādēļ gāja karot, un atdeva Brīvības cīņās savu dzīvību par šo ideju 🙂

Dzīvoju Vācijā kādus septiņus – astoņus gadus, un liekas tas ir pietiekošs laiks, lai “integrētos” vācu sabiedrībā, sevišķi tāpēc, ka valoda man nesagādā grūtības, taču šeit tik un tā es dzīvoju divas dzīves. Viena ārpus mājām, un tad es tiešām esmu Vācijā, savā darba vietā, vai arī izklaides brīžos,kur esmu kopā ar saviem vācu paziņām un otra mājās, kur, lai arī nosacīti, bet es tomēr dzīvoju Latvijā. Latvijas informatīvajā telpā.

Ja man šādas iespējas nebūtu, tas būtu smagi. Tāpēc nevaru piekrist atziņai, ka tauta un valsts tās ir izdomātas lietas. Tad jau es varētu arī izdomāt mīlestību pret saviem tuviniekiem, piemēram 🙂 Bet, kā zinām, tās ir nedefinējamas, taču stipras jūtas, kuras ļauži pieņem, neprasot tām racionālu skaidrojumu.:)

+7
-7
Atbildēt

7

  edge_indran > rinķī apkārt 30.08.2017. 11.54

  —————

  Harijs Tumans: Mīlēt dzimteni nozīmē darīt kaut ko tās labā (NRA, 24.04.2017.)

  ======================================================================================

  Var piekrist, jo “..no viņu augļiem jums tos būs pazīt” (Sv.Mateja evanģēlijs)

  Vēsture atsijā pelavas no graudiem:

  “1860. gadā K. Barons pārtrauca studijas Tērbatā un pārcēlās uz dzīvi Pēterburgā.(..) 1893. gadā K. Barons atgriezās Rīgā, kur nodarbojās ar latviešu tautas dziesmu kārtošanu. Laikā no 1894. līdz 1915. gadam sešos sējumos (astoņas grāmatas) iznāca “Latvju dainas”. Tas ir viens no plašākajiem tautas dzejas izdevumiem pasaulē.[14] Kopumā krājumā ir 217 996 tautas dziesmas.” (Vikpēdija)

  https://www.youtube.com/watch?v=5xZXKbHkqrI

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  veesumS > rinķī apkārt 30.08.2017. 12.45

  ….R.A. …- “Dzīvoju Vācijā kādus septiņus – astoņus gadus, un liekas tas ir pietiekošs laiks, lai “integrētos” vācu sabiedrībā, sevišķi tāpēc, ka valoda man nesagādā grūtības, taču šeit tik un tā es dzīvoju divas dzīves. Viena ārpus mājām, un tad es tiešām esmu Vācijā, savā darba vietā, vai arī izklaides brīžos,kur esmu kopā ar saviem vācu paziņām un otra mājās, kur, lai arī nosacīti, bet es tomēr dzīvoju Latvijā. Latvijas informatīvajā telpā.”

  …nu, re’!…taisni kā mūsu krievvalodīgie – divas dzīves, divas informatīvās telpas…balsojums par Putinu un viņa partiju, bet Tavējais par Iesalnieku un pareizajiem latviešiem…

  +9
  -8
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 30.08.2017. 14.55

  Protams.Iesalnieks un pareizie latvieši ir pārliecināti,ka Vācija ir neatņemama latviešu pasaules sastāvdaļa.

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  juris > rinķī apkārt 30.08.2017. 16.09

  Nekā briesmīga, redzam, ka viņa saprot «izdomāta» – nav taustāma, nav viennozīmīga (katrs saprot un domā savādāk). Un vēl – par valsti var sākt domāt un izdomāt, kad ir pietiekami daudz cilvēku, kam to vajag.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > rinķī apkārt 30.08.2017. 16.11

  ———-Sanita Upleja:”…Jā, pirms dibināt savu valsti, mums tā bija vispirms jāizdomā,…”

  ========================================================================================

  Jāizdomā, jāizcīna un jāceļ,jāaizstāv un jāpilnveido. “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” (Rainis)

  Vai tad Uplejas kundze vismaz pamatskolnieka līmenī Latvijas vēsturi nespēj apgūt?

  Ērika Jēkabsona grāmata “Neatkarības kara stāsti 1918 – 1920”.

  http://lv100.lv/Uploads/2017/05/18/Neatkaribas_Kara_Staasti_print.1.1.jpg

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 30.08.2017. 18.03

  divas dzīves, divas informatīvās telpas…balsojums par Putinu un viņa partiju,

  ——————–

  kāds naivums. Viņi dzīvo krievijā (te viņiem valsts nodrošina pilnvērtīgu krievisku vidi), tikai pēc maizes dodas uz Zoļika Maximu. Bet arī tur “maisiņš vajg?”

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  edge_indran > rinķī apkārt 30.08.2017. 23.22

  ————-

  “Jau no 13. gs. sākuma krieviem Rīgā bij savs rajons, baznīca. Daudzie latviešu kristietības termini, kuŗi latviešu valodā neapšaubāmi ieviesušies no senslāvu valodas, izplatījušies Rīgas pareizticīgo krievu ietekmē.”

  Indriķis Šterns:”Latvijas vēsture 1180-1290. Krustakari” (2002, 734 lpp)

  http://neogeo.lv/wp-content/uploads/krievu_seta.jpg

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: