Vēlreiz par nodokļiem

31

Komentāri (31)

Jānis 26.06.2017. 11.19

Viens no vislielākiem ēnu ekonomikas veicinātājiem ir VSAOI. Lai nebūtu jāmaksā šis nodoklis, uzzņēmēji spiesti pieņemt darbā cilvēkus uz pusslodzi, vai pat neoficāli. Tagad, lai viņiem būtu ko maksāt algas, ir nepieciešama nelegāla nauda, kuru savukārt rada tikai ēnu ekonomika. Vismazāk ražošanu ietekmē tikai bruto peļņas nodoklis. Tam kopējos nodokļu ieņēmumos vajadzētu dot pat 70 līdz 80 % no kopējiem nodokļu ieņēmumiem līdzšinējo 4,5 % vietā.

+1
0
Atbildēt

1

    Normunds > Jānis 27.06.2017. 14.37

    Pilnīgi piekrītu.

    Tādas sociālās iemaksas ir likvidējamas, kā arī ir likvidējamas pensijas un slimības naudas. Valstij nav jānodarbojas ar sociālā spilvena sarūpēšanu tiem, kas labi pelna (deputāti, ministri, valžu locekļi, lattelekoma, airbaltic, Liepājas metalurga priekšnieki utt), līdz ar ko nosaukums “sociālā apdrošināšana” vispār zaudē jēgu. Nu kāda sociālā apdrošināšana ir, ja saeimas deputātei izmaksā slimības pabalstu 2000 eur apmērā? Tā ir antisociālā apdrošināšana.

    Jābeidz spēlēt spēlītes un apdrošināt labi ēdušos deputātus, ministrus, augstus ierēdņus, kurus no savām sociālajām iemaksām uztur maximas kasieres.

    Atsevisķš stāsts ir māmiņalgas.

    Lai māmiņa pilnībā atpelnītu savu māmiņalgu, viņai jānostrāda (pie noteikuma, ka alga ir konstanta) 2x lielāks laiks, nekā ir māmiņalgas saņemšanas periods. Tātad 3 gadu laikā māmiņa iemaksā to soc,nodokļa daudzumu, ko pēc tam saņems 1,5 gadu laikā. Turklāt šajā laikā neatliek nekādas iemaksas, ne pensijai, ne slimības pabalstam.

    Tātad ar vienu bērnu māmiņa ir ārā no pensiju un slimības apdrošināšanas 4,5 gadus. Ar 3 bērniem 13,5 gadus. Tas nozīmē, ka par šo kādam ir jāsamaksā.

    It kā solidaritāte. Es tam piekristu, ja māmiņalgas visām māmiņām būtu vienādas, bet atvainojiet, ja man jāapmaksā grezns dzīvesveids personāi, kuras alga ir N reizes augstāka par manu algu, tad tā nav nekāda solidaritāte. Un šajā kategorijā ir visādas partiju ieliktenes augstos amatos, deputātes , ministres utt, bet parastam algotam darbiniekam viss šiss ir jāapmaksā.

    Atgādināšu arī, ka iesākumā šādas māmiņalgas sociālajā sistēmā nebija ietvertas un tas ir uzlikts papildus finanšu slogs vēlāk ar Šlesera un Baštika populistisku iniciatīvu.

    Tātad visām māmiņalgām ir JĀBŪT VIENĀDĀM, vai ministre vai studente – 500eur uz rokas un basta.

    Pensijas ir likvidējamas, tās jāaizstāj ar visiem vienādu vecuma pabalstu un iespēju dzīvot pansionātā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Rihards 21.06.2017. 19.01

Uzkrītoša valsts nevēlēšanās apkarot ēnu ekonomiku.

+1
-3
Atbildēt

1

    DikembeSakamoto > Rihards 23.06.2017. 07.17

    Kas tā par mantru – patēriņa nodokļi? Maximas kasierei vienalga, novelk ar algas nodokli vai novelk caur patēriņa nodokli.
    Patēriņa nodoklis ir regresīvs, no tā visvairāk cietīs tie, kuri visus ienākumus iztērē, tātad nabadzīgākie iedzīvotāji. Savukārt deputāte Viņķele savu labo deputāta algu un kompensācijas visu neiztērē, tas nozīmē, ka ietaupītā algas un kompensāciju daļa ar patēriņa nodokli netiks aplikti. Bet pensionāram 220€ pensija tiks aplikta ar jaunu nodokli – patēriņa nodokli. Patiesi deputāte Viņķele domā tikai par savu maku, par nabagiem viņai ir nospļauties.
    Kā būtu ar progresīvu ienākuma nodokli uz deputātu ienākumiem?
    Pietiek apzagt tautu!

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam