Latviešu debija pirms 80 gadiem, ko vērts neaizmirst 47

Komentāri (47)

Pandora 10.06.2017. 08.46

Kāpēc pie raksta par 30. gadiem ir krāsu laukumi ar “padomju” “republiku” aprisēm?

+1
0
Atbildēt

1

  Anonīms > Pandora 13.06.2017. 09.23

  Laila – viss ir tā kā ir – nevar gaidīt , ka sabiedrība, tai skaitā žurnālisti zinās vēsturi, ja mūza Klio no mūzas ir pataisīta par pakalpīgu prieka meitu, kuru katrs drāž kad un kā grib …. piedod par rupjību, bet tā es redzu un saprotu šo situāciju.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 08.06.2017. 10.09

Jā un vēl – vismaz tai skolā, kopš tā notikuma – bērniem “uz rokas” vairs neatstāja kontroldarbus – labotos. Ja esot interese – jārakstot iesiegums mācību pārzinei.

Nu tā – ne sliktāk kā Krievijā – es domāju …

+1
-3
Atbildēt

0

Anonīms 08.06.2017. 10.07

viena cita – milzīga problēma ir izlītība. Manas personīgās pieredzes stāsts. Mans bērns mācījās vienā no 5 labākajām Rīgas ģimnāzijām. Neko daudz mācību jautājumos nejaucos, bet visu laiku izteicu neapmierinātību ar atzīmēm. Teicu, ka viņa ir gudra, ka viņai esmu nodrošinājusi visus apstākļus, lai varētu mācīties un ka vaja reuzltātus. Piemēram, vēsturē – kāpēc vērtējums ir 5-6 , ja varētu būt 9-10.

Saku – rādi man , o tu vētures stundās dari. Un ts bija šokējoši. Manam bērnam vēsturi pasniedza izbiusi diplomāte, uzvedības noteikumu pārzinātaja utt., bet vēsturi viņa nezinaja pat pamatfaktu līmenī. Paķēru tās kontroldarbu lapiņas un pie direktora prom. Saku – kas tas par ārprātu, ka vēsturi māca skolotājs , kurš nezin elementārus vēstures faktus – lūk – jums pierāādījums – labots kontroldarbs un pretī fati no mācību grāmatas.

Direktors pieņēma , kā saka zināšanai manis teikto, savāca lapiņas. Pēc mēneša notika vecāku sapulce, uz kuru ieradās direktors un man – visu klātbūtnē paziņoja, ka ja kaut kas nepatīk, lai es savācu savu bērnu un no šīs skolas pazūdu. Es pateicu – visu klātbūtnē, ka nepazudīšu viss, bet ja direktors situāciju nerisinās – ja šī skolotāja no darba netiks atlaista, to panākšu es.

Rezultātā tā skolotāja kādus divus mēnešus “bija uz slimības lapas” un bērns dabūja citu – daudz labāku skolotāju.

Pagāja kādi pāris gadi un uzzināju, ka tā kundze – blatņica – atkal ir skolotāja tai skolā. Bet mans bērns ja bija skolu beidzis un ārzemēs un tā vairs nebija mana atbildība, bet jau citu bezatbildība

0
-4
Atbildēt

3

  Rasa > Anonīms 11.06.2017. 09.28

  Skaisle. Bez komentāriem. Biogrāfija trīs rindās.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 13.06.2017. 09.21

  Un kā ar vēstures mācīšanu krievvalodīgajās skolās? Ja skolās ar latviešu valodas apmācību vēsturi pasniedz dzīves mākslinieces blatņicas?

  Kura tas rūp vai ne? ….

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 13.06.2017. 11.43

  Nuja,atliek vēl skolā ielaist tādas ”vēstures zinātājas”,kā skaisle.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Anonīms 07.06.2017. 17.47

ĒRIKIŅ – kas Ulmanim deva tieības pieņemt lēmumu tautas vārdā? Lasi Latvijas valsts Satversmi.

Kā ar to pasargāšanu – mēs zinam – pašam Šveices pase, jauns koferis un vel naudu – kā saka drošības naudu Padomju Sarkanajam Krustam pārskaitīja – un to viena ulmaņa cnetienu dēļ – kur mēs šodien esam un kas ar mums notiek? Ulmaņveidīgie atkal steidzas censties mūs pasargāt?

Nebāzies ar nodevēja ziedoņa rīmēm – es uzdodu jautājumus un meklēju atbildes –

+4
-5
Atbildēt

12

  Ēriks > Anonīms 07.06.2017. 19.19

  Uzdod nepareizos jautājumus,tāpēc arī štruntīgas atbildes.Ja uzdodam jautājumu,kur mēs esam vienā gadījumā,tad nepieciešams salīdzināt ar to,kur mēs būtu cita lēmuma pieņemšanas gadījumā,citādi tā ir plika demagoģija(-iršana).Pirmskara stāvoklis tev nav nekāds teijāteris,kur vicināt satversmi.Ja tavā māja iebruks bruņoti bandīti,tu arī iesi vilkt laukā no šūplādes cilvēktiesību deklarāciju un deklamēsi Raini?

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 07.06.2017. 19.31

  neceri, ka es padošos ērikiņ, nesagaidīsi

  Ja mani jautājumi ir štruntīgi, tad uzdod savus – gudrākus jautājumus.

  Skatos

  http://www.tvnet.lv/muzika/latvija/663633-samanta_tina_man_usakovs_ka_rigas_mers_simpatize

  Mana pārliecība, ka šodienas Latvijas Pakļaušanās Kremļa Saskaņai sākās ar 1934.gada Ulmaņa aspvērsumu, ar ziedoņa un visu citu inteliģentu sadarbošanos ar čeku perosnīgo labumu dēļ. Ja Ziedonis sadarbotos ar čeku savas pārliecības dēļ – man tas būtu pieņemams, saprotams, attaisnojams, bet ja tas notika materiālu labumu, privilēģiju dēļ – tad es to uztveru kā tādu ļaunumu – ko metaforās var izteikt ar vienu pilienu indes , kas padara nelietojamu visu krūzi ūdens

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 07.06.2017. 19.34

  vēl kā es domāju, ērikiņ, ja Ulmanim bija drosme uzņemties atbildību par tautu , tad viņam vajadzēja būt kā kapteinim, kurš kuģim grimstot – nepamet komandtiltiņu. Bet ulmanis izrādīja zemisku gļēvulību – palieciet savās vietās , es palikšu savā ….. tās tautas ciešanas … tā izpostītā iznīdētā tauta,kas nespēj vēl šodien atgūties … un tu man tādu ulmani te karini par varoni – nemūžam – nekad – ne par ko !

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 07.06.2017. 20.48

  Atkal apgriez visu ar kājām gaisā,Ulmanis taisīja apvērsumu tāpēc,lai nepadotos čekas ietekmei,un viņam izdevās novilcināt laiku,iegūt dažus mierpilnus,bagātus gadus Latvijas attīstībai,…jeb varbūt domā,ka 1934.gadā šeit nebija tādu,kas sadarbojās ar čeku un gribēja šeit izveidot marionešu valdību un pievienoties PSRSam?Ko gribēji,lai neviens nepaliktu un visi latvieši aizmuktu no Latvijas?

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 07.06.2017. 20.56

  Ulmanis taisīja apvērsumu tāpēc , k ZZS zaudēja ietekmi un vietas saeimā.

  Komunisti bija pagrīdē, bet kā rāda 1940.gada notikumi – tas šiem netraucēja sadarboties un sagatavot , lai okupācija noritētu kā brīvprātīga pievienošanās – vai par to sagatavošanu Ulmanis zināja – to gan es nezinu spriest –

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 07.06.2017. 21.07

  Un kāpēc LZS(ne ZZS) zaudēja ietekmi,ja ne aktīvas čekistu darbības rezultātā?

  Latvijas arhīvu dokumenti apliecina, ka PSRS izlūkdienestu — OGPU un Sarkanās strādnieku zemnieku armijas Izlūkpārvaldes aktivitātes Latvijā bijušas nozīmīgas, sākot jau no divdesmitajiem gadiem. Latvijā darbojušies vairāki paralēli padomju specdienesta aģentūras tīkli. Daži no tiem tika vadīti no rezidentūrām diplomātiskajās pārstāvniecībās, citi darbojās piesegorganizāciju paspārnē, bet atsevišķos gadījumos tiešā Maskavas vadībā caur robežlogiem. Galvenie uzdevumi bija taktiskā izlūkošana un stratēģiskā izlūkošana, tajā skaitā arī ietekmes aģentu vervēšana valsts amatpersonu, politisko darbinieku un armijas vadības vidē, īpaši trīsdesmito gadu otrajā pusē5.

  Par atsevišķu PSRS izlūkošanas kanālu Latvijā var uzskatīti 3. Kominterni un tās dalībnieci — Latvijas kompartiju. Lai organizētu savas ārzemju aģentūras darbu, divdesmito gadu sākumā Kominterne radīja slepenu Starptautisko sakaru daļu, iesaistot izlūkošanas darbā ārvalstu komunistus un to atbalstītājus, kuri drīzāk bija gatavi vākt informāciju, organizēt masu nekārtības u.tml., atsaukties uz Komunistiskās Internacionāles aicinājumu palīdzēt, nekā stāties tiešā kontaktā ar padomju izlūkdienestu. Informācija par šī spiegošanas kanāla LPSR personālijām bija atrodama Socialās nodrošināšanas ministrijas personālo pensiju nodaļas arhīvā, kas pēc tā decentralizācijas 1990.gadā ir ievērojami sarucis.

  Par šo tematu TSDC atrodama bijušā Latvijas armijas augsta ranga virsnieka — ģenerāļa Roberta Kļaviņa vervēšanas lieta. Kļaviņš 1939.gadā stājies sakarā ar NKVD 5.(ārzemju) daļas Rīgas rezidentūru, viņam ticis dots segvārds “Drošais” (Smelij). Lietā atrodas Kļaviņa sniegtā informācija par politisko sāvokli Latvijā, kurā viņš piedavājis arī Latvijas okupācijas plānu, kurš apbrīnojami precīzi tika realizēts 1940.gadā, kā arī informācija par noskaņojumu Latvijas armijā un par tās komandējošo sastāvu.

  TSDC rīcībā ir informācija par vairākiem citiem PSRS aģentiem, kuri darbojušies PSRS interesēs Latvijas aneksijas un okupācijas sagatavošanā. Okupācijas sagatavošanas darbs īpaši ticis aktivizēts 1936. un 1939.gadā; tajā laikā notikusi arī PSRS izlūkdienestu rezidentu nomaiņa Latvijā.

  Neskatoties uz to, ka Latvijā atrodas ļoti maz dokumentu par PSRS izlūkdienestu darbību Latvijā, uz esošās informācijas pamata var izdarīt secinājumu, ka PSRS jau no Latvijas valsts pastāvēšanas pirmajiem gadiem savu slepeno darbību ir veidojusi tā, lai šo “kļūdu” — Latvijas neatkarību likvidētu un to pakļautu atkal savā jurisdikcijā. Vienošanās starp divām Impērijām — Vāciju un PSRS — 1939.gadā padomēm deva iespēju šīs tieksmes īstenot legālākā veidā. Par aneksijas un okupācijas perfekto sagatavotību liecināja fakts, ka tā notika bez jebkādas Baltijas valstu militāro stuktūru un valstisko struktūru pretošanās.http://lpra.vip.lv/izvertesanaskongress.htm

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 07.06.2017. 21.17

  Nesadarbošanās un oficiāls protests starptautiskā līmenī, iespējams, būtu saīsinājis Padomju represīvā aparāta darbības laiku Latvijā, jo tas nepaspētu tik ātri nostiprināties, apgrūtinātu sekojošo iestudējumu ar “Tautas Saeimas” vēlēšanām un sekojošo lūgumu uzņemt PSRS, kā arī būtu likvidējis jebkādas spekulācijas par brīvprātīgu iestāšanos.

  Visbeidzot, nedaudz pievērsīsimies sabiedrībā diezgan populāram scenārijam par militārās pretošanās nepieciešamību un tās izredzēm. Izskatot faktus jāatzīst, ka militāra pretošanās 17. jūnijā faktiski bija bezjēdzīga (ko nevarētu teikt par prezidenta diplomātisku protestu un atkāpšanos), jo Igaunija un Lietuva jau atradās Padomju armijas varā, līdz ar to frontes līnija būtu visā robežas garumā, turklāt Kurzemē jau atradās Padomju militārās bāzes.

  Spēcīgākā reģiona valsts, no kuras teorētiski varētu gaidīt palīdzību – Polija – vairs neeksistēja. Tāpat būtu grūti cerēt uz jelkādu Rietumu sabiedroto atbalstu, jo visas pieejas Baltijas jūrai kontrolēja PSRS sabiedrotā – Nacistiskā Vācija, bez tam Francijai un Lielbritānijai jau tobrīd bija gana savu problēmu, lai vēl atlicinātu resursus un uzmanību Baltijas valstīm, sevišķi ņemot vērā faktu, ka tām nemaz nebija pienākums to darīt.

  Faktiski Baltijas valstis atradās ārpolitiskā izolācijā. Iespēja pretoties militāri tika palaista garām iepriekšējā gadā parakstot “Savstarpējās palīdzības paktu”. Neiedziļinoties detaļās, kas ir vesela pētījuma vērts temats, tādā gadījumā, visām trim Baltijas valstīm kopā atsakoties pakļauties un iespējami vienojoties ar Somiju, izredzes nebija spožas, taču neapšaubāmi labākas nekā septiņus mēnešus vēlāk. Ņemot vērā, ka somiem sekojošajā karā ļoti palīdzēja labvēlīgie dabas apstākļi un laicīgā gatavošanās karam, kas Baltijas valstu gadījumā izpalika pirmajā gadījumā ģeogrāfijas un otrajā – nespējas vienoties dēļ, Latvijai tas būtu prasījis ļoti ievērojamus cilvēku upurus un, visdrīzāk, nespētu novērst arī sakāvi, kam sekotu daudz nežēlīgākas represijas, no kurām K. Ulmanis arī, visticamāk, centās izvairīties.http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/dzive-un-ticiba/item/10314-ko-sacija-valsts-prezidents-karlis-ulmanis-1940-gada-17-junija

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 07.06.2017. 21.18

  ērik, ja tu būtu mans vīrs vai mīļākais – visticamāk es tevi nobeigtu – vai ar pakaramo vai ar žņaugšanu – nezinu, bet tu mani – kā saka krievi -esi izvedis no pacietības un vairs nespēju savaldīties – ej gulēt, diskusija slēgta

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 07.06.2017. 23.24

  Skaisle

  “..kas Ulmanim deva tieības pieņemt lēmumu tautas vārdā?”

  Kas deva tiesības tavējiem, nolādētiem prokremliskiem izdzimteņiem, dāvināt Abreni ienaidniekam? Kur tad palika Satversme? Bez 1934. gada apvērsuma freibergas, zatļeri, dombrovski, pabriki, rinkēviči un kozlovski, kuru arī tai Saeimā bija kā slimam sunim blusu, būtu Latviju pievienojuši PSRS vēl kādā 1935-36. gadā un tad, līdz vācu atbrīvotāju atnākšanai, krievi būtu paguvuši visus latviešus nogalināt.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 07.06.2017. 23.27

  to skaisle

  “ērik, ja tu būtu mans vīrs vai mīļākais”

  Ja tev būtu vīrs vai mīļākais, viņš būtu nobeidzis tevi, vai pats padarījis sev galu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 08.06.2017. 09.57

  ērik , mosties un nāc šurpp!

  Lasīju, ka Vācijā ir apcietināti Šveices spiegi. Tie, kuru uzdevum bija uzzināt, kā Vācijas valdība iegūst informāciju par Vācijas pilsoņiem , kuri savu naudu, lai nebūtu jāmaksā nodokļi, slepus nogulda Šveices bankās. Tāpat regulāri ir info, ka ASV izspiegojusi Merkeli , bet BND – ASV …

  tad pēc Tavas loģikas iznāk, ka Vācijā vajag izdarīt valsts apvērsumu, jo visādi ārvalstu ienaidnieki apdraud drošību un mieru valstī.

  Bet nu labi – tev jau logika nav tas nu ir skaidrs

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Anonīms 08.06.2017. 10.02

  Nu kā tad,jā,Šveicē ir totalitārs režīms,kurš grib savu bijušo koloniju-mazo Vāciju pievienot Šveicei,apvērsumu vajag obligāti.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

rinķī apkārt 07.06.2017. 12.51

….patiesa vēsturnieku interese un vēlme paraudzīties uz Baltijas jūras reģionu kā uz kompleksu vēsturisku telpu, paceļoties pāri valstu politiskajām robežām. +++ diez vai tas ir iespējams un kam tas vajadzīgs?. Tad jau ap Baltijas jūru dzīvojošām tautām būtu jāabstrahējas no savas vēsturiskās atmiņas. Kādu mērķu labad?

Manprāt gluži otrādi – Latvijai sen jau vajadzēja pārņemt pirmskara Latvijā ieviesto praksi, kur Latvijas vēstures izpētes uzdevums bija “…latviešu un vispārīgās vēstures notikumu pētīšana un noskaidrošana nacionālisma un patiesības garā”.

Tieši pateicoties šai “vēstures lietošanas politikai” pirmskara Latvijā izauga paaudze, pateicoties kurai PSRS okupācijas režīmam tā arī neizdevās pilnībā izdzēst no tautas vēsturiskās atmiņas domu par Latvijas valsti.

+9
-3
Atbildēt

20

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 12.58

  Nu atkal – nu kā tu vari tik īpatnēji domāt, ra!!! Tu tēlo, vai tiešām esi nu tāds…. pat nezinu, kā tevi raksturot

  Kā tu vari saprast,kas notiek tavā dzīvē , ja tu nezini, kas notiek valstī, reģionā, pasaulē?

  Es, piemēram, piedzimu PSRS. Kā es varu savu dzīvi saprast, ja es nezinātu PSRS un vispār Krievijas vēsturi? Vispār reģiona vēsturi.

  Nē, nu tu mani kārtējo reizi apstulbināji…

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 13.06

  “pateicoties” Ulmaņa vēstures falsifikācijas pieprasījumam – mēs ne toreiz, ne vēl šodien neesam spējīgi būt pastavīgi un brīvi spriedēji – es ticu, ka tu , ra , baudīdams vācu nācijas labumus, vispār nenovērtē, kāda ir dzīve Latvijā – te fiziski ir sajūtama bezcerība – bet tu saki – latvieši izdzīvoja – jā PSRS laikos izdzīvoja, bet šos laikus – kā izdīvosim , ja valstī turpina samazināties cilvēku skaits un tieši latviešu?

  Sameklē , ko saka Ilmārs Mežs – ko saka māmiņas, kuras strādā tās 8 un 12 stundas dienā un tik un tā nevar paēdināt bērnus un brauc prom no Latvijas un protams, neatgriežas …

  labi, nav man te jātērē savs laiks vienu niķīgu veci pārmācot, bet vismaz muļķības neraksti !

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 07.06.2017. 13.15

  Skaisle. Protams, ka ir jāzin, kas un kādā noteiktā vēsturiskā laika posmā ir noticis reģionā, pasaulē, tikai katrai tautai attieksme pret vēsturiskajiem notikumiem ir tāda, kāda tā saglabājusies šīs tautas, vai tautu grupu vēsturiskajā atmiņā. Un šīs atmiņas bieži vien mēdz būt ar diametrāli pretēju saturu :). Piemēram, Otrais pasaules karš. Vāciešiem, krieviem, Volgas vāciešiem, Baltijas tautām, amerikāņiem un angļiem, Krimas tatāriem, arī čečēniem- katrai no šīm tautām ir savas atmiņas, savs subjektīvs vērtējums par šiem traģiskajiem notikumiem. Un dažreiz šie subjektīvie vērtējumi mēdz būt tik pretrunīgi, ka nekādu kopsaucēju atrast nav iespējams. Tieši tādēļ kaut kāda visaptveroša, objektīva vēsture, kura tiek pacelta pāri valstu politiskajām, vai, kas ir vēl svarīgāk – tautu etniskajām robežām – tas ir mērķis ārpus realitātes, ja runa tiešām ir par objektivitāti :)

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 13.23

  u ko tu muldi nu !

  Es piemēram, uzskatu, ka Apvienotajai karalistei un ASV ir jāatvainojas Vācijai par Drēzdenes bombardēšanu, tieši tāpat kā vāciešiem kā nacistu mantiniekiem ir jāatvainojas par uzlidojumiem Londonai.

  ASV ir jāatvainojas Japānai par Hirosimu un Nagasaki, tieši tāpat kā japāņiem ir jāatvaonojas par zvērībām pret amerikānu gūstekņiem, Perlharboru utt.

  Ir jābūt kopējai , pārnacionālai, pāri reliģijām esošai vēstures zinātnei , kurai jāveicina saprašanos starp tautām.

  Kā lai Latvijā dzīvojošie krievi tic, ka Latvija tika okupēta, ja mums par to ir tikai vēstures romānu sērijas Repšes gaudu romans Bogene, bet nav neviena !!!!!! – šodienas akadēmiska pētījuma?!

  Latvijas valstij svinam 100 gadu jubileju – mans iespaids ir tāds, ka par vēsturi šai jubilejas sakarā netiks spriests , jo no tās baidāmies. Gribam tikai so cietēju, upuru, apbižoto vēsturi , vai atkal otra galējība – urrāpatrioti – bet patiesību – to neviens negrib , ne nabagi, ne oligarhi , ne inteliģence, ne melnstrādnieki

  un tas jau tikai piedienas tautai , kas jau izlaidusies, lai atstieptu kājas, nevis tautai, kura grib zināt, kas ,kāpēc – lai izdzīvotu nākotnē !

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 07.06.2017. 13.41

  Lai izdzīvotu nākotnē ir jāzin sava lokālā vēsture, zināšanas pasaules vēsturē – tā ir greznumlieta.

  Ja par 1918. gadā dibināto LR, tad svarīgi ir zināt 1939. gada statistiku, kurā redzam, ka pirms Otrā pasaules kara Latvijas ekonomiskie rādītāji nebūt nebija tie sliktākie tā laika Eiropā un, ja šie cipari nav sveši, tad nav vajadzīga īpaša iztēle, lai saprastu, kāda Latvijas valsts varētu būt šodien, ja ne 50 gadu ilgā PSRS okupācija un kurš ir patiesais vainīgais pie tā, ka šobrīd Latvija vēl joprojām saskaras ar ekonomiskām grūtībām.

  Ņemot vērā pēdējo vēlēšanu rezultātus jāsecina, ka diemžēl Latvijā vienai lielai daļai ļaužu šo zināšanu trūkst, ja jau balso par “Ušakova sociāldemokrātiem” :)

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 13.48

  redzi – te ir tava drauga nāgela raksts – latviešiem nav interese par nākotni, un tu te kladizni, ka par vēsturi arī nav interese, nu tad zini – tupi arī kā vista uz laktas tumšā kūtī – neko labāku neesi pelnījis!

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  basta > rinķī apkārt 07.06.2017. 14.37

  rinķī apkārt

  “..Latvijas ekonomiskie rādītāji nebūt nebija tie sliktākie tā laika Eiropā”

  No pilnīgi izpostītas, jo WWI praktiski visu laiku norisinājās Latvijas teritorijā un izvazātas valsts, pēc tam, kad 1919. gadā nolikvidēja komisārus un komunārus, divdesmit gadu laikā Latvija ierindojās starp attīstītākām Eiropas valstīm, apsteidzot tādas, kā Somija, Itālija, Spānija, Portugāle un daudzas citas, ar visātrāk augošo ekonomiku un procentuāli lielāko studentu skaitu. Attīstības tempi bija visaugstākie pēc 1934. gada, kad promaskaviskiem kaitniekiem: freibergām, zatleriem, dombrovskiem, pabrikiem, rinkēvičiem un kozlovskiem, nebija vairs iespēju nodarboties ar sabotāžu.

  1991. gadā “komisāri un komunāri” savai politiskai varai pievienoja arī ekonomisko, kaitnieki izslējušies pilnā augumā un anusā tagad reti iespīd saule.

  p.s. Nevajag pat 50, ja ir pieredze, ko var paveikt 20 gados.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 15.16

  ra – saldējums nepalīdzēja – tu esi drausmonis , pamatoju kapēc

  Tu dzīvo Vācijā , kurā ir viens no augstākajiem dzīves līmeņiem pasaulē, Vācija ir ar “visbiezāko” ģēniju slāni kopumā ņemot. Un tas viss ir pateicoties izglītībai, pateicoties tam, ka Vācijā studēja un izzināja pasaules , nevis ka tu saki – lokālo vēsturi.

  Pie tam, tu slinkā dirsa neesi spējīgs pat tik daudz pacensties, lai rastu skaidrojumu – kas bija pamats tam,ka bekona un sviesta eksportam bija tādi panākumi, tāpat , kā tu pat neesi pacenties saprast kāpēc Ulmanis sagraba varu , pēc tam sadarbojās ar okupācijas varas iestādēm, iegādājās sev Šveices pasi un lielu koferi. Tu esi ļaunāks par basta – tas vismaz neslepjas, bet tu ra , te tēlo viedo balto tēvu – kaut gan esi asiņains čekists balta jēra ādā ! Viss !

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 15.46

  Nu i skaisle dod par deviņiem mēmiem,Latvijā dzīvojošie krievi nezin,ka Latvija bijusi okupēta tikai tāpēc,ka nabaga krieviņi nav dabūjuši izlasīt akadēmiskus pētījumus un Ulmanis bijis slikts,jo viens Mavļiks Pazorovs tā sarakstījis savā ”atmiņu” grāmatelē par savu tēvu,toties pirmskara Latvijas attīstības rādītāji viņai neko nenozīmē:D Skaisle grib uztaisīt savu vēsturi,kur visi latvieši bijuši riktīgi cūkas.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 16.21

  ērikiņ – nevis nav dabūjuši izlasīt akadēmiskus pētījumus, bet tādi nav uzrakstīti, es gan saprotu, ka tev tas neko nenozīmē, atskirību nesaproti

  Ulmanis bija Latvijas valsts dibinātājs un demokrātijas kapracis, sava bērna slepkava.

  Un cūkas nevajag apvainot – viņas nav vainīgas, ka tu esi cietpauris !

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 16.34

  Gribēji jau gan latviešiem iestāstīt,ka viņi neko nevar un nekad nav varējuši,bet viņu vadoņi bijuši nodevēji,un visa kuļtura i fabriki uzcēluši krievi,lai visiem nolaistos rokas un sagribētos zem staļintētiņa gādīgā spārna,kā jau tas kremļa aģentei galvenais uzdevums,a citādi tie dullie latvieši lepojas,ka Ulmaņa vadībā spējuši uzcelt plaukstošu valsti… un kas zin,vēl var to atkārtot.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 16.53

  Tieši otrādi , ērikiņ. Es aicinu tieši un konkrēti pētīt, izzināt, spriest, vērtēt.

  Kur ir naciķu vadītās kultūrpolitikas vadlīnijas, kuras ļautu man pārliecināties, būt mierīgai, ka pat samazinoties mūsu – latviešu skaitam, mūsu kultūra, valoda, vēsturiskais mantojums saglabāsies?

  Pašā Rīgas centrā – pretī RADISSON BLU Latvija ir piemineklis Barklajam de tolli – krievu ģenerālim, par kuru jaunu pētījumu publiskojis krievu vēsturnieks Panasenkovs. Kā rezultātā tam piemineklim tur nevajadzetu būt, nevis tāpēc , ka bija krievu ģenerālis, bet tāpēc, ka bija amorāls …. neesot mūsu vēsture …. nu nu ….

  Vai – cita lieta – R. Vāgners ir viena no pasaules opermūzikas virsotnēm – mūsu laime – dzīvojis un strādājis arī Rīgā – tikai … mēs nez kapēc to noklusējam – mūsu naciķu – čekistu kultūrpolitika ir tāda –

  es nemīlot latviešus – par ko man mīlēt – ka pārčekistojušies ?

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 16.57

  Kur tu aicini?Tu aicini par Ulmani spriest pēc kaut kāda mauriņa paskvilas,ignorējot Latvijas tā laika sasniegumus.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.04

  Ērikiņ, es aicinu Tevi izlasīt Mauriņa grāmatu Nelaikā dzimušie, lai Tu izglītotos. Lai Tu uz sevi paskatītos savu bērnu un mazbērnu acīm. Naciķa dēla liktenis man nosāpēja līdz kaulu smadzenēm , bet tas posts, ko piedzīvoja tā naciķa sieva ? Protams, ka par to neviens nerunā, neraksta – nav jau vārdu cakās satērpts stāsts un galvenais – par vainīgo nav ielikti krievi un okupanti. Tai grāmatā nav jautājumi un nav atbildes, bet tā ir viena – ne vienīgā, bet viena patiesība.

  Tas, ka tu raksti – kaut kādas mauriņa paskvila – es to uztveru it kā tu spārdītu mirušo … nedari vismaz to , lūdzu !

  Tā ir mūsu tautas vēsture – tā neseksīgā …

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.08

  Interesanti…tu drīksti spārdīt Ulmani,Ziedoni,cik vien ienāk prātā, bet Ulmaņa apmelotājus spārdīt nevienam nav atļauts?

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.13

  Ulmanis nodeva tautu, Ziedonis nodeva tautu – tādiem miers nepienākas. Mauriņš nevienu nenodeva, viņš bija nodevēju upuris !

  Jūti atšķirību?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.15

  Tas,kas Ulmani nosauc par nodevēju,ir apmelotājs,ļoti vienkārši.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.24

  pamato savu viedokli , ērikiņ

  Pirmoreiz Ulmanis nodeva tautu, kad īstenoja apvērsumu 1934.g. maijā. Otroreizi nodeva tautu, kad parakstīja dokumentu par PSRS karaspēka ielaišanu Latvijā 1940.gada 16. jūnijā.

  Tie ir tie sausie vēstures fakti, kurus seksīgā latviešu tauta labprāt aizmirstu, aizliegtu par tiem runāt, rakstīt, domāt.

  Par Ziedoni – rakstīt dzejas un ziņojumus čekai – bļedj – tur jābūt īpaša kaluma cilvēkam …. manā vērtējumā – nelietim! Ja ir varianti – esmu gatava uzklausīt

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 07.06.2017. 17.35

  Nekas nav aizmirsts,pati pamato,kāpēc apvērsums ir tautas nodevība nevis centieni to pasargāt.Tāpat,kā karaspēka ielaišana.

  Šausmīgi daudz taisnību!

  Nojukt var, ja nav savējās!

  /Imants Ziedonis/

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > rinķī apkārt 07.06.2017. 23.14

  to Skaisle

  “Ulmanis nodeva tautu, Ziedonis nodeva tautu..”

  Ulmanis bija latviešu glābējs, par Ziedoni tikai varbūtība. Par tautas nodevēju tu nupat nobalsoji.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Anonīms 07.06.2017. 11.59

sākšu ar beigām – nepiekrītu, ka galvenais ir vēsturnieku patiesa interese. Tāda ir bijusi vienmēr , jo pati nodarbošanās – vēsturnieks jau ir diagnoze. Kur bez patiesības mīlestības un naivuma -nav, ko darīt

Arī nauda ir. Tikko taču piedzīvojām, kā saeima viena čeas ziņotāja ziedoņa izpetei piešķīra 140 000 eur. Nauda ir.

Bet – mana svēta pārliecība ir tāda , ka nekas nav mainījies kopš 1937.gada – kā Ulmanis teica – izšķirošais ir SKATĪJUMS UZ PAGĀTNI NO TAUTAS VEIDOKĻA – tā tas turpinās.

Ja aklās zarnas operacijas sāktu veikt tauta- tas būtu drausmīgi, bet visu citu redz- tauta drikst.

Piemēram, Gata Krūmiņa rediģētā Tautsaimniecības vēsture, kurā oligarhi un viņu pakalpiņi drīkstēja ierakstīt savu – uzvarētāju vēsturi. Noželojamības kalngals …

Vai mūsu – nodokļu maksātāju finasētie tā saukties vēstures sērijas romāni – kur no vēstures nav ne smakas, ir vien rakstnieku sajūtas par vēsturi … tādas , kā prasa pie varas esošie – kur latvieši jārāda kā tizleņu bars, vai prasti upurjēri … jā …

Vēsture , vēsturīte …

+3
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam