Šodienas domāšanas saknes 20

Komentāri (20)

โกงชักดาบ 10.10.2019. 23.04

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2017/05/23/sodienas-domasanas-saknes/ […]

0
0
Atbildēt

0

engagement rings 07.10.2019. 17.36

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2017/05/23/sodienas-domasanas-saknes/ […]

0
0
Atbildēt

0

온카지노 쿠폰 14.07.2019. 16.45

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2017/05/23/sodienas-domasanas-saknes/ […]

0
0
Atbildēt

0

Anonīms 24.05.2017. 09.41

Ostups saka, ka problēma ir tā, ka izsakās un spriedumus sludina nezinoši cilvēki …

Punctummaazine recenzijas – apskatus raksta Ilze Jansone. Cilvēks ar teologa izglītību un rakstnieces pieredzi. Metaforās salīdzinot – ja I.Jansone var būt literatūrkritiķe, tad jebkurš slimnieks var būt arī ārsts, vismaz paša izslimotās slimības ārsts, jo zina taču anamnēzi, klīniku, ārstēšanu utt.

Nu labi. Pietiks. Jēga visam jau tikai tāda, ka visas šīs domas norakstu nost no sevis un ceru, ka man kļūst vieglāk un gaišāk. Un citu variantu jau nav …

0
-1
Atbildēt

1

Anonīms 24.05.2017. 09.32

vēl. Izlasīju izcilas grāmatas – EGLĀJAS KRISTSONE DZELZSGRIEZĒJS un JANAS KUKAINES DAIĻĀS MĀTES. Izcilas grāmatas, jo katra savā joma ir vienīgās. Abos darbos vairāk ir domu un ideju , kurām nepiekrītu, nekā piekrītu.

Bet – kur ir sabiedrības diskusijas par šiem darbiem?

Tikko LELB tā arī man nespaprotamu iemeslu dēļ pilnībā aizliedza ordinēt sievietes un vispār – uzaicināja kristietes vairāk turēt muti un paļauties uz vīriešiem. Uz kuriem – tiem, kuri klusējot arhibīskapam piešķīra bezprocentu miljonu kredītu un grib aizbāzt muti katram gudram un drosmīgam mācītājam?

manuprāt, nav un nemaz nevar būt viena patiesība ne par čekas stukačiem, ne par feministēm vai to pretiniecēm, bet sarunas ne tikai varētu būt, bet tām būtu jābūt … kur tās ir?

Varbūt tapēc nav, ka tas pats čekas gars nekur nav pazudis – transformējies, pielāgojies kā tāda izdzīvotāja baktērija un viss notiekās …

0
0
Atbildēt

1

Anonīms 24.05.2017. 09.26

tad vēl – kā jau minēju, man ir miljoniem domu un pārdomu

Mums ir LVI , LVVC, LVVA utt. utjprj. – vienlaicīgi … Rīgā latviešu valoda izzūd. Varu dienu nodzīvot pilsētas ielās un sab. transportā un latviešu valodu nedzirdēt, kāpēc?

Pēc skandāliem par lielākām un mazākām zvērībām Latvijas bērnu namos, skatos diskusiju LTV1. Valsts ierēdne runā tādā valodā – valsts pērk no audžuģimenes pakalpojumu, bērnunama audzēkņa audzināšanu. Vai par izglītību Latvijā – visbiežāk dzirdētā politiķu un ierēdņu frāze – skolu optimizācija un nauda seko skolēnam … Vai mums ir diskusijas par jauno latviešu valodu , cik ļoti tā attālina valsti un sabiedrību. Vai bāreņa audzināšana ģimenē ir pakalpojums ? Naudā aprēķināms un apmaksājams? Vai skolas ir jāoptimizē un visa problēma?

Cik līdzekļus LVVA tērē par mūsu – nookļu maksātāju naudu vizinoties pa pasauli , it kā , lai glābtu latviešu valodu, kamēr šeit uz vietas iepriekšējo paaudžu savāktās un uzglabātās vērtības iet bojā. Man grūti iedomāties lielāku liekulību un noziegumu – un tā nav nekāda saskaņa vai kremļa aģentūra – tie esam mēs – sasodītie sūda patrioti ….

+2
0
Atbildēt

0

Mantrausis 24.05.2017. 08.12

Līdzīgs raksts (intervija) ir NRA, Vidzemes augstskolas rektors runā par zudušo eliti. Tā arī ir. Jo cilvēki, kuru domās vērts ieklausīties, publiski uzstājas reti. Ja kādam interesantam personāžam no t.s. “inteliģences” grupas pajautā politiski sūri, asi vai tieši, nereti atbilde liecina, ka ari šis “viedais prāts” ir mazliet atkarīgs “NO” un…

Manuprāt, nopietnu diskusiju trūkums ir saistīts ar naudu, atkaribu un joprojām esošām bailēm. Bailēm, ka Tev atņems, Tev nebūs un Tev atnāks pakaļ.

Var saredzēt gatavošanos neatkarības svētkiem, bet kaut kur kņadā pazudusi pati neatkarība.

+2
-1
Atbildēt

3

  Anonīms > Mantrausis 24.05.2017. 09.15

  es Tev nepiekrītu – par kuru eliti tu un Krūmiņš runājiet? Kuru ? To maucisko čekas roklaižu eliti? To, kuri tautu aicināja uz tikumību un likumību, bet paši pa kluso stukačoja un blatojās un baudīja privilēģijas?

  Par kuru eliti ir runa? Nav mums tāda un nekad nav bijusi.

  Šorīt nacu uz darbu un nospriedu , ka no nākošās algas es Rigas Laiku pasūtīšu savas dzimtās – pirmās skolas bibliotēkai. Tas tomēr ir viens unikāls, ģeniāls žurnāls.

  Es to esmu rakstījusi vismaz 20 x – ka latvieši, piemēram, sērija – mēs xx gs – tā sauktie vēsturiskie romāni, kuri nemaz nav vēsturiski izrādās- tie visi ir ar šo upura un ciešanu pamatideju, labi – gandrīz visi, jo tas pats Bereļa darbs bija tik kusls , ka to pat grūti pamanīt, kur nu vēl citēt. Nu ņemsim Mātes pienu , vai teiksim -Bogene, vai Stikli, vai Istaba – NEVIENĀ !!!! romānā nav mūsu , mana tava, mana tēva, tava vēctēva atbildība.

  Kāpēc RL – tāpēc, ka RL maija numurā ir publicēta intervija un raksts ar vācieti A.Asmani, kura ļoti precīzi un argumentēti pamato šo domu, ka nācijas, lai noslēptu savu vainu, savu atbildību – kultivē , līdz dieviškošanai savu upurlomu, savas ciešanas.

  Kapēc Repše aizrīdamās romānā stāsta par čekistiem un okupantiem, bet par latviešu rakstniekiem, kuri deportāciju dienā tiekas savā kongresā , lai apliecinātu padevību padvarai, par to pieminēja tikai intervijā?

  ko ?! Kāpēc ?! Kāds tam sakars ar naudas trūkumu? Mūsu elite visi ir pārēdušies , bļedj – 100 000 eur, ko literāti ir notriekuši un par ko visi pieklājīgi klusē ir maza nauda? Un tā ir summa, par kuru mēs zinam, kā ir ar tām summām , par kurām mēs nezinam? tikai redzam , ka vieni un tie paši pekstiņ pūtēji ap tiem naudas podiem grozās …

  Tā kā nevajag … mums tā elite ir tik melnu un smagu dvēseli, ka paldies, , ka viņi klusē …Māra Zalīte jau nu arī varēja savu muti nevirināt un nestāstīt mums tās pasakas par padlaiku iespējām ceļot pa pasauli , tāpēc, ka koridorā izlikts paziņojums, ka var braukt, kas grib ….

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Mantrausis 24.05.2017. 09.16

  labi, padodos – Māra Bērziņa Svina garša tomēr bija kaut cik godīgs stāsts.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Mantrausis 24.05.2017. 10.45

  ———–Mantrausis Līdzīgs raksts (intervija) ir NRA, Vidzemes augstskolas rektors runā par zudušo eliti. Tā arī ir.

  =========================================================================================

  Tā arī jābūt.”Bāreņu tautas” sindroma uzturētāji tak’ hibrīdkara apstākļos nesāks rakstīt par elites izveidošanos, kā to reiz darīja A.Deglavs (triloģija “Rīga”). Amerikanizētajiem krūmiņiem-kūmiņiem ir pamatots iemesls nerakstīt pašreizējos apstākļos par ieguvumiem, nerakstīt par radīšanu, tikai vaimanāt par zaudējumiem. Lūk, fragments no A.Deglava “Rīga” (1.gr., 18.nodaļa) – Latvju pirmās tautiskās atmodas jaunlatviešu darbinieka Bernharda Dīriķa saruna ar vicegubernatoru Juliju fon Kubi,brīdī, kad baltvācietis gatavo dokumentus Latviešu biedrības [RLB] slēgšanai:

  ….Dīriķis krēslā sakustējās. “Ir arī izglītoti un mācīti latvieši, ekselence!” Viņš to sacīja diezgan stingrā balsī.

  [J.fon Kube] “Izglītoti latvieši?! Tas ir kas jauns Es domāju, ka “izglītots latvietis” ir neesoša lieta. Jo, tiklīdz tas ir izglītots, viņš ir tas, kādu izglītību un kultūru tas sevī uzņēmis…ir vācietis….”

  [B.Dīriķis]:”Mēs dzīvojam Krievijā, ekselence, ja atļaujat piezīmēt.”

  http://uk.itvnet.lv/article/izklaide/630909_640x420.jpg

  p.s. Dagmāra Beitnere-Le Galla:”Domāju, ka esam tādā posmā, kad ir derīgi atskatīties uz veiksmes brīžiem, lai saprastu, kas bija tā pamatā. A.Deglava triloģija „Rīga” (īpaši otrā daļas 11. nodaļa) ir viens pret viens ar šodienu.”

  (Jāmācās no jauna nācijas veidošana. IR, 24.12.2012.)

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 23.05.2017. 14.39

Es joprojām un patiesībā – vienmēr uzskatīšu , ka mūsu tautas lielais posts ir inteliģences pārdošanās varai. Tam ir miljoniem piemēru, kamēr inteliģences nepārdošanās gadījumi varai ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi.

Pirms apmēram gada biju uz tikšanos ar dzejniekiem A.Upīša muzejā. Mēs bijām kadi 5 klausītāji. Pasākumu vadīja mana studiju biedrene , vēstures dr. Cita starpā viņa apgalvoja, ka ne lustrācija, ne čekas maisu atvēršana neesot pieļaujama, tas būšot liels posts. Ka esot jāsaprot., ka mēs visi esam kolaboranti, visi sadarbojāmies ar padvaru. Man tāda runa bija kā uguns pie pakalas, bet neveiksmigi sakrita, ka man bija jāsteidzas uz randiņu un nebija laika sisties ar čekistiem , bet … tā arī neesam nonākuši līdz diskusijai par čekistiem un literātiem – ar ko atškīrās kolaborants, kurš padiestādēs reģistrēja laulības, bērnus , mirušos , kurš gāja uz darbu un vēlēšanām, ar ko šis okupācijas upuris atšķīrās no smalkmēlītēm dzejniecēm un dzejniekiem, kuri par sadarbību – par stukačošanu guva no padvaras visāda veida privilēģijas un materiālus labumus …

Emu dzirdējusi , ka arī šodien VKKF strādā cilvēki , kuri paši vai kuru ģimenes bija cieši saistīti ar čeku – kāpēc par to tiek spriests virtuvēs un nevis radio, tv studijās, VKKF finansētos portālos?

Domāju, ka tāpēc,ka baidāmies uz sevi kā sabiedrību paskatīties, baidāmies ieraudzīt , cik … čekistaini esam …

+3
-2
Atbildēt

3

  valdemir > Anonīms 23.05.2017. 15.15

  Štrunts par pārdošanos, svarīgāk, lai paši netiek pie varas- nedod Dievs mums kādu Robespjēru, Uļjānovu, vai Šiklgrūberu.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Anonīms 23.05.2017. 15.21

  ————–

  No kā latviešiem visvairāk jāuzmanās?

  Artis Ostups:”No muļķības un slinkuma. Tātad pašiem no sevis.”

  ========================================================================================

  “Arī gudrinieks pārskatās” (A.Ostrovskis)

  Uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi tie inteliģences pārstāvji, kas 1990.g., atceroties pagātni, apjēdza situāciju (tagadni) – spēja izvērtēt nākotnes draudus.

  Vairākums, kā vienmēr, “dzirdēdami nedzirdēja, redzēdami neredzēja”.

  https://www.youtube.com/watch?v=_UwqyfXZYiM

  “Latvju zeme vaļā stāv/Tā kā dzīsla pušu rauta,/ Iztek asins, iztek spēks,/

  Latvju zeme vaļā stāv,/ Vēji staigā iekšā, ārā,/ Izplēš sēklu, izrauj saknes,/

  Latvju zeme vaļā stāv./ Krusta ceļiem pienaglota,/ Krusta vējiem caurvējota.”

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 23.05.2017. 21.26

  to valdemir

  Kad civilizācijas pabiras ir izauklējušas jaunu staļinu, bet visā Eiropā valda mīkstie, vai nodevēji, bez Šiklgrūbera, neiztikt, jeb Eiropai jāiet bojā.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

edge_indran 23.05.2017. 13.00

————-

Šodienas domāšanas saknes.

=======================================================================================

Uzņemoties žurnāla Karogs vadīšanu, Sibīrijā dzimusī dzejniece Māra Zālīte runā par garīgo maizi pēc kuŗas jau tagad [1990] sāk salkt mūsu tauta:

“Tumšajos politiskās narkozes murgu gados kultūra bija tā, kas gandrīz vienīgā sargāja un uzturēja tautas dzīvības uguni. Literatūra, jo sevišķi dzeja kļuva par garīgās pretošanās kustību. Rakstnieki pārtapa publicistos un oratoros. Sastapdami milzīgu pretestību, iestājās par demogrāfiju, ekonomiku, ekoloģiju, izglītību, lauksaimniecību. Gan pārsteidzošas kompetences, gan apgarota diletantisma līmenī. Garus gadus tika briedināts 1988. gada 1. un 2. jūnija Rakstnieku savienības valdes paplašinātais Plēnums, kad J. Pētera vadībā Latvijas radošā inteliģence pirmo reizi pēckara vēsturē kļuva par nozīmīgu politisku spēku. Tika ielikti pamati Latvijas Tautas frontei – plašākajai tautas kustībai, kāda jebkad Latvijā bijusi. Tas mērķis ir skaidrs – neatkarīga Latvijas valsts.

Literatūra atgriežas savā pirmgultnē, savās robežās. “Robežās tikt pie pilnības” – ir tās jaunais vēsturiskais uzdevums. Rakstniecībā šodien jāizstrādā augsne, jāgatavo sēkla un jāsēj tai tīrumā, kuŗa raža būs nepieciešama nākotnē. Tā būs tā garīgā maize, pēc kuŗas jau tagad sāk salkt mūsu tauta. Ar asām politiskām mērcēm vien ilgi neiztikt. Garīgā Latvija – tās veidošana nav mazāk svarīgs uzdevums šodien un nākotnē…” (Karogs, 1,1990.)

http://jaunagaita.net/jg176/JG176_Zalite_foto.jpg

http://jaunagaita.net/jg176/JG176_Zalite.htm

0
-2
Atbildēt

0

Anonīms 23.05.2017. 11.57

man , protams, vajag palīdzību – neesmu pat visu izlasīusi, kad man jau spuras gaisā un gribu pretargumentēt.

Piem. – Ostups saka –

Šis, galu galā, ir laiks, kad vēsture ir kļuvusi par galveno izpētes lauku. To mēs pieredzam visdažādākajās kultūras formās – mākslā, literatūrā, filosofijā.

Nekādi nevaru piekrist šim apgalvojumam. Literāti vēsturi nevis pētī, bet vulgarizē, noniecina un nonicina. Tikko izlasīju L.Kotas Istabu, kur pēcvārdā autore raksta, ka pati ir studējusi vēsturi, bet ka akadēmiskā vēsture ir banāla un nekur nederīga, ka īstā vēsture esot tā, kas dzīvo tautā un ko , kā saka – tauta atceras. Ja tā – tad izlasot Istabu man rodas jautājums , kā tāda sabiedrība spēja vispār atgūt valsts neatkarību, spēja pulcēties manifestācijām utt.

Lasīju recencijas, lasīju atsauksmes – es vienmēr to daru, lai salidzinātu savu viedokli ar citu – un neatradu to …

Šai IR numurā ir intervija ar Rubiķa – Kalniņa laulātajiem. Un tā mana doma atkal ir tāda, ka nav neviena ne filosofa, ne nefilosofa, kurš skaidri un gaiši pateiktu , ka tagad visi vvar būt jebkas. Vakardien aktrise, šodien jau režisore – proti glaimot, proti laizīt – būs …. neproti – klusē.

Jau rakstīju par šokējošo faktu, ka mums ir desmitiem aģentūru un valsts naudas saņemošas iestādes valodas saglabāšanai, bet sagalbāts jau netiek nekas. Vai literārās vārdnīcas katalog nebūtu digitalizēšanas vērts? Cik miljonus literāti un citi iesaistītie atkal notrieks apkārt braukājot , kamēr īstās , patiesās tautas gara vērtības aiziet postā…

labi – jāizlasa visa intervija un tad varu kārtīgi izgaudoties….

0
-2
Atbildēt

2

  Anonīms > Anonīms 23.05.2017. 14.46

  skatījos LTV1 raidījumu – Kultūršoks – par latgaļu separātismu, par latgaļu aizvainojumu utt.

  Anta Rugāte izmisusi izsaucās – Latvijā mēs taču neko nezinam par Franci Trasūnu . Svēta patiesība – nezinam. Ingas Ābeles Klūgu mūks, jau bija tikai jo krāšņas vārdu mežģīnes, rakstaina sega, kas pārklāta Trasunam , nevis smalks un dziļš darbs, kas mums šo personību būtu atklājis, padarījis pieejamaku.

  Tomēr Klūgu mūks patiešām bij notikums latviešu literatūrā – vai par to nevarēja, nevar būt diskusijas, pat lekcijas un semināri? Ne tik daudz par romānu, cik par tā varoņiem, notikumiem.

  Arī Ostups pārmet pūlim nezināšanu , runāšanu bez zināšanām – kārtējā maucība, protams, kas un kā tiek darīts ar valsts naudas sytarpniecību , lai nevis tikai literāti un viņu apkalpotāji labi dzīvotu – nu slavenie 100 000 eur – ha – “bezvests” pazudušie, bet lai tiktu izglītota arī visplašākā publika, kur ir tādi pasākumi/

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Anonīms 23.05.2017. 16.49

  ————-

  A.Ostups:”….viņu piesaukt, iespējams, vairs nav stilīgi, viņa skatījums uz vēsturi šodien ir īpaši aktuāls: viņa akcents uz vēstures trauslo tēlu, par ko mums ir jāparūpējas un kas mums jāņem talkā ne tik daudz, lai izprastu pagātni, bet lai iekustinātu tagadni.”

  ========================================================================================

  Nezinam, jo zināt negribam – tāpēc par nākotni diskusijās neielaižamies. Beigsies 3.Pasaules karš (prognoze ap 2025.g.), tad padiskutēs. Pašlaik no ostupiem ne ko vairāk propagandu nevajag ne gaidīt, ne arī ko pārmest par vēstures faktu noklusēšanu.

  Romas pāvests Francisks: Trešais pasaules karš jau ir sācies

  https://www.youtube.com/watch?v=S1l_V5Ff6s4

  http://nra.lv/pasaule/125097-romas-pavests-francisks-tresais-pasaules-kars-jau-ir-sacies.htm

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: