Kāpēc izvēlēties būt patiltē 59

Komentāri (59)

Valdis Eiserts 20.03.2017. 12.33

Pat šariks nav spējis, ko spēj Skaisle – opisaķ.

+1
0
Atbildēt

1

  Anonīms > Valdis Eiserts 20.03.2017. 15.23

  eisertiņ, kā celies un velies , tā pie manis, lai tevi pabužinu , ko?

  Labi, lasi epastu čitateļ

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 20.03.2017. 10.11

vēl par mums … kādi esam

pag. gada oktobrī vienā smalkā t/c nopirku sudraba auksariņus. Mazus spožumiņus par 28 eur. Novembrī man salūza kājiņa auskariem. Uzrakstīju iesniegumu veikalam , lai salabo, vai lai apmaina , vi atgriež naudu. Man pēc 3 nedēļām atnāca vēstule, ka apskatot preci secināts , ka nav ražošanas brāķis, bet ka es nepreizi esmu tos lietojusi un salauzusi. Ka firma neko man nekompnesēs. Ja man tas nepatīk – drīkstu pieprasīt eskpertīzi, bet pašai par to jāmaksā – 40 eur.

Uzrakstu iesniegumu PTAC . Pati aiznesu uz to centru. Tur iznāk darbiniece un man saka – saierinieties, jūs neko nedabūsiet. Ja īpašnieki ateicās kompensēt, tātad – neko nedabūsiet. Tādi esot jaunie EK noteikumi. Un viņa – tā darbiniece man dod iesniegumu atpakal. Es saku – nē nē – uzrakstiet man to visu, ko tikko teicāt. Un es cīnīšos tālāk, jo mani neapmierina situācija , ka 28 eur ir kā zemē nomesti. Ka neticu, ka man kā ES pilsonei patērētājas tiesības ir džungļu līmenī. Darbiniece man atbild, ka labi, ka viņa uzrakstīs, bet lai es ne uz ko necerot. Uzrakstīju īpašniekiem vēlreiz – ka es ar šo situāciju nedomāju samierināties. Ka nekādiem ekpertiem neko nemaksāšu, bet ka sitīšu pa visiem iespējamiem trauksmes zvaniem , vienalga cik augstos torņos. Un – pagāja nedēļa – man zvana no PTAC un saka – ejiet uz veikalu – jums atdos 28 eur. Aizgāju, paņēmu naudiņu, pateicu paldies un lieta slēgta. Bet – ja es būtu latviete parastā ? Noliektu galviņu un sāpošu sirsniņu un protams, bez spožiem auskariņiem būtu vēl šodien.

Nu ir mums jāprot par sevi cīnīties, ir un daudzi to neprot. Mana kolēģe krieviete stāsta, ka viņa tai pašā t/c bija nopirkusi slavenas firmas džinsus , kuriem izrādījās nepareizs piegriezums un bikses nevarēja valkāt. Veikalā viņai atbildēja – rakstiski, ka viņa neprot bikses valkāt un ka veikals neko nekompensēs un viņa nolēma, ka priekš viņas tā nauda ir pārāk maza, lai tur irli kasītos, izmeta bikses un miers.

Tāda patilte esam – otrā ātruma Eiropa un ja paši no tās patiltes neizlīdīsim – neviens mūs saulītē nevedīs

0
0
Atbildēt

0

Anonīms 20.03.2017. 09.53

Ievērojiet Rīgas Satiksmi – es retu braucu sab. trasportā, bet braucu. Visu laiku videoreklāmas bija latviešu un krievu valodā. Tagad – tavu brīnumu – tikai latviešu valodā. Kurš ar mani saderēs , ka beidzoties velēšanām reklāmas atkal būs gan latviešu, gan krievu valodā? Iekāpju tramvajā – varu sevi apskatīt video ekrānā – tāds progress – vienlaicīgi – pietura – tā pati sab. transporta pietura piedirsta – īsta ateja. Jo normālas atejas, kur cilvēkiem nokārtot savas vajadzības nav. Pie kājas domei patiesās rūpes par cilvēkiem … tā es spriežu, tā ir mana pieredze , tā nav kaut kāda absolūta patiesība.

0
0
Atbildēt

0

Anonīms 20.03.2017. 09.49

Vēl par patilti un latviešiem. Mums kā nācijai ļoti pietrūkst pašapziņa un pašcieņa.

Vakarvakarā plunčāos pa vannu – pc esmu uzlikusi enigmu, bet remixu, kurš man nav ierakstīts, klausos un baudu. Te pēkšņi vienā brīdī sāk runāt vīrietis lauzītā latviešu valodā. Reklāma, spriežu, nu labi, pacietīšos – ilgāk pa 5 min jau nerunās. Bet nē – izskatās, ka runātājs pat nedomā apstāties. Lienu laukā no vannas un mīļā debestiņ, Ušakovs – runā ar putām uz lūpām. Man tādas dusmas uznāca,drīz jau vannā pie cilvēkiem līdīs ar savu propagandu. Kaut kā par manu labsajūtu aizmirst pilnībā brīdī, kad tiek ievēlēti. Bet šorīt – ko es domāju šorīt ? Cīņa par Rīgu Ušakovam ir svarīgāka, kā latviešiem. Ko tikko nodemonstrēja latviešu partijas ? Nespējot apvienoties Rīgas atgūšanai? Jā – tieši tā, ka politiķu – latviešu politiķu intereses – savtīgās ir augstāka vērtība, kā Rīgas atgūšana latviešiem. Nu te ir tā patilte – tā mūsu kā nācijas patilte … diemžēl …

0
0
Atbildēt

0

zanE 17.03.2017. 18.34

…ne īsti par raksta tēmu, bet…tādi, nu, esam…

– “Okupācijas muzeja piebūvi, iespējams, neizdosies pabeigt līdz pašlaik noteiktajam termiņam – 2018.gada oktobrim. Iesaistītās puses atzīst, ka pastāv bažas – darbu pabeigšanas termiņu, iespējams, var nākties atkārtoti pagarināt. Risinot jautājumu par kultūras objektu iekavēto būvniecību, kultūras ministre tiksies ar finanšu ministri.

Okupācijas muzeja memoriāla komplekss būs jāuzbūvē līdz Latvijas simtgadei. Tā pagājušā gada rudenī ziņoja Saeima pēc tam, kad tā lēma paātrināt muzeja rekonstrukciju, tam piešķirot nacionālo interešu objekta statusu. Vienlaikus tā arī izvairoties no Rīgas domes būvvaldes un atsevišķu arhitektu radītiem šķēršļiem.

Tagad kļuvis zināms, ka iesniegtais būvniecības projekts ir nepilnīgs un dots mēnesis laika to pārstrādāt. Tas Kultūras ministrijai (KM) liek bažīties par spēju iekļauties valsts noteiktajos termiņos.

“Kultūras ministrija, protams, ir informēta, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas veic būvvaldes funkcijas šajā objektā, ir lūgusi iesniegt papildu informāciju, un jautājums, cik daudz laika tas prasīs.

Visa šo jautājumu skaidrošana, protams, mūs dara bažīgus, it īpaši Okupācijas muzeja gadījumā, jo vairākkārt jau ir dažādi termiņi pārcelti,” atzīst KM Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels saka, ka esot jau pieraduši pie oficiālo termiņa vairākkārtīgas atlikšanas.

“Mēs neesam nekādu oficiālu rakstu saņēmuši. Vispār jāatgādina, ka muzejs ir tāds kā ķīlnieks visā šajā procesā un vienmēr esam bijuši, jo ēka pieder valstij un finansējums tieši par pārbūvi nāk no valsts. Mūsu lielās cerības ir, ka “Valsts nekustamie īpašumi” šoreiz būs uzdevumu augstumos, un, tā kā viņi ir principā projekta vadītāji, tad viņi ir tie, kuriem jānodrošina, ka visas lietas iet raiti,” saka Nāgels.

Saeimas atbalstītajā likumprojektā noteikts, ka memoriāla kompleksa būvniecības projekts jāīsteno līdz nākamā gada pirmajam oktobrim un būvniecības uzrauga funkcijas jāpilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM). Tur apstiprina, ka būvniecības projektu uzdots papildināt, taču kopumā procesa virzību ministrija ietekmēt nevarot.

Savukārt “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kas īsteno konkrēto projektu, noraida bažas par atkārtotu termiņa pagarināšanu.

“Nu skatīsimies. Ministrija vērtēs, pēc tam mēs izsludinām konkursu, un tad viss notiek pēc tā procesa, kā ir paredzēts. Tā kā šinī brīdī es nevaru apstiprināt bažas par to, ka varētu neiekļauties laikā. Pagaidām viss notiek, kā ir jānotiek,” klāsta VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība) saka, ka pašlaik izdarīts viss iespējamais, lai procesus nekavētu. Taču, tā kā problēmas ar rekonstrukciju neesot Okupācijas muzejam vien, kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) plāno tikšanos ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (Zaļo un zemnieku savienība), kas pārrauga VNĪ.

“Protams, ka no valsts puses un arī no Nacionālās apvienības puses mūsu ministrijas ir darījušas visu iespējamo, lai šo objektu varētu pabeigt uz Latvijas simtgadi. Tika pat bezprecedenta pasākumi veikti arī likumdošanas jomā, lai to izdarītu. Pašlaik mēs redzam, ka ir radušies šķēršļi un ir nepilnības “Valsts nekustamo īpašumu” darbībā, kas, protams, rada zināmas bažas par termiņiem,” teica Dzintars.

Memoriāla kompleksa būvniecības projekts ietver muzeja ēkas Strēlnieku laukumā 1 pārbūvi, tostarp jaunas piebūves – Nākotnes nama – būvniecību, kā arī Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.”

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/okupacijas-muzeja-piebuvi-planotaja-termina-varetu-nepabeigt.a228513/

…hmmm…izrādās – iesniegtais būvniecības projekts joprojām ir nepilnīgs un dots mēnesis laika to pārstrādāt….

…atceroties kāds naida izvirdums gāzās pār Zaigu Gaili no nacionālistu un viņu atbalstītāju puses, diez, kuru tagad vainos…

+6
-5
Atbildēt

4

  altinyildiz > zanE 17.03.2017. 23.21

  zanE …

  Vai tad ne lai Vienotības saimnieks “skonto būve” saņemtu valsts pasūtījumu un čekisti dabūtu atpakaļ Stūra maju, visa šī jezga ar OM piebūvi tika sarīkota?

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  Valdis Eiserts > zanE 18.03.2017. 00.07

  NE ĪSTI PAR TĒMU…

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Bet ko padarīsi – visus, kuri tlojuši samtspārnīšus, laiks ierindo pie sūcējsnuķeņiem.

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  Anonīms > zanE 18.03.2017. 00.29

  eisert, man škiet, ka tu dzīvo Maiami un esi alkoholikis

  Labi, man šovakar arī ir slapjais vakars, bet tev šķiet tāds ir katrs vakars un te iztaisās par patriotu – Debess, ka gribas tevi rupji izlamāt

  Starp citu, Rīgas Laikā – jaunajā numurā ir tāds raksts – Kuru tas piš – izlasīju un tā arī nesapratu – ir labi vai slikti, runāt, rakstīt rupji – it kā jā un it kā nē, bļedj – nepatīk man tāda nenoteiktība

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Valdis Eiserts > zanE 18.03.2017. 13.26

  Skaisle apstiprina zanEs statusu.Aiz dumjības vai slapjuma?

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

Anonīms 16.03.2017. 17.44

Ņevskis apturēja vācu tālāko Drang nach Osten,bet vāci !!!! apturēja krievu kņazu ekspansiju Latvijā.

To ko vāci mums nosargāja,gandrīz 1000 gadus,to mēs paši padirsām un uzdāvinājām nabaga mazajai Krievijai. Es te domāju -Abreni. Drausmīgi to apzināties,bet tādi dirsas-patrioti esam…

Jā un tas,ka esam eiropieši-tas mums jāspēj pierādīt darbos. Man riebj tā tukšā muldēšana. Un tas ,ka esam Austrumeiropa -tā arī ir patiesība.

Mani ļoti ļoti uztrauc ,ko nozīmē divu ātrumu Eiropa. Paskaidrojiet man to -zinošie

0
-5
Atbildēt

7

  vitalisvita > Anonīms 16.03.2017. 21.42

  Šerloks Holms teiktu: elementāri, Skaisle, – “divu ātrumu Eiropa” nozīmē to, ka viena Eiropa ir ātrāka par otru.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  uldis_rats > Anonīms 17.03.2017. 11.54

  Vispār jau tagad runā, ka Peipusa (Ledus) kauja ir propagandas izgudrojums (kāds pārsteigums, vai ne? :) – neesot informācijas hronikās par tādu kauju (atšķirībā no Saules kaujas, kaujas pie Durbes u.c.), tajā minēti nereāli upuru skaiti (vairāk bruņinieku, nekā tobrīd Ordenim esot bijis), arī atradumi nekādi neesot – kas ņemot vērā it kā lielo kritušo skaitu nešķiet loģiski. Citiem vārdiem – tā esot prasta propaganda (bet jau labi noslāņojusies un tāpēc tiek nekritiski pieņemta par patiesību)

  P.S. Skaisle, ko tu raudi par Abreni? Ir vērts tagad plēst matus un ar putām uz lūpām histērijā krist gar zemi? Kas izdarīts, izdarīts – man škiet mums Latvijā netrūkst izmirstošu teritoriju kurām veltīt savu uzmanību un enerģiju.

  Toreiz gan būtu pieklājies pajautāt Abrenes iedzīvotājiem, kur viņi grib dzīvot – pieklājības pēc, jo baidos, ka kaimiņu maigā vara ir iespiedusies galvās ne tikai pierobežas joslā – tur vienkārši ietekme šiem lielāka.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Anonīms 17.03.2017. 13.41

  uldis_rats

  “Abrenes iedzīvotāji” bija nelegālie imigranti ar visām no tā izejošām sekām. Tik pat labi Rīgā vai Daigavpilī ievazātiem WWII noziedzniekiem un to mantiniekiem, staļinistiem, komunistiem, čekistiem, krievu armijniekiem un sātanistiem, varētu pavaicāt, vai tās nevajadzētu pievienot Krievijai. Abrenes atdošana de jure bija atslaucīšanās ar Satversmi.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Anonīms 17.03.2017. 17.32

  ———–uldis_rats Vispār jau tagad runā, ka Peipusa (Ledus) kauja ir propagandas izgudrojums..

  ========================================================================================

  Kāds Peipuss, kāda “propaganda”, ja pat LV vadošie vēsturnieki vairs “neatceras” notikušo 2.Pasaules kara laikā,- kas un kāpēc dibināja Lettischen SS-Freiwilligen-Legion un kādas upes krastos tika Latvija aizsargāta. Par zaudējumiem raksta “precīzi” – “četras līdz piecas reizes lielāki”. Mācās, študenti – mācās no bāleliņiem:

  “….latviešiem daudz traģiskākas bija 25. marta kaujas. Toreiz sarkanā armija sāka nopietnāku uzbrukumu, un tad krita un bez vēsts pazuda daudz vairāk latviešu nekā 16. martā. Tad vāciešiem radās priekšstats, ka latviešiem uzticēties nevar…

  Valdis Kuzmins: Ikviens cilvēks varēja nonākt latviešu leģionā

  http://zinas.nra.lv/_mm/photos/2017-03/540px/231235_4ca7292064.jpg

  http://nra.lv/latvija/203935-valdis-kuzmins-ikviens-cilveks-vareja-nonakt-latviesu-legiona.htm

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 18.03.2017. 00.36

  uldi rat – neraudu par Abreni – raudu par piedirsto Rīgu , piemēram, manā FB kontā vari redzēt bildes ar sab transporta pieturu tieši pretī LNB , kura vienlaicīgi ir publiska ateja …

  Cik es saprotu Jūrmala un Latgale, tāpat Rīga ir izpārdota ārzemniekiem – neraudu , bet skumji par to

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Anonīms 19.03.2017. 11.47

  Skaisle

  Ņevskis izgrieza Novgorodu, kura bija sacēlusies pret Ordu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Anonīms 19.03.2017. 21.44

  —————

  Ar “griešanu” jau tolaik pat Eiropā nodarbojās:

  “…..Viens no šādiem politiķiem bija Francijas karalis Filips IV. Viņš bija aizņēmies pasakainas summas no templiešu ordeņa saviem kariem ar Angliju, bet parāda atdošana karalim nebija prātā. Katoļu baznīca galva atradās Francijas karaļa ietekmē, tāpēc karalis Filips sāka izdarīt spiedienu uz pāvestu, lai ordeni izformētu, bet templiešus apcietinātu.

  1307. gadā Parīzē sākās masveida templiešu aresti. Izmeklētāji spīdzināja bruņiniekus līdz tādai pakāpei, ka ne viens vien atzinās zaimošanā, pagāniskos rituālos, homoseksuālismā un visādās baznīcas peltās aktivitātēs. Templieši bija kļuvuši par sabiedrības pagrimumu, taču karavīri atsauca savas liecības, tiklīdz izkļuva no cietuma. Tāpēc vairāki bruņinieki tika sadedzināti uz sārta par elkdievību un kristietības zaimošanu. 1314. gadā arī Žaks de Molē tika sodīts ar nāvi, sadedzinot. Liesmām trakojot, Molē izkliedza, ka patiesie Dieva zaimotāji drīz nonāks augstākās tiesas priekšā un Molē viņus tur jau gaidīs.”

  http://www.stpetelodge139.org/wp-content/uploads/2014/12/Knights-Templar-Burned-at-the-Stake.jpg

  http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/sii-diena-vesture/20.-augusts.-pavests-apzhelo-templieshu-ordenja-lielmestru-zaku-.a41361/

  0
  0
  Atbildēt

  0

Valdis Eiserts 16.03.2017. 17.18

“Kultūras tiltu” veidojam starp diviem kapulaukiem, no kuriem viens veidojas Saldus rajonā, kur Vācija iedibina piemiņas vietu saviem Otrajā pasaules karā bojāgājušajiem un Rīgas Lielajiem kapiem, kuros kapu apgānītāju “kultūra” jau saimnieko gadu desmitus, tagad plāno ierīkot tramvaju boļševisma pēcnācēju pārvadāšanai. Vai tilts no kultūras uz kultūru iespējams vēl dabiskāks?

+1
-3
Atbildēt

3

  Anonīms > Valdis Eiserts 16.03.2017. 18.07

  Bļedj,kā es neciešu,ka vīrieši ņaud. Dari kaut ko saviem naciķiem,nevis mālē mums acis ar viņu piesegšanu

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Valdis Eiserts 16.03.2017. 23.31

  Skaisle

  Vienotības paģeļņiki, SC, nav “naciķi” bet gan krievu šovinisti – rusisti un staļinisti.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Valdis Eiserts 18.03.2017. 00.33

  lieciet man 104 mīnusus, neciešu ņaudošus vīriešus – nē un viss!!!

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

vitalisvita 16.03.2017. 17.07

Dāvim. “Galvenais turēties un saglabāt ticību un saprātu un neatdot ne kripatiņu zemes Ķīniešiem vai Skandināviem jo dabūt to atpakaļ būs grūti…”

————————

Bet kā tad ir ar tiem Valstij piederošajiem “latvijiešiem”, kuri runā krieviski, okupāciju neatzīst un cer uz vecās “krievu pasaules” atjaunošanu ? Vai tad tie būtu jau līdztiesīgi etniski integrētajiem latviešiem un zemi viņi varētu paturēt uz visiem laikiem ?

Vārdu sakot – jautājums ir: vai okupācijas seku integrācija neapdraud mūsu identitāti (valodu un kultūru) un vai mūsu politika nebūtu jāmaina ?

Vai nebūtu jādibina tāda partija, kura savā programmā iekļautu arī okupācijas seku likvidāciju? Cik bēdīgs ir tas stāvoklis ar to latviešu “toleranci”?

+4
-1
Atbildēt

3

  altinyildiz > vitalisvita 16.03.2017. 17.22

  vitalisvita

  Vai nebūtu jādibina tāda partija, kura savā programmā iekļautu arī okupācijas seku likvidāciju?

  Domāju Dzeržinska laukumā Lubjankā šo ierosinājumu noteikti uzklausīs un uztaisīs Latvijā vēl vienu partiju, kur noslīcināt 1-3% latviešu balsu. SC rullē.

  Ak jā vēl vienu varētu, kas aizstāvētu latviešu valodu un vēl vienu, kura protestētu pret UA dalīšanu un visas tās nosaukt par KONSERVATĪVĀM.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  Absints > vitalisvita 17.03.2017. 10.49

  Uz vitalisvita. Tāpēc arī uzskatu, ka vārdi “integrācija” un “multikulturālisms” ir nepareizie saukļi bēgļu kontekstā. Var būt tikai un vienīgi asimilācija. Bēglim, pārejot robežu,ir jāparakstās par to. Lai arī daudzi to nesaskata, mums ir laba pieredz ar integrāciju. Padomju ekonomiskie bēgļu 25-50 gadus atpakaļ lielā skaitā ieradās Latvijā. Un? Un integrējam joprojām. Ja nebūs asimilācijas, vienmēr būs okupantu svinības 9.maijā, vai “nevainīgā” masleņicas atzīmēšana Latvijā, mošejas Eiropā, bet nebūs vairs latviešu vai beļgu. Atbalstam integrāciju?

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > vitalisvita 17.03.2017. 13.47

  Ķīps

  Lai arī daudzi to nesaskata, mums ir laba pieredz ar integrāciju.

  Ne gluži. Neskatoties uz visiem mūsu varturu pūliņiem, lielākā daļa latviešu ietiepīgi nevēlas integrēties šarikovu sabiedrībā.

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

rinķī apkārt 15.03.2017. 23.09

Par “tiltu” sapņo Saskaņa. Tilta kontekstā viņi var skaidrot savu prokremlisko “politiku”. Kas ir Saskaņa? Saskaņa ir interfronte. Kaut kur taču palika šī “sarkankarogotā Atmodas daļa”:)

Vēl par “tiltu”sapņo Šleseram līdzīgi “biznesmeņi”, kuriem ES tirgus ir par sarežģītu, kā arī ļauži Antonijas ielā. Lielos vilcienos tas arī ir viss.

Bet par sovjetrobiem vēstures zināšanās autorei taisnība. Piemēra pēc – luteriskā pasaulē drīz atzīmēs reformācijas 500 gadu jubileju. Diez vai daudzi no mums iedomājas par to, ka tieši pateicoties Lutera reformācijai mūsu senču ciltis saplūda vienā latviešu tautā, kurai šodien ir sava valsts. Bez reformācijas viss būtu daudz citādāk, bēdīgāk

+8
-5
Atbildēt

6

  edge_indran > rinķī apkārt 15.03.2017. 23.48

  —————-

  American dream is over. Lai jau Saskaņa sapņo, tikmēr “tilta” kontrolieri varēs nopelnīt. Globalizācija turpinās – tikai tagad “parādi komandēs” Ķīna (projekts “Datun”).

  2016.g.5.novembrī Rīgas Centrālajā stacijā svinīgi sagaidīts pirmais Latvijas un Ķīnas dzelzceļu kopīgi organizētais testa vilciens maršrutā Yiwu-Zabaikaļska-Rīga.

  http://s2.lsm.lv/media/8/a/large_110e.jpg

  https://www.ldz.lv/lv/r%C4%ABg%C4%81-svin%C4%ABgi-sagaida-pirmo-testa-vilcienu-no-%C4%B7%C4%ABnas-pils%C4%93tas-yiwu

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 16.03.2017. 10.07

  edge_indran

  Izpriecājies, Peksi! Drīz tava “bilžu grāmatiņu štellīte” beigsies ;) Es vairs kreņķi par tavu rosību neķeršu… Lai sokas! ;)

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 16.03.2017. 17.59

  Ko tu tur pļāpā ra. Dienvidu tilta celtnuecībā par miljonāriem ne jau vieni bojārieši vien kļuva -cel augšā partiju cilvekus …visādas jau zināmās un nezināmas impērijas .

  Ja Saskaņa traucētu -sen jau būtu nonesta no skatuves. Vai KNAB darbu RDkorupcijas apkarošanā paralizēja Saskaņa ? Tiešām? Un man jātic šitalm čekistu pasaciņām?

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Valdis Eiserts > rinķī apkārt 17.03.2017. 13.27

  Skaislei lasot IR komentārus, reakcija kā šarikam ieraugot Austrālijā baobabu:”ņeopisuemo”. šarikoviem raksturīgā valodas kultūra viņas raxstītajam piešķir saturisko dziļumu.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 18.03.2017. 00.08

  bļedj – jau līdz Austrālijai ticis, nu eisertiņ – vai nu tev radi tur vai čekisti prēmiju izmaksājuši.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > rinķī apkārt 18.03.2017. 22.01

  Skaisle

  Vai KNAB darbu RDkorupcijas apkarošanā paralizēja Saskaņa ?

  Saimnieks visas kriminālās sfēras ir taisnīgi sadalījis SC un Vienotības starpā un ja IeM, DP, vai SAB, kuriem noteikti ir sakrājies kaudzēm materiālu pret Ušmeriku, pasāks ko pret SC, tie pilnīgi pamatoti atgādinās par TECII 2. kārtu, PV, “Gudrona dīķiem”, Stradiņa slimnīcu, LM, Citadeli, AirBaltic un citiem.

  Varbūt gribi vēl, lai viņi par “glābēja” 3a portfelīti atgādina?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

edge_indran 15.03.2017. 18.22

—————–Sanita Upleja:Pašnolieguma ēnā

Manuprāt, viens no lielākajiem robiem mūsu zināšanās ir par rietumu kristietības telpu un tās kultūrvēsturisko ietekmi uz mūsu tautas un arī valsts attīstību. Kā lai mēs par to zinām…..

=======================================================================================

…..papētot latviešu tautas identitātes simbolu – Brīvības pieminekli Rīgas centrā.

Kāds kaut kur bareljefos — Latvju strēlnieki (13) un Latvju tauta – dziedātāja (14),

1905.gads (7; ataino 1905. gada revolūcijas notikumus) un Cīņa pret bermontiešiem uz Dzelzs tilta (8; attēlo kauju uz viena no Rīgas tiltiem),- vai skulptūru grupās Tēvzemes sargi (9; attēlo senlatviešu karavīru, kuram līdzās ceļos nometušies divi 20. gs. karavīri) un Darbs (10; attēlo zvejnieku un amatnieku, starp kuriem nostājies zemnieks, kurš tur rokā ar ozollapām rotātu izkapti, kas simbolizē spēku un vīrišķību),- Latvija (2), Lāčplēsis (3), Važu rāvēji (4; attēlo trīs vīriešus, kas sakalti ķēdēs un cenšas tās pārraut) un Vaidelotis[2] (5; attēlo vaideloti ar kokli, jaunekli ar gar sāniem nolaistu un zemē iedurtu zobenu, rādot garīguma pārākumu pār fizisko spēku. Skulptūrā ietverts arī tautas senais misticisms – zirga galvaskauss, kas simbolizē atbrīvošanos no visa ļaunā [6]) – saskata uplejistu-kuplejistu pausto? Trīs zvaigznes nudien kādu krustu neatgādina….

http://rigaspieminekli.lv/mBildes/3—1434618257—2.Brivibas_piem_7.jpg

https://lv.wikipedia.org/wiki/Br%C4%ABv%C4%ABbas_piemineklis

+1
-1
Atbildēt

0

Dāvis 15.03.2017. 17.45

Būdami zem Padomju savienības vairākus gadus desmitus mēs esam zaudējuši lielu daļu intelektuāļu , kas tika izsūtīti un līdz ar to tas ir viens no faktoriem kāpēc domājam tā un kur atrodamies , jo pirms otrā pasaules kara K.Ulmaņa laikos mums bija viss,spēcīga , atzīta rūpniecība V.Ķuze,Tabakas un Linoleja fabrikas utt., cukura ražotnes , tautsaimniecība plauka un zēla un tas bija pateicoties izglītotiem cilvēkiem(Kas tika izglītoti ārzemēs) , tagad mēs pamazām gūstam zināšanas no Rietumu kultūras un studējam Rietumos , tas ir laika jautājums,kad Latvija atgūsies un ies uz pareizā ceļa,jo vecie politiķi būs jānomaina,kas diemžēl ir kā suņi kas izlaisti no sētas un nu skrien kur var un grābj ko var PSRS sistēma bija aprobežota ja pretojies – tevi izslēdza un ielika cietumā vai gulagā.Galvenais turēties un saglabāt ticību un saprātu un neatdot ne kripatiņu zemes Ķīniešiem vai Skandināviem jo dabūt to atpakaļ būs grūti pat tāda nabadzīga valsts kā Vjetnama savu zemi netirgo Ķīniešiem kāpēc mēs to vispār pieļaujam ne viena nauda nav vērta tās zemes! Latviešiem ir milzīgs potenciāls un es ticu , ka vienu dienu mēs to izmantosim un būsim neparasta vieta ar milžu mežiem,dabu,tīru pārtiku un pārtikuši un laimīgi ar savām tradīcijām!

+7
0
Atbildēt

3

  edge_indran > Dāvis 15.03.2017. 18.01

  —————–

  Potenciāls ir gudri jāizmanto! Tāpēc lasīsim žurnālu IR, tad uzzināsim par zemes netirgošanas iemesliem LPSR, kā arī par Latvijas PSR Tautas dzejnieka (1977) Imanta Ziedoņa vārdā nosaukto LNB zāli.

  Par Imanta Ziedoņa zāli Nacionālajā bibliotēkā, tautas atmiņu un kritērijiem

  http://www.letonika.lv/ziedonis/Images/Ziedonis.png

  http://www.irlv.lv/2014/12/3/ziedonis-un-kriteriji

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Dāvis 16.03.2017. 17.52

  Latvija jau ir pārdota. Diemžēl arī Putina krieviem. Pat pārdot mus nebarēja Eiropai

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Dāvis 16.03.2017. 17.55

  Jā un inteliģence …prasti haļavščiki. Skribelē instrukcijas ka iznīdet šo valsti un domā ,ka baigi asprātīgi un pašu maucību slēpjoši…

  Bet nu labi…tur neko tāpat nevar mainīt

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

Absints 15.03.2017. 17.38

Pirmkārt par Tiltu. Tilts ir vajadzīgs tur, kur “netiek pāri”. Kur mūsdienās netiek pāri?

Viena no globalizācijas blaknēm ir kopīga informatīvā telpa. Nav Latvijas internets, nav Krievijas internets. ir World Wide Web. Eiropā tiek vienādoti telefonu tarifi. Loģistikā arvien vairāk prevalē tiešās piegādes. Vai vācu uzņēmējs deleģēs pilnvaras latvietim, jo “viņš labāk zin austrumus”, vai zvanīs, rakstīs krievam pa tiešo? Kaut vai tāpēc, ka tad nebūs starpniecības izdevumu. Vai francūzis taisīs pakraušanas staciju Rīgā, jo “viņi labāk pazīst Krieviju” vai sūtīs preces pa tiešo uz Novosibirsku. piemēram? Preces kļūst tehnoloģiski ietilpīgākas, ja agrāk veda ogles, tad tagad ved mobilos telefonus. Transporta cenu proporcija preces vērtībā kļūst arvien nenozīmīgāka.

Kur vajadzīgs tilts? Vai būvēsim to pļavā, ja no vienas malas līdz otrai var aiziet tāpat. Tad gan būs Uplejas kundzes minētā patilte, kur dzīvot..

“Tilts” ir novecojis stereotips. Tie laiki, kad braucijām vēderus, un priecājāmies, ka nu būsim “tilts” ir pagājuši. Ne nu bijām, ne būsim. Varbūt tagad mums vajag būt aerodromam?

Otrkārt par padomju stereotipiem. Arī es pamanu, ka šie īleni šad tad no maisa izlien. Nesen te diskutēju par īstajām neoliberālajām partijām. Un vienai no tām vadībā bija Pinočets. Viņa valdīšanas laikā Čīle piedzīvoja strauju uzplaukumu. A kāds ir mūsu stereotips? Reakcionārs, slepkava, diktators- kā tas padomju laikos tika iepotēts.

Dizemžēl krievu okupācija pamatīgi nozombēja tautas prātus. Kamēr Latvijā zinās, ko nozīmē vārds “haltūra”. tikmēr nebūsim izārstēti.. Diemžēl.

Un vēl – latvieši jau veseļojas, lēnām, bet tomēr. Krievi dzīvo citā informatīvā telpā, un ir stingri pārliecināti: “Krim naš”. Nezinu, pie kā tas novedīs…

+10
0
Atbildēt

11

  edge_indran > 15.03.2017. 17.52

  ———————-

  Starp citu – noder atcerēties:

  “GENERAL Augusto Pinochet, dictator of Chile from 1973 to 1990, has been arrested [17 October 1998 ] at a London hospital on charges of murder. Two Spanish judges are seeking his extradition to Spain….”

  http://www.smh.com.au/ffximage/2004/12/14/pinochet1_wideweb__430x297.jpg

  http://www.independent.co.uk/news/pinochet-arrested-in-london-for-murder-1178927.html

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 16.03.2017. 17.50

  Pinočeta laikā cilvēki tika spīdzināti,pazuda bez vēsts ,slepkavoti -tas notika visu diktatoru laikā-bet tu saki uzplaukums. Man nevajag uzplaukumu uz manu tautiešu,jebkura cita cilv. dzivibas rekina.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > 16.03.2017. 23.27

  Skaisle

  Aljendes laikā daudz vairāk cilvēku tika nogalināts un tas būtu turpinājies bez gala, Pinočetam tas bija tikai pārejas periodā, kamēr izdevās nostabilizēt valsti, turklāt Pinočetam pierakstīti arī puse Aljendes upuru. Ja Ulmanis būtu aizsūtījis pie Ļeņina pāris tūkstošus kvēlo staļinistu, šodien mēs dzīvotu daudz labākā valstī.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Absints > 17.03.2017. 10.32

  Skaisle, paldies par manas domas ilustrāciju.

  20. gadsimts bija impēriju un diktatoru laiks. Demokrātijas pārsvarā parādijās gadsimta beigās. Praktiski jebkurā valsti notika fiziskas izrēķināšanās. Jebkurā! Arī demokrātijās taču bija politiskie pretinieki utt. Aljende, Pinočetrs nav izņēmumi, bet tas, ko saku – mums ir iepotēti padomju stereotipi, kas aizsedz pārejo.

  Pinočets ir slepkava, diktators un viss. Ir, bet aiz tā neredzam, ka Čīle Pinočeta laikā piedzīvoja strauju ekonomisku uzplaukumu. Tāpēc saku, ka joprojām esam padomju zombēšanas upuri. Nespēja uz lietām skatīties objektīvi, bet daram to caur šiem vecajiem stereotipiem. Arī es, arī Jūs ,diemžēl, lai kā negribat to atzīt.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 18.03.2017. 00.13

  ķip, es neticu tam , ko es lasu – biju iedomājusies tevi kā cilvēku , nevis necilvēku

  Nu neuzticies vecajai padlaiku ideoloģijai – lasi avotus, skaties filmas, kurā runā raudošas mātes, brāļi, māsas, sievas bērni

  Piemēram, rādīja par Franko Spāniju – sieviete bučo pliku prastu mūra sienu – viņa nesen uzzinājusi, ka aiz šīs sienas ir miris nomocīts viņas tēvs , kapa vieta pat šodien nav zināma … vai Franko Spāniju nenodeva karaļa rokās, kurš to ieveda ES un vai spāņi nedzīvo skaisti, bet vai tas kaut par viena miljona simtdaļu attaisno Franko režīma noziehumus? Bļedj – ellē labklājību, kura būvēta uz nedzivotām dzīvēm –

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 18.03.2017. 00.22

  Sanāca būt komadējumos un tad viesnīcās fonā vienmēr slēdzu tv. Skatos – raidījums par Duerti Filipīnās – prezidentu. Kā viņš bez tiesas apšauj narkodīlerus, kā tauta par to sajūsmā, kā neviens neseko līdzi, kas ir nošautie, vai tiešām narkodīleri, vai Duertes kritiķi, vai pat īsti pretinieki.

  Un tad runā 70 – gadīgs, bet ļoti jauenklīgs kungs, viņš rāda fotogrāfiju ar savu māsu – jaunu skaistu sievieti un stāsta, ka viņu ļoti uztruac , kas notiek valstī, jo tieši tā sākās Markosa terors pret tautu – it kā tautas labā. Ka viņa māsa – toreiz jauna meitene, esot nosodījusi Markosu un pazudusi bez vēsts. Viņš vēl šodien neko nezin par savu māsu … Man bija tāds noskaņojums , ka sāku raudāt. Jo biju uzlikusi sveces par savu māsīcu , kura mira vardarbīgā, bet sadzīves nāvē – man ir grūti to pārdzīvot … bet elle un indija, padomā – kā ir tam filipīnieti, kurš pats starp citu,esot 30 gadus sēdējis cietumā … un tu man raksti padlaiku propaganda … ka tik ne šodienas čekistu

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > 18.03.2017. 21.50

  Skaisle

  Franko “noziegumus”? Ja nebūtu bijis Franko un spāņu tautas pašaizliedzības un brīvības mīlestības, spāņi “Baigo gadu” būtu piedzīvojuši vēl 1936/37. gadā, bet krievi no divām pusēm uzbrukuši Eiropai vēl pirms Minhenes vienošanās.

  “Это генералиссимус Франко, который задавил Испанскую республику, правда, в это время в Испанской республике партия ПОУМ левая троцкистская пролила массу крови, уничтожала буржуазию, приписывая к ней всех, кого называли когда-то кулаками в Советской России, уничтожая священников как класс и сословия. Анархисты были вообще неуправляемые ребята: человека можно расстрелять или доверить все, а лишать свободы нельзя.

  В общем, там и без Франко была кровавая анархия, но так или иначе, он зажал это все в кулак. Он поставил памятник, павшим с обеих сторон – этот гигантский крест. Он взял фактически на воспитание наследника престола. Он в результате завещал власть законному королю, и завещал выборы в законный парламент. После его смерти стала Испания совершенно нормальной демократической страной с конституционным монархом.”

  /M. Vellers/

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Absints > 19.03.2017. 09.36

  Skaisle, Jūs man ar savu prastumu un sievišķīgai naivumu simpatizējat. Nu kāds te sakars ar Franko? Saku tikai to, ka aiz padomijas iepotētā viedokļa nespējam saskatīt pārejo. Jebkura (jebkura!) slepkavība nav attaisnojama, nekur neesmu apgalvojis un neapgalvoju pretējo.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > 19.03.2017. 12.54

  Ķīps

  Jebkura (jebkura!) slepkavība nav attaisnojama

  Vai tas ir kā nosodījums Cēsu skolnieku rotai? Viņi un spāņi karoja pret vienu un to pašu ienaidnieku.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 19.03.2017. 18.45

  ķip, tavs smalkums ir iedomība, mans prastums – godīgums.

  Tavai zināšanai – Staļina laikos padKrievija arī piedzīvoja uzplaukumu, miljonu vergu darbs, miljonu vergu dzīvības ….

  Un neba nu viens Staļins tās nometnes radīja un piepildīja un tur tos cilvēkus nomocīja – tādi ķipi rindā stāvēja, lai stukačītu un nodotu “neliešus” un paši baudītu labklājību.

  Citā sakarībā pieminēju Viskonti filmu Dievu bojāja – izglītojies, noskaties – kā diktatoriskos režīmos to labklājību guva un kam tā labā klāšanās tika.

  Un nedrebi pārlieku – es jau tevi negrasos arestēt , nelietība nav kriminaizēts pasākums, tāpat kā čekisma močīšana …. dzivo vien mierīgi

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 19.03.2017. 18.46

  starrp citu, ķip – tu ar eisertiņu neesi no vienas istabiņas? Nu tik līdzigi, tik līdzīgi …

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

edge_indran 15.03.2017. 17.16

————-Sanita Upleja:”…nonācu pie secinājuma, ka tas noticis ar izglītības starpniecību padomju okupācijas laikā un inerces dēļ lielā mērā velkas līdzi…”

========================================================================================

Vainīgais noskaidrots – atliek rakstīt atbildi EK komisāriem un EP deputātiem!

EP deputāti aicina EK novērst diskrimināciju pret patērētājiem Austrumeiropas valstīs

http://uk.itvnet.lv/article/tehnologijas/409451_330x248.jpg

“Jau vairāk nekā desmit gadus Latvija ir daļa no ES vienotā tirgus, un nav pieļaujams, ka mūsu iedzīvotāji tiek uzskatīti par otrās šķiras patērētājiem,” pauda deputāte[ I.Vaidere, kura EP strādā Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejā], izsakot cerību, ka EK tagad nāksies rīkoties, ņemot vērā deklarācijas parakstītāju skaitu.

http://www.aprinkis.lv/zinas/item/25913-ep-deputati-aicina-ek-noverst-diskriminaciju-pret-pateretajiem-austrumeiropas-valstis

+1
-1
Atbildēt

0

jabis 15.03.2017. 14.59

nu latvieši ar savām skulmēm, ešvaldiem, pauliem, hermaņiem , žagariem, fišeriem , podniekiem un prievīšu pinējiem utt ļoti labi iederas visādu valstu mākslās. Bet ka ar savu postsovjetu neobizantisko kultūru butu pieņemami Europā? – nu atvainojiet , nesapratu.

+1
-1
Atbildēt

1

  not mii > jabis 15.03.2017. 15.17

  tad māksā ir tas. ko redzam cirkū? Un kultūra – kā gaida rindā vai piedzen parādus? Lai irsa pavaicā Melbārdei, ši jau kultūras ministre, cerams, zinās kaut ko pateikt?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

fretka 15.03.2017. 14.48

“Kurš gan Latvijā nezina par pareizticīgo baznīcas svētā kārtā iecelto Aleksandru Ņevski, kura vārdā joprojām nosaukta dzeltenā baznīca Brīvības un Lāčplēša ielas stūrī Rīgas centrā, kā arī par viņa vadībā uzvarēto Ledus kauju uz aizsalušā Peipusa ezera. Nav jau slikti zināt vēstures faktus, taču no mūsdienu eiropeiskās Latvijas valsts viedokļa tam nav tik būtiskas nozīmes kā Krievijā, kur šī kauja nozīmēja vācu bruņinieku apturēšanu un savas ticības nosargāšanu.”

——

Nezināt vēstures faktus vienmēr ir slikti. Īpaši tad, ja par šīm zināšanām maksā algu.

Citādi var sanākt kā vienam (laikam taču sertificētam) latviešu gidam no Rīgas, kurš pirms gadiem pieciem mūs vadāja pa Tallinas centru. Kad tur nonācām pie sv. Ņevas Aleksandra baznīcas (adrese: Lossi plats 10), viņš sāka stāstīt, kā krievi Ņevas Aleksandra vadībā uz Peipusa ezera ledus esot uzveikuši mongoļu-tatāru karaspēku…

+5
-4
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam