Latvijai iedzīvotāju skaita samazinājuma rekords

27

Komentāri (27)

Lauris Grâvelis 20.08.2015. 10.49

ANO prognozes ir plika esošās dinamikas ekstrapolēšana nākotnē. Ņemot vērā, ka ekonomiskā situācija Latvijai ieiet stabilas izaugsmes fāzē, emigrācijas temps samazināsies, bērnu skaits uz vienu sievieti pieaugs un imigrācija peaugs. Latvija ar savu mazo absolūto iedz. skaitu ir spējīga ļoti ātri pagriezt iedz. dinamiku pilnīgi pretējā virzienā. To kaut vai parāda pēdējo 2 gadu migrācijas un bērnu dzimstības statistika.

0
0
Atbildēt

0

rinķī apkārt 20.08.2015. 00.11

Autore zīmē pareizu bildi un tādēļ muļķīgi ir mēģināt šos faktus apstrīdēt, savā iztēlē mēģināt padarīt optimistiskākus, jeb censties šo situāciju attaisnot. No tā jau nekas nemainās. Ir dziļa taisnība tai dziesmai, kuru dziedāja jau manos jaunības gados :

“Cik žēl, ka mēs esam tik maz cik mēs esam

Un vairāk mēs nevaram būt.

Vai iemesls loģisks vai tīri dialoģisks,

Bet fakts ir ka vairāk mūs nav…”

Jautājums ir cits – kā šajā situācijā rīkoties, kā reaģēt, kā šādu situāciju uztvert? Manprāt ir tikai viena izeja. Vispirms ir jāapvienojas ap tradicionālas ģimenes jēdzienu, kas nav tikai situācija, kurā rada bērnus. Tā ir vispārēja dzīves filozofija, tie ir “satiksmes noteikumi” mūsu dzīves uztverei. Otrs, ir jābeidz šī augstprātīgā ar pirkstiem rādīšanās starp Latvijā dzīvojošiem latviešiem un latviešiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas. Ir jāsāk apzināties, ka esam viena tauta, kura ir spējīga izdzdzīvot tikai tad, ja balstāmies uz vieniem un tiem pašiem morāles pamatiem, kurus apzīmē ar jēdzienu nacionālisms.

+2
0
Atbildēt

1

  students-4 > rinķī apkārt 20.08.2015. 02.17

  Tas ko jūs pieminējāt ir tajā struktūrā, kur tauta kā nākamo veido valsti… problēma ir tā, ka mums valsts jau ir.

  0
  0
  Atbildēt

  0

sniega_roze 19.08.2015. 22.02

Varbūt vienkārši vērts papētīt statistiku pirms sākt skaļi vaimanāt. Atkal skaļi vaimanāt.

Lūk, Latvijā 1935. gadā dzīvoja 2 miljoni iedzīvotāju un Latvijā 2015. gadā dzīvoja 2 miljoni iedzīvotāju.

Palasot tā laika presi, kas brīvi pieejama inetā ikvienam interesentam var lasīt tieši to pašu ko tagad – sabiedrība noveco.

Pēc 1940. gada kad bija deportācijas, karš, deportācijas un forsētā imigrācija, iedzīvotāju skaitu uzpumpēja, bet liela daļa imigrantu kā iebrauca, tā aizbrauca, palika maza daļa. Nu tagad šī mazā daļa turpina braukt prom.

Viss, vienkārši vajag saprast, ka 50 gadu okupācijai, seko 50 gadu deokupācijas laiks. Proti, vēl gadi 25, un būsim tur kur demogrāfiski bijām 1940.

+8
0
Atbildēt

1

Austras koks 19.08.2015. 15.10

1) Vai jebkādas iepriekšējās ANO un citu organizāciju izteiktās prognozes (piemēram, 70. vai 80.gados par šodienu izteiktās) ir piepildījušās?!

manuprāt, absolūti ne vienas :)

2) Ja runājam par latviešiem (ne Latvijas iedzīvotājiem), tad cik atceros – 2014. gads bija pēc ilgāka laika pirmais, kad latviešu dzimstība pārsniedz mirstību. Latvieši jau ilglaicīgi turās ap nulli, toties nelatviešiem mirstības/dzimstībs attiecība ir katastrofāla – gan mazāks bērnu skaits ģimenē, gan īsāks vidējais mūža ilgums.

3) Nekā slikta neredzu, ja iedzīvotāju skaits nepalielinās. Tehnoloģijas un ražošanas paņēmieni attīstās. Mums ir jāspiež uz sfērām, kur nepieciešams neliels darbaspēks, un jāsāk nopietni ķerties klāt pilsonības iegūšanas apgrūtināšanai un iedzīvotāju skaita mehāniskas palielināšanas ierobežošanai. Nav mums nepieciešams te milzu iedzīvotāju masas. Ks grib dzīvot skudru pūžņos, ai dodas prom uz pasaules lielpilsētām.

Mums ir Latvijā jāuztaisa paradīze zems virsū, kas domāta latviešiem, bet pārējie savās zemēs lai tiek galā paši. Un svešas kultūras savā mājā iekšā nav jālaiž.

Tas tāds ideālais variants :)

+15
-10
Atbildēt

4

  valdemir > Austras koks 19.08.2015. 17.04

  Tāda Dieva izredzēta zeme mierīgi var pabarot miljonus 30, tā kā Jūsu cerībām uz ideālu nav nekāda pamata, vienīgi varam cerēt atstiept pedāļus, to neredzējušiem. Vai esat bijis Nīderlandē, izskatās pēc skudrupūžņa?

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Austras koks > Austras koks 19.08.2015. 17.13

  Kāds sakars ar to, cik Latvijas zeme var pabarot? Tas nenozīmē, ka te ir jādzīvo 30 miljoniem. Pietiek ar tik, cik ir. Bet, ja var saražot 30 miljoniem, tad tas ir jāpārdod citur dzīvojošiem 30 miljoniem un peļņa jāiegulda sevī un savas paradīzes veidošanā. Ļoti vienkārši. Un ja ir lieki līdzekļi, var palīdzēt kādam kaut kur, kas pašiem stratēģiski izdevīgi, bet karā ziņā ne jau uzturot šeit kaut kādus neizglītotus bēgļus vai kādā citā sev neizdevīgā veidā.

  Latviešiem vienreiz ir jābeidz domāt par citiem, un jāsāk domāt pirmkārt par sevi!!

  Un Nīderlande IR skudrupūznis.

  +7
  -7
  Atbildēt

  0

  edge_indran > Austras koks 19.08.2015. 17.22

  ——–Austras koks:”(..)Latviešiem vienreiz ir jābeidz domāt par citiem, un jāsāk domāt pirmkārt par sevi!!”

  ===============================================================================

  Nu, ta, kā saka – “ilgi iejūdz, taču ātri brauc!” – sākam domāt jau 21.augusta vakarā! LTV ir sagādājusi patiesi izcilu dāvanu svētkos domātājiem un intelektuāļiem – Dombura un Cilinskas dok. filmu “4.maija republika”.

  https://www.youtube.com/watch?v=I82T-khXtF8

  Režisors Pēteris Krilovs atzīmē, ka filma ir apjomīgākais pētījums par Latvijas jauno laiku vēsturi: “Mani nepameta sajūta, ka ir redzēts kaut kas ļoti pamatīgs. Filmas reālisms un skarbums nedaudz šokē, lai arī es negaidīju, ka tas būs citādāk. Mēs ikdienas priekšstatos par Latvijas jauno laiku vēsturi nereti domājam varoņu un tautas kategorijās, uztveram to kā tādu pasaku. Nevajag tās pasakas uzturēt, jo tās tikai cilvēkiem aizmālē acis. Šī filma liek domāt par realitāti.” http://www.diena.lv/kd/kino-tv/interneta-skatama-dombura-un-cilinskas-dokumentala-filma-4-maija-republika-14092890

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  students-4 > Austras koks 20.08.2015. 02.14

  Man gan nav saprotams, kā var izveidot paradīzi, ja starp latviešiem ir pilns ar sumpurņiem un asinssūcējiem. Tā ir mūsdienu realitāte, kur vistu kautuves īpašnieks latviešu vietā draud ņemt bēgļus :D

  http://www.la.lv/kautuves-darbinieki-dilemmas-prieksa/

  +3
  0
  Atbildēt

  0

west 19.08.2015. 13.15

Pēc 2050.gada Āfrika būs vienīgā pasaules daļa, kurai tiek prognozēts iedzīvotāju pieaugums

————————————

Laipni lūgti, drosmīgie kuģotāji ! Pie mums kā reizi līdz tam laikam daudz vietas atbrīvosies. Eiropā arī vēl pagaidām skaitāmies, tā kā ar papīriem viss būs kārtībā,

Ja runājam par nevienam nevajadzīgās latviešu tautas sakaita samazinājumu savā zemē, tad tās ir vistiešakās “oligarhu” varas sekas. Tā vēl līdz šim nav beigusies, lai arī kas būtu rakstīts uz iepakojuma.

Lielais Piķis un tā kalpi šeit joprojām valda, nevis kaut kāda tur eiropiešu demokrātija.

+5
-7
Atbildēt

3

  agrunte > west 19.08.2015. 14.42

  Vai droši zini, ka “latviešu tauta savā zemē samazinās”? Vai vari norādīt statistikas datus? Man liekas ka latviešu skaits jau gadu desmitiem turas vienā līmenī ap 1,5 mil.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  zanE. > west 19.08.2015. 15.20

  …uz 01.01.2015.g. Latvijā latviešu skaits bija 1 291 914…

  …2014.gadā samazinājās visu Latvijas lielāko tautību iedzīvotāju skaits: poļi – par 2,1%, baltkrievi – par 2,0%, krievi – par 1,5% un latvieši – par 0,4%….

  …taču…latviešu īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā, neskatoties uz absolūtā skaita samazinājumu, pieaudzis no 61,4% 2014.gada sākumā līdz 61,6% 2015.gada sākumā….

  /CSP dati/

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  agrunte > west 19.08.2015. 17.22

  Paldies, Zane!

  Bet vairāk kā 70% skolnieku mācās latviešu skolās, līdz ar to latviešu nākotnē būs vairāk.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

traductrice 19.08.2015. 13.00

Man šķiet, ka šis pētījums veikts, neņemot vērā jau tagad masveidīgo starpkontinentālo migrāciju. Man ir grūti iedomāties, kā var zīmēt pasaules demogrāfisko karti, piem, 100 gadus uz priekšu, ja jau šodien mēs redzam, ka miljoniem migrantu jau IR šķērsoši kontinentus un IR aizpildījusi nosacīti “tukšās” vietas.

Dabas pētnieki ceļ trauksmi par invazīvajām sugām, kas izspiež no dabas areāla pamatsugas. Ceļ trauksmi par Amerikas ūdeli, kas izspiež Eiropas ūdeli, par šaurspīļu vēzi, kas ir agrsīvāks par platspīļu vēzi, cīnās ar latvāni, kas maita, piedrazojis visus laukus utt.

Sorry, bet tieši tas pats notiek ar humanoīdajām sugām, kas ir mākslīgi aizmigrējušas prom no sava areāla un agresīvi apdraud pamatsugu tās pamatareālā. Pret dabas likumiem nevar/nedrīkst cīnīties ar nedabiskiem līdzekļiem. Kāpēc āfrikāņiem ir 10 bērni? tāpēc, ka pēc pastāvošajiem dabas likumiem 8 būtu jāiet bojā no slimībām, pārtikas trūkuma, kara utttt. Ir nepareizi, ka Āfrikā dzimtas turpināšanai paliek šie 2, kam bija jāizdzīvo, bet pārējie 8 dodas iekarot sev dzīves vietu svešā areālā. Tas ir saknē nepareizi! Ja notiek nekontrolēta vairošanās, tad jānotiek arī nekontrolētai dabiskajai atlasei. Skarbi, bet humanoīds bija, ir un paliek dabas sastāvdaļa.

+14
-2
Atbildēt

6

  aivarsk > traductrice 19.08.2015. 13.32

  Pareizi, mums ir ideāls piemērs, kā “bagātinājās” indiāņu kultūra, kad Amerikā notika invāzija. Tas pats sagaida arī Eiropu, ja migrācija netiks apstādināta!

  Kur indiāņu zelts, sapelnītās bagātības, kur kultūra? Drupas.

  Es pat nedomāju, ka mums atļaus dzīvot rezervātos un pelnīt ar casino. Invazīvie ir agresīvāki par konkistadoriem!

  +7
  -9
  Atbildēt

  0

  Dolārs > traductrice 19.08.2015. 17.44

  Vispār jau cilvēki visi ir viena suga-homo sapiens. Lai gan šādi komentāri liek domāt, ka daži tālāk par homo erectus nav tikuši un pat par to ir šaubas.

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > traductrice 19.08.2015. 18.10

  Suga ta viena,bet cilvēks no dzīvniekiem atšķiras ar domāšanas sarežģītību,kā rezultātā izveidojušās dažādas tautas ar atšķirīgu pieredzi,uz kuras balstās atšķirīgas kultūras,dzīvesveids.Pat vienas sugas dzīvniekiem, dažādos apstākļos dzīvojot,rodas vietējās īpatnības,pasugas,kur nu vēl cilvēkiem,kuriem tieši kultūra nosaka viņu uzvedību un rīcību.

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  Austras koks > traductrice 19.08.2015. 18.17

  Dolār, cilvēku no dzīvnieka atšķir faktiski viena lieta – kultūra (kur ietilpst valoda, tradīcijas, uzvedības principi utt.). Un cilvēku sugā ir ļoti dažādas kultūras, un tām ir daudz lielāka nozīme nekā tam, ka visi cilvēki ir viena suga. Kā suga cilvēki izdzīvos, bet ir jāizdzīvo arī dažādajām kultūrām, un lai tās izdzīvotu, masveida migrācija ir jāierobežo, jo tā grauj cilvēkus kā kultūras būtnes un “multikulturizējot” – sajaucot visas kultūras vienā putrā – padara cilvēku sabiedrību nevis daudzkulturālu, bet bezkulturālu, un tādējādi cilvēkus degradē un padara līdzīgākus dzīvniekiem.

  Tādēļ masu migrācija un liela apjoma citu kultūru pārstāvju uzņemšana savā sabiedrībā ir savas sabiedrības tuvināšana iznīcībai.

  +8
  -8
  Atbildēt

  0

  edge_indran > traductrice 19.08.2015. 22.41

  ———

  Bēgļi gan to par “iznīcību” nezina – viņi vienkārši nāk, nāk, nāk……, kamēr politikāņi un pilsonīši gvelž, gvelž, gvelž….

  http://www.officialteapartyusa.com/gfile/75r4!-!IKMFGM!-!zrzor45!-!GQRNJJFK-PSKR-HLDM-NJSE-EGQSPPFGMOMG!-!72y1nq/obama-illegal-alien-amnesty.jpg

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  students-4 > traductrice 20.08.2015. 01.41

  Cilvēks ir dažādu cilvēku sugu krustojums. Viena suga tik ilgi cik pastāv homo sapiens dabā nepastāv – veidojas pasugas un tās var novērot dažādās atšķirībās.

  0
  0
  Atbildēt

  0

aivarsk 19.08.2015. 12.22

Absurdi uzskatīt, ka daudz iedzīvotāju nozīmē attīstību!

Nē!

Sabalansēts iedzīvotāju skaits nozīmē stabilu attīstību.

+18
0
Atbildēt

3

  Aldis-2 > aivarsk 19.08.2015. 19.18

  Kamēr “Irir” zīmē tabuliņas, “Le Monde” raksta:

  “800 000 demandeurs d’asile attendus en Allemagne en 2015”

  (Sagaidāms, ka 2015.gadā Vācijā būs 800’000 patvēruma pieprasītāju)

  Tik vien…

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > aivarsk 19.08.2015. 22.37

  ——–

  Viss atklāti, demokrātiski un ievērojot cilvēktiesības – Vācija neizbēgami iet to pašu ceļu, pa kuru jau tāļu priekšā tikuši ASV:

  The illegal immigrant population of the United States in 2008 was estimated by the Center for Immigration Studies to be about 12 million people,….

  From Wikipedia, the free encyclopedia

  http://www.newsrealblog.com/wp-content/uploads/2010/08/immigrationQ-768063.jpg

  0
  0
  Atbildēt

  0

  students-4 > aivarsk 20.08.2015. 02.07

  Mani gan izbrīna šie ANO apgalvojumi. Es drīzāk prognozētu, ka 2050 Āfrikā dzīvos labi ja pāris simti miljoni. HIV joprojām nav nekur pazudis un tas izplatās.

  Lielākā dzimstība Āfrikā ir tieši pie Sahāras tuksneša dienvidiem, Somālijā un Kongo. Tās visas ir vienas no nabadzīgākajām valstīm, kurās dabas resursi tiek noplicināti ar lopu ganīšanu un drīz dēļ ūdens trūkuma tur pat nevarēs dzīvot tie cilvēki, kas vēl tur dzīvo. Piemērs ir Arābijas pussalā – Jemenā, kur ūdens ir dārgāks par maizi. Demokrātiskajā Dienvidsudānā dēļ lopu ganībām notiek kaŗi cilšu starpā, bet citur ir tāpat.

  Dēļ patreizējās pasaules ekonomiskās situācijas Āfrika nevar nodrošināt šādu iedzīvotāju skaitu un nespēs, jo tai trūkst izglītotu cilvēku un vēl viena sērga ir demokrātijas trūkums, ko nomaina diktatori – īpaši tagadējā periodā. Piemēram, tādā Mozambikā dēļ labvēlīga klimata varētu audzēt kokvilnu un ražot arī tekstilizstrādājumus, ko eksportēt uz bagātajām valstīm, bet tā vietā vietējie saņem humpalas un humanitāro palīdzību. Ekonomiskajai izaugsmei neko labu nedod ES, ASV un citu bagāto valstu palīdzība, kas nonāk diktatoru kabatās un vēlāk kādā Šveices vai Londonas bankā un uz Eiropu šie diktatori nereti dodas pavadīt vecumdienas…

  Un šī ņemšanās ar bēgļiem ir vienkārši kaitinoša – nāk WW3 un nekur tas nepazudīs. Latvija pirms WW2 uzņēma daudzus bēgļus – tos visus noslaktēja, un viņiem nepalīdzēja tas ka daļa no viņiem bučoja krievu tankus. Tas pats būs ar šiem.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam