Skolēnu dziesmu svētku incidents un risku kontrole

16

Komentāri (16)

Tālavnieks 16.07.2015. 10.48

Nezinu, kurā jomā vispirms (latviešu sadzīvē vai latviešu kultūrā?) ir ienākusi tāda parādība, kuru varētu nosaukt ar vārdu “smuki”. Tās apsēsti, daudzi ir gatavi uz visu, tai skaitā, tādiem “atgadījumiem” , kā mazu bērnu izmantošana šī paša SMUKUMA dēļ. Skaidrs, ka “smuki” un “skaisti” atšķiras. Toties “smuki” labi saskan ar “šmuce”, un tā nu šoreiz ir bijis.

0
-1
Atbildēt

0

gustaps 13.07.2015. 19.45

Bija nobriedusi vajadzība pēc skandāla. Un tā tika veiksmīgi realizēta.

Pārmetumi ministrei par gājiena atcelšanu šo pieņēmumu apstiprina. Jo lai kādu lēmumu ministre būtu pieņēmusi, skandāls būtu vienalga. Katrs var iztēloties, kādi brēcieni būtu , ja gājiens netiktu atcelts – “formālā glamūrpasākuma dēļ tiek aukstasinīgi apdraudēti mūsu bērni! Ierēdņu bezsirdība ir satriecoša!” utt.

Gājiena strikta atcelšana – “Bērniņi aplaupīti, 5 gadu pūliņi uttt” – ko arī lasām.

Ministres lēmums bija pilnīgi pareizs un situācijai atbilstošs – katrs pats(t.i., vecāki) izvērtē savu veselību un spēkus un pieņem lēmumu. Nekādas piespiešanas.

Un ielās policija un kārtība.

Un smukais skandāliņš – gardēžiem – tāpat neizpalika.

+7
-3
Atbildēt

0

latvijas_valsts 13.07.2015. 14.32

Grandiozi panākumi par 25 neatkarības gadiem.

0
-7
Atbildēt

3

traductrice 13.07.2015. 14.01

Lai gan, iespējams, tas ir “ieinteresētās personas” viedoklis, taču nevar nepiekrist, ka risku analīzes nebija un nebija arī vadības krīzes situācijās.

Sliecos pievienoties viedoklim, ka no mušas tika izpūsts zilonis, taču lielākā nelaime, ka šo uzpūsto ziloni ielaida trauku veikalā un ļāva tam plēst traukus uz nebēdu. Rezultātā skāde ne pa jokam.

Protams, visu nekad nevar paredzēt, taču mums “augstākā vadība” konsekventi nodarbojas ar seku novēršanu, nevis preventīvajiem pasākumiem. Turklāt, tas notiek visās jomās, kur vien uzmet aci.

+15
-2
Atbildēt

1

  rinķī apkārt > traductrice 14.07.2015. 06.32

  ….Sliecos pievienoties viedoklim, ka no mušas tika izpūsts zilonis, taču lielākā nelaime, ka šo uzpūsto ziloni ielaida trauku veikalā…+++ ļoti precīzs formulējums :) Noskatījos Sastrēgumstundu par šo tēmu. Izrādījās, ka visu nakti pirms gājiena ir sūtītas SMS šurp turp, lai gan varēja iztikt ar vienu ” uz leju” , kur būtu norāde, ka pirms gājiena katra kora, vai deju kolektīva vadītājam ir jāizvērtē savu bērnu varēšana, vai nevarēšana piedalīties gājienā, un praksē tā tas arī notika,bet organizējot nākošos svētkus gan jau šī dziesmu svētku pieredze tiks ņemta vērā tā pat, kā plānojot šos dziesmu svētkus, tika ņemtas vērā iepriekšējo gadu pieļautās kļūdas.

  Tas ” trauku veikals” šoreiz ir pati sabiedrība, kurai vajag šādas “šausmas”, kurai ir nepieciešams šāds uzpūsts zilonis. Kā lai citādi vērtē preses pārstāvi, kurš noslēguma koncerta laikā nevis centās fotogrāfēt koncerta mirkļus, bet ” dežūrēja” pie mediķiem, gaidot kārtējo upuri? :)

  Manprāt šāda incidenta dēļ nevajadzētu tagad mēģināt nolīdzināt visu dziesmu svētku organizētāju darbu, gaidīt ministres atkāpšanos un tādā garā, pat pieminēt Zolitūdes traģēdiju šajā sakarā.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Irbe 13.07.2015. 13.20

Ļoti adekvāts raksts. Ap pusnakti pieslēdzoties internetam šķita ka nez kādas šausmas notikušas – “aculiecinieku” ziņojumi par patiesā stāvokļa slēpšanu, ziņas par masveidīgu ģībšan ( cik tad īsti noģība konkrētajā mēģinājumā – 30 vai 500 – joprojām netiek precizēts), kā vienmēr portālu šausminošie virsraksti. Trūka tik, lai visi vecāki masveidā dotos uz Rīgu glābt bērnus. Pilnīgs sviests – uztaisa paniku un tad skatās kas notiks. MM medusmaize – ir tak par ko rakstīt vismaz nedēļu.

+22
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam