Grozījumi Mikrouzņēmuma nodokļa likumā iznīcina šā līguma jēgu

24

Komentāri (24)

simourg 06.03.2017. 00.55

Investīcijas no Cityfinances ir vēl viens finansēšanas veids uzņēmējiem. Investor vairs nav jāmeklē uzņēmumu, viss viena vietā! Piesakies tūlīt un mēs palīdzēsim http://www.cityfinances.lv/lv/investicijas/

0
0
Atbildēt

0

klusais 07.05.2015. 19.15

Mikrouzņēmumi ir Kampara gara darbs … ideja ir laba, bet steigā neizstrādāta līdz galam . Jācer , ka dēļ ne līdz galam pārdomātam projektam , netiks norakta pati ideja .

+1
0
Atbildēt

0

sniega_roze 06.05.2015. 14.30

Man liekas, ka diskusijā par MUN bieži nedzird, ka tas ir apgrozījuma nodoklis, proti legāli rēķinu rakstošas fiziskas personas nomaksāta nauda. Tas pirmkārtir solis uz legālu uzņēmējdarbību. Būtu tikai normāli, ja domātu par nākamo soli, darbinieku likumīgu nodarbināšanu.

Atšķirībā no Parex vai Zelta tilta MUN tiek nopelnīts brīvā tirgū, kur valda konkurence un pat 9-11 % nodoklis, ko nomaksā valstij daudziem ir apdomas vērts daudzums. Būtu tikai pareizi, ka līdz 12-13 %, kad šis nodoklis vēl ekonomiski attaisnojas, salīdzinot ar SIA un nodokli no SIA tipiski neesošas peļņas, papildu nodoklis aizietu iemaksātājā sociālajā apdrošināśanā un pensijai.

Kas attiecas uz diskusiju vai celšana iznïcinās MUN, tad es domāju, ka tā būtiski iedragās legālu uzņēmējdarbību un samazinās Latvijas reģionālo konkurētspēju, jo varianti jau ir daudzi, bet normālākais tiek torpedēts, kad nodoklis pārsniegs 13 % no apgrozījuma.

+5
0
Atbildēt

3

    kristaps_freimanis > sniega_roze 07.05.2015. 00.06

    var jau arī gadīties, ka LV ekonomika balstās uz sīkuzņēmējiem, bet partijas apmaksā lieluzņēmēji…

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Bet > sniega_roze 07.05.2015. 08.50

    Starp citu pavisam nesen Latvijā uz 10000 iedzīvotājiem bija vismazākais uzņēmēju skaits ES.

    Valdība savulaik pieņēma lielisku projektu, lai veicinātu mazo uzņēmējdarbību- katrs gādāt varēja par sevi un ar vienkāršotu uzskaiti!

    Atceros par ārzemju TV rādīja pozitīvu sižetu par to, kā Latvija pēc krīzes veicina uzņēmējdarbību, tieši ar mikrozuņēmumiem, bet nu vajafg visu iznīcināt, lai vēl aizbrauc palikušie.

    kretīns tas Šadurskis, jo iet vieglāko ceļu pret mazajiem uzņēmējiem, kam nav lobiji partijās, kā tas ir ostās!

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    zanE. > sniega_roze 07.05.2015. 15.07

    ….Bet…vai nu tā īsti būs?….

    – “Igaunijas izdevums Äripäev raksta, ka, pateicoties labi plānotai un mērķtiecīgai nodokļu politikai, Latvija ir kļuvusi par lecekti augošiem uzņēmumiem, ziņo portāls bbn.ee.

    Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldes ģenerāldirektors Mareks Helms norādījis, ka viņam patīk Latvijas mikrouzņēmumu nodokļa iniciatīva. Helms teicis – ir labi, ka jaunajiem uzņēmumiem nav jācīnās par izdzīvošanu jau no pirmās dienas.

    «Tas ļauj mikrouzņēmumiem veikt godīgu uzņēmējdarbību. Arī Igaunijas uzņēmumi ir teikuši, ka nodokļi ir augsti un viņiem jāmeklē alternatīvas, lai izdzīvotu. Diemžēl bieži izvēle ir nodokļu optimizācija. Man personīgi patīk Latvijas iniciatīva, bet jādomā arī par iespējamiem trūkumiem,» skaidrojis Helms. Viņš paudis, ka problēma ir tāda – pēc trīs gadu perioda, kad maksāts 9% nodoklis, īpašnieki varētu izlemt slēgt uzņēmumu un atvērt jaunu. Otra problēma – mazāka likme piemērojama tikai tad, ja uzņēmuma apgrozījums ir zem 100 000 eiro gadā, un tas varētu motivēt uzņēmumus slēpt savus ieņēmumus.

    Savukārt, nodokļu eksperts Margo Saags no advokātu biroja ATTELA sacījis, ka Igaunijai no Latvijas ir jāmācās: «Igaunijai nevajadzētu baidīties ieviest nodokļu atvieglojumus.» Viņš uzsvēris, ka Latvija īpašo nodokli mikrouzņēmumiem ieviesa 2010. gadā, kad atradās dziļā ekonomiskajā krīzē, un mērķis bija iedrošināt cilvēkus, kuri zaudējuši darbu, dibināt pašiem savus uzņēmumus.

    «Lai gan 2010. gadā Latvijā nebija vairāk par 3000 mazo uzņēmumu, kuri maksā šo nodokli, to skaits 2013. gadā jau pārsniedza 33 000. 2011. gadā valsts no šī nodokļa iekasēja 9 miljonus latu, bet 2013. gadā tie bija jau vairāk par 28 miljoniem. Kopējais viedoklis ir, ka šis nodokļu eksperiments ir bijis veiksmīgs un tas būtu jāturpina,» teicis eksperts.

    Prīts Raudseps, advokātu biroja Glikman Alvin & Partnerid nodokļu divīzijas vadītājs, uzsvēris, ka Latvija rīkojas lieliski: «Latvieši pieņem lēmumu, un lietas notiek. Savulaik Igaunija bija tā, kas tika uzskatīta par biznesam labvēlīgāko starp Baltijas valstīm, bet tagad Igaunija acīmredzami atpaliek no Latvijas, ja raugāmies uz nodokļu vidi.»

    Raudseps teicis: «Igaunijai vajadzētu analizēt, ko dara Latvija, un saskatīt, ko jāmaina, lai saglabātu konkurētspēju.» Viņš uzskata, ka Igaunijas politiķiem trūkst ideju un nav nekādu pazīmju, ka idejas tiktu meklētas.

    Arī Kersti Krahta, EVEA (Igaunijas mazo un vidējo uzņēmumu asociācija) prezidente, norādījusi, ka Igaunijai ir pēdējais laiks mācīties no Latvijas nodokļu politikas.”

    http://www.db.lv/finanses/nodokli/igaunija-apskauz-latvijas-nodoklu-politiku-431493

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

Bet 06.05.2015. 14.14

“Mikrouzņēmuma nodoklis ir nodokļu režīms, kas veicina nodokļu maksāšanu nevis savas likmes izmēra dēļ, jo pāris procentpunkti no neliela apgrozījuma absolūtos skaitļos ir paciešama summa, bet gan nodokļa režīma vienkāršības, uzskatāmības un prognozējamības dēļ.”

Piekrītu rakstītajām un tieši mikrouzņēmuma nodokļa ieviešana savulaik Latvijā deva iespējas tik daudz cilvēkiem uzsākt savu uzņēmējdarbību, un pilnīgi piekrītu, ka svissvarīgākais šajā nodokļu maksāšanas režimā ir tas, ka uzskaite ir vienkārša un nodokļa maksāšana un aprēkini arī ir vienkārši!!!

Es nožēloju, ka nesvītroju to aproberžoto Šadurski no vēlēšanu sarksta!

Kam no tā ir kāds sliktums, ja uzņēmējs no apgrozījuma maksā nodokli- ērti, pārskatāmi !

Kāpēc no ostām neko joprojām neprasa, lai gan ostās dzīvo trekni, jo trekni un vēl pēc 25 gadiem peļņas nodokli nemaksā neviena osta,

Taču mikrouzņēmumam, jau pēc 3 gadiem uzliek arvien lielāku nodokli, pie tam no ieņēmumiem.

Interesanta pieeja valstij, rūpējoties par treknajiem runčiem, bet izspiežot kā citronus mazos uzņēmējus, kuri gan laukos, gan mazajās pilsētās tā nopelna sev iztiku tepat Latvijā!

+8
-3
Atbildēt

2

    Neticis > Bet 06.05.2015. 16.38

    Pie mums runas par efektivitāti ir tikai runas. VID miljonu optimizētājiem gatavi “atlaist grēkus”, jo tāpat jau daudz samaksājuši (un no tā, ko nav samaksājuši, sponsorē partijas), bet ogu tantes, frizieres un remontstrādniekus bezmaz vai “močīšot sorķīros”.

    Ar aprēķina vienkāršošanu arī parasti ir tā, ka tev vajag izziņas izziņu, par izziņu, ka tev var piemērot vienkāršāku vienkāršošanas vienkāršošanu.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    kristaps_freimanis > Bet 07.05.2015. 00.04

    “VID miljonu optimizētājiem gatavi “atlaist grēkus””

    ===

    Tas gan. Gan Bei kā tīri krāpnieciska shēma, ko saglabā vs. Kaņepes centrs – vienugad laikam visvairāk nodokļos nomaksājušais (teorētiski – pelnošākais) krogs, kam par to piesūta provokatorus.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

Skaistule 06.05.2015. 11.15

Valsts ir tik zaglīga. Nezin, no kurienes naudu grābt. Viss jau ir izgrābts. Tagad maksāju nodokļus, bet tiklīdz mani ( grāmatvedi ) izslēgs, – izstāšos pavisam. No manis šī zaglīgā, alkatīgā valsts VAIRS NEDABŪS NE PLIKA VĒRDIŅA.

+1
0
Atbildēt

2

    v_rostins > Skaistule 06.05.2015. 11.41

    Skaistule

    bet tiklīdz mani ( grāmatvedi ) izslēgs, – izstāšos pavisam.

    ———–

    Ko darīsi, simtlatniekos grābsi lapas?

    +2
    -3
    Atbildēt

    0

    Skaistule > Skaistule 07.05.2015. 10.08

    Man nevajag būt par simtlatnieku. Rokas un galva strādā. uz pilnu krūti strādāšu tikai sev.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

v_rostins 06.05.2015. 09.59

Iedomāsimies tikai, ka 200 000 GM darbinieku visi kļūs par mikrouzņēmējiem. Lai konkurences rezultātā nenoietu pa burbuli, šo shēmu nāksies izmantot arī visiem pārējiem autobūves uzņēmumiem. To pašu izdarīs arī Google, Microsoft, PM. Ar ko tad sliktāki ir skolotāji, sētnieki, santehniķi, poolicisti un karavīri? Mikrouzņēmumi nedrīkst būt kā nodokļu optimizēšanas instruments, un tā nodoklis būtu piemērojams tikai tiem, kuri visbiežāk strādā mājās: frizieri, kurpnieki, skroderi utt. un izpilda tikai individuālos pasūtījumus.

Mūsu mikrouzņēmuma nodokļu ieviešanā ir ne vairāk saprāta, kā sia ar pamatkapitālu, 1 lats. Ko gan gaidīt no morāliem kropļiem un galējiem kretīniem, utubungām, kas bija sasapņojušies NĪ cenas aizskries debesīs un viņi būs sagrābuši Dievu aiz bārdas?

+2
-5
Atbildēt

6

    BearSlayer > v_rostins 06.05.2015. 13.10

    Ja nodokļa režīms tiek izmantots, lai apietu likumu un piespiestu darba ņēmējus atteikties no sava statusa, tad darbs ir Valsts darba inspekcijai, Valsts ieņēmumu dienestam un vēl varbūt citām iestādēm. Kāpēc naudu nenovirzīt šīm institūcijām kvalificētu juristu un izmeklētāju algošanai, nevis čakarēt dzīvi godprātīgajiem uzņēmējiem un stāstīt, ka pret visiem jāizturas vienlīdz slikti, jo valstij nepietiek resursu, lai noskaidrotu, kurš ir godīgs un kurš nav?

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    kristaps_freimanis > v_rostins 06.05.2015. 22.28

    Daudz sīkuzņēmēju nodrošina lielāku stabilitāti nekā viens ūbersamsings. Jā, džeki varbūr ir mazāk efektīvi parastos apstākļos, bet krīzes ļoti labi aizslauka megauzņēmumus, bet vien daļu no sīkajiem.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    v_rostins > v_rostins 06.05.2015. 23.03

    kristaps_freimanis

    Daudz sīkuzņēmēju nodrošina lielāku stabilitāti…

    —————

    Nedirs nu!!! Šie daudzie “sīkuzņēmēji”, kuri nevienu sekundi savā dzīvē nav bijuši uzņēmēji, joprojām, strādā pie lieluzņēmēja, tikai nemaksā valstij nodokļus.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

    kristaps_freimanis > v_rostins 07.05.2015. 00.00

    Nenoliedzot, ka ir šāda iespēja un pa laikam tiek ļaunprātīgi praktizēta, gribētu tomēr redzēt statistiku (Tev visdrīzāk tās nav) par to, cik ir šādas darbinieku čakarēšanas lietas un cik ir vnk sīki uzņēmumi.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    v_rostins > v_rostins 07.05.2015. 10.50

    kristaps_freimanis

    Personīgi pazīstu tikai vienu mikrouzņēmēju, amatnieku, toties esmu noklausījies daudzu lielāku vai pat lielu sia īpašnieku jūsmīgos stāstus par to, kā tiem izdodas optimizēt izdevumus uz algām, pat apkopējai noformējot mikrouzņēmumu.

    Ja cilvēkam ir uzņēmība un spējas, viņš vienalga nodosies uzņēmējdarbībai, reizēm pat zaudējot, pat nopelnot mazāk, kā varētu strādājot algotu darbu, bet ar izaugsmes iespējām. Man nav statistikas, bet esmu absolūti pārliecināts, ka 90% “mikrouzņēmēju” turpina strādāt turpat, kur līdz mikrouzņēmuma reģistrēšanai.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    jons.plunts > v_rostins 08.05.2015. 00.45

    Pats arī nodemonstrēji savu “kompetences” līmeni apspriežamajā jautājumā – “Man nav statistikas, bet esmu absolūti pārliecināts” , “Personīgi pazīstu tikai vienu mikrouzņēmēju” , “toties esmu noklausījies” …

    Atbildot tev, ar tevis paša argumentiem – Es esmu absolūti pārliecināts, ka tu esi totāls IDIOTS ! Un ka būtu tevi jāizolē ja ne no sabiedrības, tad vismaz no iespējas piedalīties šī portāla diskusijās – ar savu agresīvo un rupjo izturēšanos !

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

Neticis 06.05.2015. 09.47

Mikrouzņēmuma nodokļa patiesā jēga ir “atbalstīt uzņēmējdarbību mazos uzņēmumos” (tieši ar pēdiņām). Tas, kas īsti likumā ir teikts, nemaina politiķu iespēju lielīties, ka “mēs atbalstām, mums pat ir īpašs likums!”.

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam