Tikumība 76

Komentāri (76)

click to investigate 25.09.2019. 11.10

… [Trackback]

[…] Read More on to that Topic: ir.lv/2015/04/24/tikumiba/ […]

0
0
Atbildēt

0

nanoparticles 24.07.2019. 03.47

… [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: ir.lv/2015/04/24/tikumiba/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2015/04/24/tikumiba/ […]

0
0
Atbildēt

0

filips309 29.04.2015. 13.07

Visai šai liberāļu saceltajai un absurdajai ažiotāžai nevaru rast citu izskaidrojumu, kā vien to, ka viņi savā būtībā paši saprot, ka parādības, ko viņi vēlas popularizēt sabiedrībā (šajā gadījumā īpaši skolās) tik tiešām ir netikumīgas – amorālas. Ja jau būtu tik ļoti pārliecināti, ka viņu virzītās idejas ir pareizas, ētiskas, pieņemamas tad tikumības piesaukšana nevienu nesatrauktu – viņi uzsvērtu, ka to sludinātās vērtības pilnībā iekļaujas tikumības jēdzienā. Bet kā redzam, viņi nesaka “šīs mūsu pārstāvētās vērtības ir atbilstošas ētikai un morālei”, tā vietā viņi brēc “mēs esam pret tikumības, ētikas un morāles jēdzieniem kā tādiem”.

+1
-1
Atbildēt

0

Mantrausis 25.04.2015. 19.06

Ir lietas, ko iemācīt nevar! Saeima ir lielisks piemērs “darba tikumam”.

Lasot pēdējā laikā izdotās grāmatas, kurās skarti dažādi Latvijas vēstures laiki un laikposmi, redzams, ka patriotismu tīši nemācīja, vēlmi zināt arī nē, tāpat daudž ko citu – tas bija ģimenē, bija piemēri, bija citas lietas. Protams, Saeima “neraks” dziļāk… Tikai veiks kārtējo “varas prestiža” graušanas diždarbu.

Lempji! 🙁

+6
-2
Atbildēt

0

Edgars Avotiņš 24.04.2015. 15.50

Es tik daudz varētu piekrist, ka diezgan dīvaini, ka Saeima šo ir uzskatījusi par aktualitāti.

Bet vienlaikus nepiekritu tai panikai, ko saceļ neo-liberāļi, ka nu gan demokrātiju ierobežos.

Cik pagaidām var saprast, tad Saeimas šausmīgi cītīgais “darbs” rezultēsies ar to, ka skolās priekšmetu “Ētika” pārsauks par “Tikumība”. Es šeit nesaredzu ne kautko pozitīvu, ne arī kautko baigi negatīvu – atskaitot bezjēdzīgu Saeimas darba laika izšķiešanu.

+3
-2
Atbildēt

12

  zanE > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 16.26

  …un kāpēc “ētika” būtu jāpārsauc par “tikumību”?….lai nacionālās saskaņas partijas ierakstītu savu vārdu “vēsturē” un Iesalnieks varētu pievilkt ķeksīti “labo darbu” sarakstā?…un pirms vēlēšanām uzbužināt savas spalvas, jo cita jau nekā nav ko vēlētājiem atrādīt….

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  Jānis > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 16.58

  Viņus satrauc tas, ka viss jaunais izglītības saturs caurausts ar viņu NEO liberāļu tikumiem un noteikti šāds likums būtu pirmais solis, satura izmaiņām izglītībā, bet paši deputāti tik to nesaprot, izņemot Vinķele, kas attiecīgi rīkojās, ko varēja pamanīt “neatkarīgajos sabiedriskajos mēdijos”

  Interesanti kāpēc Izglītības satura centra vadība nevēlas publiski diskutēt ar šiem cilvēkiem par izglītības saturu. https://www.youtube.com/watch?v=e7VjVRlAVBY

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 19.00

  zane – manās acīs Parādnieks par šo būs nopelnījis kārtīgu mīnusiņu (ja vēl balsošu par NA)

  Un Parādnieks arī vakardienas LTV raidījumā “Lielais Jautājums” parādīja sevi kā absolūti domāt nespējīgu.

  p.s. Arī Raidījums bija švaki sagatavots, jo sākotnējais uzstādījums, ka “laukos ir milzu bezdarbs” bija uzbūvēts ignorējot visus pašnodarbinātos (zemniekus utml)

  Bet nu tēma ir aktuāla, jo tiešām ir skumji skatīties, kā nekurienes vidū par ES līdzekļiem būvē kaut kādus nevienam nevajadzīgus megaprojektus

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  zanE. > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 19.27

  …Edgar…žēl, raidījumu neredzēju…ja sekoji raidījumam – pašvaldību pārstāvjiem tika uzdots jautājums vai lielais bezdarba līmenis nav saistīts ar negatīvo attieksmi pret jebkādu rūpniecības projektu attīstību viņu ciematā, pagastā, pilsētā?….līdz šim bijušas tikai gaudas par darba vietu trūkumu un milzīgs atbalsts protesta akcijām, lai pie viņu “mājas” neceltu, nebūvētu, neattīstītu ražotnes, rūpnīcas utt. …

  …ar šādu attieksmi – Latvija drīz kļūs par rezervātu, bet vietējie sāks tirgot koka karotes un krelles…

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 19.49

  Nu tad brīnums, nepagāja ne simts gadi, kad nosacītais Avotiņš saprata, ka Parādnieks ir domāt nespējīgs!

  Toties spējīgs cīnīties par “tikumību”, virzīt absolūti populistiskus, tumsonīgus un valstij kaitīgus likumprojektus, un būt viena no NA “lokomotīvēm”.

  Un nosacītais Avotiņš vēl domā, vai viņš balsos par NA, vai nebalsos, jo spēja domāt, viņa uztverē, nav galvenais kritērijs…

  Jā, nosacītais NA elektorāts…

  Pret konkrēto komentētāju V. Avotiņu man pretenzijas nav, neskatoties uz politisko uzskatu atšķirību, apsūdzēt viņu nespējā domāt nevar.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 20.04

  Zane – manuprāt šis jautājums netika skatīts. Tur “globālāk” analizēja – kā reformēt (apvienot) pašvaldības, ko darīt ar iedzīvotājiem, kas dzīvo tālu no perspektīvajiem centriem, ko darīt ar pašvaldību finanšu izlīdzināšanu, kur investēt ES fondus

  Beigās palaida pie vārda politiķus un tur vairāki patriotiski noskaitīja, ka Latviju vajag apdzīvot un viss – tai skaita Parādnieks. Ta ka palika tāda ne visai cerīga sajūta.

  Es jau arī piekrītu, ka apdzīvot vajag – bet tik daudz jau vajadzētu saprast, ka lauksainiecība tagad uz hektāra nodarbina 10x mazāk cilvekus ka Ulmaņlaikos un 5x mazāk kā Kolhozu laikos – un tīri praktiski ir jādomā kā nodarbināt tos cilvekus, kas nestrādās lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

  Taisnības labad atzīmēšu, ka arī Radikālais piedāvājums (Rungainis, Ķīlis) bija pārak radikāls – gandrīz vai piespiedu kārtā visus pārvietot uz Rīgu + dažām lielajam pilsētām … doma jau saprotama, bet tīri praktiski neiespējami, jo Rīgā jau tāpat galvenā problēma ir dārga dzīvošana – kas notiks, ja tur vēl papildus sasūtīs mazturīgus cilvēkus?

  Bet , manuprāt pašvaldību apvienošana vismaz bijušo Rajonu robežās gan būtu no ekonomiskā viedokļa ļoti noderīga. Tai skaitā – Rīga ar apkārtējiem novadiem. Tikai – tas varētu atdurties pret ZZS, Vienotības, LRA un NA vēlmi saglabāt lauku pašvaldību deputātu/mēru amatus. (no otras puses – varbūt, ka rastos iespēja Rīgā izkonkurēt SC)

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 20.09

  Džeri – es balsoju par kautko … varētu teikt .. par mazāko ļaunumu.

  Pēdējās vēlēšanās ir bijis par ZZS, par Vienotību, par NA. Ideālas partijas diemžēl nav – katrai savi “varoņi”. Ja es vadītos pēc Tevis tikko teiktā, tad jau nāktos vispār atteikties no balsošanas.

  Tu taču pats ar te sūksties par “ļauno” Āboltiņu … atļaušos atgādināt, ka vēl tikko vairums Vienotības kongresa delegāti iebalsoja viņu par lielo priekšnieci. Tātad vairums Vienotības nodaļu atbalsta … ko tad darīsi? Nebalsosi?

  +1
  -10
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 20.33

  Lai kā man nepatīk Āboltina, bet, vismaz, nespējā domāt viņu apsūdzēt nevar, tāpat, kā, no vienas puses, liekulības, no otras puses, izglītības un kompetences līmenis Āboltiņai un Parādniekam ir nesamērojami.

  Ja Āboltiņa savai enerģijai, organizatora, un arī intriganta spējām, kas viņai, nenoliedzami, piemīt, nedaudz mainītu vektoru, un sāktu mazāk domāt par savu karjeru, vairāk par partiju, ja ne par valsti, rezultāti būtu spoži.

  Parādnieks ir totāls bezceris, primitīvs un aprobežots populists, kas orientējas uz visprimitīvāko un neizglītotāko publiku, no kura neko jēdzīgu sagaidīt nav iespējams pēc noklusējuma.

  Tie ir divi absolūti nesalīdzināmi lielumi.

  Tāpat, kā V un NA kopumā.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  Jānis > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 20.33

  Negatīvais bezdarbs ir arī ar starta kapitāla neesamibu mikro un MVU vidē. Vairākos diezgan lielos uzņēmumiem ar ukrainas konflikta sākumu, strādniekiem deva mājienu,ka nāksies braukt uz salām strādāt un šeit strādās ukraiņi. Mērķis bija, ka visi strādā pa minimālo,kam pretenzijas lūdzu durvis.Toties uzņēmums ir ārā no pelēkās ekonomikas.

  Cik miljoni ir aizskaititi atpakaļ uz Briseli un cik miljoni ir iztērēti bezjēdzīgos NVA kursos….? Kāpēc nevar sakooperēties un salikt saskaitāmos Zeme + Kaņepes + pārstrāde + daudzīvokļu māju energoefektivitāte tā var gana daudz vienādojumus veidot.

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  v_rostins > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 20.43

  Edgars Avotiņš

  zane – manās acīs Parādnieks par šo būs nopelnījis kārtīgu mīnusiņu (ja vēl balsošu par NA)

  —————

  Vai baidies, kā Ino, pēdējo padibeņu acīs izskatīties pārāk miermīlīgs zālēdājs un tāpēc esi gatavs pūst to fleitu, kuras iemutis aplipināts ar visām iespējamām pederastu zarazām?

  Kas attiecas uz laukiem, katrs lauķis papildus paikai vēl var ražot mēslojumu, elektrību un degvielu transportam.

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 21.03

  Džeri – nu labi – ja godīgi, tad Saeimā nobalsoju par godu Ozoliņam, kurš rakstīja par to cik loti NA ir prokremliska partija. īsti jau nu nopelnijusi NA nebija.

  Bet tomēr bija arī aprēķins, lai ZZS, V un NA koalicija nebutu kāds pārak dominejošs – lai viņi tur daudzmaz būtu spiesti savstarpeji sadarboties – no tāda viedokļa sanāca pareizi.

  Vienotību pārtmacit vajadzēja – pārāk jau bezkaunigi sāka LC/TP sliedēs solot – absoliti ignorējos sabiedrības domu un kolicijas partnerus.

  Nu un ZZS jau tāpat solijās but labi rezultāti un nemaz tik laba programma nebija.

  Tapēc es balsoju par NA – apzinoties, ka ar kadriem viņiem nav baigi spoži, bet nu nebija man cita pieņemama varianta.

  p.s. Nesaprotu, kāpēc NA nespēj sameklēt daudzmaz sakarīgus aizsardzibas speciālistus:

  1) Krēsliņš ir tāds zinātnieks, ka tikai pa gaisu

  2) Vineta Ploriņa … dūša ir, bet sapratne mežabrāļu limenī

  (abi pauž savstarpēji pretrunīgas idejas – Krēsliņš totāli “kolektīvaja un gudrajā” aizsardzībā, ignorējot kaut minimālu pašaizsardzību, kamēr Ploriņa pārāk ieciklejusies uz to vien, ka zemessargiem ieročus mājās vajag

  Un Vidzemes reklāmas lapele NA vispār bija pielaidusi vienu puišeli – tas tur vispār bija stulbības sarakstījis – Zemessardzes vienību katrā novadā … mums tagad pa 2 bijušajiem rajoniem knapi batalions sanāk – kādi velns parāvis novadi! Cilvēku maz. Vārdos baigie visi patrioti, bet kad jānāk uz mācībām, tad čiks vien sanāk.

  Un te daži lielās, ka “Kurš gan nemāk šaut” … šaut jau jā – bet trāpīt? Bet pārvietoties, reizē paliekot dzīvam, … Un galvenais – nenošaut savējos …

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 24.04.2015. 21.18

  p.s. Baigi skarbi sanāca.

  Nu Vineta Ploriņa ir malacis! Viņai droši varēs izskaidrot, ka ar pliku ieroci nepietiks. Entuziasms viņai ir. Ar viņas aktivitāti varētu kaut kādu progresu sasniegt.

  Kārlis Krēsliņš … droši vien ka grib tikai labu – bet nu baigais zinātnieks – nu kautkur NATO līmeņa sadarbību jau viņš var plānot – tikai jāatceras, ka līdz tai NATO palīdzības saņemšanai gan jānoturas būs pašiem – un tas var ievilkties.

  +2
  -9
  Atbildēt

  0

andrejs 24.04.2015. 12.28

to dzeris

viens no dedzīgākajiem pederastijas legalizācijas atbalstītājiem aktieris Benedikts Kamberbahs (vai kā viņu tur) stāsta, ka jaunībā viņš ir pamēģinājis seksu gan ar vīriešiem, gan ar sievietēm. Eksperimenti esot bijuši vairāki. Sex ar vīriešiem neesot nekas slikts, esot bijis tīri jauki… , tomēr beigu beigās viņš ir izvēlējies apprecēties ar sievieti.

Šāds jaunu cilvēku “uzvedības modelis” taču ir homiķu sapnis. Tieši to jau viņiem vajag – kā viņi paši izsakās – “jaunu gaļu”.

+3
-18
Atbildēt

5

  dzeris49 > andrejs 24.04.2015. 14.32

  Nu un kur sensācija, ja viņam tas patīk, lai dara to gan ar vīriešiem, gan ar sievietēm, gan ar abiem kopā, kuram tas kaitē, ja visi ir ar mieru?

  Citiem viņš taču to darīt nespiež?

  Tur jau ir tā problēma – tads Kamberbahs tavā dzīvē nejaucās, un tevi mācīt, kā dzīvot, ar ko gulēt pareizi, ar ko nepareizi, negrib, toties tu viņu mācīt un nosodīt gribi, un gribi, lai visi dzīvo un domā pēc tava parauga.

  +15
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 14.47

  Tur jau ir tā problēma, ka tieši tāda bērnu programmēšana ir paredzēta mozaīku izstrādātajās mazgadīgiem bērniem paredzētajās “seksuālās audzināšanas programmās”.

  +1
  -13
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 14.49

  viņu mācīt un nosodīt gribi, un gribi, lai visi dzīvo un domā pēc tava parauga.

  —————————-

  konkrēti viņu es mācīt negribu, lai viņu drāž, kas vēlas. Bet lai viņš nelien mācīt citus.

  +1
  -11
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > andrejs 24.04.2015. 14.58

  Nekāda programmēšana tur nav paredzēta, skaidrots, ka normai var būt dažādi varianti, un mācīta tolerance vai iecietība.

  Tev labāk patiktu, ja, kā tai pašā Krievijā, sarīkotu vajāšanas kampaņu pret gejiem un citām mazākumgrupām, un audzinātu agresiju un neiecietību pret visu, kas atšķiras no tā, ko vairākums uztver kā “normu”?

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 15.07

  Tev labāk patiktu, ja, kā tai pašā Krievijā, sarīkotu vajāšanas kampaņu pret gejiem un citām mazākumgrupām,

  ———————————-

  kamēr viņi nesāka ar plikiem dibeniem vazāties pa lielpilsētu centriem, neviens Latvijā par viņiem nelikās ne zinis. Arī tagad viņiem nekas nekaiš. Lai kopojas kā patīk, tikai lai neuzmācās bērniem.

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

andrejs 24.04.2015. 11.52

to dzeris

Izlasi pēdējo teikumu:

“Biedrība Asociācija Ģimene vērš uzmanību, ka apmelojumi par to, ka tradicionāli domājošie cilvēki vēlas izolēt jauniešus no informācijas par seksualitātes tēmām, neatbilst patiesībai.”

+8
-16
Atbildēt

34

  dzeris49 > andrejs 24.04.2015. 11.56

  Tas ir tikai tukšs apgalvojums, reāli taisni to šī organizācija mēģina darīt, un pat ne jau tas ir svarīgākais, svarīgākais, ka savus uzskatus tā grib uzspiest visai valstij un ieviest cenzūru.

  +19
  -10
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 11.57

  dzeri,tas tev ir tukšs apgalvojums,tu mēģini apmelot šo organizāciju.Pretspiediens genderistu spiedienam.

  +7
  -19
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 12.19

  to dzeris.

  “taisni šī organizācija” tāda nav vienīgā. Daudzas organizācijas Latvijā ir nobažījušās par “seksuālās izvēles” plašo iespēju, seksuālo eksperimentu un pederastijas un citu perversiju reklamēšanu skolās. Varu pameklēt.

  Jebkurā gadījumā mozaīka un tamlīdzīgi iestādījumi pārstāv niecīgu Latvijas pilsoņu daļu.

  p.s. Jūs taču paši pēc nelielas liegšanās atzīstat, ka visa tā jūsu ņemšanās ar “tikumību” ir tikai bažas, kas pediņu organizācijas mazgadīgiem bērniem vairs nevarēs kompostrēt smadzenes ar visādām genderisma ideoloģijām, ka dzimums ir izvēle utt.

  p.p.s. Arī Sniegbaltīte un Džuljeta nebūs aizliegta – varat uzelpot… :)))))

  +7
  -15
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 12.56

  Paga paga, kā tad tā, Romeo un Džuljeta nebūs aizliegta? Tā taču ir izvirtību un dekadenci propagandējoša luga! Sekss pirms laulībām, sekss trīspadsmit gadu vecumā, pašnāvība – tas viss taču ir netikumīgi. Uzskatu, ka jāaizliedz.

  +20
  -7
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 13.08

  bomberzim: Tu arī esi satraucies. Tam ir iemesls… Zviedrijā jau Bībeli sāk aizliegt, mācītājus, kas citē nepareizos Bībeles pantus, atlaiž no darba, vārdus māte un tēvs drīkst lietot tikai virtuvē, tiks radīts (vai jau ir radīts) jauns nekārtnās dzimtes vietniekvārds, lai nebūtu jālieto diskriminējošos viņš vai viņa… tā ka viss ir iespējams.

  p.s. Spānijā oficiālā anketā sieva jāsauc par “partneri”.

  +10
  -18
  Atbildēt

  0

  Jānis > andrejs 24.04.2015. 13.16

  Tas tu Dzeris gribu uzspiest ko man bērniem mācīt. Es atkal piedāvāju izvēlēties Īsta mīlestība gaida un Ģimenes ekoloģijas institūts vai Paoardes zieds un Marta. Mēs tač dzīvojam demokrātiskā valstī… Vai kaut kas ir mainījies. Tirgus ,lai nosaka, ko izvēlēsies vecāki…

  +2
  -14
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 13.24

  Andrej pēc būtības atbildi – ir vai nav tikumīga šī luga un kāpēc.

  Ja mēs skatāmies uz blakus rakstā Rībenas kundzes definēto tikumību, tad: “Atbildēšu tieši. Cienījamie likuma grozījumu kritiķi, atšķirībā no jums, man tikumības jēdziens nebūt nesaistās ar Kremli un Putinu. Man tas saistās ar Mozus baušļiem, ar Kristus evaņģēliju, ar latvju dainām, ar latviešu tautas dzīvesziņu, ar Latvijā gadsimtiem dzīvojušo vecticībnieku un pareizticīgo morālajām tradīcijām un ētiskajiem imperatīviem.”

  Piedodiet, bet man nesaistās tikumība ar bībeli un Mozus baušļiem. Un es nevēlos, lai maniem bērniem šāda vienādības zīme tiktu likta.

  Un ja mēs sausi un loģiski skatāmies uz manu piemēru ar Romeo un Džuljetu pretstatā tādai tikumībai, kuru definē Rībena, tad ROmeo un Džuljeta jāmet ārā no skolu programmas.

  +19
  -6
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 13.36

  kā jau iepriekš minēju, Latvijā Romeo nav aizliegts, atšķirība no Zviedrijas, kur jau sāk cenzēt bērnu grāmatas un gatavojas aizliegt bērnu pasakas, kurās nav neviena Pepijprinča.

  +5
  -16
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 13.47

  Nu re, šobrīd nav aizliegts. Man labāk patiktu, ja paliktu kā ir, nevis pieskaņojoties Rībenas tikumības definīcijai paņemtu un aizliegtu.

  Par Zviedriju nestāsti pasakas vai dod linku. Vēlams – oriģinālvalodā.

  +18
  -5
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 13.55

  savu demagoģiju varat lietot savā lokā. Jūs taču saprotat, ka uz normāli domājošiem cilvēkiem tā neiedarbojas un jūsu pūles ir veltas. Neviens no iespējamās “grāmatu dedzināšanas” nenobijās.

  p.s. Starp citu, ja tā padomā, Romeo ir tikumību audzinošs stāsts, jo jaunieši galu galā par savu grēku saņēma bargu sodu.

  +4
  -17
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 13.58

  p.s. Spānijā biju pērn. Vārdus sieva vai vīrs ir nomainījis vārds “partneris”.

  Tiešām neesi lasījis, ka pirms pāris gadiem zviedru mācītāju padzina no darba, kad viņš no kanceles citēja rindas no Bībeles, kur iet runa par pederastiju?

  +4
  -14
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 14.03

  Ar demagoģiju šobrīd tu nodarbojies, mētājoties ar frāzēm par Spāniju un Zviedriju bez nevienas atsauces. Manis rakstītais bija tīri loģiski secinājumi ar konkrētiem literatūras piemēriem, kuriem tiek piemērota tikumības aizstāvju izmantotā tikumības mēraukla.

  Ja gala beigās loģiski spriežot izrādās ka tikumības aizstāvjiem pašiem putra galvā un viņi nezina ko vēlas panākt, tad nevajag censties savu putru uztiept visai skolu programmai.

  Aizliegšanai tikumības vārdā mums ir pietiekami daudz piemēru. No nesenākajiem – Tanheizera noņemšana no skatuves Krievijā.

  Par Zviedriju – ja būtu lasījis, neprasītu linku. Tā kā lasījis neesmu, prasu.

  +17
  -3
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 14.08

  PS – kas attiecas uz sodīšanu, katoļi un islamisti vēl aizvien visai planētai priekšā. Islamisti slaktējot, katoļi tepat Eiropā (Polijā) – sēdinot cietumā par bībeles saplēšanu. Links:

  http://www.metalinjection.net/latest-news/court-rules-against-behemoth-frontman-in-bible-tearing-charges

  +16
  -5
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 14.10

  Ja gala beigās loģiski spriežot izrādās ka tikumības aizstāvjiem pašiem putra galvā un viņi nezina ko vēlas panākt

  —————————–

  un ko vēlaties panākt jūs? Visu bremžu, ierobežojumu nojaukšanu?

  +5
  -15
  Atbildēt

  0

  Jānis > andrejs 24.04.2015. 14.33

  Sazināšos ar ticīgajiem, jo viņi stāstija,ka divi zviedru mācītāji brīvprātīgi piespiedu kārtā pārcēlušies no zviedrijas uz Latviju jo bībele cenzēta un geji jālaulā.

  +4
  -11
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 14.35

  Principiāli uzskatu, ka skola ir domāta zināšanu iegūšanai, nevis morāles mācīšanai. Morāle, tikumība, lai tā mūtu kristīga vai nekristīga, katram jāapgūst ģimenē atbilstoši vecāku izpratnei par to.

  +15
  -3
  Atbildēt

  0

  Jānis > andrejs 24.04.2015. 14.48

  +3
  -14
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 14.55

  Ekonomiku ar morāli (komunistisko) jau esam piedzīvojuši. Paldies par kūkām, papildporciju nevajag.

  +15
  -4
  Atbildēt

  0

  andrejs > andrejs 24.04.2015. 15.04

  Ekonomiku ar morāli (komunistisko) jau esam piedzīvojuši.

  ——————————

  Tā gan ir, bet kapitālisms ir vēl arhaiskāks, kā jau te Ēriks nesen trāpīgi norādīja.

  +5
  -14
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 15.13

  Ērikam, vajadzētu apgūt vārda arhaisks nozīmi, ja viņš tiešām tā ir norādījis. Arhaisks = novecojis, vecmodīgs. Piedodiet, bet man nešķiet, ka vairākuma izvēlētu ekonomikas modeli var uzskatīt par novecojušu.

  +15
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 15.16

  Unabomberz …Morāle, tikumība, lai tā mūtu kristīga vai nekristīga, katram jāapgūst ģimenē atbilstoši vecāku izpratnei par to.

  ================

  Nu skaisti,tātad viss ir kārtībā un tevi šīsdienas morāles stāvoklis Latvijas sabiedrībā pilnīgi apmierina,turpinām atražot korumpantu,prihvatizatoru,nodokļu nemaksātāju paaudzes.

  +5
  -15
  Atbildēt

  0

  zanE. > andrejs 24.04.2015. 15.16

  …Unabomberz….esi izvēlējies labu Rībenas citātu: – “Man tas saistās ar Mozus baušļiem, ar Kristus evaņģēliju, ar latvju dainām, ar latviešu tautas dzīvesziņu, ar Latvijā gadsimtiem dzīvojušo vecticībnieku un pareizticīgo morālajām tradīcijām un ētiskajiem imperatīviem.”

  …”pareizticīgo tradīcijām un ētiskajiem imperatīviem”…mūsu tikumības sludinātāji atzīst to par labu esam un skolā mācāmu…hmmm…tad jau varam sagaidīt blakus tāfelei arī baznīcas kalendāru….

  – “Trešo gadu pēc kārtas tiek veidots īpašs pareizticīgās baznīcas garīdznieku sienas kalendārs, kurā šoreiz būs redzami pavisam kaili priesteri.”

  http://lh6.googleusercontent.com/-KLor8ZohUG4/UzXSkSNbndI/AAAAAAAAfAA/UQEzvYP2OWA/s800/pareizticigais-kalendars-2014.jpg

  http://www.ebaznica.lv/kaili-priesteri-pareizticigo-kalendara-35422/

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 15.23

  zane vēlamo uzdod par esošu,Rībenai tikumības jēdziens saistās ar…nevis tikumība ir…

  +2
  -11
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 15.26

  Vārdam arhaisks ir arī nozīme sens,palaidi garām,Unabomberz

  +2
  -12
  Atbildēt

  0

  klusais > andrejs 24.04.2015. 15.27

  zane – tas pie tēmas – seksisms baznīcā ? 🙂

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 15.49

  /Piektdienas vakarpuses sarkasms un ņirgāšanās ieslēgta/

  Ērik, ja reiz tu vārdu “arhaisks” vairāk redzi kā “sens” un to attiecini uz kapitālismu, tad jau kapitālisms principā uzskatāms par tradicionālu (vārda sens sinonīms) vai ne?

  Beidzot mēs esam kaut ko kopīgu atraduši savos uzskatos – mēs abi atbalstām tradicionālo mežonīgo kapitālismu, kurš netiek atšķaidīts ar tādien netradicionāliem jaunievedumiem, kā sociāli atbildīga valsts, pabalsti, pensijas un valsts apmaksāta izglītība/sociālā aprūpe. Tu atbalsti tāpēc, ka tradicionāls, es – tāpēc, ka kapitālisms.

  Turpmākajā cīņā pret netradicionālo mums vajadzētu atjaunot arī Latvijai tradicionālo (līdz XV gs) dreļļu institūtu. Tas uzreiz atrisinātu valstī sasāpējušo tiesu izpildītāju un maksātnespējas administratoru problemātiku, jo ja cilvēks nevarētu nomaksāt parādus viņam uz noteiktu laiku tiktu piešķirts dreļļa statuss un tiesu izpildītāji un maksātnespējas administratori nebūtu nepieciešami kā šķira. Tas atbilstu arī Rībenas vēlmei atgriezties pie sūrās latviešu dzīvesziņas, proti, atklātu latviešiem tautasdziesmās iekodēto sūro dreļļa dzīvi, tādejādi mācot jaunatnei, ka parāds nav brālis un noved pie parādu verdzības:

  Zīle zīle, žube žube,

  Aud man dreļļu paladziņu:

  Es dzirdēju tautu dēlu

  Rīgā gultu dreijājot.

  /Sarkasms ieslēgts/

  +13
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 16.02

  Pastāv divas pieejas – evolucionārā un revolucionārā.Es genderismu pielīdzinātu marksismam,kurš paredzēja kapitālu,revolucionāru sabiedrības pārbūvi,izmantojot proletariāta diktatūru.

  +2
  -10
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 16.10

  Unabomberz Principiāli uzskatu, ka skola ir domāta zināšanu iegūšanai, nevis morāles mācīšanai.

  ======

  Nu,ja morāli neuzskata par zināšanām,kā cilvēkiem dzīvot sabiedrībā,kā veidot attiecības,piepildītu,laimīgu dzīvi,tad varētu piekrist.Lai dzīvo instinkti!

  +3
  -11
  Atbildēt

  0

  Jānis > andrejs 24.04.2015. 16.48

  Komonisms ir ateistiska ideoloģija un tur esošo morāles normas vislabāk atspoguļoja kapitālisma pirmais posms mežonīgā uzkrāšana un tikumiskie komonisti ļoti labi tajā iejutās (pie mums privatizācija) Ar kura sekām vēl joprojām saskaramies.

  Bet derētu ieklausīties ko saka planetāra mēroga ekonomists pēc kura teorijām arī ES funkcionē Džons Meinards Keinss

  no 9.45 līdz 14 min https://www.youtube.com/watch?v=FO7C5DzlN1g

  +2
  -12
  Atbildēt

  0

  Unabomberz > andrejs 24.04.2015. 16.56

  Ērik – te nu mēs arī nonācām pie strīda sāls 🙂 Par zināšanām ļoti plašā nozīmē var uzskatīt gandrīz visu, bet ir atšķirība starp ētiku un morāli. Ētika kā priekšmets ir zinātne par morāli un tikumību, savukārt pati morāle jeb tikumība dažādās kultūrās, sociālajās struktūrās un laikmetos var būt atšķirīga un pat kardināli pretēja. Un tieši tāpat daudzās jomās morāle var arī sakrist. Ko principā atspoguļo liekas Kanta sentence par tiesībām kā morāles minimumu. Un to arī ētikas mācība skolā ir jāiemāca. Nevis skolēnā jāatražo skolas programmas sastādītāja morāles kodekss, kurš balstīts desmit baušļos un latviešu dzīvesziņā.

  +11
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 24.04.2015. 19.05

  Nu ja mēs paņemam minimumu,tad minimumu arī dabūjam.Sašķeltu,sadarboties nespējīgu sabiedrību,kurā katram ir savs atšķirīgs morāles kodekss.Varam iedomāties futbola spēli,kurā katram spēlētājam ir atšķirīgi uzskati par morāli -asi konflikti ir neizbēgami.

  +4
  -12
  Atbildēt

  0

  v_rostins > andrejs 25.04.2015. 23.58

  Unabomberz

  tad ROmeo un Džuljeta jāmet ārā no skolu programmas.

  —————

  Tikumības mācība nav vērsta pret klasiku vai kultūru, bet tikai pret jums, ZRP(v) pidariem.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  v_rostins > andrejs 26.04.2015. 00.00

  Jānis

  Tirgus ,lai nosaka, ko izvēlēsies vecāki…

  ————

  Pret ZRP(v) pidariem tirgus būs nesaudzīgs.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  aivarsk > andrejs 26.04.2015. 01.07

  Unabomberz Ekonomiku ar morāli (komunistisko) jau esam piedzīvojuši. Paldies par kūkām, papildporciju nevajag.

  ————————

  Kā tev patika komunistu bezdievju un kroplīgo tikumu laiki? Laikam jau labi, ka vēlies tos modificēt un tavarišč gaļina i tavarišč koļa atgriezt uz patiesas dzimumvienādības sliedēm. Tumsonīgā Dieva jau arī psrs nebija, ne skolās, ne kur citur – redz cik progresīva iekārta bijusi, ļoti gribat to atkal ieviest!

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

andrejs 24.04.2015. 11.41

Biedrības Asociācija Ģimene atklāta vēstule Latvijas Republikas Saeimai

….biedrība Asociācija Ģimene uzskata, ka šāda diskusija Latvijas sabiedrībā ir briedusi pārāk ilgi, jo Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas un to padotības iestāžu, ka arī Sabiedrības integrācijas fonda līdzšinējā politika bērnu un jauniešu tikumības formēšanā, kas skar seksualitātes jautājumus, ir bijusi neatbilstoša Latvijas Republikas Satversmē un citos normatīvajos aktos (piemēram, Civillikumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā) nostiprinātajām vērtībām.

Lai ieviestu skaidrību šīs diskusijas un ažiotāžas iemeslos, informējam, ka biedrības Papardes zieds, biedrības “Resursu centrs sievietēm Marta” un minēto valsts iestāžu darbība materiālu izstrādē, kas paredzēta bērnu, jauniešu un pedagogu izglītošanai par seksualitātes un dzimumu savstarpējo mijiedarbību, ir balstīta Pasaules veselības organizācijas Eiropas biroja 2010.gadā izstrādātajās vadlīnijās seksuālai izglītībai (turpmāk – PVO vadlīnijas).

Vadlīniju saturā ir vērojamas ideoloģiskas pretrunas ar Latvijas Republikas (LR) politikas plānošanas dokumentos, Satversmē un normatīvajos aktos nostiprinātajām vērtībām – orientāciju uz ģimeni un laulību kā sabiedrības pamatšūnu.

PVO vadlīnijās tiek uzsvērts, ka “seksualitāte ir centrālā cilvēka dzīves daļa” (Sexuality is a central part of being human), kas savā būtībā ir absurds apgalvojums.

Ar minēto vadlīniju un organizāciju starpniecību, izmantojot ārvalstu un valsts budžeta līdzekļus, tiek ieviesti projekti, kas ir vērsti uz “gender mainstreaming” ideoloģijas popularizēšanu, kas grauj bērnu un jauniešu tikumību un dabisko dzimumu identitāti (mācot, ka dzimums ir tikai sociāla loma nevis dabiska iedzimtība) un izpausmi, veicina bērnu un jauniešu emocionālo nestabilitāti un trauksmi, kā arī nonivelē ģimeni un laulību kā vērtību.

Biedrība Asociācija Ģimene, neskatoties uz daudzām apmelojošām informatīvajām kampaņām un represīvajiem pasākumiem, ko veic iepriekš minētās organizācijas un atsevišķas valsts iestādes, uzskata, ka ir pienācis laiks atklāti runāt par:

• Valsts iestāžu finansētajiem un pašu īstenotajiem projektiem un to atbilstību Latvijas Republikas Satversmei,

• Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas rīcību nozaru politikas plānošanā un ieviešanā, neveicinot vērtīborientētas jaunas paaudzes veidošanos, turpretī mudinot jauniešus “kritiski vērtēt” gadu tūkstošiem pastāvošo vērtību nepieciešamību.

• Sabiedrisko mediju žurnālistikas ētiku un kultūru, objektīvu situācijas atspoguļošanu un neieinteresētību atsevišķu jautājumu virzībā.

PUBLISKAJĀ TELPĀ TIEK ATKLĀTI PAUSTA NAIDA RUNA pret organizācijām un personām, kuras iestājas par Satversmē nostiprinātajām vērtībām, kas rada nopietnus draudus tādām demokrātiskajām vērtībām kā vārda brīvība un uzskatu dažādība. Turklāt, redzot dažādu aptauju rezultātus, var secināt, ka šīs organizācijas un personas pauž lielākās sabiedrības daļas viedokli, kas nozīmē, ka NOTIEK ŠAURA INTEREŠU LOKA VIEDOKĻA LOBĒŠANA.

Biedrība Asociācija Ģimene vērš uzmanību, ka apmelojumi par to, ka tradicionāli domājošie cilvēki vēlas izolēt jauniešus no informācijas par seksualitātes tēmām, neatbilst patiesībai.

+7
-14
Atbildēt

5

  dzeris49 > andrejs 24.04.2015. 11.47

  Pareizi, andrej – “V SSSR seksa ņet”, ko tā PVO vispār saprot!

  +15
  -8
  Atbildēt

  0

  usne > andrejs 24.04.2015. 20.37

  Dzeri tu izliecies vai tiesam esi mulkis?

  +5
  -12
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > andrejs 24.04.2015. 20.46

  Uzmini nu – izliekos vai tiešām esmu, un pati kā domā?

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  Antons > andrejs 29.04.2015. 01.47

  “Biedrība ģimene” ir Latviju apkaunojošs farss, nevis cilvēki, kuriem kaut cik interesē ģimeņu labklājība un drošība. Vai viņi kaut ko dara, izņemot tukšu muldēšanu par “tikumību” un visādu melu izplatīšanu? Lūdzu, ja kādam ir informācija, padalieties! 🙂

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > andrejs 29.04.2015. 20.34

  1. – 3. maijā Ogrē notiks gadskārtējais kristīgais ĪMG festivāls jauniešiem „Mīlestība nav mirusi 2015”. Aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 14 – 35 gadiem.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

fretka 24.04.2015. 11.36

Mums ar Džeri ļoti nepatīk uzmācīgie zoofīli.

Mēs ar Džeri esam tradicionāli orientēti dzīvnieki 🙂

+8
-14
Atbildēt

0

fretka 24.04.2015. 11.14

Džeris droši vien gribētu, lai viens no lielākajiem tikumības sludinātājiem piekoptu daudzvīrību 🙂

+9
-21
Atbildēt

1

  andrejs > fretka 24.04.2015. 11.31

  viņam pagaidām tikai dienesta romāns… 🙂

  +8
  -17
  Atbildēt

  0

dzeris49 24.04.2015. 10.55

Tik tālu Latvija ir nonākusi.

Kas ir tā “tikumība”, to “tautai” mācīs triju partiju deputātiņi.

Vienā no šīm partijām viens no lielākiem tikumības sludinātājiem piekopj daudzsievību, otrs – apmeklē zoofīlijas vietnes.

Otra – pulnībā atbalsta Kremļa politiku, tātad, agresiju, ctb ierobežošanu, mazākumgrupu apspiešanu.

Trešā – ar visām aknām pārdevusies Latvijas lielākajam blēdim, smagos noziegumos apsūdzētajam, uz kura sirdsapziņas ap desmit pēkšņā nāvē mirušo vai bez vēsts pazudušo liecinieku viņa lietā.

Tā ir tā “tikumība” viņu izpratnē.

Manuprāt, te jebkuri tālākie komentāri lieki.

+27
-9
Atbildēt

7

  andrejs > dzeris49 24.04.2015. 11.30

  Kas ir tā “tikumība”, to “tautai” mācīs triju partiju deputātiņi.

  ———————————————-

  daudz labāk nekā ja to darītu tikai savus pārdesmit biedrus pārstāvošās un ārvalstu finansētās mozaīkas…

  +10
  -20
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 24.04.2015. 11.54

  Pareizi, “mozīku” finansē “nepareizās” ārvalstis, visādas tur ES un ASV, mums jādara tā, kā grib tās organizācijas un deputāti, kuras finansē “pareizās” ārvalstis, piem., Krievija – Stepaņeko, SC, utt.

  +19
  -7
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 24.04.2015. 12.03

  Mums pašiem galvas uz pleciem nav,mūsu tauta nav sakrājusi nekādas garīgās vērtības,ka jāklanās līdzi visādām jaunizdomātām teorijām?Atkal kaut kādu marksismu ieviesīsim?

  +8
  -17
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 24.04.2015. 12.08

  to dzeris

  Kāpēc Tu domā, ka mēs nevaram uzklausīt un atbalstīt Stepaņenko viedokli, vai tad viņa nav likumīga LR pilsone (kā jūs to vienmēr apgalvojat)? :)))

  To, ka tikumība nav tikai krievu prerogatīva, tev jau Ēriks atbildēja…

  +8
  -19
  Atbildēt

  0

  Bet > dzeris49 24.04.2015. 15.51

  Bet, kura valsts tad vēl ir ieviesusi šādus tikumības likumus un uzraudzītājus?

  +15
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 24.04.2015. 20.20

  Krievija, Irāna, un līdzīgas.

  +13
  -4
  Atbildēt

  0

  v_rostins > dzeris49 26.04.2015. 00.04

  andrejs

  Kāpēc Tu domā, ka mēs nevaram uzklausīt un atbalstīt Stepaņenko viedokli

  ———–

  Sķepaņenko ir laba, kad vajag nobalsot par UA dalīšanu Šļesera, Zatļera un Dombrovska sugasbrāļiem, vai miņistra beņķi Matīsam.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: