Vai gaidīsim vēl vienu Zolitūdi? 11

Komentāri (11)

Mantrausis 08.12.2014. 19.55

Šeit nozīmīgi piesaukt nevis kaut kādus nieka likumus, bet atcerēties divu kultūras darbinieku nesen pausto. Imants Lancmanis tepat “Ir” bilda, kā Rastrelli savulaik Rundāles pili cēlis… Uzsverot viņa zināšanas, nevis rasējumu, atļauju vai dokumentu gūzamas. LR1 Dainis Grūbe (Gada aktieris 2013./2014. gada sezonā), runājot par lomu “Izraidītajos” minēja, ka pats studiju gados esot strādājis celtniecībā (šķiet, Britu salās), sastapis poļu celtniekus, kopā strādājuši un Dainis pats negribētu dzīvot šo celtnieku būvētajos namos…

Problēma diezgan skaidra, liela daļa sabiedrības to saprot itin labi. Trūkst profesionāļu…

0
0
Atbildēt

0

Drosma 08.12.2014. 15.48

Man tāds sapnis bija – guļu un uz pretējās mājas jumta ieraugu zirgu – jā uz piecstāvīgas mājas jumta stāv zirgs , tāds diezgan vienaldzīgs, it kā tāpat vien uz ielas stāvētu. Es aizveru acis, man bail skatīties ,kā tas zirgs kritīs lejā. Baigākie trokšņi, trakumi – atveru acis – zirgs nav ne uz jumta, ne uz zemes. Nobrīnos, bet nāk miegs, guļu. Uzreiz atkal – uz jumta zirgs – it kā tas pats, it kā drusku citāds. Es atkal strauji aizgriezoš, negribu redzēt ,kā tas nokritīs, nespēju. Troksnis drausmīgākais. Man jāorganizē kāda glābšanas, bet es tā raudu,ka nespēju neko ne pasaukt , ne piezvanīt. Atkal nenormālais troksnis – zirgs it kā nokritis, bet es nevaru paskatīties – nu bet paskatos un nevaru saprast – it kā jābūt beigtam – it kā dzīvs tomēr. Eju klāt, jo domāju,ja pusdzīvs, tad jāsauc policija, lai taču nošauj. Kā eju klāt, tā tas zirgs pielec kājās, bet man cieši garām steidzīgi aizskrien pilnīgi melna spīdīgu spalvu govs. Zirgs pa to laiku pazūd, bet es pamostos.

No sapņu grāmats skaidrojumu neguvu,jo tur ir zirgs pļavā, zirgu iejūdz, zirgu kauj, zirgs brūns, zirgs balts, zirgs melns, bet par zirgu uz jumta arī nekas nav. Ar skrienošu melnu govi tāpat – it kā laba ziņa, bet ja tik ātri paskrien garām – nevar saprast tomēr.

Tad es pati skaidroju ar to,ka vakar bija slapjš sniegs un mums taču ir tā māja bez jumta pārkares un tāpēc visi tie slapjie sniega pikuči krita no jumta uz manas palodzes – nu vismaz ar vienu zirgspēku vai ar vienas pa skārdu skrienošas govs radīto troksni .

Nu ko – paldies partijām un valdībām. Darbaļaudis tā tiek saneirozēti,ka es par savu adekvātu rīcību neatbildu.

Kā saka – Zolitūdes gadadiena ir pagājusi – bet atrisinājies nav pilnīgi nekas.

0
0
Atbildēt

0

lama 05.12.2014. 13.04

Vai gaidīsim vēl vienu Zolitūdi?

________________

un ar vienu Deniņu arī pietiek.

+8
-1
Atbildēt

0

aivars15 05.12.2014. 12.11

Zaglis saka, ķeriet zagli! Par labu saimniekošanu un ētiku runā cilvēks, kurš pārkāpis likumu, ne tikai kaut kādus ēteriskas ētikas normas.

Deniņš bija Liepājas Metalurga Padomes loceklis, bet viņa auditorkompānija BDO revidēja Liepājas Metalurgu. Deniņš pārbaudīja pats sevi.

Tas ir ne tikai likuma par revidentiem rupjš pārkāpums, par ko BDO tika sodīta. Valsts Kontrole uzskata, ka valsts galvojums “Liepājas metalurgam” tika sniegts, balstoties uz, iespējams, pārlieku pozitīvu un faktiskajai situācijai neatbilstošu informāciju.

+10
-1
Atbildēt

0

Neticis 05.12.2014. 12.02

Atsaukties uz Maxima traģēdiju nav korekti, jo veikalu Zolitūdē pasūtīja ārzonās samudžināts privāts uzņēmums, nevis valsts.

Ja sistēma ir bezatbildīga un korumpēta, tad atceļot zemāko cenu kā uzvaras kritēriju, valsts tikai ļaus žuļikiem vairāk nopelnīt. Arī ar lielāku papīru mudžekli šo sistēmu neuzlabos.

Drīzāk ir jāprasa, lai ģenerāluzņēmēja atbildīgie darbinieki nepārtraukti atrodas objektā un paši ar savu dzīvību atbild, par to, kas tajā notiek.

+7
-3
Atbildēt

5

  Gantrijs Tors > Neticis 05.12.2014. 15.16

  Valsts ir atbildīga par kvalitātes pārbaudes nodrošināšanu. Šajā gadījumā tā bija uzticēta pašvaldībai, kura gūtu nodokļu ienākumus no komercdarbības šajā ēkā.

  Ja pašvaldība nespēj to nodrošināt, tas nozīmē, ka tā nespēj nodrošināt iedzīvotāju drošību. Šaubos, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās to kāds jutīs.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  kristaps_freimanis > Neticis 05.12.2014. 15.57

  “Drīzāk ir jāprasa, lai ģenerāluzņēmēja atbildīgie darbinieki nepārtraukti atrodas objektā un paši ar savu dzīvību atbild, par to, kas tajā notiek. ”

  ===

  Saistībā ar zemākās cenas principa darbību drīzāk gan ir jānodrošina pienācīga valsts pārraudzība, lai būtu neizdevīgi piedāvāt cenu, kas ir zemāka par faktisko tirgus cenu, paļaujoties uz to, ka pēc tam valsts pārstāvji piekritīs projektā paredzēto materiālu aizstāšanai ar lētākiem un sliktākiem. Zemākas cenas principam nav ne vainas – komersanti to izmanto un tas darbojas. Cita lieta – savu interešu aizstāvība, kas valsts kantoru gadījumā reizēm nav tik strikta.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Bet > Neticis 05.12.2014. 17.53

  Man gan liekas, ka nekas nepalidzēs nodrošināt celtniecības objektu drošibu, ja katrs nedarīs savu darbu atbildīgi un kvalitatīvi!!!!

  Nekādas būvinspekcijas nespēs izkontrolēt kāda skrūve ieskrūvēta attiecīgajā būvobjektā!

  Neviena kontrole no valsts puses nevar stāvēt klāt katram darbiniekam, lai tas pietiekami kvalitatīvi strādātu nevis pa roku galam saliktu kaut kādas ķīniešu nekvaliitatīvas skrūves utt!

  Priekš kam ir būvuzraugi. Lai algo katrs pasūtītājs vienu būvuzraugu, ja jau darbu izpildītājs strādā “na haļavu”!

  Re, mums jau ir lētie ob jekti Zelta tilts, Gaismas pils, Prezidenta pils!!

  Vai tie ir lēti projekti? Bet kāda kvalitāte , piemēram, tam pašam Zelta tiltam, ka sir pats dārgākais pasaulē pēc garuma.

  Katrai būvei kuru veic katra pašvaldībba valsts nevarēs pielikt no savas kabatas būvuzraugu!

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  v_rostins > Neticis 07.12.2014. 03.28

  Bet

  Atkal centies attaisnot Dombrovski, Sprūdžu, RD, un Re&Re?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  kristaps_freimanis > Neticis 07.12.2014. 19.12

  ” Lai algo katrs pasūtītājs vienu būvuzraugu, ja jau darbu izpildītājs strādā “na haļavu”! ”

  ==

  Lielisks ieteikums! Realizēts jau 10+ gadu (varbūt 20+)…

  0
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 05.12.2014. 10.56

nelaime nenāk brēkdama.

Nesodīts noziegums ir pirmais solis ceļā uz jauniem noziegumiem.

+3
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: