Laika prognoze biznesam – mākoņains 11

Komentāri (11)

ierados 27.11.2014. 07.03

Par pārāk augstām lietām sasapņojušies, kungi! Latvijā ir ne mazums kantoru, kuros kurjeri skraida starp nodsļām ar papīriem. Datori tur ir vienkāršu rakstāmmašīnu lomā, kas palīdz saražot kalniem papīru. Paldies senajiem ķīniešiem, kuri to izgudroja. Citādi kurjeri stumtos ar tačkām māla plāksnītes ar excel tabulām.

0
0
Atbildēt

0

Absints 26.11.2014. 14.58

Interesants raksts.

Interesantas arī sekas – piemēram, internacionālas kompānijas serveri atrodas “mākonī”, pie kam drošības nolūkos tas tiek spoguļots vairāku citu valstu datu centros. Kādas valsts jurisdikcijai tas pakļaujas?

Vēl vairāk – proxy, anonimaizeri pat tehniski nolēpj adresi, kur esi pieslēdzies. Attālinātie piekļuves rīki ļauj izlikties, ka strādā no darba stacijas citā valstī…Ko, piemēram, tad nozīmē domeinu bloķēšana?

Autortiesības. Ir pilnīgi skaidrs, ka globālais tīmeklis nekad nespēs nodrošināt to ievērošanu, tajā pašā laikā autoriem ir jāsaņem atlīdzība par savu darbu. Ko darīt? Vai rupji aplaupīt garāmgājējus uz ielas, kā to dara AKKA/LAKA (iekasē nodokli no datu nesējiem) vai varbūt tomēr rīkoties gudrāk, ievērot nevainības prezumpciju, bet tomēr atlīdzināt autoriem?

Datu nesankcionēta izmantošana. Neo gadījums neesot zagšana, bet kopēšana, tad tas tagad ir precedents, ka jebkurus datus drīkstam za.. atvainojos kopēt? Jeb vai tikai tad, ja atrodam “caurumu”. Tad drīkst? Arī nekas nebūs? Un vai tad rezultātā varam nopietnām iestādēm, ieteikt izmatot datu bāzes mākoņos? Uztaisīt interneta vēlēšanas ar datu bāzi mākonī?

Mākoņošana uzdod vairāk jautājumu, kā atbilžu…

+1
0
Atbildēt

0

Neticis 25.11.2014. 15.14

Slikts piemērs ir lipīgs. Šo nepareizo attēlu ar “Pastāvēs, kas mainīsies” jau izmantoja arī Miķeļis Grīviņš http://www.ir.lv/2014/9/12/kapec-izglitibas-sistema-vairs-netiek-raustita-aiz-usam

Lai gan pareizi ir “Pastāvēs, kas pārvērtīsies..” http://www.korpuss.lv/klasika/Senie/Rainis/Zeltaz/5cel.htm

+3
0
Atbildēt

1

Oskars Caune 25.11.2014. 11.09

Miku,Rainis ir teicis: “Pastāvēs, kas PĀRVĒRTĪSIES”!

+4
0
Atbildēt

2

  kristaps_freimanis > Oskars Caune 25.11.2014. 13.56

  1. Nezinu gan, vai gluži “teicis”…

  2. Par citāta neatbilstību vari stāstīt Evijai Trifanovai no LETAs vai IR.lv redaktoram…

  3. Var jau būt, ka tīši izvēlēts foto, jo laiks būšot mākoņains un bildētā teksta autoram arī migla galvā…

  3.1. Var, piem., gadīties, ka ļautiņš pārrakstījās – gribēja rakstīt “Raimis”

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Oskars Caune 25.11.2014. 18.21

  “stratēģis” – vai tiešām domā , ka autors pats ienāca IR.lv ievietoja savu rakstu un pievienoja sevis izvēlētu foto attēlu pie publikācijas?!? 🙂 🙂 🙂

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam