Lemšu pats, kad doties pensijā!
24Saistītie raksti
Viedoklis /
19. novembris
Pensiju iemaksas būs zemākas – kā rīkoties strādājošajiem?
Redaktores sleja /
3. novembris
Drošībā
Viedoklis /
14. oktobris
Vai pensionāriem jau atkal ir jāglābj valsts?
Īsumā /
6. oktobris
Pasaule vienā lappusē
Viedoklis /
9. septembris
Iecerētās pensiju sistēmas izmaiņas – nezināšana vai kaitniecība?
Komentāri (24)
acabaricsocial 23.04.2014. 23.37
Protams, ja pieaug cilvēku dzīves ilgums, būtu tikai pašsaprotami, ja proporcionāli pieaugtu arī aktīvais darba mūžs – visiem, nevis tikai atsevišķiem spītniekiem, kuri nepadodas, lai kāds būtu spiediens uz viņiem. Diemžēl ”sabiedriskajam pasūtījumam” ir vēl viens aspekts – konkurence darba tirgū, kuras dēļ cilvēki tiek priekšlaicīgi izstumti no darba dzīves, un pensija, kad cilvēkam ir tikai mazliet pāri pusmūžam, ir veids kā ”atpirkties” no konkurentiem.
0
emb_riga 23.04.2014. 03.33
Nu nu!Nekad tā nesaki.Liktenis nav paredzams.Liktenis nekad neapmierinās ar to,ka kaitē kādam tikai vienu reizi.Tādēļ vajag apdrošināties un nodrošināties.
0
simpsons 22.04.2014. 20.23
Autoram nav saprotamas bažas par pensiju fonda stabilitāti. Mēģināšu paskaidrot.
Pensiju fonds ir stabils, ja uzkrājumi ir pietiekami lai turpinātu maksāt uzņemtās saistības (pensijas), pat ja turpmāk nav iemaksu fondā. 100 tūkstošu kapitāls nodrošina 300 eiro pensiju, kura pieaug līdz ar inflāciju (skat. UK Annuity best buy). VSAA budžeta uzkrājums ir 266 miljoni, t.i. būtu stabils, ja būtu 26 tūkstoši pensionāru, aizmirstot par visiem citiem un arī tiem, kuri veic iemaksas, bet vēl pensijā nav bijuši.
3
Kristīne > simpsons 23.04.2014. 00.10
Nav gluži taisnība. Autors šīs bažas apiet ar diezgan pamatotu pieņēmumu, ka tad, kad gadīsies/radīsies kāda “krīze”, problēma tika atrisināta, veicot attiecīgus (piemērotus) pasākumus (aptuveni citējot – “pagriežot stūri”)…
0
simpsons > simpsons 23.04.2014. 19.02
Tas, ka Latvijā ir zināms cik kurš cilvēks ir maksājis sociālo nodokli ir ļoti pozitīvi. Ap 40% maksājot no minimālās algas vai mazāk.
Pensija 50% apmērā no algas nozīmē, ka šie saņems 140 eiro pensiju. Reāli tas nozīmē, ka jāiet dzīvot uz pansionātu, t.i. jāpārvācas no dzīvokļa/mājas uz vienu istabiņu ar labierīcībām un televizoru koridorā.
Neviens politiķis nekad neatļausies 40% pensionārus sadzīt pansionātos. Tātad kaut kas būs sistēmā jālauž. Bet ja 1 strādājošajam prasīs uzturēt 1 pensionāru un vēl maksāt ienākuma nodokli, tad neto alga un neto pensijas būs ļoti līdzīgas.
Gribu teikt, ka iespēja ‘stūrēt’ ir noteiktos apstākļos, kuri Latvijā ilgtermiņā nav garantēti.
0
agija_kola > simpsons 24.04.2014. 13.44
Tā arī ir. Ar piebildi, ka pansionātos neņems tos, kam ir radi, īpašumi vai vēl kaut kas, kas atšķir no bomzīša. Un potenciāli vecuma represēto skaits nebūs tikai tie, kas saņem minimālo algu. Nevajag sevi mierināt ar šo ideju. Apskatāmies, cik bija nepieciešamais izdzīvošanas minimums, salīdzinam ar vidējo algu valstī, un droši sakam, ka 62-65 gadus apmēram 70% no iedzīvotājiem sagaidīs ar šausmām. Un neticu, ka pēc 30 gadiem, ja nemainīsies domāšana kaut kas mainīsies uz labo pusi
0
ligakalnina 22.04.2014. 15.46
Latvijas pensiju sistēma ir ļoti netaisnīga, un absolūti nenodrošina ES raksturīgu solidaritātes principu un ienākumu izlīdzināšanas principu.
Cilvēki ar nelieliem ienākumiem un tie, kas strādāja padomju laikos, faktiski, lemti nabadzībai.
3
Kristīne > ligakalnina 22.04.2014. 16.35
Man arī brīžam liekas, ka būtu jēga pāriet uz vecuma pabalstu sistēmu (visiem vienāds pabalsts), jo alga kā tāda nebūt neatspoguļo ieguldīto darbu vai veselību – ir daudz sabiedrībai vajadzīgu profesiju, par kurām maksā maz vai gandrīz nemaz.
==
Otra lieta ir par pensionēšanās vecumu – joprojām uzskatu, ka Šķēles un vēlāk Repšes veiktās pensiju reformas (pensionāru dzīšana mājās) ir uzskatāmas par milzīgu kļūdu ar grūti nosakāmu, bet ļoti nelāgu ietekmi uz ekonomiku (tās lielumu).
0
ligakalnina > ligakalnina 22.04.2014. 19.12
Cik zinu, Lielbritānijā ir pabalsta sistēma, visi saņem vienādu vecuma pabalstu, atkarībā no stāža, bet, pietiekamu normālai dzīvei, un, ja tu gribi vairāk – neviens tev neliedz krāt privātos pensiju fondos, utt.
Latvijā politiķi saka, ka tad neviens nebūs ieintersēts maksāt sociālo nodokli, visai apšaubāms arguments, kas neattaisno tik milzīgu atšķirību pensijās cilvēkiem ar vienādu darba stāžu.
0
Kristīne > ligakalnina 22.04.2014. 20.05
“Latvijā politiķi saka, ka tad neviens nebūs ieintersēts maksāt sociālo nodokli, visai apšaubāms arguments, ”
===
Protams, ka apšaubāms, ja savu darbu dara VID…
0
agija_kola 22.04.2014. 13.49
Ļoti pareizs viedoklis, kas neizsaka neko. Kārtējo reizi tiek runāts par pensiju sistēmu, kā kaut ko neaizskaramu un pastāvošu paralēlā dimensijā, kur cilvēks pats vainīgs, ka vecumdienās kļūst nabags. Tā nevar būt, ka strādājot un nepelnot 1000 Ls un vairāk – cilvēks nolemts ubaga tarbai. Tā nevar būt, ka iestājoties pensijas vecumam ir jāizpārdod viss piederošais, jo nav iespējas apmaksāt rēķinus, nodokļus. Un tā tas notiek ar tiem, kas pensionējas tagad. Tiem, kam 20-30 gadi ir priekšā ir kāda izvēle. Tie, kam puse darba mūža pagāja PSRS laikos – jāsamaksā par to, ka dzimuši nelaikā
0