“de facto”: Augošais aizsardzības budžets gadiem bijusi tikai izlikšanās

27

Komentāri (27)

Kristīne 31.03.2014. 19.34

“Tāda tobrīd bija politiskā dienaskārtība, – patlaban atzīst Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.”

Bija? Tiešām? :D

Latvijas Olimpiskā komiteja un LR Aizsardzības ministrija vienojas par sadarbības memoranda parakstīšanu – http://www.leflatvia.lv/web/?id=413007

0
-1
Atbildēt

0

piziks 31.03.2014. 16.04

De facto atkal paklupis līdz De Fecato: ”

“de facto”: Augošais aizsardzības budžets gadiem bijusi tikai izlikšanās 20

Nauda izlietota daudzām lietām, kam ar aizsardzību ir visai tāla saskare

Piemēram, tilts pār Gauju Ādažos – tajā ieguldīti 3,7 miljoni eiro no Aizsardzības budžeta (2,6 miljoni latu). Bet būtībā vienīgā saistība ar aizsardzības nozari tam ir tā, ka tas ir pa ceļam uz Ādažu garnizonu.”

Tātad De Fecato/LTV1-prāt, uz Ādažiem/poligonu vajadzēja turpināt ar visu tagadējo tehniku braukt pa to grabošo, švako bleķa grabuli, kas tikai par tiltu jeb tā padkrievu laika tilta parodiju uzdevās?!

0
0
Atbildēt

0

Uldis Šneiders 31.03.2014. 14.43

Kolīdz Krimas sakarā tika runāts par NATO un budžetu, šī bija pirmā doma – vai nauda tērēta loģiski un lietderīgi un – vai gadījumā, ja 2% būs iespējams atvēlēt, šie 2% nepārvērtīsies par “skaistu sviestu” tos jau dalošu bāliņu rokās… Protams, pagrūti aplēst, cik valsts budžetu 24 gados ir notrallināts “pēc pilnas programmas”. Tikai ir ļoti dīvaini, ka visi pārkāpumus ļoti meklē ar “nemateriāliem” sodiem (būtu tikai loģiski daļu naudas atgūt) vai atsaucas uz kaut kādām likumdošanas normām, kas reāli ļauj kaut vai par budžeta naudu pirkt kokaīnu ministra sievasmātei (palīdzība atvaļināto virsnieku atraitnēm, piemēram). Skatoties uz visu šo tehniski un praktiski, domāju, ka esam palaiduši garām iespēju izmantot cilvēku, kas lieliski zina visas valsts grāmatvedības un tēriņu lietas un ir solīds birokrāts ar skatu uz efektivitāti. Beidzoties Sudrabas darba termiņam, būtu tikai saprātīgi izmantot viņas zināšanas sistēmas maiņai. Te būtu pat divi zaķi – vai nu mēs gūtu labu ieskatu, ko darīt, vai arī saprastu, ka viņas laiks pagājis un arī kā politikas pienācējai viņai nav nākotnes… Patlaban ir kā ir, runas turpinās, bet budžetā viss pa vecam. Nebrīnīšos, ja aizsardzības budžets tiks izmantots staciju remontam līnijā Ieriķi – Gulbene un Liepāja – Ventspils – karaspēka daļu pārvietošanai… To taču arī vajag! :)

0
-1
Atbildēt

0

ingazilunska 31.03.2014. 11.30

Čuhņā kā jau Čuhņā, bet vēlos atgādināt, ka jābūt idiotiem, lai virzītu uz aizsardzību 2 %, kaut es nemaz nešaubos par jūsu domāšanas spējām un psihisko veselību. Kurš starp NATO valstīm tērē 2 %? Tikai ieroču tirgotāji vai puslīz karojošas valstis:

В 2012 году из 28 стран-участниц положенный норматив 2% ВВП на оборону выполняли всего пять: Турция – Греция, Великобритания, Франция и США. С Турцией – Грецией все понятно, а остальные – это те, кто сами производят кучу оружия, и для них серьезное сокращение оборонных расходов обернулось бы спадом экономической активности, занятости и т.д.

http://rus.delfi.lv/news/daily/versions/maksim-samorukov-skolko-zarabotaet-nato-na-kryme.d?id=44344955#ixzz2xWkN4ct7

0
-1
Atbildēt

0

manatuja 31.03.2014. 10.51

Laipni lūgti realitātē, kuras dēļ armiju pametuši gana daudz profesionāli sagatavoti virsnieki.o… Arī tagad iepērkot tehniku, kas jau norakstīta un kuru varētu iegūt par simbolisku samaksu, nodemonstrējam savu profesionalitāti.

+1
0
Atbildēt

0

Janka, Janic 31.03.2014. 08.09

uzreiz redzams ka vecie boļševiki un čekisti rullee , to tiltu teepisti uzraava lai par viņiem balsotu , kropļi un kad krievi staav pie robežas , tad bļau paļiigu , vecais baņķiers ar staav klusu , zin kom eeduši , NATO muus var uzmest vienaa mieraa .

+5
-1
Atbildēt

1

  piziks > Janka, Janic 31.03.2014. 16.07

  Ebenemezer, aizsardzībai visvairāk atņēma tie vienotībnieki, kas paši zviedru banksteriem parādā un savus aizdevējus glāba un sargāja. Dažu no tiem šobrīd vajadzētu tiesāt, — par valstts nodevību, būtiski pasliktinot Latvijas aizsardzības spējas un, vienlaikus, “uzmetot” NATO partnerus. īpaši par to būtu jābūt atbildīgam Valdim Dombrovskim.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Aivars Krauklis 31.03.2014. 08.08

Ak tad nu esam pēkšņi pamanījuši sen jau izvērsto aizsardzības budžeta bezjēdzīgo tērēšanu, tai skaitā arī nepārprotami idiotiskām (nepiepildāmām un nenoslogotām) sporta būvēm? Kad būvniecības visu veidu iespējamie atbirumi sen sadalīti.

Nu jau radušās jaunas cerības uz nepelnītas naudas „investēšanu” kabatās, tāpēc tūlīt no alām līdīs laukā tie paši politikāņi, kas pirms krīzes aktīvi stiprināja „valsts aizsardzības spējas”, bet uz krīzes laiku un dēļ lablatvijas izgāšanās bija uz laiku pieklusuši. Nu viņi solīs paglābt nabaga tautu no „konsolidācijas posta” un visām citām nelaimēm un turpinās iesākto pārdali vecajā virzienā ar svaigākiem lozungiem. Un ar nepārprotamu vēlētāju – sirdsgudrās tautas – atbalstu. Tieši tādu pašu, kā jau bija trekno gadu iesākumā.

+7
0
Atbildēt

0

silvija 31.03.2014. 06.52

Pļūtiņš nobijies no Obamas un atvilcis 60 000 vaņku zaldātus no Krimas robežas un pazoņojis, ka šim neesot īsajā prātiņā nācis iebrukt Ukrainā. :):):)

+4
0
Atbildēt

0

Nika 31.03.2014. 00.30

Kāpēc vajag stiprināt aizsardzību:

Komsomolskaya Pravda journalist Ulyana Skoibeda, whose claim to fame is the scandal last year when she regretted that the ancestors of today’s Jewish opposition activists hadn’t been killed by the Nazis, was ecstatic over the Crimean annexation.

“As I listened to Putin’s speech about Crimea, I hugged my child close and said, ‘Look, son. You will remember this for the rest of your life,'” Skoibeda wrote. “Entering a conflict with the whole world to defend your rights and interests — that is the U.S.S.R. And being willing to live in poverty — that is also the Soviet Union. So what if Russia has been kicked out of the Group of Eight? The Soviet Union always lived in isolation. My homeland is back.”

A large swath of the Russian population shares Skoibeda’s views. Almost everyone who supports using force against Ukraine sees it primarily as a path to resurrecting the Soviet Union. This may be explained by the fact that the majority of these people never lived in the U.S.S.R. and do not remember it. For them, it is just a mythical golden age of a great power that could provide stability to several generations of Russians.

http://www.themoscowtimes.com/opinion/article/why-russians-long-for-the-soviet-union/497095.html

+5
0
Atbildēt

6

  Inese > Nika 31.03.2014. 00.39

  Lūk, kā to komentē Hendeļa k-gs:

  Georg Friderich Handel

  Russian people don’t need fascist “brothers” from Ukraine. Russians in Donetsk, Harkov, Lugansk…dont want any “brothers” from Ukraine. They want referendum and independence from Ukraine !

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Nika > Nika 31.03.2014. 01.41

  Krievu slimība labi izkaidrota:

  http://echo.msk.ru/sounds/1289072.html

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Inese > Nika 31.03.2014. 05.12

  Lūk, kā to komentē Valērijs Daņilovcevs:

  Валерий Даниловцев

  30 марта 2014 | 02:50

  Наконец то Юлия Латынина заговорила интересным языком! Значит тот же Беркут имел полное право применить боевое оружие против вооруженных участников Евромайдана и лиц наносящих тяжелые травмы (коктейли Молотова, метание булыжников в силовиков). А иначе это уже будет двойным стандартом!

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Nika > Nika 31.03.2014. 05.29

  Krieviem vardu ‘dubulstandarti’ nevajadzetu pat pieminet. Jo tadi dubulstandarti kadi ir krieviem, nav pat merkakiem dzunglos. Merkaki ir godigaki, etiskaki un cilvecigaki par krieviem.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Inese > Nika 31.03.2014. 06.35

  Putina k-gs izsauc sajūsmu daudzos Rietumu polītiķos:

  Британский политик, член Европарламента от «Независимой партии» Найджел Фарадж признался, что восхищается российским президентом Владимиром Путиным, пишет The Independent.

  В интервью GQ на вопрос о том, какой мировой лидер восхищает его больше всего, Найджел Фарадж ответил, что «в качестве управленца, а не с человеческой точки зрения» его восхищает Владимир Путин. Действия российского лидера по решению сирийского вопроса Фарадж назвал «блестящими».

  http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/nigel-farage-vladimir-putin-is-the-world-leader-i-most-admire-9224781.html

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Nika > Nika 31.03.2014. 08.03

  Krievija nav vienīgā valsts kur ir idioti. Visur tādi ir. Tikai krievijā viņi ir neparasti daudz.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

dro 31.03.2014. 00.29

+1
-1
Atbildēt

0

Una Grinberga 30.03.2014. 22.36

Es tā arī nesaprotu, ko “de facto” ar šo vēlējās pateikt? Par to, ka pēdējo piecu gadu finanšu un aizsardzības ministri ir saveduši kārtībā aizsardzības budžetu? Šī jau nu noteikti ir mazākā cūcība, ko TP valdības līdz 2008.gadam ir paveikusi… tiešām nav aktuālāku jautājumu par ko stāstīt? Pameklēsīm vēl kādus vecus kompromātus, lai NATO varētu mūs atskaitīt no savas savienības un atdot Putinam “apēšanai”.

+8
-3
Atbildēt

0

dace_ampermane 30.03.2014. 22.14

Drausmīgi ir lasīt, jebkuras ziņas ir satriecoši bēdīgas par to kas notiek mūsu valstī. Apzinātām ļaunprātībām neredz galu, tās ir jebkurā saimniecības nozarē, jebkurā valsts slānī. Tās ir redzamas pa manu logu kur pilsonis iešķiebj pašvaldības policistam piecīti lai nebūtu jāmaksā pilna maksa par visas dienas mašīnas novietošanu tāpat kā citā līmenī kur atrod vainīgas salūzušās skrūves pēc pus gada un cilvēks kurš ir atbildīgs par kļūdu vēl joprojām var strādāt būvniecībā. Krievu bardaks un sovjetizms. Kaut kur jūrmalā cilvēki ar nūjām iet piekaut narkotiku pārdevējus. Krieviskums valda Latvijā.

neesmu nemaz izbrīnījies, ka aizsardzības nauda tiek izzagta. un kāds var būvēt savas ” kājiņas “. Vai tas nekad nebeigsies?

+11
-2
Atbildēt

1

  Amis > dace_ampermane 31.03.2014. 02.45

  klejotājs

  Nebeigsies, kamēr mūsu valsts vizītkarte būs “Vējziedi” un Zimbabves līmeņa politiķu tikumi.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

Inese 30.03.2014. 21.49

Nauda izlietota daudzām lietām, kam ar aizsardzību ir visai tāla saskare

======================

Viendzimuma “laulību” popularizēšanai?

Atgādinājumam:

Latvijā jāsakārto likumdošana attiecībā uz viendzimuma partnerattiecību reģistrāciju, jo likumi nedrīkst balstīties uz stereotipiem un un aizspriedumiem, aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Vienotība”).

Pabriks pats gan nepiedalījās Baltijas praida gājienā, jo šajā laikā atradās citā pasākumā, tomēr uzsvēra, ka politiski atbalsta šī pasākuma norisi.

Komentējot Tiesībsarga biroja konsultatīvās padomes atzinumu, ka lielākā daļa Latvijas sabiedrības pašlaik nav gatava atzīt viendzimuma partnerattiecību reģistrāciju par līdzvērtīgu laulības institūtam, ministrs pauda viedokli, ka šāda argumentācija nav pieņemama, jo arī Ziemeļvalstīs, kad tika legalizētas viendzimuma partnerattiecības, sabiedrība to sākotnēji neatbalstīja, taču pēc pāris gadiem aptaujas jau rādīja citu ainu.

“Es iestājos par tādu politisko vidi, kur mēs kā politiķi nevis ejam aiz pūļa, bet cilvēki mums seko,” sacīja Pabriks.

Viņš uzskata, ka attieksme pret viendzimuma attiecībām Latvijā pamazām mainās uz labo pusi. “Būs arvien mazāk vardarbības un oponentu, izņemot varbūt kādas reliģiski radikālas grupas. Domāju, ka līdz ar jaunāko paaudzi cilvēki no šiem stereotipiem pamazām atteiksies,” prognozēja aizsardzības ministrs. http://www.delfi.lv/news/national/politics/pabriks-latvijas-likumdosanu-nevar-balstit-uz-stereotipiem-un-idejam-par-politikas-un-baznicas-vienotibu.d?id=42403994#ixzz2xTPzpBr9

+6
-7
Atbildēt

2

  kindzulei > Inese 30.03.2014. 22.59

  Homoseksuāļu tiesības pamatā lobē 2 partijas: “Vienotība” un “Saskaņas centrs”. Tās to dara pat Eiroparlamenta līmenī. Un tas ir tikai loģiski, jo abi šie politiskie spēki kalpo kādam, kuram vienalga, kā tikt pie varas, vai to saglabāt.

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  Inese > Inese 30.03.2014. 23.04

  Vai tad Nacionālā apvienība ir pret pederastijas un citu izvirtību propagandu? Kaut kā nav dzirdēts. Kā, piemēram, Limbažu Izglītības, kultūras un sporta komitejas loceklis no NA Gundars Plešs komentē šo?

  http://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/p600x600/29591_366968306778939_1578676420_n.jpg

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam