Vai izglītības uzdevums ir sagatavot tikai šauri specializētus indivīdus?
21Saistītie raksti
Pusdienās /
13. novembris
Ātrie iedzīvotājus nepametīs
Ārpolitika /
25. oktobris
VIDEO: Ukrainas mediķi frontes pirmajās līnijās
Redaktores sleja /
2. oktobris
Mūžu mācos
Komentāri (21)
ieva_berga 18.12.2013. 19.31
Latvijai pilnīgi pietiktu ar vienu Medicīnas fakultāti LU paspārnē. Cik reizes to ir mēģinājuši izdarīt, pat Šķēle reiz aplauzās. Jāsaprot arī kāpēc tas tā ir – RSU, lai arī it kā Valsts uzraudzības iestāde, reāli ir pusprivāts iestādijums, ko vada Gardovsku klans. Milzu rektoru algas, neadekvāta ārzemju studentu apmācība (padomājiet paši, kas liek zviedam mācīties RSU, ja Zviedrijā mācības Universitātē ir pa velti, bet ir konkurss). Tur ir lielas naudas un dalīties ar LU, kas ir mūžīgā naudas badā, neviens netaisās. Kādas partijas barojas no šī barotnes, var tikai minēt.
Diemžēl tas nu tā ir ka Latvijā akadēmiskās/medicīnas aktivitātes ir stipri politiskas, ne normāli slimnīcu valdi var ievēlēt, ne izveidot normālu lielu un pilnīgi funkcionālu medicīnas fakultāti.
0
ritvars_kl 18.12.2013. 03.58
Cienījamie Profesori, šī raksta autori!
Jūs taču nenoliegsiet specializācijas lomu AI situācijā kad ar savu izglītību tiecamies ieiet pasaules apritē un novērst jauniešu aizplūšanu uz ārzemju augstskolām. Taču ja tiecaties saglabāt klasiskā tipa universitāti ar daudzām zinātņu nozarēm tad tās jēga zinātnes attīstībā mūsdienās var būt tikai zinātņu robežapgabalu izstrāde tādu kā fizikālā ķīmija, psiholingvistika vai jūsu gadījumā psihomedicīna un citas tamlīdzīgas lietas kuras vēl top un te nav nosaucamas. Tāds ir jūsu problēmas loģiskais risinājums.
0
TanteSidra 17.12.2013. 11.29
//
“Jēlas Universitāte”
//
Vārds “Jēlas” rāda astoņpacmit professoru kultūras līmeni.
Tā nav pārrakstīšanās.
Tas ir simptoms.
2
Gaisma; Enģelis > TanteSidra 17.12.2013. 12.09
Savu tekstu ar pārlasi:)
0
TanteSidra > TanteSidra 17.12.2013. 14.10
//
Pārlasīju. Gan savu, gan Jūsu.
Dziedātāji mūsu starpā modās.
PRĀTNIEKI ar’ rodas.
0
emb_riga 17.12.2013. 10.13
Vienlaicīgi darot divus darbus,nevienu neizdarīsi labi.Tās zinības,ko esam ieguvuši pēc augstskolas beigšanas ir vērtīgākās.Izglītības iegūšana nebeidzas ar augstskolas beigšanu,tā tikai tad sākas.
0