Ženēvā panākta vienošanās par Irānas kodolprogrammu

37

Komentāri (37)

silvija_vitina 24.11.2013. 14.13

Ja pareizi saprotu, personai, kas šeit nodarbojas ar demagoģiju, ir dots specuzdevums jau pašā saknē apcirpt ekspertu viedokļu parādīšanos mēdijos. Labi ir visi līdzekļi. Meklēt un izraut no konteksta privātos datus, kompromitēt, šantažēt. Labs ir viss. Galvenais panākt, ka cilvēks, kas kaut ko ir vēlējies pateikt sabiedrībai skaļi un atklāti, tiktu zibenīgi noklušināts un lai pārējiem zustu jebkāda vēlme pievienoties.

Ja IR akceptē šādus spēles noteikumus, tad manis vairs IRā nebūs. Varēsiet abi ločmeļi žužināt tālāk.

+7
-2
Atbildēt

2

    Inese > silvija_vitina 24.11.2013. 14.16

    Vai Kupiansky aka Sveile ir “eksperts”? Varbūt tu iedosi saiti uz viņa FB ieraksta oriģinālu? Domā ar galvu, bērniņ, un čeko faktus. Un iegaumē, ka par saviem vārdiem daikvienam var nākties atbildēt. Un tas, ka tevis, traductrice, šeit nebūs, nevienu neinteresē, tici man.

    p.s. Un par Sveili viss labi pateikts šeit:

    Kaut kā cieņu pret autoru neizjutu! Sāka runāt tik pēc pussimta upuru! Bet konkrētus objektus tik un tā baidijās nosaukt! A visās tajā ēkās tagad atrodas potenciālie upuri! Ja nu viņas ar sagrūst?!!!!
    Realitāte ir tāda, ja visi šitie “zinošie” specīālisti ar n-ti simti pieredzi būvniecībā būtu uzreiz darījuši kas viņiem pienākas…. tas ir runājuši taisnību! Upuru nebūtu ne Maxsimā ne kur citur!

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    ilma > silvija_vitina 25.11.2013. 07.33

    Es pat nezinu, kā Latvijas sabiedrība un visa pārējā progresīvā cilvēce to pārdzīvos, “tradutrīce”. Tiešām nezinu…
    Tikai iedomājieties, IR portāla administrācija neklausa viņas ļoti demokrātiskajam pieprasījumam.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

reksa 24.11.2013. 13.04

Ieskatījos IRā vakar.
No 6 ziņām visas 6 bija par Zolitūdes Maximas traģēdiju.
To varētu saprast – traģēdija, tāpēc visi pārējie notikumi vairs nav svarīgi.
Taču kādas tās ziņas bija? Bērziņš teica šo, Dombrovskis teica to.

Piemēram, “Kas jauns” publicē rakstu “Pieredzējis būvinženieris atklāti stāsta par būvniecības aizkulisēm Rīgā”: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/136782/pieredzejis-buvuznemejs-atklati-stasta-par-buvniecibas-aizkulisem-riga

Kāds ir mediju uzdevums? Atstāstīt, ko kāds polītiķis teica? (ušakovu Rīgas avīzīšu līmenī)
Vai ietekmēt un veidot sabiedrības uzskatus? (kāds pretendē sevi saukt par 4.varu)

Man liekas, ka pieminētais “Kas jauns” raksts atsveŗ, IRa pusgada darbu. Tas vismaz parāda problēmas smagumu.
Ja aprobežoties tikai ar vainīgā meklēšanu vienā konkrētā gadījumā, tas neizslēdz citas līdzīgas traģēdijas. Ja ne būvniecībā, tad kādā citā jomā. (Un droši vien dažādas traģēdijas visu laiku eksistē, ja jau Latvijā ir viena no augstākajām mirstībām Eiropā, tikai tās nav tik labi saskatāmas – nerada sensācijas.)

Brīžiem mediju darbība atgādina Zolitūdes Maximas celtnieku darbību. Tikai sekas ir nevis fiziskas, bet psīcholoģiskas. Ja mums ir šādi mediji, varbūt nav jābrīnās, ka daudzi vēlētāji balso par dažādiem lembergiem…

Problēma ir vērtību sistēmā. Piemēram, mediji rēgulāri raksta par ceļu satiksmes negadījumiem. Tās ir traģēdijas, kas kļuvušas par statistiku. Tās neaizņem 6 rakstus no 6 IRā, jo vairs nav nekāda sensācija.
Valstij nav mērķa novērst nelaimes gadījumus uz ceļiem, mērķis ir vien samazināt par x%. Ja kādā laika posmā iet bojā 100 cilvēki, un mērķis ir samazināt par 5%, tad te jau ir ieprogrammēti 95 bojā gājušie. Tā kļūst par normu, un neviens neko īpaši nedomā. Uztraucas tikai tad, ja “norma” tiek pārsniegta.
Ja runā par sodu palielināšanu, tad vienmēr parādās jautājums, vai tie atbilst mūsu iedzīvotāju maksātspējai, vai mūsu iedzīvotāji var atļauties maksāt šādus sodus.
Loģiski domājot, sodiem jau arī ir jābūt tādiem, lai tos būtu grūti samaksāt, lai neviens negribētu pārkāpt noteikumus. Ja sodi ir tādi, ko var samaksāt jebkuŗš, tad tas jau nav sods, bet “maksas pakalpojums”.

Polītiķi mēdz nospraust mērķi – sasniegt ES vidējo līmeni.
No ES 28 valstīm 13 ir jaunās un 15 ir vecās. Veco vidū ir arī tādas kā Grieķija, Spānija, Portugale, Italija… Kuŗām ir ne tikai smagas ekonomiskas problēmas bezatbildīgas ekonomiskas polītikas dēļ, bet arī daudz citu problēmu, arī autovadītāji šajās valstīs ir gana bīstami. Bezatbildība izpaužas visās jomās. Tas ir dzīves stils, vērtību sistēma.
Tātad: no ES 28 valstīm pie atbildīgajām valstīm var pieskaitīt kādu trešdaļu, bet divas trešdaļas ir gana bezatbildīgas. Un kas ir vidējais šādos apstākļos. Vidējas ir par 2/3 slikts.
Un tā kā mērķis ir kā ideāls, kaut kas nesasniedzams, tad var saprast, ko psīcholoģiski nozīme mērķis “sasniegt ES vidējo līmeni” kādā jomā. Tas nozīmē – vienmēr būt atpalikušiem, vienmēr būt sliktāko zemākajā daļā.

Un kā vērtas ir visas tās tukšas runas par “nāves soda atcelšanu”, dažādām “cilvēktiesībām”, ja cilvēka dzīvība nemaz nav vērtība šajā vērtību sistēmā?

Ak, jā, šodien IRā ir parādījusies jauna ziņa – “panākta vienošanās par Irānas kodolprogrammu”.
Mjā… 4.varas Latvijā nemaz nav.

+3
-1
Atbildēt

2

Inese 24.11.2013. 12.29

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu preses sekretārs Ženēvas vienošanos raksturojis kā „sliktu darījumu”.
=======================

Un kā šo vienošanos raksturo Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke? Vai tiešām IRsa “žurnālisti” ir par slinku, lai to noskaidrotu?!

0
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam