Nacionālā apvienība nesteigs izvirzīt kultūras ministra amata kandidātu 59

Komentāri (59)

andris902 19.09.2013. 00.39

Ticība, bailes vai aprēķins? Jautājums Latvijas Mākslas akadēmijai
Artis Ostups.

-“Pirms dažām dienām, braucot autobusā, kura salons, starp citu, slīga tumsā, jo nebija pietiekami daudz lasīt gribētāju, saņēmu telefona zvanu no draudzenes. Nākamajā rītā paguvām jautrā gaisotnē apspriest Žanetas Jaunzemes-Grendes izteikumu, ka valsti jāvada filozofiem. Abi bijām vienisprātis, ka, pateicoties kultūras ministrei, iepazīšanās ar jaunākajām ziņām teju nekad negarlaiko un pārsteigumi seko viens pēc otra – kā absurdā kino.

Vēl viens pārsteigums bija no draudzenes saņemtā informācija, ka atsevišķu Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū izveidojies ministres atbalsta pulciņš, kas arī citus mudina izteikt – vienalga no sirds vai ne – pozitīvas atsauksmes un laba vēlējumus. Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvalde savā tumblr kontā izplatījusi aicinājumu atbalstīt ministri viņai grūtajos laikos. Uzsaukumā citā starpā teikts: „Aicinām apturēt ministres nomelnošanas kampaņu, objektīvi izvērtēt radušos situāciju, atjaunot konstruktīvu dialogu ministrijas un kultūras nozaru vidū, par galveno vadmotīvu izvēloties kultūras kvalitāti un konkurētspēju, nevis resursu sadali starp nozarēm.” (http://bit.ly/L3WRZ3) Uz nomelnošanas kampaņu uzsaukuma izplatītāji aicina atbildēt ar pozitīvisma akciju. No teksta, ko pavada fenomenāla un šaubas raisoša bilde un kas atrodams jau minētajā vietnē: „Uzraksti pozitīvu tvītu par kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, pievieno @parZanetu un nosūti! Ja Tavs tvīts tiks visvairāk reTVĪTOTS, iegūsi 2 biļetes uz festivālu „Summer Sound”!” (http://bit.ly/JP7wZv) Lūk, arī „neatkarīgs un politiski neitrāls profils Latvijas kultūras un Žanetas Jaunzemes-Grendes atbalstam”.

Interesanti, ka fanu vai iebiedēto izplatītajā tekstā teikts – balvu finansē LMA studenti no savas kabatas. Protams, te uzreiz rodas aizdomas un neskaidrības. Varbūt biļetes uzsauc un atbalstīt aicina tikai daļa no LMA studentiem, piemēram, SP locekļi (http://bit.ly/KwHfZn). Cik zinu, tad vismaz divi LMA studenti šo aicinājumu uzskata par marasmu un nekad sevi nepieskaitītu ministres atbalstītājiem, kuri, viņuprāt, gluži vienkārši ir komformisti. Uz to, iespējams, norāda pašpārvaldes vietnē izkliegtais: „ATBALSTS MINISTRIJAI IR KRITISKI NEPIECIEŠAMS, JO TAS IZŠĶIR ARĪ LMA TURPMĀKO LIKTENI!” (http://bit.ly/JRX2XD) Spriežot pēc ieceres, atbalsts kulminējis 17. maija pasākumā ar ministrei glaimojošu nosaukumu – „Žanetballe”. Pikniks ar mūziku, dejām, dzejām, sarunām, vārtīšanos zālē un pozitīvām domām. Varbūt akcijā iesaistīta kāda neredzama roka. Varbūt nudien daudzi LMA studenti ticībā vai bailēs „sametušies” tām divām biļetēm, nolēmuši – tā ir tāda psiholoģiska vājība – nostāties blakus „varenajam”, kurš bieži – jo tāda ir viņa daba vai loma – aizmirst par savu atbalstītāju vajadzībām. Izteiktie minējumi liek domāt vēl tālāk – varbūt uzpirkta ir nevis ministres „sišana” (tam gan tic SP), bet visi tie anonīmie komentētāji, kas nenogurdami „noliek” kultūras darbiniekus (šo versiju par salīdzinoši ticamāku atzīst veselais saprāts). Interesanti, ka ar siltu atbalstu ministre sāka lielīties tad, kad ūdens smēlās mutē. Man nav drošu pierādījumu nevienam no minējumiem par iespējamo finansējuma avotu un SP motivāciju. Varbūt tomēr ir pamats aizdomām un runām par komformismu. Būtu vērtīgi uzzināt LMA studentu (vēlams ārpus SP) un mācībspēku viedokļus par ministres līdzšinējo darbību un atsevišķu aktīvistu izvērsto kampaņu.” /diena.lv/

+1
-5
Atbildēt

4

  Egita > andris902 19.09.2013. 01.03

  zane ,, Būtu vērtīgi uzzināt LMA studentu (vēlams ārpus SP) un mācībspēku viedokļus par ministres līdzšinējo darbību un atsevišķu aktīvistu izvērsto kampaņu.” /diena.lv/”
  ______________________________________________________________
  liecies nu mierā.Vai tad neesi pamanījusi ka līdzšinējā ministre ir atstādināta.
  Tagad vienīgais ko vari darīt kultūras un Vienotības labā ir -uzraksti uz p….m,,Bordān atkāpies”

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > andris902 19.09.2013. 01.08

  Kārtējais zanes fabricējums!
  Pievērsiet uzmanību norādītajām saitēm :)))
  To saturs neatbilst aprakstam.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 19.09.2013. 01.50

  ….kāmīt, vai Tev šķiet, ka autora vārds ir mans pseidonīms?….. 🙂
  …neēd uz nakti, lai murgi nemoka!….

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  dro > andris902 19.09.2013. 09.21

  aivarsk. Gan Zane, gan Ozoliņš cenšas pārspēt Minhauzenu, bet nav jau tās fantāzijas burvības, kas pirmajam:)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Eleonora Maisaka 18.09.2013. 23.09

Skumjais Bruņinieks
“..kad nav ko teikt, tad vai nu apsmej niku, vai sāk labot pareizrakstības kļūdas”

Redzi, es savukārt pievēršu uzmanību arī jūsu “seksuālai” orientācijai, jo mani novērojumi rāda, ka deģenerāti, kas savu dzimumtieksmi apmierina netiklā veidā, visbiežāk ir arī morālie kropļi, kas nīst latviešu tautu un īpaši tos, kurus rūp latviešu liktenis.

+1
-5
Atbildēt

0

Egita 18.09.2013. 22.26

NA nesteigs izvirzīt KM kandidātu,bet Dāvis, kā sponsors jau norādījis: Žagaru par operas direktoru!
Interesanti ,vai Dāvis domā, ka Bordāns atkal iecels Žagaru par direktoru?

Interesanti, kā Hermanis komentētu šādus sponsora gājienus – izvirzīt teātrā direktorus?

+9
-1
Atbildēt

0

raimondsb_mail_lv 18.09.2013. 22.21

Haris savā twitera attaisnojumā, NA politikas un Grendes jautājuma “tulkojumā” parāda visu “nacionāļu” liekulību, demagoģiju un divkosību. Tur viss ir kā uz spoguļa parādīts.
Tas, ka NA politiķi un to atbalstītāji ir ar dubultmorāli, izrādās ir citu partiju(Vienotības un RP) vaina. Lūk tā!
Vienvārdsakot – uztaisiet mums vajadzīgo likumu, aizliegsim uzturēšanās atļauju tirgošanu un mums nebūs vajadzības būt liekuļiem. Kamēr tāda likuma nav, mēs varam atļauties pārkāpt savas partijas uzstādījumus un morāles principus. Var neievērot NA nacionālo stāju, ministrs var darboties pretēji nacionālā elektorāta prasībām, jo likums to atļauj.
Skaisti.
Haris ir atsaldēts ciniķis un tāpēc pasaka atklāti.
Cilinskis nav tāds demagogs un liekulis, tāpēc samulst.
Bet ja Cilinska vietā būtu Parādnieks, Iesalnieks vai Dzintars, tad “mulsumu” mēs tur neredzētu.
Variet palasīties Dzintara “aizstāvības runu”, tur visa ir papilnam – liekulība, demagoģija, dubultmorāle u.t.t.

+3
-4
Atbildēt

3

  Sanšains > raimondsb_mail_lv 18.09.2013. 22.58

  Skumjais –

  Paga, nu vai te nav kāda loģiska kļūda?

  NA taču nesludina: Spēles noteikumus nemainīsim, bet tajā pašā laikā, spēlējot pēc šiem noteikumiem, lūdzu, ikviens latvieti, nepārdodiet īpašumus ārzemniekiem!

  NA saka: Lūdzu, mainīsim spēles noteikumus!

  Man šķiet tas drīzāk ir salīdzināms ar kāda turīga cilvēka aicinājumiem ieviest progresīvo nodokli. Kamēr tas NAV IEVIESTS, neviens taču nesagaidīs, ka pats ieviešanas iniciators jau brīvprātīgi no savas algas valstij sāks maksāt (ziedot) vairāk nekā paredz likums.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > raimondsb_mail_lv 18.09.2013. 23.51

  …Skumjais bruņinieks….šovakar Kukule izskatījās pārsteidzoši labi, varbūt imidža maiņa nospēlējusi savu lomu….bet teiktais bija sakarīgs….

  …vai reformistu rindās nav iestājies kaut kāds “mulsums”?….EK izstrādā UA likuma uzlabojumus, bet Demiters ar nacionāļiem bloķējas….tur arī šķelšanās?…baidos, ka Demiters pavilks zem ūdens pēdējos, kas reformistiem saprātīgie atlikuši…tā gan būtu skāde…nopietni!…

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > raimondsb_mail_lv 18.09.2013. 23.51

  Skumjais Bruņinieks
  “Var neievērot NA nacionālo stāju, ministrs var darboties pretēji nacionālā elektorāta prasībām, jo likums to atļauj”

  Vai NA ministram ir jābūt moratorijam uz īpašuma pārdošanu tik tāpēc, ka kādi kropļi pieņēmuši pretvalstiskus lēmumus, bet citi kropļi tos turpina atbalstīt. Varbūt Grendes kundze visi darījumi bija jāveic caur Dombrovska sievu?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

dro 18.09.2013. 20.47

Ne jau visi Vienotības biedri ir zanes:
Daļa “Vienotības” biedru ir neapmierināti ar to, kā notikusi kultūras ministres, Nacionālās apvienības pārstāves Žanetas Jaunzemes-Grendes atlaišana. Iespējams, daži biedri šī iemesla dēļ varētu pat pamest partiju, liecina portālā Pietiek.com otrdien publicētā e-pasta sarakste starp “Vienotības” biedriem.
Ar premjera Valda Dombrovska un “Vienotības” valdes lēmumu nav apmierināta, piemēram, Janīna Kursīte, kas visai gari un argumentēti paudusi savu viedokli. “Patiešām mums bija “izcili slikta” kultūras ministre,” ironizē Kursīte. “Pirmkārt, nākamā gada budžetā burtiski izplēsusi 10 miljonus papildfinansējumu kultūras nozarei, kas līdz šim kaut kas nebijis. Otrkārt, rakstniekiem KKF papildu programmu par 1,3 miljonu – lai raksta un publicējas. Treškārt, paredzējusi naudu Jaunā Rīgas teātra kapitālam remontam, kas nav bijis kopš kuriem tur laikiem…” Kursīte uzskaita vēl vairākus, viņasprāt, Jaunzemes-Grendes kā kultūras ministres panākumus.
“Diemžēl nevaru šajās kolektīvajās noriešanas līksmībās piedalīties, tāpat kā nevaru klusēt, lai gan ne viens vien no jums klusi vai skaļi teiks, ka varēja jau nu paklusēt,” nobeidz Kursīte. Vairāki “Vienotības biedri pēcāk sarakstē izsaka atbalstu Kursītes viedoklim
“Par šādu premjera (acīmredzot arī partijas valdes) lēmumu paziņoju par izstāšanos no Vienotības. Dokumentus iesniegšu jaunnedēļ. Jānis Ozoliņš,” arī šāda e-pasta vēstule nonākusi Pietiek.com rīcībā.

+10
-6
Atbildēt

4

  Uldis Babris > dro 18.09.2013. 20.59

  Jums ir lieliska iespēja savervēt ironizējošo Janīnu, būs par vienu dīvaini partijā vairāk 🙂

  +6
  -10
  Atbildēt

  0

  Egita > dro 18.09.2013. 22.47

  galantais štrunts par Kursīti,štrunts par kultūru!Galvenais -partijas intereses.
  Lai dzīvo Vienotība!

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  Uldis Babris > dro 18.09.2013. 23.26

  Tur jau tā lieta, ka nav štrunts, bet NA uzskata, ka var muļļāties ar ministra izvirzīšanu… Par Kursīti neizteikšos vairs, visu pateicu jau iepriekšējā komentārā 🙂

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 19.09.2013. 00.20

  galantais
  “..savervēt ironizējošo Janīnu, būs par vienu dīvaini partijā vairāk :)”

  Kursītes kundze no Pilsoniskas Savienības, kas vēlēšanās savāca lauvas tiesu Vienotības mandātu.
  Šādi turpinot Ābeltiņai un Dobrovskim līdz nākamām Saeimas vēlēšanām neizdosies saglabāt partiju, kur uzurpējuši varu.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

ilmisimo 18.09.2013. 19.47

„Šī zeme ir mūsu“?
http://www.laikraksts.com/raksti/3810

+3
-3
Atbildēt

0

Uldis Babris 18.09.2013. 19.12

Ar visu šo māžošanos NA vienkārši cenšas izskatīties mazāk nožēlojami, jo nav jau neviens ministra amata cienīgs kandidāts partijā- vieni vienīgi bļauri, divkoši/šantāžisti un dīvaiņi.

+8
-9
Atbildēt

1

  andris902 > Uldis Babris 18.09.2013. 19.23

  …protams, ka nav!…jo tos, kurus minēja ciniits – pie amatiem nelaidīs, tie neatbilst NA “inteliģences” līmenim….
  …NA nav svarīgs kultūras ministra amats – svarīga ir nacionāļu maksātnespējas administratoru interešu lobēšana….kāpēc jāaptur UA?….nevarēs pārdot dārgos īpašumus, atmaksāt kredītus > sekos maksātnespēja un bankrots > maitu ērgļi – maksātnespējas administratori saož zelta dzīslu – peļņu, jo kāda uzņēmuma vai privātpersonas maksātnespēja ir viņu labklājības un partijas, kas tos lobē – nākotnes nodrošināšana….
  …nemākulīgs teātris nacionālistu izpildījumā….aklais vai nozombētais tikai to var neredzēt un nesaprast….

  +8
  -11
  Atbildēt

  0

kkristaps 18.09.2013. 17.46

Ko ta šie izvirzīs – varbūt parādnieka māti vai iesalnieka sievu? Izņemot Kalvi Apsīti un Zīli, tajā Neandertāliešu Apvienībā nav neviena kaut ar vidusmēra intelektu apveltīta cilvēka. Pareizi saka, ka katrā tautā ir apmēram 10% degradētu pabiru – akurāt NA elektorāts, kas visā krāšņumā izpaužas arī IR komentāros..

+9
-13
Atbildēt

6

  raimondsb_mail_lv > kkristaps 18.09.2013. 17.59

  to Pikaso
  Pareizi, Pikaso!
  Bet vēl pieskaitiet 25% muļķus un aina kļūst pavisam bēdīga…

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  Andris > kkristaps 18.09.2013. 18.07

  Kad – pirms piecām minūtēm vai pirms acumirkļa – Vinetai Poriņai atņēma zinātnisko grādu (Dr.) valodniecībā, Rivaram Jansonam – vēsturē, Guntim Kalmem – teoloģijā, IRšu Kalvja tētim – filozofijā (utt.)?
  Ja zināt, lūdzu neslēpiet informāciju!
  P.s. Neesmu NA balsotāju pulkā, tikai smaidu raisīja Jūsu “kompetence”.

  +10
  -5
  Atbildēt

  0

  piziks > kkristaps 18.09.2013. 19.39

  Ciniit, ir tiktāl Tev taisnība, ka attiecīgie — bez jebkādas ironijas — zinātniskie gudrinieki morāli atbalsta idejas, kuras nes arī NA, bet, — kā Ritvars Jansons vai Kalvja tētis var ietekmēt NA publisko tēlu, ko veido Raivis Dzintars, Jānis Dombrava utml.? Un, ja Poriņa ir galvgalim tuvāk, kā Tu, Ciniit, viņu sadzirdi publiski vai ko vsi varam izlasīt viņas uzrakstītajos likumprojektos?

  +5
  -6
  Atbildēt

  0

  Sanšains > kkristaps 18.09.2013. 20.53

  Optiskais Tēmeklis –

  Kas vainas Raivim Dzintaram? Paņemiet un bez iepriekš auklētiem un diedzētiem AIZSPRIEDUMIEM izlasiet/noskatieties/noklausieties kaut vai kādus 20 viņa rakstus vai uzstāšanās. Manuprāt, pat ļoti labi un sakarīgi.

  Parādnieks nav patīkams, Iesalnieks regulāri balamutīgi izgāžas, bet ar Dzintaru, manuprāt, viss ir kārtībā.

  Un Jums vajadzēja kaut vai šovakar noskatīties politika.lv diskusiju par UA tirgošanu, kur Zīle argumentēja pārliecinoši, racionāli, pragmatiski un patriotiski. Zīle arī ir NA, un ne jau nu pēdējā vietā ietekmes vai tēla radīšanas ziņā.

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > kkristaps 18.09.2013. 22.13

  …Hari….necel Robertu uz pjedestāla, lai nesanāktu rūgta vilšanās….

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Sanšains > kkristaps 18.09.2013. 22.52

  Zane –

  Kas viņam vainas?
  Lapsas grāmatiņā bija lasāms, ka “glumais Roberts”. Kas vēl?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Māris Bārzdainis 18.09.2013. 17.34

Portālā Diena var redzēt un paklausīties, kā NA deputāts Cilinskis komentē Žanetes Jaunzemes Grendes īpašuma un uzturēšanās atļaujas pārdošanu ārzemniekiem. Principā Cilinska atbildes apstiprina nacionāļu liekulību un dubultmorāli.

+12
-11
Atbildēt

23

  grislits > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 17.42

  Vēl viens demagogs uzradās. Izlasi Hara twītu, ja pašam smadzenes nepietiek, lai saprastu – http://www.twitlonger.com/show/n_1rnidi5

  Citēšu, jo daudzi tajā linkā tāpat neies:

  “Kāda ir lietas būtība?
  NA piedāvā un cenšas mainīt “spēles noteikumus” visā valstī, pēc kuriem mēs spēlētu visi – arī Jaunzeme-Grende.
  NA nepiedāvā metodi turpmāk vajāt vai kaunināt katru atsevišķu indivīdu, kurš būtu pārdevis savu māju vai dzīvokli “trešo valstu” pilsoņiem.

  Ja “Vienotība”, “Reformu partija” un “Saskaņas Centrs” neatbalstītu UA tirgošanu, pat Jaunzeme-Grende nespētu tā pārdot savu īpašumu ārvalstniekiem.

  Tad no kura būtu jāprasa ATBILDĪBA, ka tāds indivīds kā Grende ir pārdevusi savu īpašumu? Manuprāt, skaidrs, ka no “Vienotības”, “Reformu partijas”, Saskaņas Centra” un varbūt arī no viņu dedzīgākajiem trubadūriem, kas Toma Briča demagoģiju te tagad tik aktīvi retvīto.

  Vai šo V, RP un SC atbildību par nevēlēšanos mainīt spēles noteikumus visiem var salīdzināt ar NA atbildību par viena indivīda rīcību, kas diemžēl atbilst šiem “spēles noteikumiem” – likumiem? Manuprāt, ne.”

  +12
  -8
  Atbildēt

  0

  to roberts_j

  Kas ir Jūsu piesauktais “Haris” un kāpēc man viņa twīti būtu jālasa?
  Man pietiek ar to, kā to lietu izskaidro viens no nedaudzajiem adekvātajiem NA pārstāvjiem Cilinskis. Starp citu, ja nemaldos, NA valdes loceklis…

  +10
  -11
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 18.05

  Skumjais Bruņiniek/susur –

  Es tas esmu. Tikpat anonīms kā Jūs, bet vismaz tieši tas pats “Haris”, kurš raksta šeit.

  +10
  -5
  Atbildēt

  0

  grislits > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 18.07

  Susuru bruņiniek,

  citu tvīti jums nav jālasa, es to pieminēju un nocitēju, jo redzēju, ka jums pašam nepietiek saprašanas izprast lietas būtību vai arī pirms komentēt vispār neesat iedziļinājies lietas būtībā.

  Un jums kas, personības dalīšanās – tad jūs sevi dēvējat par susuru, tad par skumjo bruņinieku?

  +5
  -6
  Atbildēt

  0

  to roberts_j

  Tagad skaidrs – viss, ko saka kāds deputāts no NA ir pupu mizas.
  Visiem ir jāzina, ka nacionālo deputātu teiktajam nevar tā uz vārda ticēt.
  No sākuma jāieiet pie NA “zvaigžņu tulka” Hara twītā un tikai tad drīkstam secināt, ko nacionāļu deputāts ar to vai šo ir domājis.
  Manuprāt, Cilinska teiktajam nevajaga nekādu izskaidrojumu un tulkojuma.
  Skaidra atbilde – liekulība un dubultmorāle.
  PS
  kāda jums daļa par maniem nikiem?
  kad nav ko teikt, tad vai nu apsmej niku, vai sāk labot pareizrakstības kļūdas.

  +9
  -10
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 19.01

  Skumjais Bruņinieks/susurs –

  Man šķiet, Jūs bijāt “Reformu partijas” karsējpuisis.

  Vai Jūs ieteiktu “Reformu partijai” rīkoties šādi? –
  ikvienu RP deleģēto ministru, Saeimas deputātu vai pat vispār jebkuru partijas biedru izslēgt no partijas vai atsaukt no amata, ja viņš kā indivīds rīkojas LIKUMĪGI (pat netiek apsūdzēts kriminālā vai administratīvā pārkāpumā), bet
  (a) pārkāpj jebko, kas pieminēts partijas programmā;
  (b) pārkāpj jebko, kas parādījies publiskā informatīvajā telpā pat pēc vēlēšanām, bet tiek asociēts ar RP partijas nostādnēm un mērķiem.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 19.22

  Manuprāt, Cilinska teiktajam nevajaga nekādu izskaidrojumu un tulkojuma.
  —————
  Manuprāt jāattīsta Hara doma par indivīdu kaunināšanu. Vajadzētu publicēt nekustamo īpašumu apmaiņā pret uzturēšanās atļaujām tirgotāju “pilnu” sarakstu.
  Kāpēc visi piesējušies vienai Grendei? It sevišķi komiski tas skan no Vienotības politiķu un atbalstītāju puses, kas atbalsta likumu, bet vienlaikus pārmet tiem, kas rīkojas atbilstoši likumam…

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 19.32

  ….Haris… “Saeimas deputātu vai pat vispār jebkuru partijas biedru izslēgt no partijas vai atsaukt no amata, ja viņš kā indivīds rīkojas LIKUMĪGI (pat netiek apsūdzēts kriminālā vai administratīvā pārkāpumā)”
  —————————–
  …kaut kā nemanīju šādu Tavu attieksmi Zaķa gadījumā….dubultmorāle, ja skar Tavu aizstāvamo partiju?…. 🙂

  +5
  -7
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 19.49

  Zane –

  Vai es tiku brēcis pēc Zaķa asinīm? Īsti neatceros. Ceru, ka ne.

  Domāju, ka Zaķis ir tāds pats “kauna traips” Vienotībai, kāda Grende ir Nacionālajai apvienībai. Viņu attiecīgajam elektorātam jātiek ar to galā. Varbūt ievērojāt, ka pret Grendi esmu atļāvies vērsties nesaudzīgi.:)

  Turklāt vismaz man šķiet, ka ir kāda neliela atšķirība starp Zaķa un Grendes epizodēm.

  Kopīgais – gan viens, gan otrs ir rīkojušies LIKUMIEM atbilstoši. Nav nekā formāli nelikumīga.

  Tas atšķirīgais – Zaķa viltīgā shēmiņa MORĀLI SLIKTA varētu šķist caurmērā jebkuras partijas elektorātam. Universāli slikta.
  Grendes rīcībai, pārdodot uzbekiem savu dzīvokli, šķiet, vajadzētu satraukt tikai un tieši NA elektorātu – jo nav taču dzirdēts, ka Vienotība, RP vai ZZS saviem vēlētājiem solītu izbeigt UA tirdzniecības praksi. Gandrīz vai iekšēja lieta – neba politisko konkurentu aktīvistiem te būtu jāskandina par “divkosību”. Jo pašiem konkurentu aktīvistiem taču acīmredzami “nav nekādu problēmu” ar Grendes rīcību, pārdodot dzīvokli uzbekiem.

  Grendes epizodes aktualizēšana man šķiet līdzīga situācijām, kad citādi ikdienā nacionāli gluži vienaldzīgie (“nacionāli NE-norūpējušies”) citu partiju vēlētāji un aktīvisti, padzirdot par kādu publisku latviešu valodas vai Latvijas valsts atribūtikas noniecināšanu, uzreiz sāk bazūnēt – kur tad skatās NA? Hm, bet paši?…
  Vai drīzāk kaut kas tāds nav līdzīgāks divkosībai un liekulībai?

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 20.31

  …Hari….nacionāļi ir prihvatizējuši visa latviskā jēdzienu, tāpēc no viņiem arī tiek prasīta adekvāta rīcība….ja viņi to nespēj, tad ir tikai lēti populisti….un Cilinskis to šorīt spīdoši nodemonstrēja….

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 20.40

  Zane –

  Es redzēju to šā rīta TV epizodi. Nav noliedzams, ka Cilinskis samulsa un nezināja, ko īsti atbildēt. Tomēr neslēpšu, ka man viņš šķiet viens no godīgākajiem un arī kautrīgākajiem (varbūt tas slikti) Latvijas politiķiem, un arī tāpēc viņu tik viegli var samulsināt.

  Mans iespaids bija, ka viņam nepatika aizstāvēt Grendes rīcību, jo tā viņam pašam arī acīmredzami nepatīk. Arī man nepatīk un arī man būtu grūti aizstāvēt Grendi vai “nogludināt” šo pārmetumu, tomēr laikam vieglāk nekā Cilinskim – tāpēc, ka, atšķirībā no Cilinska, esmu izšķiedis daudz laika, prātojot par šo nepatīkamo Grendes rīcības epizodi.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 20.44

  Zane:
  nacionāļi ir prihvatizējuši visa latviskā jēdzienu, tāpēc no viņiem arī tiek prasīta adekvāta rīcība.
  ==================================
  Varbūt tā ir “sanācis” un tā izskatās. Tomēr ikvienai citai partijai ir visas iespējas šajā ziņā konkurēt ar NA.

  Atcerēsimies Rīgas vēlēšanas. Priekšvēlēšanu aktivitāšu izskaņā izskatījās, ka Ēlerte un Vienotība ir vēl “nacionālāk” noskaņotas par NA.
  Un no kā biežāk varēja dzirdēt pārmetumus un neizpratni sakarā ar šādu pavērsienu? Manuprāt, ne jau no NA vēlētājiem, bet no Vienotības vēlētāju “liberālākā” flanga.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 22.38

  zanE …nacionāļi ir prihvatizējuši visa latviskā jēdzienu, tāpēc no viņiem arī tiek prasīta adekvāta rīcība…
  ______________________________________
  Zane nekādi nespēj saprast, ka daudziem cilvēkiem ir svarīga ideja, ne tikai partijas nosaukums, tāpēc, piemēram, zatleristiem atbalstītāju skaits ir zemāks par partijas biedru skaitu un Šadurska (vienotība) aizvakardienas tekstam bija tāda rezonanse – sak, ko viņa partija teiks par šo veco labo ideju – nu redzam rezultātu – vai nu kušinās, vai liks izstāties :))))

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 22.39

  ….Hari….Cilinskis kautrīgs???…varbūt TV prožektoru gaismās….Tu taču lasi Cilinska TW un viņa izteikumi arvien biežāk robežojas ar infantīla pusaudža izrādīšanos….

  …jā, man nepatika Ēlertes histēriskā “nacionālistes” loma…lai NA paliek viņu elektorāts ar populismu un karodziņiem, ar bērnišķību un niķošanos – Vienotība ir pietiekami nosvērta un politiski pieredzējusi partija un tai ir cita līmeņa vēlētājs….Vienotībai nevajag nolaisties līdz pseidopatriotu līmenim….
  …par pārmetumiem un bailēm, ka V var atņemt karodziņu nacionāļiem – visbērnišķīgāk reaģē paši nacionāļi, ka tik kāds neiekāpj viņu lauciņā, ka tik neatņem kādu NA ideju, ka tik….utt.
  ….nupat strīds par demogrāfiju – NA iecirtība tikai tāpēc, ka tā ir viņu ideja, nerēķinoties, cik lielu sabiedrības daļu tas ietekmēs – izskatās nepārdomāti un nepieņemami….LM piedāvājums ir daudzkārt loģiskāks un labāks, to var nesaprast tikai iespītējušies āži, bet….NA tricinās gaisu, jo tas nav viņu priekšlikums…..kādi, pie velna, mani, tavi, viņu, citu, otro, svešo priekšlikumi un solījumi SAVIEM vēlētājiem, ja pieņemtais likums skars ikvienu valsts iedzīvotāju?….kāpēc nevar domāt valstiski, ne tikai savas partijas intereses stādīt augstāk, jo reitingi svarīgi?….
  ….johaidī, tiešām – bērnudārzs un smilšu kaste….

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 22.47

  Zane –

  Esat pārliecināta, ka tikai NA bija iecirtīgi? Man šķiet ticamāk, ka Viņķele varētu būt tā, no kuras kā no dzidra, dziļa avotiņa plūst iecirtība.. nebeidzamā straumē.:)

  Nu labi, pieņemu, ka Jūs politikai esat tuvāk nekā es, pazīstat kādus Vienotības politiķus un tāpēc par aizkulisēm zināt ko vairāk. Tomēr Jūs esat arī ļoti angažēta, tāpēc diemžēl uz Jūsu interpretācijām paļauties nespēju.

  Galu galā tajā demogrāfijas lietu strīdā (diskusijā) ir bijuši iesaistīti arī citi (“Māmiņu klubs”, Mežs), un arī viņi šad tad kaut ko pastāsta, tā ka tomēr neticēšu Jums uz vārda, ka NA ir tā “ļaunuma (bērnišķības) sakne”.

  Kas attiecas uz Cilinska vīterojumiem – nē, man viņa joki (humors) šķiet diezgan gaumīgi. Mani tikai mazliet izbrīna viņa kaislīgā un, manuprāt, pārmērīgā aizraušanās ar “metāla” mūziku.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 22.49

  …aivarsk….Tu tāpat kā Dzintars nespēj saskatīt atšķirību – NA piedāvājums, par kuru pat vāca parakstus un vēlētāji to neatbalstīja – bija izdarīt grozījumus Satversmē ar mērķi panākt, lai ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs mācības notiktu latviešu valodā….jūti atšķirību – izmaiņas Satversmē….un…izmaiņas izglītības likumā…
  …Šadurska piedāvājums par likuma izmaiņām pakāpeniskai pārējai uz mācībām latviešu valodā, lai spētu sagatavot pedagogus un izstrādāt mācību programmas…

  …vai gan Dzintars nebija tas, kurš iebilda, ja krievi ar latviešiem mācīsies vienā skolā – tas būšot nepieņemami?…

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 23.01

  ….Hari….”metālam” nav ne vainas!… 🙂

  …nelieku Tev ne noticēt, ne pievērst kādai ticībai – Tev jau ir ticība Māmiņu klubam un I.Mežam….kuri viens otru papildina un kuru vienīgā rūpe ir – NAUDA! PABALSTI!….Māmiņu klubs – ko gan šīs garlaicības māktās un pārtikušās dāmītes, kas apvienojušās klubiņā, citu iesāktu?….atpazīstamība, popularitāte, pagozēšanās TV ekrānos un žurnālu slejās – ir sava veida piepildījums…I.Mežs, kurš uzdodās par demogrāfu (vienīgo un īsteno) – visu savu darbību virza tikai uz NAUDU!….vai esi kaut ko citu no viņa dzirdējis?….par attiecībām ģimenē, par stabilitāti, pārliecību, savstarpējo uzticēšanos, par atbildību – galu galā….nafff!….nekā nafff!….
  …kad uzdodu viņam jautājumus par atšķirīgo attieksmi pret bērniem, jo viņš runā tikai par jaunajām māmiņām un vairāk nekas viņu neinteresē – tad šis norūpējies demogrāfs pazūd tik ātri, kā rīta rasa!….
  …bet…tas ir atsevišķs sarunas temats…taču bērnu šķirošana man nav pieņemama….

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Gaisma; Enģelis > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 23.06

  :zanE
  Vienotība ir pietiekami nosvērta un politiski pieredzējusi partija un tai ir cita līmeņa vēlētājs
  —————-
  He. Esmu visai liberāls vēlētājs un t.s. nacionālais jautājums, kā to traktē NA un V, man nav nozīmīgākais (atskaitot dažas aksiomas), tomēr V pēdējā gada politika (Žagars te tikai uzliek punktu uz i) mani pilnīgi dzen NA vēlētāju rindās.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 23.13

  Zane –

  Mežs, manuprāt, neuzdodas par “vienīgo un īsteno” demogrāfu. Vienkārši viņam patiešām rūp latviešu nākotne. Tik ļoti rūp, ka viņš savulaik nespēja neiet politikā – viņš startēja kopā ar toreiz izveidoto “Jauno laiku”.

  Un, lai gan viņam, šķiet, nav formālas demogrāfa izglītības, viņš ar šo jomu nodarbojas jau kādus 20 gadus. Viņš vada ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas filiālīti un, piemēram, man plauktā stāv viņa grāmata/brošūra “Latvieši Latvijā: Etnodemogrāfisks apskats”, kas izdota jau 1994. gadā.

  Domāju, ka nav nekā neparasta, ka tieši viņš ir izvirzījies kā praktiski vienīgais publiski pamanāmais “demogrāfs”.
  Pirmkārt, kaut vai pat “Irai” acīmredzot grūti nācās atrast alternatīvu Mežam – atrada Usi-Cimermani. Kurš tad vēl Latvijā ir demogrāfs? Pārsla Eglīte. Zvidriņš. Laikam viss.
  Otrkārt, Mežam pašam ir daudz bērnu.
  Treškārt, viņš saistībā ar folkloristiem “atrodas” dziļi latviešu kultūrā – domāju, ka dziļāk, nekā, piemēram es.
  Ceturtkārt, viņam rūp. Viņš nav vienaldzīgs vai hedonismā iegrimis.

  Starp citu, tai Meža grāmatai, ko pieminēju, priekšvārdu sarakstījis Saulvedis Cimermanis. Nez, vai viņam nevarētu būt kāds sakars ar demogrāfi Usi-Cimermani? Mafija.:)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 18.09.2013. 23.42

  ….Hari…teikšu, ka Mežs ir štruntīgs folklorists, ja nav lasījis nevienu tautasdziesmu par bāra bērniem….ja būtu lasījis, tad viņam tagad būtu jākāpj eglē, jāpūš taure un jādzied kaut vai falsetā, lai viņu sadzirdētu – ka Tieslietu ministrija uzskata par pietiekamu uzturlīdzekļus neapzinīgo tētiņu bērniem paaugstināt tikai par 5 latiem!!!….bet tos bērnus, kuri zaudējuši apgādnieku – viņš vispār izliekas neredzam!!!….tas ir demogrāfs???….demogrāfs???….tālāk neturpināšu, lai nesarunātu rupjības….

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > Māris Bārzdainis 19.09.2013. 00.54

  zanE …aivarsk….Tu tāpat kā Dzintars nespēj saskatīt atšķirību
  ______________________________________
  Melot ir slikti, Zane! Slikti tev un slikti tavai partijai!
  Jo:
  “Šadurska priekšlikums ir identisks iniciatīvai, ko vairākkārt valdošajā koalīcijā neveiksmīgi centusies virzīt Nacionālā apvienība. Tas paredz veikt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā visās valsts skolās, sākot no 2015. gada. Pirmajā gadā tas attiektos tikai uz pirmajām klasītēm, nākamajā – jau uz pirmajām un otrajām un tā tālāk, līdz visās klasēs mācības noritētu valsts valodā. Priekšlikums paredz, ka valsts mazākumtautībām nodrošinātu iespēju savā dzimtajā valodā apgūt trīs priekšmetus: dzimto valodu un literatūru, kā arī ētiku vai kristīgo mācību sākumskolā”
  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=391077:krlim-adurskim-nav-vairkuma-atbalsta&catid=72:politika&Itemid=421%20class=

  Kas attiecas uz rīkoto parakstu vākšanu par izmaiņām Satversmē, tad tavai zināšanai Satversmes 4. pants tieši nosaka, kāda ir valsts valoda Latvijā.
  Tāpēc principā eksistējošais Izglītības likums ir pretrunā ar šo Satversmes punktu un 112. pants saka, ka – “Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību. Pamatizglītība ir obligāta”. Jautāšu – ebrejam, čigānam, igaunim, ukrainim, turkam, Hosama Abu Meri bērniem ir vienādas tiesības ar krievu bērniem vai nav?????
  Kāpēc vienai sveštautai valsts finansē izglītību svešvalodā, bet citām ne?????????

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Māris Bārzdainis 19.09.2013. 06.44

  Haris Zane:
  nacionāļi ir prihvatizējuši visa latviskā jēdzienu, tāpēc no viņiem arī tiek prasīta adekvāta rīcība.
  ==================================
  Varbūt tā ir “sanācis” un tā izskatās. Tomēr ikvienai citai partijai ir visas iespējas šajā ziņā konkurēt ar NA.
  ——————————————————————
  Neviens viņus nespēs pārspēt bezatbildībā un populismā, tāpēc ar viņiem kokurēt par visprimitīvāko un ksenofobisko elektorātu būtu pagrūti.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > Māris Bārzdainis 19.09.2013. 08.11

  …kāmīt, pasēdi un pastudē NA piedāvājumus un kādu iemeslu dēļ tie tiek noraidīti…ierosināt var jebko un jebkurš…bet…V no NA atšķiras tieši ar to, ka tiek veikti aprēķini un izsvērtas finansiālās iespējas, bet nacionāļi tikai bliež, kas iešaujas prātā, jo galvenais ir bla, bla, bla….

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

Inese 18.09.2013. 17.02

Tur jau tā lieta, ka NA ir izglītotu un intelektuālu kadru deficīts. Nav jau ko patiesībā izvirzīt 😉

+8
-5
Atbildēt

0

kristaps_drone 18.09.2013. 16.45

“NA uzskata, ka būtiskākais iemesls šādai premjera un viņa pārstāvētās partijas rīcībai ir atriebība par principialitāti ar 2014. gada budžetu saistītajās prasībās.” – tieši tā, un vēl arī tas, ka vienotībai skauž NA augošie reitingi un dzen izmisumā viņu pašu krītošie reitingi un apziņa, ka pēc nākamajām vēlēšanām lielākai daļai no vienotības būs jāmeklē citas vietas, kur piemest pakaļu.

+11
-8
Atbildēt

0

grislits 18.09.2013. 16.40

Prātīgs lēmums. Budžets pagaidām ir prioritāte Nr.1, un it īpaši svarīgi ir lai NA turpina cīnīties par izvirzītajām prioritātēm budžeta pieņemšanas sakarā – demogrāfija un uzturēšanās atļauju atcelšana. Un tad pēc budžeta pieņemšanas vai tā pieņemšanas gaitā var skatīties pēc situācijas, ko darīt tālāk.

+9
-9
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam