Gribi kļūt par skolotāju – konkurss 1:10

12

Komentāri (12)

ritvars_kl 19.09.2013. 07.29

Bet tā arī nav skaidrs kā “pārmaiņas skolotāju izglītībā var tikt īstenotas ar esošo sistēmas finansējumju”.

+1
0
Atbildēt

0

Una Grinberga 19.09.2013. 03.47

Kamēr skolotāju-skolēnu proporcija būs 1:8 un 80% skolas naudas aizies ēku sildīšanai par dubultu algu var īpaši nesapņot! Atlaižam 25% skolotāju, slēdzam 25% neizremontēto pilsētu skolu, pakāpeniski pārejam uz latviešu valodu visās skolās, atstājam 500 studiju budžeta vietas => būs resursi gan skolotāju algu dubultošanai, gan kvalifikācijas prasību celšanai!

Ja kāds kaut mēģinās vienu no šīm reformām izkustināt – skandāls un brēka pa visu valsti. Ja kāds to mēģinās visās frontēs – to cilvēku vienkārši likvidēs uz vietas! Latvijas izglītības sistēma ir iegājusi lejupslīdošā spirālē, jo ne politiķiem ir drosme tai ķerties klāt, ne sabiedrībai ir vēlme atzīt situācijas nopietnību!

+1
0
Atbildēt

0

Anna 18.09.2013. 11.55

Lieliski, ka misijas skolotāji ir zinoši savās specialitātēs, enerģijas un aizrautības pilni. Taču vēl lieliskāk būtu, ja viņi visi paliktu skolās, turpinātu strādāt ar tādu pat aizrautību (vai pat vēl lielāku, redzot labos rezultātus) kā pirmajos divos gados.
Tomēr – skatoties ilgtermiņā – ja šī izstrādātā izglītības programma ir tik veiksmīga un ir apzināti esošās sistēmas trūkumi, vai nevajadzētu vairāk sadarboties ar IZM, lai no “Laimes lāča” labums tiek visai izglītības sistēmai, jo mērķis taču ir viens – uzlabot izglītības kvalitāti valstī.

+2
-1
Atbildēt

0

Skaidra 18.09.2013. 11.13

Iespējamā misija ir lielisks pasākums, pazīstu dažus misijas skolotājus un redzu, cik mērķtiecīgi, aizrautīgi un radoši viņi strādā.
Tikai neredzu variantu, kā visu izglītības sistēmu varētu pārveidot par vienu efektīvu Misiju. Nesanāks, sistēma ir ierūsējusi.

+2
-1
Atbildēt

1

    Ieva > Skaidra 18.09.2013. 12.01

    Iespējamās misijas rezultāti ir labi, izvēlētie citu nozaru profesionāļi pārsvarā strādā labi, ar aizrautību, nav samaitāti ar skolas rutīnu utt. BET runa jau nav par to. Runa ir par principu- atlaist vainus, lai pieņemtu otrus tādus pašus. Cilvēki šeit, labi vai slikti, ir tikai resursi IZM ierēdņu rokās, un nav ne pie kā vainīgi. Runa ir par Izglītības konceptu, doktrīnu vai kā lai to nosauc… Un tas nu ir IZM lauciņš. Neatceros nevienu IZM reformu, kas būtu devusi pozitīvu efektu. Visos pētījumos Latvija izglītības līmeņa ziņā tikai brauc uz leju. Ja IZM nebūtu vispār, rezultāti būtu augstāki…

    +3
    0
    Atbildēt

    0

Ieva 18.09.2013. 10.51

Iespējamā misija ir Izglītības ministrijas mazspējas demonstrējums- tiek atlaisti skolotāji bez pedagoģiskās izglītības un… pieņemti skolotāji bez pedagoģiskās izglītības. Tikai tā starpība, ka tiem tiek vēl tiek piemaksāts.
Esošie skolotāji ar vai bez pedagoģiskās izglītības, būtu tuvākā kategorija, kurai vajadzētu veidot kandidātu loku, taču tie pat kandidēt nedrīkst.
Līdz ar to “iespējamā misija” ir pliķis profesionālo skolotāju sejā. IZM vadības stila demonstrējums..
Savukārt piemaksa ir tā, kas rada konkurenci. Nevar uztaisīt atlasi, ja nav gribētāju. Uz misiju ir, uz “parasto” nemisiju nav. Protams, var runāt par misijas apziņu, virsuzdevuma sajūtu, bet tā ir gan tur, gan tur.. Ja šobrīd no pedagoģiskām studijām uz skolu aiziet tikai drusku vairāk par 10%, pie kam lielu daļa studiju ir valsts apmaksāta – budžeta vietas, tad varbūt tās varētu samazināt, bet beidzot palielināt skolotāju algas.
IZM ir atkal skolotājus piekrāpusi- nav ne algu pielikums, ne pat solītās piemaksas par kvalifikāciju. Nav arī izdalīti līdzekļi darba burtnīcu pirkšanai, ko tik puritāniski pareizi un pompozi SC Jansons izdabūja cauri. Rezultātā bērniem darba burtnīcu nav, un skolotajiem ir “jāstrādā ar citām metodēm”. Labi, ka kaut kur nabaga pašvaldības ir atņēmušas sociālajiem pabalstiem naudu, un tās nopirkušas. Kārtējā IZM “reforma”

+5
-4
Atbildēt

1

    Elinčiks - Pingvinčiks > Ieva 18.09.2013. 19.15

    Vai tā ir Iespējamās Misijas vaina? Ļoti atbalstu viņus, tai skaitā esmu ziedojis naudu. Man īpaši patīk tieši tas ka viņi nemitīgi nepiesauc ministriju, bet iet uz skolām un dara. Ministrija tiešām ir mazspējīga ko mainīt katrā konkrētaja klasē un skolā. Vai tāpēc arī tā neizgāžas visas augša centrā izgudrotās reformas pat tad ja tās ir baltas un pūkainas? Uz papīra skaisti, bet kā iekrīt jauninājumu bedrē, ta sistēma atrod veidus kā apiet. Īpaši ņemot vērā ka pieredzejušajiem pedagogiem ir pieredze kā sabotēt nejēdzīgas lietas vēl pat no padomju laikiem.

    Protams skolotāju algas jāceļ un vairāk nekā tikai tie daži desmiti latu ko misionāri saņem kā stipendiju par piektdienas-sesdienās un brīvlaikos divu gadu garumā apmeklētajam nodarbībām, bieži ar praktiskajiem darbiem līdz vēlai naktij. Nedomāju ka esošajiem skolotājiem kā algas celšanas nosacījums būtu jāstāda šāda lekciju apmeklēšana.

    Piekrītu ka būtu labi ja ministrija atbalstītu misiju. Cik saprotu tad līdzīgas organizācijas citur pasaulē tiek finansētas no valsts budžeta.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Marija Mičūne 18.09.2013. 10.09

Par profesionālajiem atlases kritērijiem skolotājiem piekrītu raksta autorei par 100%. Bet ir piemirsts vēl viens aspekts – vienlaikus paceļot kvalitātes latiņu, jāpaceļ arī atalgojums. Piemēram, ja kritērijs ir nākotnes skolotājam būt starp 10% labākajiem skolu beidzējiem, tad atalgojumam vismaz divu valstī vidējo algu apmērā mēnesī, ar garantijas rakstu tādu līmeni saglabāt arī nākotnē. Ja alga skolotājam šodienas apstākļos par slodzi būtu 1200 LVL pirms nodokļu nomaksas, un būtu stingri kritēriji skolotāju skaitam, tad gandrīz visi jaunie skolotāji būtu labākie no nabākajiem. Ja valsts nevar šādu finansējumu nodrošināt, tad diemžēl jāskatās patiesībai acīs un skolas bērnu vecākiem jāsāk pašiem piemest skolotāju algām.

+4
0
Atbildēt

0

Līga Lētiņa 18.09.2013. 08.19

interesanti, cik daudzi pieteiktos iespējamajā misijā, ja būtu noteikums – 2 + 5 gadi, un visus gadus par parastu samaksu? cik daudzi tad izvēlētos sev ierakstu misijas ierakstu cv? cik ta no dalībniekiem palikuši? arī 1 no 10? pat nelepojaties ar palikušo skaitu. neērti?
p.s. ceputi nost tiem , kas palikuši.

+3
-2
Atbildēt

3

    Man patīk Iespējamās misijas pieeja nespiest obligātu palikšanu skolā. Negribētu ka maniem bērniem par skolotāju ir kāds sistēmas verdzībā iespiests dzimtcilvēks, kurš sapņo par termiņa beigām. Tā ir tā lieta kas man nepatīk augstskolu pedagogu programmu un Saeimas Izglītības komisijas iedejās budžeta grupām likt obligāti atstrādāt skolā.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Anna > Līga Lētiņa 19.09.2013. 00.09

    Šobrīd lielākā daļa arī nepaliek pēc šiem diviem gadiem, cik nojaušams.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Vairāk kā puse no Iespējamās misijas dalībniekiem turpina strādāt skolās un pārējie arī paliek “sistēmā”- aiziet uz doktorantūru vai uzsāk paši savus projektus – macibuvideo.lv; fizmix utt. Malači!

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam