Par liberālnacionālismu 236

Komentāri (236)

website 19.12.2019. 09.22

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: ir.lv/2013/08/07/par-liberalnacionalismu/ […]

0
0
Atbildēt

0

xe88 apk 08.11.2019. 00.04

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2013/08/07/par-liberalnacionalismu/ […]

0
0
Atbildēt

0

sexy baccarat 21.10.2019. 20.10

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2013/08/07/par-liberalnacionalismu/ […]

0
0
Atbildēt

0

ilmisimo 13.08.2013. 16.56

ilmisimo 12.08.2013. 12.45

Pagājuši 9 gadi.
http://politika.lv/article/latvijas-post-kolonialas-identitates-problemas

Ko Ingars Rudzītis teiktu šodien?

+2
0
Atbildēt

1

Jeļena Upīte 10.08.2013. 18.59

Sapene 09.08.2013. 20.28

Kādreiz Alvis Hermanis teicis ka Latvija neesot kaut kāda abstrakcija. Cik es sapratu viņš atbildēja uz manu apgalvojumu rakstā «Cēloņsakarība politikā» http://sveshinieks.livejournal.com/2068.html . Toreiz man bija garlaicīgi un pat šķita nepieklājīgi mēgināt izskaidrot savu nostāju. Bet tagad man nav izvēles. Ne tikai Latvija, bet jebkura valsts ir tīra abstrakcija, jo tā var pastāvēt vienīgi cilvēku prātos. Jūs varāt ieraudzīt mežus, upes, laukus, kalnus, bet nevarāt – Vāciju, Angliju, Spāniju un t.t. Un lai ieraudzītu valsti ir jābūt spējai domāt abstrakti. Manuprāt es izklāstīju šo domu pietiekoši skaidri, un ja uz to, ka Alvis Hermanis mani pārpratis, es varu noticēt, ar šī raksta autoriem man tādas pārliecības nav. Kāpēc? Alvis Hermanis lai man oponētu izmantojis vardu «abstrakcija» bet iepriekšminētie autori rakstā par «iluzoru un neeksistējošu parādību». Droši vien viņi labi saprot, ka abstrakcija un «iluzora neeksistējoša parādība» ir divas lielas starpības, kā medz teikt Odesā.
Imanta Ziedoņa bēru translācijas laikā es pēkšņi ieraudzīju raidījuma fragments, kurā dzejnieks uzbrūk metafizikai. Vai tas ir bijis latviešu dzejnieka mūža nopelns? Nocitēšu Martinu Haidegeru: «Filozofija un dzeja stāv uz pretējas virsotnes, bet runā vienu un to pašu». Cilvēkiem, kuri nav saskārušies ar metafiziku, var iedvest jebkādu murgu, piemēram, ka «garlaicība paralīzē sirdsapziņu».

0
-1
Atbildēt

4

  ilmisimo > Sapene 09.08.2013. 21.09

  Vai tas ir bijis latviešu dzejnieka mūža nopelns?
  _________________________
  Blēzs Sandrārs arī bij “nedraudzīgs metafizikai”. Laikam latvietis.

  Lai gan- škiet vēlaties sākt citu diskusiju?

  jūs varāt ieraudzīt mežus, upes, laukus, kalnus,””un saules ceļu pār debesu jumam “‘ “bet nevarat”” ieraudzīt(tikpat tieši un nepastarpināti), ka zeme griežas ap sauli.

  Kas vedina Jūs ieskatīt,ka /iepriekšminētie autori rakstā par «iluzoru un neeksistējošu parādību»/ oponē Jums?

  Vai arī- vakara noskaņai esat nolēmis patērzēt par nominālismu un reālismu?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Sapene 09.08.2013. 23.49

  ——Svešinieks:”(..)
  Cilvēkiem, kuri nav saskārušies ar metafiziku, var iedvest jebkādu murgu, piemēram, ka «garlaicība paralīzē sirdsapziņu».”
  ============================================================================
  “Atpazīstu brāli Koļu!/Узнаю брата Колю!”
  Daudzi jau pamatskolā ar fiziku nebija uz “Tu”, bet augstskolā pat Teodora Celma “Patiesība un šķitums” neizlasīja. Tādus “metafiziķus” tikai Rīgas pils ugunsgrēka izmeklēšanas komisijā likt, lai, piemēram, par polstergeitiem stāsta:
  http://www.youtube.com/watch?v=q9aflk1RMdA

  — А глянул в стороны: и — и-и, гроб с покойничком летает над крестами, а вдоль дороги мёртвые с косами стоят и — тишина!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sapene > Sapene 10.08.2013. 09.26

  Labojums: «Filozofija un dzeja stāv uz pretējām virsotnēm, bet runā vienu un to pašu».

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Sapene 10.08.2013. 12.54

  ——–Svešinieks Labojums: «Filozofija un dzeja stāv uz pretējām virsotnēm, bet runā vienu un to pašu».
  ============================================================================
  “Tas jāskata kontekstā ar laikmetu…..” – ieteica I.Lancmanis.
  – Tas vācu metafiziķis savu atziņu izteica pirms,pēc – vai tai pašā laikā, kad Osvencimas un Būhenvaldes krematorijas pilnā sparā strādāja?

  “(..) Lūk, vārds “izpratne” un, lūk, tas ko es gribētu teikt, piemēram, saistībā ar Heidegeru, par kuru var teikt, ka viņš ir vācu filozofs. Tas ir vienkārši apbrīnojami, kā filozofs spēja….- viņš taču pilnīgi nesaprata, kas ap viņu notiek!” M.Mamardašvilli ( “Ceļš aiz kura paveras līdzens prieka lauks”)

  0
  0
  Atbildēt

  0

Līga Ludborža 09.08.2013. 17.05

Lai neieslīgtu grūti atšķetināmā lirikā, būtu svarīgi sākt ar diskusiju “vai un kāpēc mums ir vajadzīga nacionālisma ideoloģija”? Diemžēl atbildes uz šo jautājumu ir tikai cieti apgalvojumi, kā piemēram “pēctecīga kultūrvēsturiskā apziņa nosaka nācijas pastāvēšanas jēgu”. Tie tiek pasniegti formā, kas nepieļauj iebildumus. Tā teikt, tās ir mūsu premisas, uz kurām vidu pārējo argumentāciju būvējam. Problēma ir tā, ka šīs premisas netiek izdiskutētas, pieņemot, ka tās ir teju neapstrīdamas. Tā nav. Nācijas pastāvēšanas jēga var būt arī kas cits kā pēctecīga kultūrvēsturiskā apziņa. Un valsts var pastāvēt arī bez nācijas. Par to nevajag baidīies diskutēt bez agresivitātes. Ļoti iespējams, šādas diskusijas rezultātā mēs visi tiešām nonāksim pie atziņas, ka mums ir nepieciešama nacionāla valsts un varēsim sākt tādu būvēt. Bet, iespējams nē, un valsts veidošanas pamatu saskatīsim kur citur.

0
-4
Atbildēt

11

  ilmisimo > Līga Ludborža 09.08.2013. 17.19

  Nācijas pastāvēšanas jēga var būt arī kas cits kā pēctecīga kultūrvēsturiskā apziņa. Un valsts var pastāvēt arī bez nācijas.
  ______________________
  ..un balerīna iztikt bez grācijas.

  Vai drīkst lūgt plašāku izklāstu?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Līga Ludborža 09.08.2013. 17.33

  ——–
  “(..) ir jāapzinās, kā neatkarību ieguvām un kas ar mums noticis no 1991.gada līdz šodienai.” Laila Pakalniņa
  http://www.ir.lv/2012/11/14/man-ir-vajadziga-latvija-nevis-otradi
  ============================================================================
  No Pakalniņas “Kurpe” līdz Kairiša “Melānijas hronikas” un G.Repšes topošā romāna par 1940.gadu – tā tie mūsu mākslinieki izskaidro pašu pieredzēto?!
  Zīmīga šai sakarā ir krievu intelektuāļa M.Kantora atziņa:

  “(..)И вдруг я увидел, что моя критика сталинизма – а я сталинизм критиковал, критикую и буду критиковать совершенно искренне – выгодна силам, которые используют эту критику совсем не для того, чтобы нести равенство, братство, счастье, образование и медицину, а для обогащения и нового витка крепостничества. В этот момент наступило отрезвление, и я понял, что критика прошлого становится всего лишь оправданием настоящего. Я считаю это безобразием.”
  Максим Кантор: «Демократия на наших глазах рассыпается в прах…»

  http://www.kp.ru/daily/26081.5/2985263/

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Līga Ludborža > Līga Ludborža 09.08.2013. 19.37

  Ir ļoti daudzas valstis, kas nav nacionālas un vēl vairāk nācijas, kurām nav sava valsts. Tātad nacionālisms nav vienīgais valsts pastāvēšanas pamats. Piemēram, tāda valsts kā Bosnija un Hecogovina, kurā līdztiesīgi kopā pastāv 3 lielas nācijas. Un valsts netiek būvēta ne uz kāda nacionālisma pamata. Vai arābu valstis, kur cilvēkiem nav lielas nepieciešamības identificēties, ka viņš ir, piemēram, jordānis. Viņš ir arābs, kas dzīvo Jordānijā, tapat kā ir arābi, kas dzīvo Sauda Arābijā.

  Par nācijas pastāvēšanas jēgu runāt ir tāpat kā par dzīves jēgu. Viens teiks, ka dzīves un nācijas pastāvēšanas jēga ir atražoties, bet tā būs tikai šī konkrētā cilvēka jēga. Šis uzskats šķiet pareizs vēl lielākai vai mazākai cilvēku grupai, bet mēs tāpēc nevaram kā aksiomu pieņemt, ka tas ta ir visiem cilvēkiem un tāpēc mums zem ta visiem ir jāparakstās un uz šiem pamatiem jāsāk būvēt vesela uzskatu un darbību sistēma.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Līga Ludborža 09.08.2013. 20.29

  Jūs lietojiet jēdzienu nācija, kā sinonīmu tautai. Bosnijā nepastāv 3 nācijas – varētu pievilkt aiz matiem un teikt ka ir bosņaki, bet šī “nācija” tika izdomāta tikai Dienvidslāvijas pastāvēšanas laikā – knapi 50-60 gadus atpakaļ – un tad jums arī Latvijas gadījumā var pastāvēt 3 nācijas – katoļu, protestantu un pareizticīgo… Bosnija nav reālas valsts un tā radās dēļ Austroungārijas, kas pretojās Lielserbijas izveidošanai – tai bija jāpievienojas Serbijai un tas reģions izbauda drīzāk status quo līdz nākamajiem kaŗiem, jo nekas nav aizmirsts un neviens nav salabis – un eksistē vienkārši pamiera robežas.

  Vienīgās tautas kas ir veiksmīgi(?) eksistējušas bez valsts ir ebreji un čigāni un latvieši nav piemēroti pastāvēšanai bez valsts. Ir jau bijuši eksperimenti, kas pierāda pretējo – latvieši emigrēja uz Sibīriju, Brazīliju un arī pēc kaŗa uz citām pasaules valstīm. Kur viņi ir tagad?

  Jūs pacentieties mazāk domāt par citiem – nacionālisms, tāpat kā cilvēka personība ir pamatā egoistiska. Ja cilvēks ir absolūts altruists, tas nebeidzas ar labu un mums vairs nevajag nevienu, kas būtu ar mieru tikt sists krustā – arī nācijas lielumā… un pastāv arī tāda lieta, kā nācijas un tautu pašnāvība psiholoģiskā ziņā un to var izteikti novērot pārsvarā tajās tautās, kurām nav savas valsts, jo šīs tautas nespēj piesaistīt jaunus cilvēkus un tās pamet viņu pašu cilvēki.

  Valsts, ja tā nav iekarotāju valsts, tiek būvēta uz kopējā nacionālā pamata – nevajag šeit taisīt duļķes. Viena lieta, ka pastāv ASV vai Kanāda un pavisam cita ir mēģinājums izveidot Lakotu, kuras izveidošana neiespējamība ir tikai vēsturisku iemeslu dēļ, jo patlaban tur eksistē ASV.

  Cerams, ka domas par nācijas nepieciešamību nav radušās tieši arābu valstu iespaidā. Arābu gadījumā valstu līderi ir tikai šeihi vai amīri vai līderi(arī tad ja viņi tiek dēvēti par prezidentiem) un viņiem ir pavisam cits ceļš. Arābu gadījumā nekad nacionāla valsts netiks celta, jo jums tomēr vajadzēja būt izglītotākai šajos jautājumos, jo islams nacionālismu uzskata par pagānismu – tāpat kā valstu robežas un arī arābi tieši šī iemesla dēļ nekad neveidos arābu valsti – viņiem ir svešs šāds jēdziens un viņi arī nevar iet pretī savai reliģijai, kas jau pašā pamatā ir arābiska, jo pieprasa iemācīties tikai VIENU VALODU VISIEM lai varētu lasīt Korānu. Tas ir vēl viens iemesls kāpēc arābi nepiecieš Izraēlas valsts celšanu, jo šādas valsts pastāvēšana ir signāls tam, ka visām islamu pieņēmušajām tautām vai zemēm, kas bijušas pakļautas, izlemjot atgriezties pie savām saknēm un valodas(piemēram Sīrijas arābi vēl nesen lietoja aramiešu valodu, kuŗa nav nepieciešama Korāna apguvei) var nonāktr pie situācijas, ka islama izplatība tiek ierobežota ar Arābijas tuksnešiem.
  Viņi var tikai šķelties dēļ dažādām reliģiskajām nesaskaņām vai arī apvienoties, ja kāds tos spēj pakļaut vai arī pārliecina, ka viņš ir labāks līderis un tautai un etniskajām atšķirībām šeit nav nekādas nozīmes.

  Bez tam, vislabākās ekonomikas pasaulē ir mononacionālas un ar izteiktu vienas tautas pārsvaru – Japāna, Koreja, Taivāna un Singapūra(ar ķīniešu ienācējiem) – visās šajās valstīs ir 75% un lielāks vienas nācijas pārsvars. Tā ka īsti nesaprotu kam jums jāpēta arābu valstis – viņas visas pārtiek no tā, ka izmanto dabas resursus – vai nu naftu vai arī audzē olīvas un dateles un pārtiek no tirgošanās. Gandrīz visas arābu valstis ir failed states, kur valstiskums praktiski nepastāv – paši galvenie failed state piemēri ietilpst tajā pašā grupā: Somālija un Jemena.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Līga Ludborža 09.08.2013. 21.12

  >whateva

  Kārtīga lekcija.

  Jācer, madame l_ brīvība uztvēra.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Līga Ludborža 09.08.2013. 23.53

  laura_briviba
  _____________________ Pastāstiet kataloņiem, skotiem, baskiem, korsikāņiem un kurdiem,ka šie nav nekādas nācijas. Uz aci. Dzīvajā.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Līga Ludborža 10.08.2013. 00.15

  ——-
  “Tomēr, lai runātu par jautājumiem, teorētiskais ievads ir nepieciešams,…
  Kas vispār ir šie ikdienā tik bieži piesauktie vārdi, ar kuriem daudziem tik ļoti patīk spēlēties – nācija, valsts, tautība? Un te atklājās, ka vienota skaidrojuma nemaz nav. Terminoloģija ir dažāda gan zinātnes nozarēm, gan autoriem.(..)
  Tādā terminoloģiski neskaidrā vidē tad arī nākas dzīvot gan zinātniekiem, gan sabiedrībai, turklāt nereti šie termini tiek politiski uzlādēti – viens un tas pats vārds var būt gan ar pozitīvu, gan negatīvu nozīmi.”

  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=379776:ncija-k-qfrankenteina-briesmonisq&catid=93:la-komentri&Itemid=440

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Līga Ludborža 10.08.2013. 00.19

  laura_briviba
  Gari, stulbi un naidīgi. Staigā un uzmanies, ka latviešu zeme neatverās un tevi neaprij. Atceries fašistu izdzimteņus, Andreju Voroncovu un Marinu Solodkinu, kurus naids pret latviešu tautu nogādāja ellē.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Līga Ludborža 10.08.2013. 01.05

  1)Kataloņiem un skotiem bija sava valsts – tāpēc viņi ir nācijas un nācija nevar pastāvēt bez teritorijas – tai ir jābūt, lai apzinātos kopīgu piederību. Es par to esmu rakstījis citos komentāros, kāpēc šīm divām tautām ir nācija un kāpēc, piemēram latgaļiem – nav. Kurdiem arī bija savas valstis(kuras pastāvēja vienlaikus), bet tās gan netika dibinātas kā tautu pašnoteikšanās un dēļ kaut kādas vienojošās identifikācijas – tā vienkārši sagadījās, ka kaut kādas teritorijas iedzīvotāji bija kurdi un valdnieks bija kurds un ka viņi visi bija vienas ticības, bet to ka viņiem bija valstis zinu varbūt tikai es un vēl kaut kas, kam interesē vēsture – kurdiem ar šīm valstīm nesaistās nekādas vēsturiskas saknes un tādēļ viņiem līdz nācijai ir tālu. Es nebūt nedomāju, ka kurdi ir sliktāki kā apkārtējās tautas, bet atšķirībā no ebrejiem viņiem nav savas Izraēlas ko veidot – pat tagad viņi pārsvarā apdzīvo bijušās armēņu zemes un nodibinot zemes ap Nairi viņi tad pārņems turku problēmu ar armēņiem – Vana ezers un Ararats ir armēņu Izraēla – pēdējais ir viņu ģērbonī.

  2)Pārsvarā etniskas valstis ir Eiropas produkts, jo pārējā pasaulē ir vēl tikai jānoiet tāds ceļš, lai izveidotos Igaunijas vai Čehijas republika, bet ir izņēmumi, kā Japāna un Koreja, kuŗu sabiedrība bija spiesta mainīties un nomainot monarhiju palika nacionālas valstis – un ksenofobija Japānā un Korejā gan nekur nav pazudusi – tikai pieklusināta. Ārpus Eiropas lielā daļā pasaules pastāv koloniālas robežas, kurām ar tautām un dabiskām robežām nav nekāda sakara – tās rada un radīs konfliktus. Mums vienkārši nacionāls saistās pārsvarā ar tautību – citur tai ir saistība tikai ar valsts teritoriju. Nekur neapgalvoju, ka etniskais nacionālisms ir kaut kas sens… bet arī neloloju ilūzijas, ka kaut kas no tā kas ir bijis iepriekš ir kaut kas labāks.
  UK nav nācija un tajā nesadzīvo vairākas nācijas – tā formāli ir nāciju savienība. Tur neeksistē vienojoša nācija kā britu tauta – jūs laikam to nesaprotiet, ka futbolā ne anglis no UK var arī jūsmot par citas valsts futbola klubu,ja tas spēlē pret angļiem. Šī ir diezgan kompleksa sadzīvošana – savā ziņā atgādina PSRS, bet atšķirībā no PSRS republikām katrai UK sastāvdaļai ir sava pārvalde, kuru nenosaka no centra.
  Austrālijā tāpat kā visās citās kolonistu veidotajāsa valstīs eksistē savas morālas problēmas, kuru dēļ nācijas identifikācija mainās vai arī rada priekšnoteikumus pašas valsts maiņai. Tas ka Austrālijas aborigēni šodien sastāda niecīgu daļu no Austrālijas sabiedrības nenozīmē, ka viņi nākotnē nepieaugs un kad viņu skaits būs pietiekoši liels neviens par angļu(izsūtīto skotu, velsiešu un īru) mantojumu neko neatcerēsies. Nav tak tālu jāmeklē pēc piemēriem Āfrikā – tas ka tur šīs nācijas nav sasniegušas briedumu ir cits jautājums, bet nevajag iedomāties, ka koloniālisma nospraustās robežas pastāvēs Saules mūžu.

  3)ASV ir food stamps ekonomika ļoti ievērojami lielai daļai ASV iedzīvotāju.
  Singapūras veiksmes pamatā ir ķīniešu vairākums – jāsaka ka šis nebija labs piemērs, jo tā ir nevis nacionāla valsts, bet gan valsts-korporācija, kurā visas citas tautas izbauda ekonomisko vienlīdzību kopā ar ķīniešiem, kuru rokās ir koncentrēta politiskā vara.

  4)Tas ir labi, ka jums ir slinkums. Man tad ietaupīsies skaidrošana kur jūs šinī jautājumā maldīsieties :)) Nu vispār – šis bija domāts kā sarkasms, bet es stipri šaubos, ka jūs esiet pētījusi Izraēlas valsts dibināšanas vēsturi. Doima izveidot Izraēlas valsti tika ļoti lielā mērā izlolota Latvijā – latvieši nekad neaizdomātos izveidot Latvijas republiku, ja šeit pirms 100 gadiem kopā ar latviešiem nebūtu bijuši ebreju revolucionāri. Tas var likties daudziem ļoti aizvainojoši, bet Latvija savā ziņā tomēr bija kā poligons tam ko ebreji pēc tam darīja Britu Palestīnā. Izraēla tika veidota kā nacionāla valsts – tā piecietīs arābu atrašanos Izraēlā tikai tik ilgi kāmēr tā neapdraudēs Izraēlas pastāvēšanu un jāskatās uz to, ka lingvistiski un arī ģenētiski arābi un Tuvo Austrumu arabizētie iedzīvotāji ir tādi paši radinieki, kā mēs ar lietuviešiem, vienkārši brāļu starpā var arī rasties lielākais ienaids. Var gadīties ka Izraēla var tikt sakauta, bet arī tad pēc kāda laika radioaktīvā tusksnesī, kad pārējie kas tur dzīvo būt apsprāguši, ebreji tāpat tur ieradīsies un būvēs savu valsti. Arābi un islams ir ļoti manipulējama un nepastāvīga sabiedrības parādība un tā ir piedzīvojusi daudzas reizes gan sakāves gan sabrukumu. Ļoti lielā ilgtermiņā derētu tikai uz ebreju kultūras izdzīvošanu tanī reģionā un ne jau tāpēc, ka viņi patiešām spētu pretoties, ja arābi iemācītos kaŗot ar ebrejiem, bet gan tāpēc, ka musulmaņi ir psihopātiski pašnāvnieki – viņi sakāves brīdī sāk nevis runāt, bet kašķēties ar visiem – to uzskatāmi var novērot Sīrijā, arī tur kur vienas un tās pašas ticības “brāļi” sāk slepkavot kurdus.

  Nekur neesmu apgalvojis, ka jādomā šauri, bet pētīt arābu valstiskumu gan uzskatu par lieku laika izsķiešanu, jo mana loģika ļoti šauri reducējas uz to ka man nav nekādas vēlmes atrasties barības ķēdes apakšā valstī, kas būvēta pēc arābu parauga, jo man nepiemīt tādas domāšanas pielāgošanās lai raustos un izbaudītu privilēģijas, ko dod atrašānās valsts virsotnē – jums varbūt ir kaut kādas iespējas, izmantojot savus sievišķos dotumus… 🙂 Bet kā teica senie grieķi – “skaistums ir neilga tirānija”, tad nu paliksim tomēr pie jaunas – pārsvarā tikai Eiropā lokalizētas uz nacionālā pamata veidotās demokrātijas. Tas ir tiesa, ka Eiropā daudz kas nepastāv ilgu laiku un daudz kas mainās, tad nu mana izpratne par vēsturisko koncentrēšanos ir neaizmirst vēsturi un ļoti uz to koncentrēties lai izvairītos veidot tādas pašas kļūdas, veidojot kaut ko jaunu vecā vietā un ja jūs labi koncentrētos uz vēstures izpēti, tad arābu valstu uzbūve Eiropā jau bija – un jums diez vai patiktu iziet to pašu ceļu, ko veica rekonkista Spānijā.

  Pēdējiem diviem teikumiem absolūti piekrītu. Jums gan iepriekšējais komentārs radīja iespaidu, ka latvieši nepazudīs, ja nebūtu valsts un tam nu gan es nepiekrītu, jo ir daudz lielāka iespēja izzust, ja nav valsts – neapšaubāmi pastāv un var arī vairoties tautas kurām nav savas valsts, kā čečeni un virkne citas kaimiņvalsts tautības, bet latviešiem dotajā momentā uz ko tādu nav jēgas cerēt – mums vienkārši nav tādu īpašību, kas nepieciešamas lai izdzīvotu.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Līga Ludborža > Līga Ludborža 10.08.2013. 08.12

  Latvieši nepazustu arī bez valsts – mums ir tādas īpašības, kas ļauj par to būt pārliecinātiem un to ir arī pierādījusi mūsu vēsture. Tomēr par to ir bezjēdzīgi diskutēt, jo jebkurš cilvēks piekritīs, ka ir daudz labāk, ērtāk un jaukāk, ja sava valsts ir, nekā tad, ja tādas nav. Un tāpēc ir vērts pacensties, lai tāda būtu.

  Pretēji disidente secinātajam, es pilnīgi noteikti neienīstu Latvijas valsti un zinu par mūsu kultūru, vēsturi un tradīcijām daudz vairāk nekā dažs labs NA/VL vēlētājs, kura galvenā patriotisma izpausme ir nīst krievus. Lai cik patētiski tas arī neizklausītos, es varu teikt, ka mīlu Latviju un priecājos būt šeit piederīga – es tiešām domāju, ka šī ir viena no labākajām vietām uz pasaules, kur dzīvot. Un tas, ka mums ir sava valsts, ir lieliski.

  Un tomēr – es neredzu šo nerimstošo tērgāšanu par nacionālismu kā priekšnoteikumu valsts attīstībai. Iedomātais apdraudējums latvietībai ir nevis reāla problēma, bet gan daudzu politiķu līdzeklis palikt cilvēku uzmanības lokā. Jo tērgāt par nacionālismu ir vienkāršāk, nekā izdomāt kā šo valsti padarīt bagātu.

  Ja mēs salīdzinātu valsti ar cilvēku, tad šīs nebeidzamās runas un nepieciešamība pēc nacionālisma ideoloģijas ir raksturīgs pusaudžiem. Visa ņemšanās ar “kas es esmu?”, “vai es citiem patīku?”, “ko citi par mani domā?”, “vai kā mani šis vai tas apvainoja?” – tā ir bērnišķība. Es gribētu mūsu valsti redzēt ieejam pieaugušo kārtā – redzēt viņu skaidri un mierīgi apzinoties savu vērtību, unikalitāti. Nevis nemitīgi cenšoties sevi pierādīt kā līdzvērtīgu citām valstīm, bet apzinoties, ka viņa jau tāda ir. Svinot savu atšķirību, nevis paniski pie tās ķeroties. Uzņemoties rūpes un atbildību, nevis nemitīgi žēlojoties, izdabājot, kaut ko gaidot no citiem. Es gribu redzēt Latviju, kas strādā un svin savus svētkus (tradīcijas, latvietību), nevis nemitīgi reflektē par to, cik ļoti ir apdraudēta.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Līga Ludborža 10.08.2013. 19.18

  man nav ko iebilst, ka pat šis komentārts liekas lieks

  +1
  0
  Atbildēt

  0

ilmisimo 09.08.2013. 12.50

ārpus tēmas;

Cienīgā redakcija!

Ko nozīmē tas,ka Imanta Lancmaņa tēlu ik pa brīdim nomaina tas feiss,kas urķē sev degunu?

Tā ir tāda performance/ hepenings?

Vai īpašas un “exzkļuzīwas” apdāvinātības paraugdemonstrējums?

+5
0
Atbildēt

1

  ievuliitis > ilmisimo 09.08.2013. 14.05

  Lai tu uzskatāmi saprastu atšķirību starp rietumu un austrumu politikas virzieniem.
  Priecājies, ka vēl ar pirkstiem degunu nešņauc.
  Kaut gan esmu pārliecināta, ka tieši tu to atšķirību lieliski saproti.
  Tā ir uzskatāma aģitācija tiem, kam galvenais – no kurienes “piķis” nāk (kas pēc viņu naivām iedomām nekad nesmird). Smird un vēl kā!
  Tad nu skataties, kas tam “piķim” līdzi nāk. JV diskotēka Daugavmalā IR tikai kusli ziediņi.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 08.08.2013. 23.41

——–
О.Козырева: – А вот Вы сейчас сказали, что Вы разрабатываете новую русскую идеологию…

А.Зиновьев: – Нет, я не русскую. Дело в том, что я почитал курс лекций по просьбе КПРФ, небольшой курс лекций, и получилось большое в небольшом. Там не сама, основы для такой идеологии. Основы. Я ученый, то, что я делаю, это наука. Понимаете, идеология должна быть написана так, текст, чтобы любой мог читать. Но в этот текст должна быть вера, вера, но не религиозная вера, а он должен базироваться на науке. Вот я излагаю ту науку, ту науку, на основе которой можно построить такую идеологию.
(..)Новая идеология может играть роль только при том условии, если она будет обосновывать сопротивление тому процессу глобализации, который происходит. То есть она должна быть антизападнической, она должна быть против постсоветизма, против той системы, которая сложилась. Против. Потому что эта система, которая сложилась, холуйство перед Америкой, фактически она убивает страну, она убьет страну. .”
Интервью Александра Зиновьева для альманаха “Восток”( 5 август 2003,часть 2)

http://situation.ru/app/j_art_108.htm

0
0
Atbildēt

0

Eleonora Maisaka 08.08.2013. 22.48

kolpants
Kolpantu zināšanai. Pirms simts gadiem Krievijā augstmaņi un inteliģence izvairījās no vergu lietošanai masona Lomonosova radītās feņas, un sarunā labprātāk izmantoja civilizētās: franču, vācu vai poļu valodas.

+3
-2
Atbildēt

0

Egitazz 08.08.2013. 21.30

“mums tādi urlēni nav vajadzīgi” -to saka koalīcijas partijas valdes loceklis, skaidri norādot, ka šķir pēc tautības. Jo divus gadus atpakaļ neteica ne vārda, kad Latvija neizdeva ASV latvieti.

Tā kā autori.. nu kā lai pasaka…lai beidz vārdu spēles un vienkārši piekrīt Kariņam – viņš vismaz godīgi un atklāti pateica, ko grib.
P.S. autoru zināšanai – 1.Republikas laikā Saeimā varēja uzstāties arī krievu un vācu valodās.

+1
-5
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > Egitazz 08.08.2013. 23.17

  ——kolpants:”(..)
  Tā kā autori.. nu kā lai pasaka…lai beidz vārdu spēles…..”
  ============================================================================
  Viss jaunais – sen aizmirstais vecais.
  Nākamgad tak’ 12.saeimas vēlēšanas, jāsāk elektorāts mobilizēt, citādi vēl sauklis “….pazaudēsim Latviju” piepildīsies.
  Par “ne-jauno” LTF ideju propagandistu Liānas un Rudītes “liberālnacionālismu” nebrīnos – galu galā pēc vēlēšanām tas “liberāl” izgaisīs momentā, kā pēc 1991.g.21.augusta izgaisa (tika atcelti) skaistās 4.maija deklarācijas un solījumi:

  “Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai.”

  Latvijas Tautas frontes Domes valde (LTF Domes valde, LTF valde)
  «Padomju Jaunatne», 1989. gada 2. jūnijā, Nr. 105
  http://www.barikadopedija.lv/raksti/470353

  0
  0
  Atbildēt

  0

Kristi?na Lubi?a 08.08.2013. 20.49

Mārtiņš Mintaurs
Dažas pārdomas par rakstu:
1. Priecājos, ka raksta autoriem ir pilsoniska drosme atklāti pateikt lietas, par kurām īpaši nerunā. Politkorektu tekstu mums netrūkst, bet jēgas no tiem ir maz. Raksts neizvairās no tā, kas kādam varētu nepatikt. Tā nav intelektuāļu paštīksmināšanās par zināmu tēmu. Te nav runa par “etnokrātijas” aizstāvēšanu, bet par valsts ideoloģijas formulēšanu.
2. Pilsoniskā sabiedrība veidojas, formulējot savu attieksmi pret visiem būtiskām norisēm – katram ir tiesības likt pretī savus argumentus, tātad ir pamats sarunai par turpmāko. Tieši šādas atklātas sarunas līdz šim trūka, vajadzētu izmantot izdevību.
3. Kultūras nacionālisms šeit formulētajā veidā ir dabiska cilvēka identitātes sastāvdaļa. Atļaušos provokatīvu salīdzinājumu: publiskajā telpā dažbrīd līdz apnikumam tiek skandēts par vienu identitātes šķautni, kas attiecas uz cilvēka seksuālo orientāciju, bet valsts pastāvēšana manā uztverē ir svarīgāka par indivīda tiesībām publiski demonstrēt savas privātās dzīves detaļas. Ir reālas un ir šķietamas problēmas, katrs pats izvēlas, ko par tādām uzskatīt.
4. Mūsdienās, zūdot vai reducējoties argumentiem par sabiedrisko labumu, nācijas interesēm u.tml., zūd valsts jēga. Paliek korporatīvais princips, kas bija fašisma valsts pamatā, vai galējs individuālisms, kas var novest pie leģitīma kanibālisma: ja ļoti gribas, var taču atrast pamatojumu arī šādai “pašrealizācijai”, ja vien apēstā persona ir pilngadīga un paspēj dot savu piekrišanu…
5. Tādēļ autoru piedāvātais liberālais nacionālisms varētu būt reāla iespēja ar “civilizētu nacionālismu” nodrošināt mieru un līdztiesību likuma robežās. Pretējā gadījumā mēs Eiropā perspektīvā riskējam ar jaunu polarizāciju un varbūt pat ar varas sistēmu, kas solīs spēcīgu sociālās aizsardzības politiku vienai un nodrošinās koncentrācijas nometnes otrai sabiedrības daļai. Kā šis dalījums „savējos” un „svešajos” tiktu pamatots, tas jau ir tehnikas jautājums, ciniski sakot.
6. Daudziem ir alerģija pret vārdu “ideoloģija” (to nevajadzētu jaukt ar propagandu, tie nav sinonīmi), zinot totalitārisma piemērus. Taču arī šodien neviena valsts bez savas ideoloģijas nevar iztikt – ideoloģijas formāla neesamība arī ir ideoloģija. Ideoloģija formulē atbildes uz jautājumiem: kādēļ pastāv valsts un kādai tai ir jābūt. Latvijas valstij nav bijis izteiktas ideoloģijas nevis tādēļ, ka mēs būtu superdemokrātiski. Ideoloģiju nevar izveidot, nenoslēdzot rēķinus ar pagātni, nenoskaidrojot, kas mēs esam un kādēļ esam tādi, bet ne citādi – mēs, Latvijas iedzīvotāji. Un patiesībā cilvēkiem nav vienalga, kas ar mums visiem notiks turpmāk, tieši tas arī dod pamatu cerībām.

+5
-1
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > Kristi?na Lubi?a 08.08.2013. 23.24

  ——mintaurs Mārtiņš Mintaurs
  (..)
  Ideoloģiju nevar izveidot, nenoslēdzot rēķinus ar pagātni, nenoskaidrojot, kas mēs esam un kādēļ esam tādi, bet ne citādi – mēs, Latvijas iedzīvotāji.
  ============================================================================
  Vēl kādus gadiņus 10 papētīs, vēl pāris 10-us miljonus eiro iztērēs un….un 90-gadīgie LTF veterāni un/vai 60-gadīgās zelčas paziņos:

  “Programma vēl nav beigusies, gala rezultāti vēl priekšā, tomēr virzieni ir redzami……”

  Novērtē paveikto valsts pētījumu programmā “Nacionālā identitāte”

  http://www.lu.lv/zinas/t/20946/

  0
  0
  Atbildēt

  0

Ojārs 08.08.2013. 19.34

to Tara.
Nu gan jūs pārspīlējat – lembis privatizācijas sākumposmā bija melns un maziņš. Gan jau kaut ko nozaga, kādu kukulīti paņēma, bet viņa varenība sakās pēc tam, kad š’;ķēle viņam pasvieda dāvaniņu VN izskatā, cerībā, ka mazais kverplis aizvāksies no politiskās virtuves un vairs netraucēs valsts izzagšanai.

+4
0
Atbildēt

0

Juris Dzelme 08.08.2013. 14.11

liberālnacionālisms- tas ir kā censties ar vienu šāvienu nošsaut pīli un mežacūku ???????

+1
0
Atbildēt

7

  ilmisimo > Juris Dzelme 08.08.2013. 14.57

  Answer
  A liberal nationalist is a nationalist who identifies him/herself with political philosophers who believe in a non-xenophobic form of nationalism. The nationalist also derives political legitimacy from the active participation as a citizen of the state. Liberal nationalism originated from Jean-Jacques Rousseau and the social contract theories.
  http://www.ask.com/question/what-is-a-liberal-nationalist

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Juris Dzelme 08.08.2013. 15.18

  Liberal nationalism originated from Jean-Jacques Rousseau
  ===========================
  Ruso? Nu, tad jau šī iniciatīva diemžēl ir apzīmogota un nolemta…:):(

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Juris Dzelme 08.08.2013. 15.38

  Miķelis Valters gan raksta,ka brošūriņu autori, pārstāstītāji parasti Ruso neesot īsti lasījuši…
  ________________ Tas nu tā- tas bija izbrīnītajam collegam ar daudziem līdzskaņiem vārdiņā..

  Šāds vārdu salikums(liberālnacionālisms) nav nekas “‘extrordinārs”.

  Pasaule(tīmeklis) jau pilna ar visādām liberālā nacionālisma definīcijām.

  Un:
  Par terminoloģiju- varbūt vajag tikai mazliet iztēles-un- “‘kronvaldisms”(aizko ne?) bez visiem, daudzajiem svešvārdiem.

  Jo vairāk tamdēļ,ka vārdi “‘nacionāls”‘. liberāls”, “‘pragmātisks”, “‘progresīvs”‘ un “‘konservatīvs” jau izskatās gandrīz tikpat “trāģiski” kā līdz apžilbinošam caurspīdīgumam nodeldētais “‘diskurss””.

  tad vēl viens citāts:

  ….the Swiss international lawyer Johann Caspar Bluntschli wrote in 1870. “Each nation a state, each state a national being.” When he wrote, nationalism as a considered doctrine, with its roots in the thought of Rousseau, Herder, Fichte and Mazzini, was already generations old. National sentiments, of course, long predated the doctrine, despite recent attempts to claim that national feelings are purely modern fabrications.

  The nationalist ideal has survived one universalist assault after another: the Concert of Europe, which Metternich saw as a way of repressing anti-dynastic nationalism and republicanism; Hitler’s supranational racist imperialism; the doomed Soviet effort to replace national loyalties with commitment to socialist universalism. Even the failure of the European Community to become a genuine federal state was foreseeable long before the troubles afflicting the Maastricht treaty and the crisis of the European Monetary System. It seems unlikely that liberal universalism will succeed where illiberal universalisms failed, in attempting to transfer loyalties from nations to supranational entities…..
  http://www.foreignaffairs.com/articles/49887/michael-lind/in-defense-of-liberal-nationalism

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Juris Dzelme > Juris Dzelme 08.08.2013. 16.00

  kur nu vēl liberālnacionālāku tautu par latviešiem- ja vajg runājas krieviski, ja vajag vēl citās mēlēs izdabā :DDDDDDDDDDDDD

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Juris Dzelme 08.08.2013. 16.23

  ——
  Ja vajag ar garlaicību cīnīties – http://www.ir.lv/2013/8/6/latviesu-rekordi
  tad arī liberālnacionālisma teoriju noderēs attīstīt.
  “Dajoš perestroiku-2, t.i. dziesmoto revolūciju-2”!

  Mums pašiem liberāļiem (baltrocīšiem), mums pašiem nacionāļiem (arājiem) būt!

  http://www.youtube.com/watch?v=oPRARV21s7o

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Juris Dzelme 08.08.2013. 17.34

  fzss ..vēl citās mēlēs …:DDDDDDDDDDDDD ..
  _____________________
  klaviere ieķērās?

  Vai esat apdomājis klusēšanas solījumu?

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Juris Dzelme > Juris Dzelme 09.08.2013. 09.17

  navvv nekas jāsola !!!

  0
  0
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 08.08.2013. 11.34

—-
Pirms ES fondu dalīšanas jau daudzi sāk piedāvāt visādas idejas-ideoloģijas uzrakstīt, sāk daudzi, jo daudzi pieteikties palīgos:

“LU rektors M. Auziņš gan Latvijā, gan pasaulē kopumā novērojis bīstamu tendenci augstākajā izglītībā – valsts attīstības kontekstā tiek uzsvērta ekonomika, inženierzinātnes, dabas zinātnes.

“Ja runājam par nacionālo identitāti, tad tieši humanitārās zinātnes ir kritiski svarīgas. Mēs visi zinām, ka Latvijā ir ievērojama pelēkā ekonomika, katrs esam dzirdējuši frāzi “nemūžam nemaksāšu nodokļus šai valstij, jo…”. Neviens inženieris, neviens ekonomists šo attieksmi neizmainīs. To var izdarīt tikai humanitārās nozares pārstāvji – filozofi, vēsturnieki!” uzsvēra Auziņš. http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=385175:nauda-un-nacionl-identitte&catid=95&Itemid=439

+1
0
Atbildēt

0

ritvars_kl 08.08.2013. 04.38

Paldies autoriem par iniciatīvu un virzību uz diskusiju. Tomēr vēlos tikties ar viņiem personīgi lai vienotos par dažiem principiem un terminus/jēdzienus sakārtotu noteiktā sistēmā. Mans e-pasts portāla redaktorei ir zināms. Patiesā cieņā Gatis Ozoliņš.

+1
-1
Atbildēt

0

Juris 08.08.2013. 00.23

Viena aplamība tomēr rakstā (sākot ar tā virsrakstu) ir atrodama – pašā terminā “liberālnacionālisms”. “Nacionālisms” ir pēc savas būtības konservatīva vērtība, kamēr “liberāls” ir t.s. atvērtā sabiedrība, abstraktu, universālu vērtību prioritāte pār nacionālām vērtībām.

+3
-3
Atbildēt

2

  Rita Lazda > Juris 08.08.2013. 00.54

  Man gan ir iebildumi pret paša vārda nacionālisms lietošanu, jo tas tiek izmantots un piekabināts pārāk daudz dažādu jēdzienu sasaistīšanai – rietumos to nišu kuru ieņem Latvijas NA, dēvē par konservatīvajiem, tad nu varēja vismaz lietot konservatīvo nosaukumu un samulsināt Krievijas sabiedriskās TV kas pašas nodarbojas ar duļķošanu jaucot jēdzienus nacionālisms un nacisms. Ir vēl viena problēma – lietojot nacionalitāti, kā tautības apzīmējumu tiek liegts citām tautībām būt arī Latvijas nacionāļiem(national) – tas ko mēs saprotam ar patriotismu. Saprotu, ka raksts ir domāts latviešiem, bet termins etniskais nacionālisms šajā rakstā ir galīgi garām, jo tas acīmredzami ir ticis domāts kā latviešu konservatīvisms, bet nav līdz galam izdomāts, ka zem šāda termina var pabāzt jebko – arī krievu šovinisms, kas arī var tikt dēvēts par krievu nacionālismu, kur mēs visi labi zinām, ka tāds(etniski konservatīvā nozīmē) neeksistē.

  Pret vārdu liberāls nav nekādu iebildumu, ja tas tiek lietots tā sākotnējā formā, kad atvērtās sabiedrības jēdziens(kas tas tāds par zvēru baru?) nepastāvēja, bet bija – brīvā sabiedrība. Pēdējā paredz sabiedrības celšanu pašu spēkiem – ar ko ir domāta atvērtā sabiedrība man tā īsti nav skaidrs, jeb man vienkārši ir pārāk sabojāta domāšana, jo šis vārdu salikums man tiek likts tajā pašā plauktā, kur atrodas: plebei kopā ar халява, jo arī Romā pastāvēja atvērtā sabiedrība, kuras atvēršanās beidzās ar tās sabrukumu.

  Kas attiecas uz virsrakstu: tas var tikt tulkots kā brīvības vērtības mīloši konservatīvisti – nekā nesavietojama, ņemot vērā vēstures pieredzi.

  Pats raksts man liekas slīcināms, iepriekš pieminēto iemeslu dēļ, bet iet pareizā virzienā… man gan liekas mazliet par lēnu un ar tādu ātrumu arī par vēlu, jo ir straujāk jāmainās un jāveido uz nākotni virzīta domāšana, jo šis raksts ir tikai psiholoģisko seku likvidēšana pēc nu jau 20 gadiem.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Līga Ludborža > Juris 09.08.2013. 22.17

  Uztvēra, uztvēra 🙂 Jācer tikai, ka kāds spēs arī uztver manu domu nevis tikai aizsvilties par šitādu Nacionālisma Idejas zaimošanu.

  Ja es gribētu atbildēt uz visiem whateva argumentiem, tad diskusija būtu jāturpina ļoti dažādos virzienos. Šķiet, šeit tam nav īstā vieta, tāpēc tikai daži atkodieni.
  1) taisnība – nācija nav tas pats, kas tauta. Nācija ir tauta, kas izveidojusi savu valsti. Ir ļoti daudz tautas, ne tikai čigāni, kuriem nav savas valsts. Un ne jau nu tāpēc viņi ir mazāk tauta un viņiem ir mazāks iemesls būt par sava kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem, nekā latviešiem, kuriem veiksmīgu apstākļu sakritības rezultātā izdevās izveidot savu valsti un tādejādi tapt par nāciju. Ja vajag piemērus, lūdzu – kurdi (pārdesmit miljoni), kataloņi, skoti tepat blakus, un kur nu vēl Krievzemes ārēs izkaisītās tautas.
  2) es īsti nesaprotu to dalījumu iekarotāju un pārējo valstu starpā, bet nu ir diezgan daudz valstu, kas nav būvētas uz nacionālisma pamata. Kaut vai tā pati Lielbritānija, Spānija, Austrālija. Nacionālisms kā ideoloģija nemaz nav tik vecs, kā jau tas pareizi apstāstīts rakstā.
  3) par tām vislabākajām ekonomikām laikam nesaprotu vēl jo vairāk. ASV tā ka laikam vairs neskaitās laba ekonomika, ja? Nu varbūt, ka arī neskaitās, bet es gan neriskētu apgalvot, ka Singapūras veiksmes stāsta pamatā ir nacionālisms.
  4) par arābu valstīm un Izrēlu slinkums argumentēt. Tā ir pavisam citas diskusijas vērta tēma.

  Paldies, protams, par padomu nedomāt par citiem. Es, savukārt, varētu dot padomu nedomāt tik šauri. Pasaule nav Eiropa un mūžība nav pāris gadsimti. Galvenā pasauli raksturojošā īpašība ir nemitīga mainība, līdz ar to pārliecīga koncentrēšanās uz pagātnes vērtību uzturēšanu, nav vienīgais ceļš.

  Un nobeidzot – domājat, ka senie latvieši dziedāja tautas dziesmas, lai uzturētu kutūrvēsturisko mantojumu? Nē, dziedāja, tāpēc, ka viņiem patika. Radošākie izdomāja jaunas. Nu nepazudīs latvietība tikai tāpēc vien, ka nebūs valstiski uzspiestas, organizētas ideoloģijas. Nacionālisma pacelšana valstiskas ideoloģijas līmenī un padarīšana par neapgāžamu aksiomu, mūsdienās var radīt tikai pretreakciju.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Kaspars 08.08.2013. 00.22

liberālnacionālisms = liberas†isms + nacionāpsihopā†isms?

0
-4
Atbildēt

0

dzerkaleliva 07.08.2013. 23.04

Diez ko mēs ēdisim tai liberālismā un brīvajā tirdzniecībā. Ja atmetam ienākumus no uzturēšanās atļaujām un Euro fondiem, tad cik ir mūsu budžeta deficīts? 15, 20 vai 30 procenti?

+2
-7
Atbildēt

1

  dzerkaleliva > dzerkaleliva 07.08.2013. 23.11

  Tas ir nosauksim šo Dzinterzemes vergturu iekārtu, deģenerātu vadībā par liberālo nacionālismu un visas ekonomiskās, fiskālās un monetārās lietas turpināsim kā līdz šim? Tas ir nekā, kā Brisele liek un, lai cipari sanāk? Varbūt tomēr sāksim ar materiālo dzīvi, nevis mentālo. 1991.gadā tauta pavilkās uz idejām, bet tagad tā grib darbu un ēst. Lumpeņi, bet ar to arī jāsāk. Kā dabūt darbu, kā paēst un bērnus izaudzināt Latvijā, nevis emigrācijā. Liepājnieki jau sēž atkal lidostā.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

normundskr 07.08.2013. 22.54

Kopumā, es esmu priecīgs par šī raksta parādīšanos. Tas nenozīmē, ka man nav ko piebilst.

Pirmkārt, es to īsti neesmu redzējis nekur noformulētu, bet, manuprāt, nacionālisms ir tukši vārdi, ja tam līdzi nenāk daudzu cilvēku gatavība upurēt kaut ko personisku (kaut vai, ja ne vairāk, tad smagi strādāt, nevis čīkstēt par valsti). Tas tad arī ir tas, kas rada lepnumu. Tāpat kā panākumi dažādās dzīves jomās, darbā, sportā, u.t.t.

Otrkārt, ja nemaldos tas bija Hadžūna Čanga “Sliktajos samariešos” – autors tur apcerēja ideju par to, ka kādas nācijas ekonomiskos panākumus nosaka tās kultūra. Viņaprāt tā īsti nav – piemēram, laikā, savulaik vācieši tika raksturoti kā sentimentāli un neracionāli (nevis precīzi, akurāti un racionāli domājoši, par kādiem mēs viņus uzskatām tagad). Līdzīgi, kādi citi ceļotāji tā raksturoja japāņus. Savukārt, tad, kad ekonomika attīstījās, tad arī attīstījās šo tautu “raksturīgās īpašības”.

Ar to visu es gribu teikt, ka pašapziņai svarīgāk ir nevis tik daudz par to runāt, bet krāt panākumus. Nevis, ka mēs visi barā domājam, ka neko nevaram, bet varam lepoties par kādu, kam ir kas labs izdevies, un censties izdarīt labāk, jo, ja jau var viņš, tad es arī noteikti varu.

Kaut kā tā.

+8
-2
Atbildēt

0

Signija Aizpuriete 07.08.2013. 22.17

——
Tieši tas mums šodien ir vajadzīgs
============================================================================
O,- yes! Nacionālās attīstības plāns 2020 uzrakstīts http://www.pkc.gov.lv/, tagad vajag atbilstošu ideoloģiju, lai 12. Saeimā var pareizās partijas ievēlēt. Un tad tik sāksies visas Latvijas uzrāviens..

0
0
Atbildēt

0

Eleonora Maisaka 07.08.2013. 21.59

con brio Sigma
Kā Jūs esat ticis līdz tādam amatam ES – atbildēt par 16. martu Latvijā?

Tā būs nolādetā krievu fašistu padla, kas Maskavas uzdevumā ik gadus ES cenšās uzkurināt kaislības saistība ar latviešiem svēto piemiņas dienu, 16. martu. Tā padla varētu būt Rubiks vai Ždanoka.
Nepārdzivo par to. Pēc Maskavas krišanas arī tādi izdzimteņi ilgi vairs mūsu brīnišķīgās planētas gaisu nesmirdinās.

________________________________
Par sabiedrotiem gan samuldējies. Mums ir lieliski sabiedrotie: Baltijas valstis, Somija, Polija, Čehija, Slovākija, Horvātija, Slovēnija, Bosnija, Albānija, Kosova, Turcija, Japāna un daudzas citas, kā arī visas planētas izglītotākā un civilizētākā daļa, kas valdīs uz 21. gadsimta planētas.
sigmas pirms sašķeldošanas vēl izbaudīs visus jaukumus, ko uz savas ādas izcietuši desmiti miljoni Staļina WWII upuru.

+2
-2
Atbildēt

0

My Paradise, My Rules 07.08.2013. 20.52

Sigma

Kā Jūs esat ticis līdz tādam amatam ES – atbildēt par 16. martu Latvijā?
Un arī par “baiso naidu” pret sex minoritātēm? Ja ES ir tādi “atbildētāji”, tad nav jābrīnās, ka mums nav sabiedroto.

+9
-4
Atbildēt

1

  con brio Sigma
  Kā Jūs esat ticis līdz tādam amatam ES – atbildēt par 16. martu Latvijā?

  Tā būs nolādetā krievu fašistu padla, kas Maskavas uzdevumā ik gadus ES cenšās uzkurināt kaislības saistība ar latviešiem svēto piemiņas dienu, 16. martu. Tā padla varētu būt Rubiks vai Ždanoka.
  Nepārdzivo par to. Pēc Maskavas krišanas arī tādi izdzimteņi ilgi vairs mūsu brīnišķīgās planētas gaisu nesmirdinās.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

My Paradise, My Rules 07.08.2013. 20.43

Antons Mozaļevskis

Jā, un par to arī runa. Ir jāpalīdz mums, slimajiem sunīšiem, pacelt asti. Un kas palīdzēs, ja ne mēs paši? Nedrīkst pārmest pašapziņas trūkumu, tāpat kā nedrīkst pārmest slimību un bez ārstēšanas nolemt slimnieku iznīcībai. Ir jāapzinās fakts un jāiet tālāk. Un par to jau arī raksts. Nevienā brīdī netiek runāts, ka esam labāki par citiem. Runa ir par to, ka jūtamies sliktāki par citiem paši savā zemē.

+7
-3
Atbildēt

0

Timurs Čuntonovs 07.08.2013. 18.51

Tikko ieslēdzu TV. LTV7 šobrīd rāda kaut kādu filmu krievu valodā. Par kādu nacionālismu un pamatnācijas kultūru un valodu vispār ir runa?? Vai es Latvijas sabiedriskajā televīzijā varu daudz filmu noskatīties ebreju, angļu, franču, spāņu, portugāļu, poļu, lietuviešu valodā ar subtitriem?

+16
-2
Atbildēt

1

  janis17 > Timurs Čuntonovs 07.08.2013. 20.51

  Tā nu tas ir. Vēl ne tikai valoda, bet bieži arī saturs propogandē padomiski/krievisko dzīvesveidu un pasaules uztveri, kas ir maigi sakot kaitīga…

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

brigita_damme_rtk_lv 07.08.2013. 18.35

Latvisks liberālnacionālisms kā Latvijas valsts identitātes un ideoloģijas pamats ir vajadzīgs un izdevīgs tiklab latviešiem, kā šeit dzīvojošajiem krievvalodīgajiem
=============
Pasvītrošu – KRIEVVALODĪGAJIEM. Kas izdomāja un cenšas šo jēdzienu ieviest? Vai konkrētajā gadījumā, kāds spēles rāmis tiek piedāvāts?

+6
-1
Atbildēt

0

Rinalds Āriņš 07.08.2013. 17.20

Tā kā man jau sen apnikusi IR lasītāju vienpusīgās diskusijas NA-VL garā, šeit vairs tikai 2-3 nedēļā iegriežos. Joprojām apbrīnoju, kā mocās “dzeris” un nesen Kalvis cīnījās ar “Hari”. Cepure nost, Kalvi! Ja tādi kā Jūs būtu NA noteicošie polītiķi, NA būtu nopietna alternatīva daudziem, kuriem Vienotības viena daļa ir pārāk liberāla.

Tamdēļ no manas puses tikai 3 tēzes:

1.) Jēdziens “nacionālisms” man jau sen ir devalvējies un kļuvis par lamu vārdu, kopš par nacionālistiem Latvijā sevi apzīmē tik dažādi, bet savā pamatdomāšanā vienoti tipāži kā Garda, Šiškins, Jānis Sils, Mironovs, Iesalnieks-Parādnieks-Zeltiņš-Dombrava-Eglājs no “Visu Latvijai” (Raivis “gudrāks”, šais diskusijās reti iesaistās un “netīro” darbu atstāj pārējiem VL aktīvistiem) u.c. Tas par cilvēkiem – sabiedrībā aktīvākajiem “nacionālistiem”.

2.) Par idejām: tā kā minētie “nacionālisti” savā nacionālisma definīcijā iekļauj arī mistiskās “ģimenes vērtības”, patoloģisko naidu pret seksuālajām minoritātēm un citas līdzīgas (pus-)nacistiskas “vērtības”, man “nacionālisms” šo cilvēku interpretējumā ir sinonīms homofobijai, xenofobijai, rasismam un tml.

3.) Tā kā pusi savas dzīves strādāju ES (kur man katru dienu nākas atbildēt par Latvijas notikumiem, it īpaši ap 16.martu/9.maiju u.c. līdzīgiem datumiem), iesalniekiem u.c. nepārtraukti jautāju, kādi ir viņu “sabiedrotie” un domu biedri Rietumeiropā. Pats Iesalnieks spēj minēt vienīgi “tea party” ASV un ES – ungāru Fidesz/Jobbik, t.i. ultrāradikāļus un labējos ekstrēmistus. Šī gara nabadzība un “vientulība” jau vien liecina par kaut ko.

Un vispār PALDIES Liānai, Jānim un Rudītei par rakstu !!! Ceru, ka tas rosinās diskusijas, lai būtu arī nopietna alternatīva šaurajam un degradējošajam “iesalnieciskajam nacionālismam”.

+8
-13
Atbildēt

11

  ilmisimo > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 18.17

  ….kur man katru dienu nākas atbildēt par Latvijas notikumiem…
  _________________________
  Grandiozijas mānija esuot ārstejama.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  janis17 > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 20.48

  sigma,Jēdziens “nacionālisms” man jau sen ir devalvējies un kļuvis par lamu vārdu
  ___________________
  Varbūt šis jēdziens pret tevi arī izjūt nepatiku :)))
  Cik gan cilvēkam jābūt ar putniem, lai domātu, ka viens pats devalvē JĒDZIENU :))))

  +8
  -4
  Atbildēt

  0

  Andis > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 21.54

  Sigma – patīkami lasīt, jo man pašam ir pabaisi redzēt, cik VL aktīvistu uzskati ir tuvu šolaiku Krievijas politikas nostādnēm. Tādi kā dvīņi, cerams, ka Latvija tik zemu tomēr nekritīs.

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 22.04

  Gatis –

  Bet Jūs, lūdzu, neiekrītiet milzu lempju lamatās!:) Nu nav tā, ka ir tikai 2 ceļi – Van Rompeja/Barozu un Krievijas ceļš.

  Piemēram, es varētu teikt, ka es būtu par tādu Latviju, kāda Rietumeiropa bija 20. gs 50. gados. Bet tad sigmas un citi curiki mani apsaukās par reakcionāru, kas taču ir gandrīz tikpat baisi kā tapt nodēvētam par homo- un ksenofobu.:)

  Tāpēc tā tomēr neteikšu. Paldies Dievam (vai Pērkonam, Mārai, Dokinsam, Hičensam, vienalga) ir vēl Eiropā arī tāda valsts kā Šveice. Kamēr tā vēl netiks inkorporēta iekš “ever closer union” un kamēr tā bez ierunām nav pārpludināta imigrantiem, vienmēr paliks iespēja norādīt, ka nav tikai binārā izvēle “Van Rompeja/Barozu vai Krievijas ceļš” vien.

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 22.07

  Gatis
  Sigma – patīkami lasīt, jo….

  Tikai nesapņo, ka varēsi Sigmas sārtam piemest pagaliti, pac maita grillēsies, kamēr tava melnā dvēsele atgriezīsies pie sava radītāja, ellē. Neviens latviešu nīdējs neizglābsies, nedomā, ka esi “hitrožopijāks” par citiem izdzimteņiem, savas sugas brāļiem.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > Rinalds Āriņš 07.08.2013. 23.26

  Gati, tā ir totāla nepatiesība!
  Šo triku izmanto, lai uzvarētu prastos strīdos – tas ir tik tipiski – salīdzini kādu skaļi ar Hitleru vai krieviju – visi paskatās un daudziem sāk likties – tiešām mazliet attāli līdzīgs ir…
  http://spoki.tvnet.lv/joki/Ka-uzvaret-ikviena-strida/467736

  Un tad jau arī ir vienalga, ka jānim nozaga mēteli – visi pēc tam atcerēsies, ka kaut kas tur bija vai jānis nozaga, vai viņam nozaga, bet nu šmuce bija…

  Demonizē pretinieku – skaļi un pārliecinoši
  Līdzīgi ir demonizēta Vācijas loma 2. pasaules karā!
  http://lv.wikipedia.org/wiki/V%C4%93sturnieku_str%C4%ABds

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Rinalds Āriņš 08.08.2013. 01.10

  lama
  Grandiozijas mānija esuot ārstejama.

  No pamatdarba brīvajā laikā, šo slimību arstē kupraino dakteris ar tām pašām metodēm.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Rinalds Āriņš > Rinalds Āriņš 08.08.2013. 13.32

  lama – 7.augusts 2013 18:17
  __________________

  Ooooooo, Lamas “arguments” ar ierasti augsto diskusiju līmeni 🙁

  Ja īsti nopietni: Vācijā biju 2 nedēļas pēc Dziesmu svētkiem, kad visas Baltijas valstis apmeklēja Vācijas Prezidents Gauks, ko katru dienu atspoguļoja arī Vācijas sabiedriskās TV. Ticiet vai neticiet, bet darba dienu 10-12 stundu laikā (arī pusdienu un vakariņu laikā) nebija viens jautājums dienā par Latviju, bet 3-5.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Rinalds Āriņš > Rinalds Āriņš 08.08.2013. 13.38

  Haris – 7.augusts 2013 22:04
  _______________

  Jūs domājat to Šveici, kurai vispār nav pamatnācijas mūsu izpratnē, kurai ir 4 valsts valodas (vācu, franču, itāļu, retoromāņu) un kura mums vajadzētu būt priekšzīme ? LOL !!!

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Rinalds Āriņš 08.08.2013. 14.21

  sigma –

  Sekla demagoģija. Domāju, ka labi sapratāt, ko vēlējos teikt.

  Līmenītis.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Rinalds Āriņš > Rinalds Āriņš 09.08.2013. 11.30

  Jums par Šveices polītisko & ekonomisko sistēmu maz jēgas.

  “Šveiciešu” valoda ir retoromāniski, ko runā zem 1%. Pārējās 3 valsts valodas ir vācu (runā 66 %), franču (24 %) un itāļu (9%).

  Ja mums būtu Šveices modelis, krievu valoda Latvijā būtu valsts valoda un visdrīzāk valsts valoda nr.1 visās dzīves jomās. Tātad Šveices modelis mums absolūti neder un latviešiem būtu pat nāvējošs.

  Arī ekonomiskais un politiskais modelis Šveicei ir ļoti īpatnejs un tikai viņiem raksturīgs. Viņu līmeni mums nesasniegt nekad, jo mūsu vēstures un geopolītikas vietas atšķiras kā diena pret nakts.

  0
  0
  Atbildēt

  0

ilmisimo 07.08.2013. 17.10

…siltumnīcas laikmets ir beidzies, šobrīd notiek informatīvais un psiholoģiskais karš, kura mērķis ir diskreditēt politiķus, demoralizēt vēlētājus, tādējādi radot neizbēgamu situāciju, ka proimpēriskie spēki nokļūst pie varas
http://tencinusarunas.wordpress.com/2013/04/06/mes-atrodamies-kara-elitas-veidemanes-intervija-ar-ritu-evu-nasenieci/

.. un arī šī raksta autori(kā škiet) saskaras ar informatīvā un psiholoģiskā kara izpausmēm. Visdažādākajās vietās.

+5
-2
Atbildēt

1

  My Paradise, My Rules > ilmisimo 07.08.2013. 20.15

  Kādā ziņā? Kas rakstā ir “kara sekas”? Kaut gan – mēs taču arī izbaudām psiholoģisko karu pret Latviju kā nacionālu valsti.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

ilmisimo 07.08.2013. 16.37

Bet varenākais ierocis, kādu tur rokās un īstenībā ik dienas laiž darbā imperiālisms pret kolektīvu nepakļaušanos, ir kultūras bumba. Kultūras bumbas mērķis ir iznīdēt tautas ticību saviem vārdiem, savai valodai, savai videi, savam cīņu mantojumam, savai vienotībai, savām spējām, un galu galā sev pašiem. Tā liek tām savu pagātni redzēt kā novārtā pamestu nesasniegumu zemi, un tā liek tām būt atturīgām pret šo tuksnesi. Tā liek tām vēlēties pielīdzināties tam, kas ir vairāk attālināts no sevis; piemēram, citu tautu valodām, nevis savai. Tā liek tām identificēties ar to, kas ir pagrimis un noliedzošs, visiem tiem spēkiem, kas apturēs šo tautu dzīves pavasari. Tā iedēstīs pat nopietnas šaubas par cīņas morālo gaismu.” Jirgens atrod šo līdzību ar bumbu kā īpaši piemērotu veidu, kā raksturot latviešu pieredzi: “Vairāk kā 60 gadus Latvijas vietējie iedzīvotāji ir izturējuši šīs ‘kultūras bumbas’ ietekmes kā uzbrukumu latviešu pasaules uzskatam ar aprēķinu ‘satriekt prātu’ līdz padevībai. Šā kara lauks bija valodas joma. Plašākos un šaurākos jēdzienos valoda kalpo kā atslēga gan ieslodzījumam, gan brīvībai. No tā izriet, ka valodai ir fundamentāla loma pretošanās cīņā pret psiholoģisku kolonizāciju un latviešu identitātes un pasaules uzskata apstiprināšanā.”“
http://tencinusarunas.wordpress.com/2012/02/11/par-baltijas-valstim-postkolonialisma-gaisma-karlis-racevskis/

+7
-2
Atbildēt

0

Signija Aizpuriete 07.08.2013. 16.34

———-

Skaisti sapņi ( vēstures taisīšana ):

“Tas, ko mēs Latvijā gribētu redzēt, būtu jauns, tieši Latvijai piemērots sabiedriskais modelis, kas sevī apvienotu to labāko, kas ir izmantojams gan no sociālisma mantojuma, gan no kapitālistiskās sistēmas, no kurām ne viena, ne otra nav simtprocentīgi ne melna, ne balta.”

VĪĶE-FREIBERGA, Vaira (1994). Tādi nu mēs esam, un tur nekā nevar darīt [That’s just the way we are and there is nothing we can do about it] Laiks (New York), November 19,
p.1, 2, 6.
Reprinted in:- Nacionālā Neatkarība (Riga), December 28, 1994, p. 5-7.
– Fragments published in the daily newspaper Labrīt (Riga), December 5, 1994, p. 10.
– Lauku Avīze (Riga), January 1995. (reāli – 1995.g.3.februāra nr.)
– Izglītības mēnešraksts [Educational Monthly ]. Latvian Ministery of Education, Riga, February 1995.
http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=1903&lng=en

0
-1
Atbildēt

0

ilmisimo 07.08.2013. 15.11

REIZ VITA mATĪSA:

Par vēsturiskumu runājot – ziniet, es tomēr šaubos, vai latviešiem maz ir īsta, visaptveŗoša vēstures uztvere, vai viņus kaut kas tāds pat interesē. Mums ir talants uz vēstures instrumentālizāciju, tas gan. Bet analize un saprašana klibo. ……. jo interesantāks likās partijas Latvijas ceļš izveidošanas fakts.

Pieņemu, ka pats Meierovica kungs vēlāk nožēloja savu līdzdalību LC projektā, bet es savukārt nožēloju to, ka līdz šim neviens no tiem, kuŗi LC darbojās tā pirmajos pastāvēšanas gados, – tur bija arī vairāki trimdas latvieši – , nav atklāti runājis vai rakstījis par šo pieredzi. Nav mēģinājis analizēt, kā īsti tas notika, nav izgaismojis pozitīvos un negātīvos aspektus. Šāda analize būtu pat ļoti vērtīga, jo tieši LC iedibināja atjaunotās Latvijas polītiskās kultūras – vai, precīzāk, polītbiznesa kultūras – tradicijas. Ārējam patēriņam LC un tā pēcteči runāja par tiesiskumu un pilsonisko sabiedrību, bet patiesībā domāja un rīkojās pēc vecās nomenklātūras ētikas. Un sekas jūtam vēl šodien. ..
http://www.laiks.us/aktuala-intervija/latvija-etiska-kompasa-meklejumos-vel-joprojam

Sekas jūtam. Un tajos gados iedibināto “falšo liberālismu” mums ceļ priekšā biežāk kā ”falšo zaķi””.

+9
-2
Atbildēt

2

  Signija Aizpuriete > ilmisimo 07.08.2013. 16.17

  ———-
  “Latvijas sabiedrība ir izveidojusies par dziļi netaisnīgu sabiedrību….”
  Vita Matīsa.
  http://www.izglitiba-kultura.lv/viedokli/vertibu-krize-skola-un-sabiedriba
  ============================================================================
  Sekas jūtam, iemeslus zinam (prihvatizācija, denacionalizācija, konsolidācija ) – esošo stāvokli pat IR-šu liberāļi-libretisti apzinās:
  “Latvijā ir lielākā ienākumu nevienlīdzība Eiropas Savienībā, secina ekonomistu apvienības BICEPS īpaši Re:Baltica pētījumā.”
  http://www.ir.lv/2012/10/18/infografika-latvijas-ienakumu-nevienlidzibas-plaisa

  – Un tagadiņ’ 10% turīgo (t.sk. “hermaņveidīgie”) ar kādas tur liberālnacionālisma ideoloģijas palīdzību cer apvienot sabiedrību, iedvesmot to uz kādu tur “ekonomisko izrāvienu”?!
  p.s.

  “Tā ideja / Ir gluži tukša, ir līdzeklis vien, / Kas turīgo aprindu nolūkiem der.” – ja kādam Raiņa lugu “Pusideālists” skolā nebij’ jāizlasa, tad iesaku, noderēs.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > ilmisimo 07.08.2013. 16.22

  Ir jau pareizi, bet diez Ījābs, pēc gadiem tāpat noliks Vienotību un tiesiskuma koalīciju, kuru palīdzējis radīt, tāpat kā Matīsa no vienas siles ar deģēnerēto pašpasludināto eliti ēda un to radīt palīdzēja?
  ——————————————-
  Skaists laiks bija 90 sākums un arī vidus. Pāris dienās varēja par miljonāru kļūt, nekādu nodokļu, nekādu VID, nekādu tiesu. Saule spīdēja, meitenes smaidīja un bija gatavas uz visu, gandrīz kā tagad.
  http://www.youtube.com/watch?v=4srQjbpgot0

  0
  0
  Atbildēt

  0

Andis 07.08.2013. 14.58

Paldies par rakstu, tas liek aizdomāties. Varu atzīties grēkā – piederu pie tiem, kas savus darbus uzraksta angliski un latviski nemaz netulkoju (bija savulaik dilemma – aizbraukt no Latvijas un nerakstīt vairs nemaz, vai palikt Latvijā un rakstīt angliski, izvēlējos pēdējo), vienkārši nolaižas rokas pie domas, ka ap 2000 mašīnraksta lapu ar diezgan sarežģītu tekstu būs jātulko. Bet šī raksta sakarā padomāšu vēlreiz, varbūt tomēr atrotīt piedurknes un sākt…
Runa ir par http://www.wondermondo.com. Varbūt šāds materiāls latviešu valodā tiešām kādam noderētu?

+4
-2
Atbildēt

8

  Sanšains > Andis 07.08.2013. 15.15

  Dzirdēju 12. jūlija raidījumu “Zināmais nezināmajā”, kur Jūs intervēja Anda Buševica.
  http://www.latvijasradio.lv/program/1/2013/07/20130712.htm

  Interesanti, tomēr tēma varbūt ir tik specifiska, ka lasītāju latviski nebūs daudz… Varbūt vismaz turpmāk varat rakstīt arī latviski – lai nav jāpārtulko jau esošās 2000 lappuses?

  Ja Jūs izveidotu tēmai raksturīgo reto terminu atveidi latviski, Jūs būtu bagātinājis latviešu valodu.:) Varbūt varat mēģināt dabūt kādu finansiālu atbalstu, lai var noalgot kādu palīgu?

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  Andis > Andis 07.08.2013. 15.36

  Visvairāk problēmas ir ar vietvārdu pārveidi latviski. Piemēram, ko iesākt ar tādu vārdu, kā “La Poule Couveuse in Hienghène” (neparasta klints Jaunkaledonijā) – tulkot no franču valodas latviski pirmo daļu (“cāļu inkubators”) un otro iemocīt kaut kādā latviskojumā? “Hienghene cāļu inkubators”?… “Hiengenas Lapūlkuvē”…? Šādu gadījumu ir tūkstošiem. Angliski un vairumā citu valodu nemokās un neko nepārveido, bet latviski, diemžēl, ir citi, daudz sarežģītāki noteikumi.
  Bet tas nenozīmē, ka es negribu tulkot latviski, tikai, šobrīd “nav iekšā”. Par projektu – feina doma, paldies!

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Andis 07.08.2013. 16.02

  La Poule Couveuse in Hienghène – “Perētājvistas” klints Jengenā.
  Kur Jūs ņēmāt “cāļu inkubatoru”?
  Klints tiešām ir līdzīga ligzdā sēdošai vistai.
  http://www.minube.net/photos/place/828361/141674

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  Andis > Andis 07.08.2013. 16.41

  Smalki! Izmantoju translate.google, tāpēc tāda kļūda sanāca. Franču valoda nav viena no tām 5, ko zinu… Bet, ja tā “perētājvista” būtu nevis franču bet gan mongoļu valodā vai svahili – tad arī jātulko? Kāds to visu ir noteicis? Vienalga, nezinu, kā tikt galā ar visiem Şanlıurfa, Kálvalíð, Zayayn Gegeenii Süm, Haf’liua… utt utjpr.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  My Paradise, My Rules > Andis 07.08.2013. 20.37

  Jā, Gati,
  jo daļa nācijas paliek nelasījusi Tavus darbus, arī es, jo neprotu angliski. Gaidu!!!

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  reksa > Andis 07.08.2013. 23.06

  Neviens nevar zināt visas valodas, bet katrs zina kādu valodu. Ja katrs latviskos nosaukumus no tās valodas, ko viņš prot, tad ļoti daudz nosaukumu tiks latviskos 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Andis 07.08.2013. 23.15

  Gatis
  Runa ir par http://www.wondermondo.com. Varbūt šāds materiāls latviešu valodā tiešām kādam noderētu?

  Vai nacistiski noskaņotam latviešu reņģēdājiem var bārstīt tāda perles?

  Atgādināšu vienu lietu. Cilvēks savā mūžā bija uzcēlis divdesmit tiltu, bet pēc nāves to atcerējās tikai kā pederastu-pedofīlu.
  Naidu pret latviešiem latviešu valstī ne ar ko nevar izpirkt.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  http://pasmuko.jimdo > Andis 11.08.2013. 05.59

  Labāk tulko 1000 Places to See before You Die. Lieliska ceļojumu rokasgrāmata visam mūžam, 1200 lpp. Otrajā izdevumā ir aprakstīta arī Sāmsala, Tallinas vecpilsēta, Rīgas vecpilsēta, Gaujas ieleja, Kuršu joma un Viļņas vecpilsēta.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Dace 07.08.2013. 13.18

Diskusija, protams ir vajadzīga, bet, kas būtu tie konkrētie soļi uz priekšu? Citādi sanāk tikai tādi gari palagi.

+2
-1
Atbildēt

3

  ilmisimo > Dace 07.08.2013. 13.44

  Rīkojies pingvīn!

  Rosini diskusiju savā pingvīnu kolonijā.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Dace 07.08.2013. 14.47

  aivarsk Šo pirmkārt ir jāiestāsta miljons gudrajām galvām no Zilupes līdz Liepājai un no Skaistkalnes līdz Valkai. Tikai tad, kad tauta sapratīs savas vajadzības, tikai tad tiks ievēlēti tādi cilvēki, kas nebaidās teikt patiesību par nacionālismu, par latvietību un agresīvo krievu patieso vietu Latvijas valstī!
  Šo ziņu aiznest līdz “tantei Bauskā” ir tiešs valstiski atbildīgu mediju un žurnālistu uzdevums.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  My Paradise, My Rules > Dace 07.08.2013. 20.35

  Pingvīns

  Galvenais ir uzturēt tematu. No komentāriem kļūst skaidrs, ka tas visvairāk vajadzīgs tiem, kas rakstā minēto neuztver kā problēmu.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 07.08.2013. 13.14

——
Par liberālnacionālismu
============================================================================
Pret kokteili “alus+vodka”, jeb kas iznāk sakrustojot “ķiļķēnu un klimpu”:

http://www.youtube.com/watch?v=P75lBzLJZQQ

“(..)Bija saķepuši vienā galodā / Un runāja nesaprotami
Ne vairs klimpu ne ķiļķēnu valodā
(..)
Ai nelaimīgais tēvs / Ai nelaimīgā māte
Arī pavārs beidzot saprata / Ka nav labi un teica – SKĀDE

+1
-2
Atbildēt

0

Eleonora Maisaka 07.08.2013. 13.01

Kusunoki Masashige 楠木 正成
Antons Mozaļevskis varētu būt ar poliskām saknēm

Kurš zaudējis savas saknes un seju, viens no daudzajiem poliskas izcelsmes daugavpiliešiem, kas nezin savu valodu, kas jau degradējies līdz krievam. Tādus daudz esmu sastapis Latgalē kurus būdams īsteni tolerants liberālis, esmu uzrunājis poliski. Tai pašā laikā ir bezgala poļu, kas integrēti cilvēku sabiedrībā, ir kļuvuši par poliski runājošiem latviešiem un no kuriem es varētu pamācīties gan poļu gan latviešu nacionālismu, kas viens otru neizslēdz.

+3
-3
Atbildēt

0

dzerkaleliva 07.08.2013. 12.49

Antons Mozaļevskis varētu būt ar poliskām saknēm, kuram nepatīk, ka poļus sauc par krievvalodīgajiem. Un vēl poļiem nepatīk baltiešu nacionālisms, īpaši lietuviešu.

+2
-6
Atbildēt

1

  dzerkaleliva > dzerkaleliva 07.08.2013. 12.53

  Bet nacionālisms, kāds nu viņš ir tāds ir. Ja tā vārdā rūpējas par savu tautu, kā Francijā, tad ir OK. Ja tā vārdā bendē savu tautu, kā Latvijā, tad nemaz nav OK. Un vārdiņš liberāls ir labs priekšnosacījums bendēšanai, īpaši neoliberāls.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

grislits 07.08.2013. 12.46

Mozaļevska kungs, kas ir krievvalodīgie, prasiet pašiem krievvalodīgajiem, jo krievvalodīgie šo terminu ievazāja. Es to saprotu kā attiecināmu uz visiem, kam latviešu valoda nav dzimtā un kas pārsvarā runā krieviski. Vietējie sovoku propagandisti laikam bija izdomājuši, ka arī citas vietējās nelatviešu tautas, ne tikai krievi, runā krieviski, bet tos par krieviem nebūtu korekti saukt, tad nu ieviesa visiem krieviski runājošiem apkopojošu terminu “krievvalodīgie”. Un faktiski jau tā arī ir, ja papērta tautas skaitīšanas datus – kādu cilvēki sev nosaukuši tautību, un kādu nosaukuši ģimenes valodu – faktiski visas minoritātes ir lielākoties pārkrievojušās, dažas pārlatviskojušās.

Par pārkrievošanos:
http://ritvars.wordpress.com/2013/04/04/valodas-latvija-parkrievosanas-apmeri-neatkariga-latvija/
http://ritvars.wordpress.com/2013/01/28/valodas-latvija-partautosana/
http://ritvars.wordpress.com/2012/02/29/politiska-partautosana/

Un jā, krievvalodīgie tiešām ir SC elektorāts, un lielākoties arī okupanti, kolonizatori un to pēcteči ar klaidoņa mentalitāti un bez savas noteiktas identitātes. ka tik tas jēdziens “krievvalodīgais” nav gandrīz vienīgais, kas to viņu identitāti veido.

+10
-3
Atbildēt

0

ilmisimo 07.08.2013. 12.34

>Antons Mozaļevskis

Pats tak esat liels un gudrs. Meklējiet rakstos.

+5
-2
Atbildēt

0

Eleonora Maisaka 07.08.2013. 12.19

Antons Mozaļevskis
man šķiet, la latviešu nacionālisma galvenā problēma it tā, ka tas izriet no mazvērtības kompleksiem

No ka izriet, jūsu, beztiesīgo dzimtcilvēku, negatīvās selekcijas, šovinisms-rusisms. Vai no jūsu apkaunojošās un noziedzīgas vēstures pašām melnākam lapām, WWII, kad pēc 20 gadus ilgi gatavotā kara, četrdesmit miljonu kara kurtuvē Staļina samesto beztiesīgo vergu, tikai pateicoties ASV cionismam, izdevās izglābties no taisnīga un pašsaprotama gala? Varbūt tas, ka jūsu pārvalditā teritorija, pēc 1989. gada, kad piepļūtītiem kerzavikiem mukāt no Afganistānas, uz šodienu ir sarukusi uz pusi? Vai tas, ka ir pazaudēta ietekme Āfrikā un Āzijā, ka viens pēc otra tiek piesmieti un nogalināti jūsu sabiedrotie? Vai lepnums, ka esiet pati nicināmāka nācija, kas drīz beigsies?
Un tā tālāk un tā joprojām.

+3
-4
Atbildēt

19

  ilmisimo > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 12.36

  pirmām kārtām cilvēks, es vismaz tā ceru..
  __________________
  Kaspars Hauzers?

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 12.46

  Antons Mozaļevskis. Latvieši ir un bijuši dažādi, ir bijuši gan cilvēki, gan necilvēki: Arājs, Lāči, Peters, Pelše – Astra, Čakstes, Bolšteins, Celmiņš…Jūs laikam esat tikai Antons?:):):)

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 12.51

  Antons Mozaļevskis
  dissiente, kur jūs saskatāt manī “rusismu”? 🙂 es esmu latvietis. bet pirmām kārtām cilvēks, es vismaz tā ceru.

  Nu ko man teikt?
  Trīs simti spartiešu būs vairāk vērti, kā simts miljoni “latviešu”, kas nicina savu tautu. Tautu nacionālisms izriet no lepnuma(nejaukt ar bezsugas blusainiem krančiem, kuri lepojas ar savām važām un zilumiem no feodāļa(bajāra) atstātās bozes).

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 20.06

  Disidente

  Kas Jūs ir padarījis tik dusmīgu?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  disidente

  Nu gan jūs aizmurgojāties varen tālu.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 21.30

  tara
  Vēl neesmu dusmīgs. Par dusmīgu mani varēs nosaukt, kad būšu izracis lielgabalu un iejobņījis pa promaskavisko izdzimteņu, latviešu nīdēju, bandu un aizsūtījis tos pie Staļina. Šobrīd esmu tikai sarūgtināts vai satraukts.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 21.31

  con brio
  Varbūt pa detaļām?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 22.12

  disidente

  Mani pārsteidz Jūsu negantā izrunāšanās. Disidente, Jūsu teiktajā nav ne piliena veselā saprāta, tik dusmas vien…

  Vai jūs kādreiz esat aizdomājies, kāpēc Latvijas pilsētu privātmāju rajonos suņi rej uz visiem garāmgājējiem? Skotijā nerej. Londonā nerej….

  Manuprāt tas tāpēc, ka viņi jūtas saimnieki savās mājās, bet latvieši nē. Latviešu zemapziņā paslēptās bailes izlaužas suņu rejās.

  Pirmais, kas būtu jādara – JĀPĀRTAUC JUSTIES APDRAUDĒTIEM SAVĀ ZEMĒ! Bailes ir vissliktākais padomdevējs.

  Disidente, kad Jūs pārstāsit justies apdraudēts (jo patiesībā neesat) un sāksiet justies confident, Jūsu teksti mainīsies!:)

  Ja man ir pārliecība par to, kas es esmu, tad man tas nav jāpierāda ….

  Man vienkārši ir jābūt kas esmu!

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 22.57

  tara, Pirmais, kas būtu jādara – JĀPĀRTAUC JUSTIES APDRAUDĒTIEM SAVĀ ZEMĒ!
  ________________________________________________________
  Maza nianse – nevis jāpārtrauc justies, bet jānovērš apdraudējums!
  Citādi sanāk tā, ka pie noplūdes gāzes balonā, pastāvīgi jūtot gāzes smaku, viens otram teiksim, nekas jūties droši, mazliet smird, tas nekas, bērniņ, ej vien mierīgi un droši gulēt – redzi, tētis arī neko nedarīs…
  Patiesībā ir jānovērš apdraudējums!
  Latviešu apdraudējums nav izdomājums, tā ir realitāte, tikai mūsu tautas lielākā daļa turpina gulēt mierīgi.
  Uz šajā brīdī nav īpaši svarīgi ko šķindinot mēs cenšamies viņus modināt! Spēlējot maigi klavieres, dusmīgi sitot pa kastroļa vāku…

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.07

  tara
  Skotijā nerej. Londonā nerej….

  Mans suns praktiski nerej, suņu vakara čatošanā nepiedalās, garamgājējus ignorē. Es ceru, ka pirmais viņa upuris, kas nesankcionēti būs iekluvis viņa teritorijā, būs noziedznieku nācijas pārstāvis vai to līdzskrējējs.
  Respektējiet privātīpašumu!!!

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.30

  aivarsk

  Un ko tu iesaki darīt, lai novērstu apdraudējumu?!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.34

  dissidente
  Visu cieņu tavam sunim! Taču tavs komentēšanas stils … kā lai to tā maigāk pasaka… varētu būt iecietīgāks.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.40

  Pamodināt guļošos, lai nav tā, kā bija šogad, kad uz vēlēšanām aiziet zem 40% latviešu un Rīgu turpinās smirdināt Mr.20% un viņa roklaiža…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.42

  aivarsk

  Nu tad saki, kā pamodināt!!! Tas jau ir galvenais jautājums pašlaik!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.44

  Patiesībā Latvijai ir vajadzīga Atmoda… ar lielo burtu!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 23.57

  aivarsk

  Nu ko, ja tā padomā, tad tas nav nemaz tik sarežģiti.

  Cilvēki parasti uzvedas kā aitu bars pie grāvja – visi stāv un gaida līdz viena aita pārlēks pāri, pārējās tai seko. Simple.
  To sauc arī par role model.
  Latvijā ir tikai 2mio ļaužu – 1/4 daļa Londonas. 😀 Un vai to nevar pamodināt? Var protams! Kā apēst ziloni – gabaliņu pa gabaliņam. Vajag tikai sākt…

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Eleonora Maisaka 08.08.2013. 09.26

  tara
  Taču tavs komentēšanas stils …

  Mans komentēšanas stils ir atbilstošs apdraudējumam, lai pat vājredzīgie saredzētu, puskurlie sadzirdētu bet ar intelektu neaptraipītie, padomātu.
  Par suņu neadekvāto riešanu, tas jau vairāk no pakaļā drāzto Zatļera parķijas fanu repertuāra.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Eleonora Maisaka 08.08.2013. 09.48

  tara aivarsk

  Nu tad saki, kā pamodināt!!! Tas jau ir galvenais jautājums pašlaik!
  ——————–
  jāsāk ar to, ka “jāaizbāž mute” kažokām, ozoliņiem un līdzīgiem, kas jau paspējuši nodarīt milzīgu ļaunumu mūsu tautas pašapziņai

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  egils_krastins > Eleonora Maisaka 08.08.2013. 18.31

  Visvairāk ļaunuma latviešu pašapziņai ir nodarījuši lembergs un pārējie šakāļi/komunisti, kas palika pie varas pēc neatkarības atgūšanas. Un vēl jāpiemin visi tie pērkamie politiķi, kas pārdevās lembergam…

  Viņi SEKMĒJA VERGA DOMAŠANU VISUS 20 GADUS, turot tautu drausmīgā nabadzībā un zogot jau no privatizācijas pirmsākumiem. Tiesību sistēma nestrādā pateicoties lemberga & co ietekmei. Cilvēki jūtas zemāk par zemi, bez cerībām kaut ko maninīt… Tāpēc izvēlas pamest valsti… lai izdzīvotu.

  Visu to sataisīja lembergs ar saviem draugaļām.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 07.08.2013. 12.14

——Antons Mozaļevskis:”(..)
tāpēc arī rodas tā vēlme būvēt savu identitāti, pretstatot sevi tiem “citiem” – mistiskajiem “krievvalodīgajiem” – kas tie tādi ir? SC elektorāts?”
============================================================================
Noskaidrosim,- katrā ziņā tos “citus” par “bāreņu tautai” piederīgiem nevar uzskatīt.

Māra Zālīte: Sveika, bāreņu tauta…
http://www.youtube.com/watch?v=_nbszj26fJA

0
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 07.08.2013. 12.09

– kas tie tādi ir? SC elektorāts?
______________________________
Antons Mozaļevskis ?

+8
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 07.08.2013. 11.50

Pamati un vērtības, kas valsti un nāciju veido par vienu veselu, ir jautājumi, par kuriem pilnvērtīgi var diskutēt tikai tad, ja par tiem ikdienā domā ne vien daži intelektuāļi, bet visa sabiedrība. Tieši intelektuāļu pienākums ir sarunu aizsākt, mediju – izvērst un turpināt.
_______________________
Tad mediji- ko?

+4
-3
Atbildēt

0

Pauze 07.08.2013. 11.34

Patiess prieks, ka latviešu inteliģence atsāk interesēties par to, kas un kādēļ notiek Latvijā. Nu gluži neticami!!!

+17
-5
Atbildēt

2

  Eleonora Maisaka > Pauze 07.08.2013. 11.40

  Ieva Nikoleta Dāboliņa
  Noņemiet rozā brilles un tad mēģiniet saskatīt “latviešu inteliģenci”. Pēc 1991. gada augusta, kad neatkarība latviešies nokrita no gaisa, es inteliģenci vairs neesmu manījis. Visādu toļeratu un ļiberastu gan bez sava gala.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Pauze 07.08.2013. 12.21

  Patiess prieks, ka latviešu inteliģence atsāk interesēties par to, kas un kādēļ notiek Latvijā. Nu gluži neticami!!!
  _________________ Nujā.
  Troļļi dusmīgi. Šiem netīk.

  Pulcējas un rēc.

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

dace_roze_lmt_lv 07.08.2013. 11.25

Такая длинная статья, чтобы спрятать шило в мешке.

“Literatūrzinātniece Sigma Ankrava jau 2002. gadā Latvijas Psihoterapeitu asociācijas rīkotajā konferencē savā referātā „Postkoloniālisma sindroms un identitāte Latvijā” uzsvērusi, ka lielas problēmas Latvijas sabiedrībā rada jēdziena „nacionāls” izpratne kā „etnisks”, nevis „valstisks””.”

Ну, так и употребляйте не “национальный”, а “государственный”, делов-то.

Но вы этого не можете, потому что вы хотите тайком ассимилировать русских.

Фигу вам, а не ассимиляцию. Барахтайтесь и дальше в терминах.

0
-6
Atbildēt

1

  Andis > dace_roze_lmt_lv 07.08.2013. 14.44

  ແມ່ນແລ້ວ, ພວກເຮົາມີຄວາມຊົ່ວຮ້າຍ …

  +8
  0
  Atbildēt

  0

Sanšains 07.08.2013. 10.32

Latvijā aktuāla ir nepieciešamība pēc strikti definēta nošķīruma starp etnisko un valstisko nacionālismu, aktualizējot pēdējo
===================================
Gribas ticēt autoru labajiem nodomiem, tomēr man ir bažas, ka daļa ieinteresēto ideologu sliegsies pieņemt jēdzienu “valstiskais nacionālisms”, lai ar to aizvietotu jau “nogurušo” vai “nedzīvi dzimušo” jēdzienu “politiskā nācija”.

Manuprāt, tāds valstiskais nacionālisms var būt tikai sekundārs – tas var balstīties tikai uz etniskā nacionālisma. Paņemsim nost etnisko nacionālismu – un tādam valstiskam nacionālismam nav nekāda pamata, jo vairāk apstākļos, kad valsts pakāpeniski izzūd kā tāds Češīras kaķis, arvien vairāk savu funkciju atdodot Briseles birokrātu piramīdai.

+6
-6
Atbildēt

5

  Sanšains > Sanšains 07.08.2013. 12.13

  Nu… droši vien “slieksies”, nevis “sliegsies”.:)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 07.08.2013. 15.26

  Manuprāt, tāds valstiskais nacionālisms var būt tikai sekundārs – tas var balstīties tikai uz etniskā nacionālisma.
  _______________________ vai tomēr uz kultūrnacionālisma?

  Tas izslēdz demagoģisko vervelēšanu par “‘asiņu tīrību un rasi”,kas dikti iecienīta provokatoru ēsma.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  grislits > Sanšains 07.08.2013. 15.42

  Tiešām, KULTŪRNACIONĀLISMS būtu labākais termins, jo identitāte pamatā balstās vairāk kultūrā un valodā, ne tik daudz gēnos, jo, piemēram, pēc gēniem pat sanāk, ka mēs un leiši esam tuvāki somiem nekā igauņi – http://neogeo.lv/?p=5133

  Un piekrītu, ka valsts nacionālisms ir tikai pakārtots šim identitāti veidojošajam nacionālismam, lai kur tas būtu balstīts – gēnos vai kultūrā (patiesībā laikam – abos).

  Arī rakstā pieminētais franču vai jebkurš cits nacionālisms pirmkārt balstīsies tieši kultūrā un valodā, un tikai tad nāks valsts jēdziens.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 07.08.2013. 15.59

  lama:
  Tas izslēdz demagoģisko vervelēšanu par “‘asiņu tīrību un rasi”,kas dikti iecienīta provokatoru ēsma.
  ======================================
  Ja protam saprasties pusvārdiem, tad tas der. Man ir aizdomas, ka mēs to neprotam, mūsu kultūrā pieņemts izteikties tik naivi tiešā veidā, kā gandrīz nekur citur pasaulē.:)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 08.08.2013. 13.46

  mūsu kultūrā pieņemts izteikties tik naivi tiešā veidā, kā gandrīz nekur citur pasaulē.:)
  __________________ ko mums izdodas apvienot ar gluži pretēju tendenci-trakot ap “”Azpazijas “‘Zaudētām tiesībām”(piemēram)” prātā turot gluži citas lietas.

  Vēl šausmīga lieta ir Vitas Matīsas uzrādītā-“‘intrumentāli izmantot vēsturi”” šauru, īslaicīgu, politikānisku intrigu vārdā.
  ………..
  Par terminoloģiju- varbūt vajag tikai mazliet iztēles-un- “‘kronvaldisms”(aizko ne?) bez visiem, daudzajiem svešvārdiem.

  Jo vairāk tamdēl,ka vārdi “‘nacionāls”‘. liberāls”, “‘pragmātisks”, “‘progresīvs”‘ un “‘konservatīvs” jau izskatās gandrīz tikpat “trāģiski” kā līdz apžilbinošam caurspīdīgumam nodeldētais “‘diskurss”.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

mariam 07.08.2013. 10.10

Interesanti salīdzināt kultūras lomu un izpausmes šodienas Latvijā un to, kas kultūra bija jaunlatviešiem un to tuvākajiem pēctečiem. Jaunlatviešiem kultūra bija spēks, enerģija, – kultūra bija eksapnsīva savā ziņā. Šobrīd, kaut arī divdesmit gadus dzīvojam neatkarīgā valstī, kultūrā reti jūt tādu spēku, tā arvien tiek uztverta kā kaut kas trausls un nīkulīgs, tāds, kas lolojams, saudzējams. Droši vien arī to varētu skaidrot postkoliniālajā diskursā, kura Latvijā iztrūkst, tāpēc arī neizdodas tās sekas pārvarēt. Lai Latvija plauktu, arī tās kultūrai vajadzētu kļūt savā veidā ekspansīvākai, tātad arī atvērtākai. Nu, tas, ko mēs jau lielā mērā redzam pie igauņiem, atvainojos par šo jau it kā stipri apnikušo salīdzinājumu.

+10
-3
Atbildēt

0

maija_ancite 07.08.2013. 10.07

Bezjēdzīgi garš “penteris” ar kuru cilvēkiem tiek jaukta galva, padarot pašsaprotamas lietas par ļoti sarežģītām un sapiņķerētām. No savas pieredzes zinu ka par Latvieti nevienu pārtaisīt nevar ja savā sirdī viņš tāds nav un ja viņš ar visu savu būtību neizjūt savu piederību latviešu nācijai. Un te nepalīdz ne gari “penteri”, ne “smadzeņu skalošana”. Bet vissāpīgāk ir redzēt to, kad tie paši nacionāļi no NA cenšas šķirot un sadalīt Latvijas pilsoņus savējos un nesavējos, ka šajā gadījumā ar Čalovski. Bet tajā pašā laikā tie paši nacionāļi arī atbalsta savu nacionālo cilts brāļu, jeb latviešu “izdzīvošanu” no Latvijas, lai tikai daži simti “izredzēto” varētu šeit justies kā arābu šeihi, vai kad viņu darboņi izmanto cilvēku nacionālās jūtas lai paši tā tos varētu apzagt, izšeptējot viņu samaksāto nodokļu naudu. Ķemeru sanatorija tam ir uzskatāms piemērs uz ko ir spējīgi šādi Latvijas “patrioti”. Jau padomijas laikos čekisti “ķēra muļķus” caur šādiem cilvēkiem, kad tā tos “pavedināja” izteikt savas domas par toreizējo iekārtu, bet pēc tam tos ieveda savos melnajos sarakstos. Arī tie toreiz izlikās ļoti drosmīgi, lamāja komunistus un vārdos “šāva utainos”, bet pēc tam žigli skrēja noziņot kuri viņiem ir piebalsojuši.

+5
-11
Atbildēt

10

  ilmisimo > maija_ancite 07.08.2013. 10.13

  Jānis Bezjēdzīgi garš “penteris…
  ________________________
  Jā. Jāni,- nedari vairs tā.Nepenterē.

  Vai izvēlies citu vietiņu. Ir tik iespēju,kur izvērsties ar gadu garumā izštancētiesm gaudulīgas vaimanoloģijas stereotipiem

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

  janis17 > maija_ancite 07.08.2013. 10.48

  NA cenšas šķirot un sadalīt Latvijas pilsoņus savējos un nesavējos, ka šajā gadījumā ar Čalovski.
  ___________________________________________________
  paldies Dievam, ka tā ir!!!
  Paldies Dievam, ka žuļikus nošķiram no godīgajiem, ka nošķiram ienaidniekus no draugiem, ka nošķiram mākslu no banalitātes un savējos no nesavējiem!

  +13
  -4
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > maija_ancite 07.08.2013. 19.21

  Žuļiks tāpēc, ka krievs? Valdība ar šo savu lēmumu parādīja tieši to, ka šis liberālnacionālisms viņus nemoka. Lēti un sekli! No NA to jau varēja sagaidīt, kā nekā ja jau SC ir vienā ceļmalas grāvī, tad vislatvieši&co uzskata par pienākumu ierāpties pretājā grāvī. Neies tak pareizie latvieši iet pa ceļa vidu. Bet diemžēl kārtējo reizi Vienotība pievīla cerības:(

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > maija_ancite 07.08.2013. 20.06

  Kas tev teica, ka tas čalis ir krievs???????
  Man liekas, ka baltkrievs…

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > maija_ancite 07.08.2013. 21.00

  ……..nu, redz!…..atklājas, ka banku kontu izlaupīšanās apsūdzēto KĀRKLIŅU Latvija ASV nav izdevusi ar pamatojumu, ka nav skaidrs, kurā vietā Kārkliņš noziegumu pastrādājis…..kas ar viņu šobrīd noticis, vai Latvija viņu ir notiesājusi – nevarēja atbildēt ne AT, ne prokuratūra…..kāpēc identiskiem noziegumiem tik atšķirīga rīcība – neviens nespēj paskaidrot…..
  …urrā!…lai dzīvo tiesiskā valsts – Latvija!….:))

  ….informācija no LTV Panorāma…..

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > maija_ancite 07.08.2013. 21.23

  nomale
  “Žuļiks tāpēc, ka krievs?”

  Tieši tādus argumentus vienmēr izmanto cilvēces atkritumi, lai izvairītos no atbildības un viņu līdzskrējēji, šoreiz Puķina piesmietā Zatļera fanotāji, pederasti.

  Mani vajā:
  Tāpēc ka esmu melnādainis
  Tāpēc, ka esmu šudra, nepieskaramais(zemāka kasta Indijā)
  Tāpēc, ka esmu krievs, labsirdīgs un augstākā garīguma apveltīts.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > maija_ancite 07.08.2013. 22.46

  nomale Žuļiks tāpēc, ka krievs?
  ___________________________________
  Vai tu domā, ka noteikti nav žuļiks, tāpēc, ka krievs???

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Inese > maija_ancite 07.08.2013. 22.50

  disidentE, nu bet naciķis siekalnieks taču atklātā tekstā pateica:

  http://s1.bild.me/bilder/060112/677641145.jpg

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > maija_ancite 08.08.2013. 09.03

  nomale
  Bet diemžēl kārtējo reizi Vienotība pievīla cerības:(

  Pievīla gan. Neaizgāja kremlim uzticīgās anālās vagīnas, Zatļera parķijas, pavadā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > maija_ancite 08.08.2013. 09.09

  Linux Mint 15
  Ar urļaku Čalovski valsts ir nolaidusi feileri. To vajadzēja atklāt un izolēt no sabiedrības, kamēr tas vēl nebija pastrādājis smagu noziegumu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sanšains 07.08.2013. 09.57

[…] galvenokārt izpaudusies krievu un krievvalodīgo apkarošanā ar saukli „krievi nāk!”
==========================
Mjāa, jūtams, ka raksta autori tomēr ir tikai tādi politikas procesa “svētdienas vērotāji”.:)

Pirmo reizi Latvijas politikā šo saukli izmantoja un tātad ieviesa PCTVL.

http://www.chas-daily.com/win/2004/05/16/n113_pctvl_zapchel_od-06_zhdanok.jpg

+10
-4
Atbildēt

7

  ilmisimo > Sanšains 07.08.2013. 10.08

  …raksta autori tomēr ir tikai tādi “politikas procesa svētdienas vērotāji”.:)
  _______________________
  Cilvēki mainās.

  Vērotāji arī.

  Būtiski – lai arī šo rakstu nepiemeklētu Sigmas Ankravas publikācijas liktenis 2002,2003. gadā.Atbalss ir svarīga.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 07.08.2013. 10.14

  Piekrītu, labāk runāt, nekā nerunāt.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Sanšains 07.08.2013. 10.28

  Haris: Pirmo reizi Latvijas politikā šo saukli izmantoja un tātad ieviesa PCTVL.
  —-
  Par spīti mīnusu licējiem Jums ir taisnība. Saukli “Krievi nāk!” ironiski izmantot Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā Ždanokai ieteica ZAPČEL polittehnologs Jurijs Petropavlovskis, par ko vēlāk dabūja pa mizu no partijas biedriem, jo vēlēšanu rezultāti nebija partijai necik labi. Tajās pašās vēlēšanās TB/LNNK izmantoja neapšaubāmi “liberālnacionālistisku” lozungu “Latvieti, nepadodies!”. Kā redzat, nekādas agresijas no latviešu puses, bet šodien curiki mierīgi iestāsta mums, ka bija otrādi.

  +12
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > Sanšains 07.08.2013. 10.40

  Tāda neliela parunāšanās bija arī pirms 11 gadiem.
  Medijiem ir jāsaprot konsekvences, tomēr izskatās, ka masīvā smadzeņu skalošana ir skārusi ne tikai džeri un žoržu, bet vairumu mediju redkolēģiju.
  Vai tiešām latvieši nav gudrāki par bībelē aprakstītās nācijas 40 gadu ilgo ceļu līdz saprašanai??? 22 gadus jau ejam…

  http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/witness/k-krumins-kapec-vajadzigs-nacionalisms.d?id=4300051

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 07.08.2013. 10.47

  fretka –

  Pirms kāda laika Liānai Langai bija saķeršanās ar Olgu Procevsku, jo “Latvju teksti” (Langa) nevēlējās publicēt savulaik Procevskai pasūtināto rakstu par it kā nevainīgu tēmu – par intelektuāļiem. http://satori.lv/raksts/5796/Kas_ir_intelektuali%3F
  Pilnīgi atbalstu Langas un pārējās “Latviju tekstu” redakcijas lēmumu nepublicēt šo rakstu. Piekrītu tiem, kuri Procevskas rakstu dēvēja par pseidoakadēmiskā čaulā puslīdz sekmīgi noslēptu mēģinājumu turpināt viņai raksturīgo tēmu – latviešu/latviešu nacionālisma apkarošanu.

  Ir jūtams, ka šodien publicētajā Langas, Vādoina, Kalpiņas rakstā vairākas tēzes ir radušās, prātā turot viltīgā krievu čūskulēna [mans apzīmējums, nevis Langas:) – Haris] Procevskas izteikas.

  Piemēram, šī tēze, manuprāt, ir par Procevsku:
  “Tomēr atbildību par PSRS īstenotā koloniālisma sekām, tostarp spriedzi, ko Latvijā radījusi lingvistiskā asimetrija, joprojām cenšas uzvelt pašiem latviešiem, bet tiem, kas vēlas saglabāt savu latvisko identitāti pašu valstī, piedēvē nacistiskas tendences, tās balstot vārdā „nacionālisms”.”

  Un arī šī:
  “Francijā vai Izraēlā būtu neiedomājama situācija, ka frančus vai ebrejus kāds kauninātu par to, ka viņiem ir sava, spēcīga identitātes izjūta, bet Vācijā – ka lielās turku kopienas pārstāvji pieprasītu, lai vācieši līdzās savām dziesmām obligāti dziedātu arī dziesmas turku valodā. Taču postkoloniālajā Latvijā šāds prasības izskan, un tas nav pieņemami.
  Šīs balsis, kas kļūst arvien skaļākas un nekaunīgākas, piesedzoties ar it kā zinātniskiem, demagoģiskiem argumentiem un ignorējot Latvijas valsts nacionālo kodolu, ir tās, ar kuru starpniecību publiskajā telpā arī tiek īstenota Krievijas „maigā vara”.”

  Tāpēc žēl, ka autoru rakstā iesprukusi šī “krievi nāk!” nepareizā interpretācija, kas varētu būt nākusi tieši no tādas Procevskas aprindām.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 07.08.2013. 10.49

  .. Saukli “Krievi nāk!” ironiski izmantot Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā Ždanokai ieteica ZAPČEL polittehnologs Jurijs Petropavlovskis, par ko vēlāk dabūja pa mizu no partijas biedriem, jo vēlēšanu rezultāti nebija partijai necik labi. Tajās pašās vēlēšanās …””

  Atmiņā ataust pctvl plakāti ar šo saukli(viens tāds paprāvs plakāts bija izkarināts Purvciemā).

  /TB/LNNK izmantoja neapšaubāmi “liberālnacionālistisku” lozungu “Latvieti, nepadodies!”. Kā redzat, nekādas agresijas no latviešu puses, bet šodien curiki mierīgi iestāsta mums, ka bija otrādi./ ……….- še toties lieliski redzama kargo kulta paraliberālisma specifika-nekāda sakara ar pašu zemes īstenību- viss aizgūts no rietumu ”leftijiem”” un “‘kommijiem”+ vēl bērnībā skatītām dāņu komunista Bidstrupa karikatūrām.

  Nojēga par Latviju- kā Žilam Vernam par 19. gadsimta Vidzemi romānā “‘Drāma Līvzemē”‘. Tomēr- Žils Verns patiešām nekad nebija bijis Vidzemē.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 07.08.2013. 12.17

  .. par Procevsku:
  _____________________

  Procevskas bargi kategoriskie uzbrēcieni – “”publicējiet mani!!!” rada iespaidu, ka madame P ieduomājas sevi kā tādu LKP CK Vitāliju Soboļevu- vot pamēginiet nepublicēt!

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

ligakalnina 07.08.2013. 09.56

Raksts tiešām rosina uz diskusiju, bet, kaut kā nemana tos intelektuāļus, jāgaida K. Apsīša komentārs, manuprāt, vienīgais, kas var pretendēt uz šo te lomu, vairākums komentāru, diemžēl, vispār nav par tēmu, un ir ar jau iepriekš paredzamu saturu.

+8
-9
Atbildēt

4

  janis17 > ligakalnina 07.08.2013. 10.28

  Vai šis tavs komentārs ir par tēmu?

  +10
  -6
  Atbildēt

  0

  aivarstraidass > ligakalnina 07.08.2013. 17.03

  Sveicināti, Dzeri! Paldies par atzinību – sevi gan atzīstu par interneta pļāpu. Rakstu izlasīju – nav nekādas vainas. Un ir arī tik garš, ka piebilst neko negribas. Tomēr autoriem vajadzētu turpmāk padomāt arī par konkrētākām lietām, ko viņi aicina iemiesot dzīvē. Būsim visi pilsoniskie nacionālisti (civic nationalists) – ļoti labi. Bet kas tālāk?

  Autori ir it kā nacionālisma Mārtiņš Luters – viņi parādījuši, kam vajag TICĒT, un kas savukārt ir maldu mācības. Bet būtu vajadzīgs arī nacionālisma Džons Veslijs, kas parādītu, ko cilvēks var DARĪT, un ar kādu attieksmi var cerēt iemantot Dieva žēlastību. Bet par to neviens pagaidām neraksta. Tā tas esot arī vēsturiski bijis – latvieši (atskaitot hernhūtiešu brāļu draudzes) vairāk bijuši “tradicionālie” protestanti, savukārt ziemeļvalstīs – piētisti. Kopā ar Hari, AivarsK, Ino un daudziem citiem līdzīgas pārliecības rakstītājiem varam ilgi strīdēties, “kuram ir taisnība”, “kurš vainīgs”, “ko vajag/nevajag teikt”. Bet mēs pagaidām maz strīdamies “ko vajag panākt” un “kā to labāk izdarīt”.

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

  My Paradise, My Rules > ligakalnina 07.08.2013. 21.11

  Sveiks, Kalvi! Sen neesmu Jūs lasījusi. Prieks tikties.
  Jūsu komentārs man radīja jautājumu – kāpēc mums visiem tik ļoti gribas, lai kāds kaut ko dara, bet, kad šis “kāds” kaut ko izdara, mēs esam vīlušies – tik maz? Tas jau tas brīnišķīgākais, ka temats, manuprāt, ir nopietni sākts risināt, pavediena galiņš aizķerts, jātin tālāk. Kurš to darīs? Laikam jau jādomā kategorijā “kas cits, ja ne es”? Es jau arī vienai no raksta autorēm twiterī jautāju, kas tālāk. Viņa atbildēja – uzturēt tematu aktīvu. Runāt, runāt, runāt, līdz rodas padoms un risinājums.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > ligakalnina 07.08.2013. 22.40

  Runāt, runāt, runāt, līdz rodas padoms un risinājums.
  ______________________________
  Runāt, runāt un runāt, rakstīt un sacīt – nacionāls un Latvisks – tas ir vispareizākais Latvijai, vispareizākais latvietim, latviska Latvija ir vislabākais arī Latvijas cittautiešiem, jo tad tie varēs dzīvot mierā un drošībā arī par savu kultūru.
  Mums jādomā nacionālās kategorijās – vai tas un tas lēmums ir labs latviešu nācijai?!
  Mūsu pārliekās un empātijas spējas jāpagriez pret savu tuvāko, savu tautieti vispirms.
  Psihologi neļaus samelot, tikai tie, kas mīl un ciena vispirms SEVI, var mīlēt un cienīt citus!

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Dina 07.08.2013. 09.55

Kurmītis
Nu vispār diezgam liels sviests. Ūdentiņš un lidināšanās pa gaisiem, absolūti nerēķinoties ar reālijām. Kārtējā teoretizēšana, kad kaut kādi ideoloģiski postulāti tiek definēti nevis balstoties uz esošās situācijas rūpīgu analīzi, bet gan izzīsti no pirksta pēc principa – man tā gribās …
1. Latvijai kā MAZAI valstij un tautai nacionālisms ir neapšaubami vajadzīgs, lai nepazustu apkārtējo lielo tautu ielenkumā.
2. un jā – tam neapšaubāmi jābūt valstiskam nevis nacionālam valstiskumam. Tāpēc es piedāvātu vārdu „nacionālisms” vispār aizvietot ar „patriotisms”. Un tādā gadījumā nav vairs svarīgi, kas tu esi pēc tautības – latvietis, krievs vai ebrejs. Ja tu esi šīs zemes patriots, tu esi latvietis …
3. ir pareizi un precīzi jādefinē galvenā problēma, ar kuru cīnāmies. Ja par to joprojām tiek uzskatīta Krievija, tad šāds „nacionālisms” ir valstij un tautai kaitīgs, uz iznīcību vedošs, jo aizvieto reālās problēmas ar iedomātām … Līdz ar to – reālā problēma netiek risināta. Krievija tiek saukta par mūsu ienaidnieku Nr.1 jau visus pēdējos 23 gadus … un ko mēs esam pa šo laiku „sasnieguši” ? Esam pilnīgā pakaļā faktiski visās jomās un tā nav sagadīšanās, ka šodien Krievija (visa milzīgā 1/6 daļa no Pasaules ar visām savām nomalēm, sibīrījām un neapdzīvotajām tundrām) ir mūs apsteigusi pēc GDP uz vienu iedzīvotāju !?? … ka tik ne pirmo reizi PĒDĒJO 700 GADU LAIKĀ …

Galvenais drauds valstij un tautai šodien nāk nevis no Krievijas, bet gan ES un ASV. Tieši Globalizācijai mēs pēdējo 20 gadu laikā esam zaudējuši vienu kauju pēc otras un atdevuši vienas pozīcijas pēc otrām. Mūsu ekonomiku sagrāva ne jau Krievija, bet gan Rietumi. Mūsu valstiskumu sagrāva ne jau Krievija, bet gan ES, ar mūsu pašu kompradoru palīdzību. Un mūsu valsti kā tādu šobrīd turpina iznīcināt ne jau Krievija, bet gan brīvais darba tirgus un arvien pieaugošā valsts atpalicība no attīstītākajām valstīm.

4. un tieši ES apvienošanās piemērs sniedz mums visprecīzāko atbildi uz jautājumu – KAS JĀDARA, lai ne tikai savas valsts iedzīvotāji kļūtu par patriotiem, bet arī kaimiņi labprāt gribētu mums pievienoties un saukties par latviešiem …
IR JĀCEĻ LATVIJAS DZĪVES LĪMENIS UN JĀATTĪSTA ŠĪ VALSTS !
Vietējie krieviņi ātri vien aiznesīs savas Krievijas pases atpakaļ uz vēstniecību un palūgs Latvijas pilsonību, ja šī pilsonība nodrošinās viņiem un viņu bērniem labāku, stabilāku, prognozējamāku dzīvi. Un no šī viedokļa Saskaņas centrs Rīgā pierādīja, ka ir daudz lielāki Latvijas patrioti, nekā sūdabrāļi no latviskajām partijām.

Pirmām kārtām par Lavijas patriotiem ir jākļūst Latvijas Valdībai un Saeimai. Ierēdņu korpusam. Politiskajām partijām. Un tikai tad mēs kaut ko varēsim prasīt arī no parastā cilvēka, kuram patriotisms bieži izpaužas dilemmā – vai maksāt nodokļus un tad badoties 2 nedēļas kopā ar ģimeni, jeb nepatriotiski piečakarēt šo valsti.

+1
-16
Atbildēt

4

  Sanšains > Dina 07.08.2013. 12.06

  šodien Krievija […] ir mūs apsteigusi pēc GDP uz vienu iedzīvotāju … ka tik ne pirmo reizi PĒDĒJO 700 GADU LAIKĀ …
  =================================
  Diemžēl taisnība.
  http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD
  Vienīgi Latvijā pagaidām ir mazliet vienmērīgāks līdzekļu sadalījums.

  Galvenais drauds valstij un tautai šodien nāk nevis no Krievijas, bet gan ES un ASV.
  =================================
  Un tomēr šis secinājums, protams, ir absolūti garām.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Dina 07.08.2013. 12.25

  lama –

  Nu, labi.:) Jums taisnība.

  Tomēr gribējās akcentēt parasti nepamanīto GDP niansi, jo daudzi letiņi dzīvo ar iepotētu ilūziju, ka Krievija ir ļoti nabadzīga, kļūst arvien vājāka, un ka vēl tikai drusciņ morāla atbalsta navaļnijiem un dzemdes trakumiem, un tad jau tumsonīgais mazā, smieklīgā vīriņa Putina režīms kritīšot, un ka tad gan mēs beidzot varēsim diet laimē un praidā.

  Manuprāt, visa pamatā ir jābūt skaidram redzējumam un informētībai. Mums jāzina pēc iespējas objektīvāka patiesība par mūsu lielākā apdraudējuma un ienaidnieka – Krievijas – spēku un attīstības perspektīvām.

  +5
  -7
  Atbildēt

  0

  grislits > Dina 07.08.2013. 12.26

  Hari, tā Krievijas priekšā būšana visai nosacīta – kā nu kurš rēķina. Pēc Starptautiskā valūtas fonda datiem laikam tomēr nebija Krievija vairs priekšā Latvijai.

  Pie tam ņemiet vērā, Hari, ka Krievijā stipri vairāk kā pusi GDP veido naftas/gāzes u.c. izrakteņu eksports, tādējādi varam secināt, ka Krievijā uz vienu iedzīvotāju ražošanas un pakalpojumu apjoms stipri atpaliek no Latvijas līmeņa. Bez tam labumu no tā resursu eksporta Krievijā lauvas tiesu gūst daži cilvēki.

  Respektīvi – Krievija ir viena milzīga banānu republika (valsts, kas dzīvo uz resursu eksporta un kur visu resursu eksporta labumu nosmeļ daži cilvēki).

  +16
  -1
  Atbildēt

  0

Sanšains 07.08.2013. 09.49

Latviešu nacionālisma pamati nav krievu apkarošana, bet spēcīga pārliecība par latviskumu kā pamatvērtību, pārliecība, kas neļogās katrā vēja pūsmā.
===========================================
Piekrītu, PAMATI tie varbūt arī nav, nevajadzētu tā būt.

Tomēr vispār iztikt bez “krievu apkarošanas” mūsu apstākļos ir neiespējami un pretdabiski. Piedāvāt iztikt bez “krievu apkarošanas” ir tāds mīļš naivums.

Raksta autori ir literāti, tāpēc šķiet, ka viņiem pašiem varētu būt nācies domāt par faktoriem, kas veidojuši tādas personības kā Belševica un Vācietis. Vai viņi tādi būtu izveidojušies, nereaģējot uz viņiem tolaik apkārt esošo, notiekošo?

Tāpat arī mēs, latvieši, savu mūsdienu identitāti lielā mērā esam ieguvuši, pretojoties krievu ietekmei, citiem vārdiem – “apkarojot krievus”. Tā vienkārši diemžēl IR mūsu identitātes būtiska sastāvdaļa. Varbūt tas nav skaisti “kā grāmatā”, nav cēli, varbūt to grūti izdaiļot un apdarināt skaistām teorijām, bet tā vienkārši ir.

Viena no kultūras procesa daļām ir kaut kā izcelšana, pabalstīšana, bet kaut kā cita apkarošana, iznīdēšana. Gluži kā dārzā – arī tur taču ir kultūraugi, kurus pasaudzējam, izravējot nevēlamās nezāles, kas pašas par sevi citur, pļavā, būtu gluži labi augi. Attiecinot šo analoģiju uz citēto teikumu, autori piedāvā kultūraugu mēslot un laistīt, bet nezāles tomēr neravēt.

Nē, bez “krievu apkarošanas”, viņu vitalitātes un kultūras “apkarošanas”, t.i., iegrožošanas mums mūsu apstākļos neiztikt.

+10
-4
Atbildēt

1

  Timurs Čuntonovs > Sanšains 07.08.2013. 17.00

  Piekrītu. Arī Gandijs Indijā nevardarbīgi pretojās angļu kolonizatoru ietekmei. Tā ka – stāvēt pretim krievu valodas, kultūras un Putina ideoloģijas ietekmei ir tikai dabisks veids kā nostiprināt Latvijā latvisko identitāti un nacionālo pašapziņu.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

ilmisimo 07.08.2013. 09.42

Literatūrzinātniece Sigma Ankrava jau 2002. gadā Latvijas Psihoterapeitu asociācijas rīkotajā konferencē savā referātā „Postkoloniālisma sindroms un identitāte Latvijā” uzsvērusi, ka lielas problēmas Latvijas sabiedrībā rada jēdziena „nacionāls” izpratne kā „etnisks”, nevis „valstisks””.
_______________________ Teksts publicēts arī vienā no 2003. gadda žurnāla Ķarogs”‘ numuriem.

Tad Ankravas balss izskanēja sabiedrībā “kā maisā ar vati”.

Cerēsim,ka šoreiz tā nebūs.

Postkoloniālā Latvija pēkšni, negaidot nokļuva šādā pasaulē:

..The war supplied European thinkers with all their moral categories and benchmarks, whether the issue at hand was the progress of civilization, criteria for ethical statesmanship, or rationales for military intervention. Avoiding another European explosion meant, above all, purging Europe’s individual countries of nationalism, with “nationalism” understood to include all vestiges of racism, militarism, and cultural chauvinism–but also patriotism, pride, and unseemly competitiveness. The singing of national anthems and the waving of national flags became, in some countries, the province only of skinheads and soccer hooligans.

Raymond Aron inquired into the same phenomenon back in the 1970s, observing that Europeans “would like to exit from history, from la grande histoire, from the history that is written in letters of blood.” The most obvious achievement of this project, the European Union itself, is explicitly designed to do just that. Indeed, it is no accident that among the EU’s original founders–Germany, France, the Netherlands, Belgium, Italy–were nations whose elites felt deep guilt about their wartime aggression or collaboration. For some, the sacrifice of a part of their sovereignty seemed a small price to pay for the chance to become “European” instead of, say, “German. …
http://www.anneapplebaum.com/2009/11/10/portents/

Šai pasaulei mēs nebijām gatavi.

Un tad aktīvākie(bet vai saprātīgākie?) metās rīkoties kargo kulta garā–celt šo Eiropas projektu uz Latvijas zemes- taisni vai kā tādu Viljama Bleika Jeruzalemi.

+3
-2
Atbildēt

6

  lindapastare > ilmisimo 07.08.2013. 12.48

  Nav jau alternatīvas. Vai labāk būtu atgriezties pirmskara apstākļos ar izteiktu nacionālismu, kam sekotu iekšējā tirgus aizsardzība, kam, savukārt, sekotu ekonomiskie kari, kam agri vai vēlu sekotu reāls karš ar ieročiem, ja kāda kareivīgāka (patriotiskāka?) nācija zaudētu ekonomiskajos karos?
  Nacionālisms ir ļoti, ļoti svarīga un nepieciešama lieta, diemžēl robeža starp veselīgu un slimīgu nacionālismu ir gaužām vāji saskatāma. Kurā brīdī dabiskā vēlme būt tādam, kāds gribi būt, pāraug vēlmē būt labākam par kaimiņiem?

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > ilmisimo 07.08.2013. 13.18

  yopcix
  Nav jau alternatīvas. Vai labāk būtu atgriezties pirmskara apstākļos ar izteiktu nacionālismu

  “Atgriezīsimies” šodienas Izraēlā, kas lieliski iedzīvojusies globālā pasaulē un no kuras pat mūsu tolerantiem nacionālpatriotiem butu jāmācās nacionālisms.
  ________________________________
  diemžēl robeža starp veselīgu un slimīgu nacionālismu

  Pieminēt latviešu “slimīgu nacionālismu”, kad vispār nekāds netiek kultivēts, nu tur jābūt pakaļā drāztam krievmīlim, kuces bērnam.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > ilmisimo 07.08.2013. 13.19

  Kurā brīdī dabiskā vēlme būt tādam, kāds gribi būt, pāraug vēlmē būt labākam par kaimiņiem?
  ____________________ Tas ir …neaprakstāmi šausmīgi!

  Labāk noslēpsimies kaktā, apklāsim galviņas ar pelēkiem palagiem un stingri raudzīsimies,lai neviens no mūsējiem nevienam “‘citādajam”‘ nav pa kājām.

  Līdz saniegsim kargo kulta paraliberālās kvazidemokrātijas nirvānu- “dust in the wind”.

  / Nav jau alternatīvas. / -piekopt smieklīgos kargo kultus(no tiem varbūt nevarēja pavisam izbēg- bet krietni mazāk nodoties imitācijām varēja gan).Arī tagad nav par vēlu to izbeigt.

  Viens no nepamanītiem(?) psrs okupācijas un padomju koloniālisma rezultātiem-1917. gada pavasara laika izpratne par demokrātiju un tiesiskumu.No kā izriet šādas(piemēram) norises.
  http://satori.lv/raksts/6022/Ivars_Ijabs/Izdeveji

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > ilmisimo 08.08.2013. 01.00

  nulle
  “Atgriezīsimies” šodienas Izraēlā
  ————–
  Kur arābu valodai ir otrās valsts valodas statuss…”

  Jā, tur antisemīti – aškenazi žīdi, šauj semītus, arābus. Pie mums t.s. “rusofobi” pret mākslīgo vergu nāciju, nelegāliem imigrantiem, negatīvo selekciju – krieviem ir neiedomājami iecietīgi.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Līga Ludborža > ilmisimo 09.08.2013. 22.42

  Izrēla būtu tas veselīgā nacionālisma paraugs??????????????????????????? omg

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > ilmisimo 10.08.2013. 00.04

  laura_briviba
  Izrēla būtu tas veselīgā nacionālisma paraugs

  Kāpēc ne? Tas kas notiek deģenerātu sapņu zemē, bidlostānā, ir šovinisms vai rusisms, drausmīgākais fašisma paveids, kas atbilst klasifikācijai, noziegums pret cilvēci un būtu tiesājams veselām pilsētām un apgabaliem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

kristaps_otersons 07.08.2013. 09.41

Labs pienesums sabiedriskai diskusijai par politisko nacionālismu, bet nepiekrītu, ka šada diskusija nav bijusi. Sabiedriskā diskusija par latviešu nācijas identitāti, Latvijas tautu, un valstiskas apziņas veidošana ir risinājusies visu laiku kopš 1987. gada 14. junija demonstrācijas pie Brīvības pieminekļa. Un kā tas demokrātiskā valstī mēdz būt, diskusija ir notikusi ļoti dažādos forumos un veidos, gan medijos un pētnieku darbos, gan Saeimas un politiķu uzrunās, gan arī tautas demonstrācijās, kā nesen valodas referendumā. Tas, ka 72 procentu vēlētāju piedalījās balsojumā, un ka liels vairākums apstiprināja latviešu valodu kā vienigo valsts valodu ir milzīgs apliecinājums mūsu valstiskai identitātei!

Manuprāt vairumam mūsu cilvēku ir skaidra demokrātiski nacionāla nostāja un viņi to parāda brīžos, kad par to ir uzstādits skaidrs jautājums: būt vai nebūt neatkarīgai valstij, būt vai nebūt latviešu valodai valsts valodai. Par jautājumiem kas uzstādīti sarezģītākā veidā vieglāk rodas apjukums un domstarpības, bet tas jau arī piederas pie demokrātijas, nav visiem jāpūš vienā taurē!

+13
-5
Atbildēt

20

  dro > kristaps_otersons 07.08.2013. 09.59

  rasma_karklina. Vai tiešām, sēžot augstajā namā, nav redzams kā izmainījusies Latvija? Vai 1994. gadā būtu iedomājama 16. marta provokācija un Ušakovs Rīgas domē?

  +18
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > kristaps_otersons 07.08.2013. 10.01

  Manuprāt vairumam mūsu cilvēku ir skaidra demokrātiski nacionāla nostāja …
  __________________________________
  Jūs sakāt- mums(sabiedrībai) ir gana “‘maizes”. Esam “‘paēduši”‘.

  Tikai kādēl mums visur tik uzkrītoši parādās “‘maize”‘?

  Tādos(diezgan komiskos) nosaukumos kā “”Demokrātiskie patrioti”, “‘Kreisie patrioti”‘…

  Tie politiskie aktivīsti- vai viņi tomēr nebūtu uztvēruši to kā sabiedrībai pietrūkst?

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > kristaps_otersons 07.08.2013. 11.16

  rasma_karklina
  Labs pienesums sabiedriskai diskusijai par politisko nacionālismu, bet nepiekrītu, ka šada diskusija nav bijusi.
  _____________________________________________________
  Atļaušos iebilst – diskusijas formālā esamība vēl neko nesaka par diskusijas kvalitāti un rezultātiem. Rezultāti ir tādi, kā ir un tas raksturo šo diskusiju zemo kvalitāti un vienpusējo presingu. Latviešu nacionālisms tiek saukts par fašismu no pašu fašistu puses un vienas no Latvijas mediju guru un politisko ambīciju pārpilnas līderes dēls PUBLISKI atļaujas latviešu karavīrus saukt par “fašisteļiem” – tie ir tie simptomi.
  Bez tam šie viedokļi tiek VALSTISKI finansēti no kremļa iepriekš caur zapčol, tagad caur sc.

  Tas, ka 72 procentu vēlētāju piedalījās balsojumā, un ka liels vairākums apstiprināja latviešu valodu kā vienigo valsts valodu ir milzīgs apliecinājums mūsu valstiskai identitātei!
  ___________________________________________________________________
  Tas, ka šāds referendums VISPĀR NOTIKA ir milzīgs kauns mūsu valstiskai identitātei!

  Manuprāt vairumam mūsu cilvēku ir skaidra demokrātiski nacionāla nostāja un ……., nav visiem jāpūš vienā taurē!
  ____________________________________________
  Vismaz vairumam sabiedrības būtu jāsaprot valsts pastāvēšanas mērķi un jāspēj tie nošķirt no politiķa individuālās atbildības, lai nav masveidā jāsastopās ar viedokļiem – “kalvītis ir maita, tāpēc Latvija smird!”
  Iesaku iepazīties arī ar šajos rakstos paustajiem uzskatiem un vairāk kontaktēties ar rakstu autoru, kura veiktā analīze var būt noderīga spriežot par tādiem jautājumiem, kā nacionālisms un attiecības ar minoritātēm.

  http://www.ir.lv/blogi/personigie-blogi/uzplaukums-postkoloniala-latvija-kad

  http://www.ir.lv/blogi/personigie-blogi/un-zarks-jau-nevar-palikt-tuksa

  +13
  -3
  Atbildēt

  0

  Rinalds Āriņš > kristaps_otersons 07.08.2013. 16.25

  AivarsK
  ———-
  Nevajag tik prasti melot. Krišs Ēlerts par “fašisteļiem” nenosauca karavīrus, bet daļu no “Visu Latvijai!” (pat ne NA). Tā tomēr milzīga starpība.

  Un ja palasi VL amatpersonu Iesalnieka, Dombravas, Parādnieka, Ritvara Eglāja, Raivja Zeltīša u.c. domu izvirdumus, “fašisteļi” vēl ir ļoti mērens apzīmējums.

  +7
  -13
  Atbildēt

  0

  Timurs Čuntonovs > kristaps_otersons 07.08.2013. 16.48

  diez vai vajadzētu ļoti priecāties par tādām galējām metodēm, kad latvieši gluži vai ar varu tiek dzīti balsot referendumā, ko ierosinājis viens nesapraša, kuru Latvijas juridiskās iestādes, tiesībsargi, Satversmes tiesa, Saeima, Ministru kabinets nav spējīgi “nolikt pie vietas”. Ja nacionālās pašpaziņas līmenis būtu augstāks, tad šādus referendumus vienkārši nebūtu iespējams, atrunājoties ar demokrātiju un likumību, ierosināt, bet gan tas būtu padarīts ar likumīgām metodēm vienkārši neiespējams.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > kristaps_otersons 07.08.2013. 19.09

  Vislabāk VL gailēnus noraksturoja bēdīgi slavenais Liepnieks nosaucot tos par latviešu urlām. Kā naglai uz galvas!

  +5
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > kristaps_otersons 07.08.2013. 19.38

  sigma
  “fašisteļi” vēl ir ļoti mērens apzīmējums.
  _________________________________________
  Piekrītu, ja skatās no kabanova pozīcijām, tad VL! ir baigie maitas!

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > kristaps_otersons 07.08.2013. 19.42

  Kas zinātu par tādu Kabānovu, ja ne VL? Kas zinātu par tādu Iesalnieku, ja ne Kabānovs? VL bez tāda SC un Kabānova vispār nevar – zūd pastāvēšanas jēga.

  +5
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > kristaps_otersons 07.08.2013. 19.46

  hombros Ja nacionālās pašpaziņas līmenis būtu augstāks, tad šādus referendumus vienkārši nebūtu iespējams,
  _____________________________________________
  protams – kurš krievs tad gribētu kļūt par savu kaimiņu un visu latviešu nicinājuma objektu, izstumto, nolādēto, piekauto…?

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  janis17 > kristaps_otersons 07.08.2013. 19.48

  nomale VL bez tāda SC un Kabānova vispār nevar
  _________________________________________
  Jā, tiešām, VL izdomāja un radīja, ieveda Latvijā 300 000 valsts ienaidniekus…
  Jā, piekrītu pilnībā, ka tad, kad šo antilatvisko un pretvalstisko kremļa sponsorēto spēku Latvijā vairs nebūs, tad dzīve būs vienkāršāka un par galveno jautājumu varēs izvirzīties tautas labklājība un austrumu robežu aizsardzība…

  +10
  -6
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > kristaps_otersons 07.08.2013. 20.04

  Ja valdība būtu atteikusi Čalovska izdošanu ASV, tad tas būtu pamatīgs trieciens SC. Tagad viņi var droši uzelpot – valdība ir aizstāvējusi viņu iespējas kārtējo reizi pabļaustīties par to cik viss slikti un kā krievus šeit apceļ.

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  Sanšains > kristaps_otersons 07.08.2013. 20.07

  nomale:
  Vislabāk VL gailēnus noraksturoja bēdīgi slavenais Liepnieks nosaucot tos par latviešu urlām. Kā naglai uz galvas!
  =====================================
  Kopš Liepnieks pirms nesenajām vēlēšanām atklāja, ka balsos par SC http://puaro.lv/lv/politikas-raksti/jurgis-liepnieks-par-ko-balsot-velesanas un ieteica arī citiem, man ļoti patīk vērot, kuri tad nu ir tie, kuri labprāt skatās Liepniekam mutē.:)

  +12
  -5
  Atbildēt

  0

  Sanšains > kristaps_otersons 07.08.2013. 20.23

  sigma:
  Un ja palasi VL amatpersonu Iesalnieka, Dombravas, Parādnieka, Ritvara Eglāja, Raivja Zeltīša u.c. domu izvirdumus, “fašisteļi” vēl ir ļoti mērens apzīmējums.
  ===================================
  Nu, saņemieties un uzdrošinieties! Atklājiet, kā tad Jūsuprāt viņi ir jāapzīmē!

  Ļoti gribas uzzināt, kāda tad īsti ir tā “inteliģento”, “liberālo”, homofīlisko, ksenofīlisko – īsto, pareizo un eiropeisko – nacionālistu garīgi bagātā iekšējā pasaule!

  +8
  -6
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > kristaps_otersons 07.08.2013. 21.02

  Šīs te infantīlās kompānijas “pērles” vispār pagrūti uztvert nopietni, varētu jau pasmieties, ja viņi nebūtu pārstāvēti Saeimā, un nepiedalītos politikas veidošanā, ir jau tādi visur, un savi uzskati var būt katram, bet tie, parasti, ieņem margināļu nišu un vārās tai savā lauciņā, Latvijā, diemžēl, tā nav, un šie te pazemina un degradē visas Saeimas kvalitāti un bojā valsts tēlu.

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  janis17 > kristaps_otersons 07.08.2013. 22.27

  Dzeri, perfekts sc raksturojums…

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Edzs > kristaps_otersons 07.08.2013. 22.53

  jaa, Dzeris jau agrak ir ļoti kritiski izteicies par SC.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  dro > kristaps_otersons 07.08.2013. 23.04

  TanteSidra. Ir arī ļoti atzinīgi izteicies. Dzeris ir ļoti dažāds, tāpat kā zanE:)

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > kristaps_otersons 08.08.2013. 00.55

  nomale
  Ja tādus promaskaviskus lopus, kā tu, neatštaukā pie pirmās izdevibas, tas provocē jūs uz visādām nelietībām. Tas pats ar Čalovski, tas pats ar SC, tas pats ar R(i)P.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Jânis Bankoviès > kristaps_otersons 09.08.2013. 12.39

  Sigma, mēs dzīvojam tur kur mēs dzīvojam, ja mums nebūs zobu un ļoti laba sapratne par REALPOLITIK( somi tai lietā vislielākie ķeneri), vismaz kā EE, tad mūs samals, vienkārši. VL/TB/LNNK ir valstisks potenciāls, tikai jānobriest , savukārt Ēlerta jaunskungs dzīvo sapņos par ideālo pasauli( nav jau grūti sapņot drošībā(ja kas Rietumi sauks),nepiezemējoties pie zemes.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Anete > kristaps_otersons 11.08.2013. 18.17

  “Tādos(diezgan komiskos) nosaukumos kā “”Demokrātiskie patrioti”, “‘Kreisie patrioti”‘… ”

  Nepiekrītu, ka nosaukums “Kreisi Patrioti” ir komisks. Tas ir dziļi pragmatisks. Pasaka nosaukumā ekonomisko un nacionālo nostāju.

  Dažiem komiski tas liekas tamdēļ, ka līdz šim nav pierasts nosaukt politikā nelaipot un runāt skaidro valodu. Tādu skaidru nosaukumu vietā kā teiksim “Vācijas sociāldemokrātiskā partija”, tiek izmantoti tēlaini nosaukumi kā “Vienotība”, “Solidaritāte”, “Latvijas ceļš” zem kā apakšā var pabāzt jebko un dod iespēju plaši lavierēt. Lūk tas ir komiski. Vēl ļaunāk, ka uzņēmēju partijas mēdz izmantot nosaukumus, kas liek domāt, ka tās ir sociāldemokrātiskas, piemēram “tautas partija”.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

mariam 07.08.2013. 09.37

“Latvija nekad nav bijusi iekarotājas lomā.”

– Tā jau varbūt ir, tomēr pēdējos 10-12 gados divās okupācijās piedalījusies ir gan.

+2
-10
Atbildēt

2

  janis17 > mariam 07.08.2013. 10.25

  Jā, pareizi – sc piedalījās Gruzijas okupācijā, vienīgajai, kurai nebija ANO mandāta un atbalsta to vēl tagad. Tāpēc tās pārstāvji būtu sodāmi atbilstoši starptautisko tiesību normām.
  Šādu “partiju” sen bija laiks pasludināt “ārpus likuma”, tās līderus tiesāt un vai izsūtīt pie maizes tēviem!

  +16
  -3
  Atbildēt

  0

  Jânis Bankoviès > mariam 09.08.2013. 12.34

  kamon, ŽORŽS(AZ)!

  Tu nu dod gan vaļā, piedalījusies divas okupācijās, tad ko iesaki, zinot ka pasaulē valda REALPOLITIK? sabiedrotos(vienīgos iespējamos aizstāvju pret Moskovītu ordu), līdzīgi kā KUlmanis sūtīt piecas mājas tālāk un cerēt ka paši spēsim ko noturēt?
  Pat informācijas lauku mēs nespējam noturēt skati radiofrekvences, TV kanālus utt, kur tad nu ekonomiku( labi vien ir ka ES, NOR utt savus fondus like LV iekšā), un labi vien ir ka SWE un ko ir ekonomiski šeit iekšā līdz elkoņiem. Jo paietu štati ar ES un Skandināviem malā un viss moskovīti te arī ekonomisko varu nodibinātu, tā ka politiskā uzreiz arī sekotu, un tur jau arī nav tālu līdz KF pvalsts statusam( de facto, de jure jau Kremlim izdevīgi, ka LV ieksā gan ES, gan NATO)

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Sanšains 07.08.2013. 09.29

Ja nu kāds pēc šī ļoti garā raksta izlasīšanas vēlas apgūt arī rakstā pieminēto Sigmas Ankravas referātu –
http://www.jmsorg.lv/?&s=1172662463&fu=e&id=1185819715&ln=lv

+6
-3
Atbildēt

0

mariam 07.08.2013. 09.28

Tajā ka jēdziena “nacionālisms” visbiežāk uztvertās konotācijas ir saistītas tieši ar etnisko nacionālismu, liela nozīme ir NA, konkrēti VL darbībai, kuri tieši šo aspektu visvairāk uzsver.

Jāpiekrīt autoriem, ka Latvijā tiešām nav gana diskutēts par postkoloniālisma sekām, tāpēc ar galvenā atsauce un kā tāds vēlamais modelis arvien tiek stādīta starpkaru valsts.

Vispār – piekrītu, ka šāda publikācija kā iniciatīva ir vērtīga.

+13
-6
Atbildēt

1

  janis17 > mariam 07.08.2013. 10.19

  žoržs Tajā ka jēdziena “nacionālisms” visbiežāk uztvertās konotācijas ir saistītas tieši ar etnisko nacionālismu, liela nozīme ir NA, konkrēti VL darbībai, kuri tieši šo aspektu visvairāk uzsver.
  ______________________________________________________
  Ja melo, tad ar mēru!
  Tieši uzbrukumi latviskajam, kā reakcionāra krievu imperiālisma pazīme ir biežāk novērojami. Paskaties uz Saeimā sēdošo kabanu, kā TIPISKU sava etnosa pārstāvi, kas ievēlēts ar daudziem +. Deguns karogā, dziesmusvētku zākāšana – tas, protams, tavuprāt nav etniskais krievu nacionālisms SVEŠĀ valstī?
  Pēc definīcijas etnisko nacionālismu valstsnācijai ir daudz grūtāk piemērot, kā valstsnacionālismu. Ar krievu etnosu ir pilnīgi pretēji.

  http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/witness/k-krumins-kapec-vajadzigs-nacionalisms.d?id=4300051

  +15
  -4
  Atbildēt

  0

Kristīne 07.08.2013. 09.25

Bez nacionālpatriotisma neviena valsts ilgtermiņā pastāvēt nevar. Bet pamēģiniet to iestāstīt simts “gudrajām galvām” Saeimā, astoņdesmīt to nesapratīs, starp citu, paši tādus esam ievēlējuši.

+13
-3
Atbildēt

5

  janis17 > Kristīne 07.08.2013. 10.09

  Šo pirmkārt ir jāiestāsta miljons gudrajām galvām no Zilupes līdz Liepājai un no Skaistkalnes līdz Valkai. Tikai tad, kad tauta sapratīs savas vajadzības, tikai tad tiks ievēlēti tādi cilvēki, kas nebaidās teikt patiesību par nacionālismu, par latvietību un agresīvo krievu patieso vietu Latvijas valstī!
  Šo ziņu aiznest līdz “tantei Bauskā” ir tiešs valstiski atbildīgu mediju un žurnālistu uzdevums.

  +13
  -5
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 07.08.2013. 11.04

  Skatoties, ko saprot ar to nacionālpatriotismu, ASV, Kanāda, Brazīlija, utt. bez etniskā nacionalisma pastāv un pastāvēs.

  +5
  -13
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Kristīne 07.08.2013. 11.14

  Džeris: Skatoties ko saprot ar to nacionālpatriotismu, ASV, Kanāda, Brazīlija, utt. bez etniskā nacionalisma pastāv un pastāvēs.
  ———
  Ļoti trāpīgi 🙂 Visas trīs nosauktās valstis izveidojuši kolonizatori.

  +14
  -3
  Atbildēt

  0

  janis17 > Kristīne 07.08.2013. 11.36

  Dzeri, sakopo spēkus un izlasi šīs pirms 11 gadiem rakstītās rindas!!!

  http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/witness/k-krumins-kapec-vajadzigs-nacionalisms.d?id=4300051

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 07.08.2013. 16.23

  Stipri šaubīgs raksts, ar samērā tendenciozu faktu skaidrojumu.

  +3
  -8
  Atbildēt

  0

matissk 07.08.2013. 09.22

latviešiem nacionālisms un valstiskums?- interesanti. Cita starpā – krievam jau arī sāp, ka Latvija no attīstītas Krievijas nomales guberņas pārvērsta par zagļu perēkli, un diez vai deribasa dziesmiņu ir korekti saistīt ar krievu mentalitāti. Var jau to pavaicāt Rundāles Lansmanim, lielajam krievu kultūras kopējam.
Rakstu lasīju ar interesi – tik smuki veidoti teikumi, bet par saturu iebilde iebildes galā.

+3
-19
Atbildēt

1

  dro > matissk 07.08.2013. 09.27

  [email protected] ,,,,krievam jau arī sāp, ka Latvija no attīstītas Krievijas nomales guberņas pārvērsta par zagļu perēkli…
  __________________
  Krieviem pirmkārt vajadzētu pārdzīvot par Roģinu. Nu tā kā zaga un zog Krievijā, Latvijā vēl nav iemācījušies. PSRS zaga gandrīz visi, sākot ar direktoru un beidzot ar sētnieku. Ko tu īsti gribēji iebilst, tā arī nesapratu…

  +19
  -2
  Atbildēt

  0

Eleonora Maisaka 07.08.2013. 08.48

Was ist das, “liberālnacionālisms”? Kurš te mēģina savus sūdus iebāzt citu galvās?
Nacionālisms(lasi nacisms), nejaukt ar krievu šovinismu – rusismu, kas ir drausmīgākais fašisma paveids, ir liberāls(ne anarhisks) pēc definīcijas.

0
-12
Atbildēt

1

  janis17 > Eleonora Maisaka 07.08.2013. 10.05

  Šis raksts tomēr ir solis pareizā virzienā. Nevar cerēt, ka mūsu sabiedrība vieā rāvienā kļūs ultra izglītota, saprotoša un progresīva.

  +17
  -1
  Atbildēt

  0

Jeļena Upīte 07.08.2013. 08.36

kāpēc gan ne spēcīgu republikānismu? mīlestibu pret demokrātiju?

+5
-2
Atbildēt

2

  ilmisimo > Jeļena Upīte 07.08.2013. 09.04

  kāpēc gan ne spēcīgu republikānismu? mīlestibu pret demokrātiju?
  ____________________________________________________________
  ……….Tas ir tā sauktais pašaizsargājošās demokrātijas princips. To pirmo reizi teorētiski izvirzīja un pamatoja valstszinātnieki Lēventāls (1937) un Manheimers (1943) pēc tam, kad pasaule redzēja, ka Hitlers varēja sagrābt varu un izraisīt pasaules katastrofu, jo toreizējā Vācijas demokrātiskā iekārta sevi neaizsargāja. “Pašaizsargājošās demokrātijas” princips ir atbilde uz Gēbelsa apsmieklu gļēvai demokrātijai: “Demokrātijas lielākais joks ir tas, ka tā saviem nāvīgākajiem ienaidniekiem pati ielika rokās tos līdzekļus, ar kuriem tā tika iznīcināta” (1935).

  Man ir vaicāts – “kā reaģēt, ja pretvalstiska darbība tiek veikta aiz cilvēktiesību lozunga?” Nav nozīmes tam, aiz kāda lozunga šāda darbība tiek veikta. ………………..
  http://spektrs.com/visas-zinas/17-06-2013-nacionala-identitate-egils-levits-pretvalstiska-darbiba-demokratija-cik-talu-sniedzas-tolerance/

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > Jeļena Upīte 07.08.2013. 11.47

  lama
  “pēc tam, kad pasaule redzēja, ka Hitlers varēja sagrābt varu un izraisīt pasaules katastrofu, jo toreizējā Vācijas demokrātiskā iekārta sevi neaizsargāja.”

  Lai arī Egilu Levitu uzskatu par vienu no krietnākiem latviešiem, arī viņš aiz kokiem bieži neredz mežu.
  Paldies Dievam, ka Vācijas “demokrātiskā” iekārta sevi nepasargāja, jo bez Hitlera izdarītā preventīvā uzbrukuma 1941. gada 22. jūnijā, Staļins 20 gadus pamatīgi gatavoto karu pret cilvēci, Eiropā būtu pabeidzis vēl 1941. gada vasarā. Pēc tam mēnešem ilgi, eiforijas pārņemtie drausmīgākie briesmoņi, kādus vien sātanam bija izdevies radīt, būtu rijuši eiropiešu miesas, dzēruši viņu asinis, slepkavojuši un spīdzinājuši. Mūsu “Baigais gads” http://www.lettia.lv/lv_a_baigais-gads.html salīdzinot liktos tikai maza bērna šļupsti. Pēc gadiem pieciem nekādu Eiropas tautu vairs nebūtu palicis. Būtu tikai zvēriska, izbadējusies noskrandusi krievvalodīgu organismu, vergu masa.
  Arī Spānijas “demokrātiskā” iekārta sevi nepasargāja un ja spāņu tauta sava izcilā vadoņa Franko vadībā nebūtu patriekusi krievu interventus un izrēķinājusies ar nodevējiem, krievi Eiropas civilizāciju būtu iznīcinājuši vēl trīsdesmito gadu beigās.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

inta_s 07.08.2013. 08.35

Grūti nosargāt nacionālismu ja Saeima sastāv no vieniem nodevējiem: vai nu Kremļa aģentiem vai Vašingtonas un Briseles lellēm, kas gatavi atdot Latvijas Republikas monetāro un ja nepieciešams arī fiskālās politikas neatkarību, lai tikai tiktu pie labiem amatiem Briselē vai vēl sazin kur.

+4
-15
Atbildēt

0

dro 07.08.2013. 08.16

Labi, ka tāda saruna sākta, bet drošāk, drošāk.Kas tas par vēzi – liberālnacionālisms? Vai tad nepietiek ar jēdzieniem nacionālisms un šovinisms? Ja internacionālists Ļeņins uzdrošinājies vērtēt mazo tauti nacionālismu kā pozitīvu parādību, pretstatot lielo tautu šovinismam, tad ar liberālnacionālismu esam tikai paša ceļa sākumā, bet liels paldies par to pašu. Latviešiem arī tas ir daudz:)

+16
-8
Atbildēt

16

  Inese > dro 07.08.2013. 08.23

  Vēzis ir šitāds:

  Liberal nationalism, also known as civic nationalism or civil nationalism, is a kind of nationalism identified by political philosophers who believe in a non-xenophobic form of nationalism compatible with liberal values of freedom, tolerance, equality, and individual rights.

  Civic-nationalist states are often characterized by adoption of the jus soli (law of the soil) for granting citizenship in the country, deeming all persons born within the integral territory of the state citizens and members of the nation, regardless of their parents’ origin.

  +1
  -11
  Atbildēt

  0

  dro > dro 07.08.2013. 08.28

  Linux Mint 15 Ar nacistiem, kuru ideāls ir krievu fašists Tesaks, “njerazgovarivajem”, pšol n…:):):)

  +17
  -3
  Atbildēt

  0

  Inese > dro 07.08.2013. 08.38

  Marcinkeviča k-gs ir vnk komersants, kurš savu labklājību balsta uz trim “P” – pedofīlija, proteīns un piramīdas (finanšu, protams) 😉

  0
  -15
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 07.08.2013. 08.59

  lno
  Kas ir “mazas” tautas un kas “lielas”. Vai čečeni, kas 100% izsūtīti, kas cietuši vēl nesalīdzināmi vairāk kā latvieši un visi, dzīvi palikušie, ir atgriezušies savās mājās un iztīrījuši savu zemi no netīrām fašistu cūkām, smirdīgiem okupantiem, būtu “maza” tauta?
  Vai mākslīgā vergu nācija – negatīvā selekcija, bez savām saknēm, kultūras un valodas, šaitanisma sektanti, kas visvairāk mīl feodāļa zābaku uz savas rīkles, kas ciena tikai labu bozi un pātagu, kas bez kārtīga pēriena nemaz nevar iemigt, krievi, būtu tā “lielā”?

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > dro 07.08.2013. 09.06

  Skaitliski lielas, censoni:)

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > dro 07.08.2013. 09.43

  “Liberālnacuionalisms”, kā es to saprotu, ir nacionalisms bez ksenofobijas, un, konkrēti, bez judofobijas, rusofobijas, homofobijas, bez sorosofobijas, ar ES raksturīgu toleranci, vairāk tāds “valsts” nacionalisms, kā Francijā, nevis “etniskais” nacionalisms, kā bijušajā Dienvidslāvijā.
  Latvijas “nacionalisti”, diemžēl, tuvāki Serbijas vai Krievijas, nevis Francijas nacionalistiem.

  +11
  -17
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 07.08.2013. 09.54

  lno
  Skaitliski lielas, censoni:)

  Aāā, ak skaitliski!! “lielas”? Tad lūdzu, censoni, nevajag izrunāties kā tirgus babai.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  janis17 > dro 07.08.2013. 09.58

  Dzeri, izlasi vēlreiz šo rakstu un pārdomā, cik esi bijis liberāls un nacionāls, cik heterofobs.
  Lai gan man nav vairs cerību, ka vispār saproti par ko šajā rakstā ir runa!

  +10
  -7
  Atbildēt

  0

  janis17 > dro 07.08.2013. 09.59

  Dissidente, nepārspīlē šoreiz ar uzbrukumiem savējiem, lūk linuks jau sāk masturbēt aiz prieka :)))

  +12
  -4
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > dro 07.08.2013. 10.06

  aivarsk – tev ombros – articulus – dissidente ir “savējais”?
  Tas jau izsaka visu par latviešu “nacionalistu” līmeni, pat nekādus komentārus nevajag.

  +8
  -12
  Atbildēt

  0

  janis17 > dro 07.08.2013. 10.55

  Laikam jau džeris nespēj publisku diskusiju portālu nepārvērst par personīgu rēķinu kārtošanas vietu…
  Ja nekādu citu argumentu, kā “pats muļķis” tev, dzeri, nav, tu varētu biežāk izmantot iespēju paklusēt un pirms rakstīšanas sakopot atlikušās pelēkās šūnas…

  +9
  -6
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 07.08.2013. 11.22

  aivarsk
  Dissidente, nepārspīlē šoreiz ar uzbrukumiem savējiem

  Pasarg dievs, lai es mēģinātu uzbrukt. Norādīt, ka “lielas” un “daudzskaitlīgas” nav viens un tas pats, uzkatu par savu pienākumu.
  Lai linux pamasturbē, var gadīties, ka notrūkst viņa tārpiņš.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 07.08.2013. 11.30

  aivarsk
  Dzeri, izlasi vēlreiz šo rakstu un pārdomā, cik esi bijis liberāls

  dzēris un viņam lidzīgo rusofīlo latviešu nīdēju liberālisms ir tiesības uz mūžu sakropļot nepilngadīgus jauniešus, par ko mazāk toļerastās sabiedrībās, kā Latvijā, viņiem visiem tiktu sašķaidīti pauti, dirsā izplēsti arbūza lieluma caurumi un piešķirta privilēģija, nožēlot, kamēr viņi gaidītu savas tukšās un noziedzīgās dzīves logisko galu.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > dro 07.08.2013. 13.55

  aivarsk – tu par “diskusiju” uzskati “tavējā” dissidentes tekstu, ko viņš nopublicējis augstāk, “, dirsā izplēsti arbūza lieluma caurumi”, utt?
  īpatnēji tev tie “savējie”, maina nikus no sievišu uz vīriešu, acīmredzamas problēmas ar seksuālo pašindentifikāciju, un tas jau izskaidro to naidu pret seks. minoritātēm, jo pats pie tādām pieder, un, savā aprobežotībā, uzskata to par lielu nelaimi, nespēj to sev piedod, mokās ar kompleksiem, un kompensē tos kompleksus ar izteikti naidīgu izturēšanos pret seks. minoritātēm, utt., viss pēc vecā Freida ar to tavu “omrosu – articulus – disidenti, pilnīgi žēl paliek cilvēku, lai kas viņš arī būtu, sieviete, vīrietis, vai kaut kas pa vidu.

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  Eleonora Maisaka > dro 07.08.2013. 14.11

  dzeris49

  dirsā izplēsti arbūza lieluma caurumi”, utt?

  Tu taču nedomā, ka Turcijā par bezpalīdzīgu sazāļotu jauniešu seksuālu izmantošanu psihiatriskā slimnīcā, tu vēl varētu smirdēt komentāros un izkārnīties uz turku tautu.
  __________________________
  maina nikus no sievišu uz vīriešu, acīmredzamas problēmas ar seksuālo pašindentifikāciju

  Kā jau teicu, rusofīlais plānprātiņ, kad paļāvies, ka drīz jau visa plaņeta runās krievu valodā un tāpēc neuzskatīji par vajadzību apgūt arī cilvēku valodas, esi pārrēķinājies.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  janis17 > dro 07.08.2013. 14.19

  dzeri, maina nikus no sievišu uz vīriešu, acīmredzamas problēmas ar seksuālo pašindentifikāciju
  ——————————–
  esmu liberāli noskaņots un man ne tava, ne citu seksuālā orientācija, kamēr tā netiek uzspiesta bērniem un citiem sabiedrības locekļiem, un dzīvo jūsu galvās un guļamistabās, netraucē sarunāties par rakstos aptvertajām tēmām.

  p.s. vai “dzeris” ir zoofila niks, ja spāņu vārds tavuprāt ir sieviešu dzimtē noteikti?

  +7
  -5
  Atbildēt

  0

Inese 07.08.2013. 08.02

Raksta autori sajūsminās par Izraēlu un Telavivas universitātes mācību spēku Haimu Gansu. Vai Vienotības fane Nellija Ločmele ar’? 😉

http://s1.bild.me/bilder/060112/300774045.jpg

+4
-27
Atbildēt

0

Janka, Janic 07.08.2013. 07.28

taakaa esmu lielaako daļu sava muuža nodziivojis boļševisma laikmetaa , tad šo rakstu izlasot secinu ka no taa neko nejeedzu , tikdaudz gan saprotu , kameer mums blakus pastaavees divas valodas divas veestures( kultuuras) tikmeer mees par nacionaalu valsti varam tikai gudri runaat , divdesmitgadu garumaa nekas nav dariits lai veicinaatu nacionaalas valsts izaugsmi , jamums saeimaa ir kremļa sateliitpartija un taas biedrs oficiaali paziņo ka dziesmu sveetkos piedaliijušies vaffen ss leģionaaru ansambļi , tad kaada te var buut runa par kultuuru , turpinot taadaa pašaa garaa izgliitiibas sisteemu mees audzinaam Nacionaalaas valsts ienaidniekus , mums jau ir jaunaa krievvalodiigo paaudze ,ar savas minoritaates veestures sapratni , 9. maijaa viņi visi apkarinaas ar georga lentiiteem , mašiinaas krievijas karogs ar digalvaino eergli , viņi uz ko peec Juusu domaam tiecas? … pareizi , uz krievijas impeerijas atdzimšanu …cik ilgi veel doomaasim neko nedarot???

+24
-5
Atbildēt

0

Kaspars Špūle 07.08.2013. 07.19

Neticu, ka šis raksts parādīsies drukātajā žurnālā IR.
Citādi kāds vēl nopirks un izlasīs…
Bet nebūšu bēdīgs, ja kļūdīšos.

+17
-6
Atbildēt

1

  grislits > Kaspars Špūle 07.08.2013. 12.38

  Rakstā ir šāds teikums – “Tieši intelektuāļu pienākums ir sarunu aizsākt, mediju – izvērst un turpināt.” Tad nu cerams, ka IRs rakstu nopublicēs arī papīra versijā.

  Raksts jau parādījies arī Delfu versijās – http://www.delfi.lv/news/comment/comment/llanga-jvadons-rkalpina-par-liberalnacionalismu.d?id=43538385

  Man pašam pret dažu apgalvojumu rakstā būtu mazas iebildes, bet neizplūdīšu par tām 🙂 , jo lielāka nozīme ir tam, ka tāds raksts ir parādījies, un ka ir mēģinājums aizsākt šo diskusiju.

  Un ļoti ceru, ka diskusija tiešām aizsāksies.

  +20
  -1
  Atbildēt

  0