Pētījums: Lielbritānijas sabiedrībā pastāv septiņas šķiras
12Saistītie raksti
Ārpolitika /
9. augusts
Ārskats nr. 89: Pozitīvas ziņas no Ukrainas; Kamala izvēlas Volsu; Putins apkampj slepkavu
Veiksme /
5. jūnijs
Mājās ir vislabāk!
Ārpolitika /
29. aprīlis
VIDEO: Smēķēšanas apkarošana
Komentāri (12)
manatuja 04.04.2013. 00.56
Pētījums:fantastikas filmu un literatūru (nākotne kā nākotne), nomainījis fantazi žanrs (nākotne kā pagātne un bieži vien ar kastu principu)
0
Dace 03.04.2013. 17.31
Šis pētījums principā parāda divus veidus, kā mērīt vidušķiru. Pirmais veids, pēc tā, cik cilvēks pelna. Otrais, pēc tā kas viņš ir ( izglītības līmenis, ieņemamais amats, paziņu loks ( arī svarīgs faktors patiesībā ).Latvijas apstākļos var būt gana liela sabiedrīabs grupa, kas nepelna daudz, bet, kura atbilst vidušķirai pēc manas otrās definīcijas. Tā ir sabiedrības tā saucamā aktīvā daļa, kura lielā mērā arī noteiks valsts nākotni.
2
lebronj2356 > Dace 03.04.2013. 17.58
Tā kā Latvijā izteiktā cieņā ir nauda un naudīgi cilvēki, izglītotie, bet nabagie pēc definīcijas neko īpaši nenotieks pie pašreizējā sadalījuma, diemžēl !
0
Aivars Krauklis > Dace 04.04.2013. 14.10
Pieredze rāda – par to, ka citiem „izteiktā cieņā ir nauda” visskaļāk žēlojas tieši tie, kuri naudu ciena visvairāk, pasauli skata vispirms caur naudu un vaino viss citus tās nepietiekamībā.
0
ligakalnina 03.04.2013. 15.25
Latvijā vidusšķira Ritumu izpratnē ir stipri neliela un neattīstīta, dabiski, ir mums sava “elite”, bet, vairākumu veido samērā nabadzīgi cilvēki, kas arī ir dažādu populistu, gan kreiso, gan labējo, galvenais elektorāts.
Un, lielākā nelaime, ka valsts, izskatās, nemaz nav ieintersēta vidusšķiras attīstībā, jo visa nodokļu un pabalstu sistēma orientēta sabiedrības lielākai noslaņošanai, nevis ienākumu izlīdzināšanai, un viss tas var beigties ar dažādiem pārsteigumiem, jo, taisni vidusšķira ir galvenais stabilitātes faktors.
2
sausins > ligakalnina 03.04.2013. 16.17
Žēl ka ne visām petījumā apskatītajām šķirām ir pievienots to īpatsvara procents, tad varētu mēgināt salīdzināt.
Pie mums sadalījums varētu būt dramatiski atsķirīgs.
Tikai mans subjektīvais skatījums uz latvijas realitāti:
Apdraudētais proletariāts 75%
Jauno pakalpojumu sfēras darbinieki 5%
Tradicionālā strādnieku šķira 5%
Jaunie pārtikušie darbinieki 5%
Formālā vidusšķira 6%
Tradicionālā vidusšķira 3%
Elite 1%
0
lebronj2356 > ligakalnina 03.04.2013. 18.01
Latvijas vidusšķira, pēc attīstītu valstu standartiem ir bagāti nabagi vai vidusšķiras paša apakša. Protams mums ir arī bagāti cilvēki, % pat ļoti daudz pret mazo iedzīvotāju skaitu…
Tur jau tā lieta, ka tieši “pakalpojumu sfērā strādājošie” ir daudz vairāk, bet pakļauti nabadzības riskam, jo par darbu mums maksā maz, proletariāts es pat teiktu ir samērā mazs, vismaz tagad noteikti, jo nav jau izteiktas rūpniecības, būvniecības, lai tādi būtu…
0
Laura Afanasjeva 03.04.2013. 13.45
Pirms krīzes Latvijā sāka veidoties puslīdz pamanāmas (sociāli, ekonomiski un kultūras ziņā) šķiras, kas jaunai demokrātijai ir visai loģisks process. Krīze un tai sekojošā ekonomiskā lejupslīde šo procesu nobremzēja un zināmā mērā padarīja loģiskāku. Pirms krīzes pastāvošā (patiesībā, ne ar ko nepamatotā) “ātrās naudas” ienākšana ekonomikā šķiru veidošanos padarīja haotisku, bāzētu vienā veiksmīgā darījumā utt. Ir skaidrs, ka šķiras, ja seko “veco demokrātiju” iestaigātajam ceļam, agri vai vēlu noformēsies puslīdz pamanāmā veidolā. Šobrīd, kad veidošanās process (Slowly but Surely) notiek, vēl ir laiks kādam iekāpt vilcienā un pakāpties šajās sociālās stratifikācijas kāpnēs, jo pasaules tendences rāda, ka stabilā šķiriskā struktūrā pakāpties kļūst visai sarežģīti.
Patīkamu dienu visiem!
0
janazakovica 03.04.2013. 13.28
mums ir mulkotaji un mulkojamie..
0