Poļu valoda kļuvusi par otro izplatītāko Anglijā 41

Komentāri (41)

Study in Uganda 27.02.2020. 20.47

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2013/01/30/polu-valoda-kluvusi-par-otro-izplatitako-anglija/ […]

0
0
Atbildēt

0

카지노사이트 08.02.2020. 16.32

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2013/01/30/polu-valoda-kluvusi-par-otro-izplatitako-anglija/ […]

0
0
Atbildēt

0

온라인바카라 07.02.2020. 11.16

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2013/01/30/polu-valoda-kluvusi-par-otro-izplatitako-anglija/ […]

0
0
Atbildēt

0

CBD 29.01.2020. 15.05

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2013/01/30/polu-valoda-kluvusi-par-otro-izplatitako-anglija/ […]

0
0
Atbildēt

0

dace_ampermane 30.01.2013. 22.42

Tūdaļ sākšu apgūt poļu valodu jo gatavojos apciemot Angliju.

pšistko jedna 🙂

+3
0
Atbildēt

1

  Rita Lazda > dace_ampermane 30.01.2013. 23.29

  Nu, man ir bijis ka viens polis reiz tieši tā arī pajautāja, kāpēc UK dzīvojot neesmu iemācījies poļu valodu, jo UK poļu valoda ir visizplatitākā… o.O

  Labāk mācies angļu valodu, jo mana pieredze liecina, ka ka ejot uz darba pārrunām kopā ar vēl 20 poļiem, 20 poļi angļu valodas nezināšanas dēļ tiek pieņemti darbā vismaz mēnesi vēlāk nekā pats un pa šo mēnesi šie domā, kāpēc vispār atbrauca uz UK, jo neko nevar nopelnīt. Kaut gan poļi ir tādi paši cilvēki – tikai mazliet lecīgi… esmu panācis, ka 2 tika atlaisti, bet tie ar bija tādi kretīni, ka paši poļi pēc tam nāca klāt un teica, ka beidzot.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

Sandris Maziks 30.01.2013. 21.30

aeiduks
“Bet varbūt viņus tiešām Latvijā nekas nesaista un tā ir pat labāk ?”

Un ko briti tik drausmīgu pastrādājuši, ka viņiem uz kakla šāda kļizma.

+3
-4
Atbildēt

1

  Rita Lazda > Sandris Maziks 30.01.2013. 21.33

  Un ko diez latvieši tik drausmīgu sastrādājuši, ka viņiem uz kakla ir tādas kļizmas, kā tu? 😀

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

Cīnītājs 30.01.2013. 21.22

Sanāk, ka ekonomiskie bēgļi no Krievijas un citām republikām, kuri centās Padomju Savienības laikā pārcelties uz Baltijas republikām (esmu dzirdējis, ka daudzi demobilizējušies no PSRS armijas bija pirmo reizi uz rokas dabūjuši pasi, mērķtiecīgi bēga no savu reģionu kolhoziem, kur nevienam bez kolhoza direktora atļaujas pasi neizsniedza, – tātad sava veida dzimbūšanas), meklē jaunu mītnes zemi. Bet varbūt viņus tiešām Latvijā nekas nesaista un tā ir pat labāk ?

+5
-1
Atbildēt

8

  Rita Lazda > Cīnītājs 30.01.2013. 21.31

  Jā, aeiduk, mani Latvijā nekas nesaista – pat liela daļa radu ir izbraukuši un starp tiem ir gan tādi, kam nav citas iespējas pelnīt un ir arī tādi, kam vecāki strādā pašvaldībās labos amatos. Latvijā ir tikai kapi un pensionāri, kurus ir bail vest uz šejieni, jo var sanākt ka neatbrauks atpakaļ.

  Man gan ļoti ilgi sanāca aizkavēties Latvijā, jo biju optimists, bet varbūt vajadzēja mukt uzreiz, jo Latvijā ir pilns ar smadzeņu apskalotiem idiotiem, kurus izglītot nav iespējams, un arī tagad maļ vienu un to pašu, pat ja ziemā nosalst pāri par 100 cilvēkiem, pat tad ja lielākā daļa no tautas maksā nodokļus no Ls 200, jo galvenā latviešu devīze latviski tulkojot no ukraiņu valodas varētu būt: моя хата с краю.

  +2
  -10
  Atbildēt

  0

  grislits > Cīnītājs 30.01.2013. 21.43

  whateva, ja jau esi prom, un te ir tik slikti, ko tad te meklē?

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Cīnītājs 30.01.2013. 21.57

  whateva
  “Man gan ļoti ilgi sanāca aizkavēties Latvijā, jo biju optimists”

  Veltas cerības, krievu pasaules šeit nebūs. Nekur uz planetas nebūs, pat uz viena cm2 nebūs.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Cīnītājs > Cīnītājs 30.01.2013. 23.16

  whateva, tā arī nespratu kāpēc Tu tad tik ilgi kavējies, un tad aizbrauci?
  Nebija ko darīt? Priecājies, idioti konkurenci nespēj sastādīt!
  Vai uz pārāk lieliem idiotiem nespēji izcelties un nopelnīt dienišķo maizīti ?

  Mani interesē pēc cik ilga laika Tev jaunajā zemē sabrauks par daudz idiotu no Latvijas vai kādas cita ES stūra, lai nejustos arī tur labi. Un pat ja nesabrauks ārējie idioti , pēc gadiem 10-15 savairosies jau vietējie, jo kā zināms, daba nemīl tukšumu.

  Es nesaku, ka man vienmēr ir labi un viegli. Darbs, mājas , bērni, tuvākie radinieki. Naudas tik cik ir, tik arī iztērēju, kādu % atliekot nebaltām dienām.

  Bet tādu tukšu īdēšanu : man te bija slikti, jo citi bija slikti , un tad es aizbraucu. Un tagad Tev ir labi?

  Ja ir labi, tad nelielies ar savu smago bērnību un čuguna rotaļlietām, bet strādā kā zvērs, taisi bērnus, dod iespēju vieņiem izglītoties, krāj laimīgām vecumdienām, un priecājies, ka ir labi. Un lūdz katru vakaru Dievu, ka nepaliek atkal sūdīgi !

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Cīnītājs 31.01.2013. 00.05

  Es aizbraucu no Latvijas tāpēc ka nebija vairs darba un izbraukušie radi, kas bija izbraukuši agrāk bija ar darbu. Es vispār aizbraucu, kad arī šeit sākās krīze. Bet ne par to ir runa – neviens UK valdībā netaisās noliegt faktus par to, ka ir % ar cilvēkiem kuri ir nabagi, kā tas tiek stāstīts Latvijā. Tas tak arī ir visu nelaimju pamats jebkurā valstī, jo ja valdība nav pie vainas, tad tur pie vainas ir vai nu dabas katastrofa vai arī rūķīši. Dabas katastrofas Latvijā nenotiek, tātad pie vainas ir… rūķīši.

  Ja tu esi UK karaliene, tas tak automātiski nenozīmē, ka visi pārējie dzīvo tāpat… tad kāpēc automātiski pieņem, ka kāds bēg? Tā ir tikai tava domāšana. Kas attiecas uz kolhoza laikiem, tad stipri šaubos, ka vēl joprojām dzīvo laukos… ja dzīvotu, tad zinātu, kas bija kolhozs un kāpēc neviens uz to negribēja doties un tad arī zinātu, kā tagad izskatās tukši Latvijas lauki un zinātu kā izskatās kilometriem izzāgēti Latvijas meži – atvainojos, tukši lauki.

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Cīnītājs 31.01.2013. 00.42

  roberts_j whateva, ja jau esi prom, un te ir tik slikti, ko tad te meklē?
  ————–
  1. ir.lv tev nepieder un man no ir.lv arī neviens neliedz šeit komentēt.
  2. Mani interesē kas notiek Latvijā, jo Latvijā man dzīvo radi un draugi.
  3. Tas ka Latvijā ir slikti nenozīmē, ka man negribās lai būtu labāk. Apgalvojumiem, ka viss iet labi neredzu nekādu jēgu, jo dati un ziņas no Latvijas apgalvo pretējo, tāpēc internetā izplatīt maldus un maldināt citus neredzu nekādu jēgu.
  4. Ko tu šeit dari? Ja tev interesē cik slikti iet latviešiem ārzemēs, tad izmanto iespēju un uzdod jautājumus. Ja tev patīk palamāt VISUS izbraukušos, tad es palamāšu KATRU kretīnu, līdz man apniks.

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  grislits > Cīnītājs 31.01.2013. 11.30

  whateva, aivarsk jau jūsu pretrunību labi novērtēja komentārā “31.janvāris 2013 02:13”
  ____________________

  1. ir.lv tev nepieder un man no ir.lv arī neviens neliedz šeit komentēt.
  _______

  nebija runa par to, kam pieder ir.lv. Jūs tik kategoriski izteicāties, ka man n ebija skaidrs, kādēļ jūs kaut ko meklējat kādā latvijas portālā un sarunājaties ar Latvijā palikušajiem idiotiem un neveiksminiekiem.
  _________________________

  2. Mani interesē kas notiek Latvijā, jo Latvijā man dzīvo radi un draugi.
  _________

  Pēc jūsu tekstiem gan varēja noprast, ka visi jūsu draugi un radi jau ir aizbraukuši pirms jums un jūs aizbraucāt pēdējais. izskatījās, ka trūka jums tikai piebilst, ka gaismu lidostā izslēdzāt.
  _____________________________

  3. Tas ka Latvijā ir slikti nenozīmē, ka man negribās lai būtu labāk. Apgalvojumiem, ka viss iet labi neredzu nekādu jēgu, jo dati un ziņas no Latvijas apgalvo pretējo, tāpēc internetā izplatīt maldus un maldināt citus neredzu nekādu jēgu.
  _______

  Labi, ja jūs tas interesē, kas notiek Latvijā, bet diez vai jūs varētus spriest cik labi vai slikti Latvijā iet, šeit nedzīvojot. No interneta ir grūti ko izsecināt, jo žurnālistiem patīk sensācijas un pārspīlējumi. Un dati internetā par Latviju ir ļoti dažādi – gan pozitīvi, gan negatīvi. Līdz ar to, dzīvojot citur ārpus Latvijas un izsakot kategoriskus apgalvojumus par Latviju, ar maldināšanu jūs tieši nodarbojaties.
  ________________________

  4. Ko tu šeit dari? Ja tev interesē cik slikti iet latviešiem ārzemēs, tad izmanto iespēju un uzdod jautājumus. Ja tev patīk palamāt VISUS izbraukušos, tad es palamāšu KATRU kretīnu, līdz man apniks.
  _______

  Man absolūti neinteresē lamāt visus aizbraukušos, bet tikai tādus aizbraukušos kā jūs, kas kategoriski apgalvo, ka visi ir aizbraukuši un šeit palikuši tikai muļķi. Diez vai visi ir aizbraukuši, ja aizbraukuši ir ap 10-12% iedzīvotāju, pie tam puse no tiem ir nelatvieši okupantu pēcteči.

  Un tā kā aizbraukušie ir liela daļa kolonisti, bet starp latviešiem lielu daļu veido visādi laimes meklētāji, neveiksminieki un krimināli elementi, no kuru atgriešanās Latvijā nebūs jēgas, tad es aizbraukšanu par īpaši lielu bēdu neuzskatu. Pie tam aizbraukušie sūta uz šejieni naudu, bet ja nebūtu aizbraukuši, šeit tērētu pabalstus, līdz ar to no aizbraucējiem ir diezgan daudz plusu.

  Pie tam, arī no Polijas procentuāli ir aizbraukuši līdzīgs skaits kā no Latvijas, kaut gan Polijā krīze nebija, IKP nenokāpa mīnusā nevienu gadu, kad citur bija krīze, un visi Poliju liela, ka redz kādi poļi malači. bet aizbrauca tik un tā no turienes daudz cilvēku. Tā kā aizbraukšana nav ne krīzes, ne valdības vaina, vaina ir cilvēku mentalitātē un situācijā, ka Rietumos ir attīstījusies sabiedrība tālāk un ekonomiski veiksmīgāk, jo nav bijis sovoku okupācijas un ietekmes.

  Samērā maz (procentuāli) ir aizbraukuši, lai reāli izkļūtu no grūtas situācijas. Visi tikai izmanto kā attaisnojumu grūto dzīvi aizbraukšanai, kaut gan būtu aizbraukuši arī savādākā situācijā, ja būtu labāka dzīve bijusi.

  Un Pavļuta vietā uz 100 tūkstošiem atpakaļ ceļotāju es necerētu, reāli ir, ka atgriezīsies mazāk, nekā ārzemēs balsoja valodu referendumā pret krievu valodu (tas ir reālais aptuvenais skaits, kurus interesē, kas te notiek) – 31, 5 tūkstoši. Varbūt arī atgriezīsies nedaudz vairāk, bet nebūt ne 50 tūkstoši, kur nu vēl 100 tūkstoši.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Cīnītājs 31.01.2013. 16.19

  Robert, tavs komentārs izraisa nesapratni par to, ka tev 200 000(500 000, 1 000 000…) izbraukušie nav problēma… pie tam vēl sevi mierini ar to, ka puse ir krievu. Es pieminēju 300 000, tāpēc, ka neoficiālie dati liecina, ka tas ir tas skaitlis kas tagad ir reāls – pakustini savas smadzenes un atceries, kad Latvijā bija strīdi par to, ka 200 000 ir pārāk liels skaitlis, līdz atnāca Tautas skaitīšanas rezultāti. Atjaunini datus – es jau pieminēju, ka neesmu redzējis ka cilvēku skaits, kas izbrauc no Latvijas samazinātos un ka cilvēki dotas atpakaļ – tāgad 200 000 jau sen ir veci dati. Pie tam, arī tad šī skaitīšanas metodoloģija bija apšaubāma, jo tika pieskaitīti daudzi, kas atradās ārzemēs – viņi vai nu atbrauca uz skaitīšanas laiku, vai arī viņus pieskaitīja mājās esošie. Un vari apvainoties vai nē, bet es tevi ieskaitīšu idiotu kategorijā, tikai tāpēc, ka spītīgi centīsies turēties pie skaitļa 200 000 un kā papagailis prasīsi jaunus datus. Es tev neesmu CSB – jautā viņiem katru dienu un pareizos datus, jo tu esi nodokļu maksātājs kas nezin, kur paliek nodokļi un tātad arī izdevīgais idiots.

  Manuprāt vispār izbraukušo apspriešana ir tvaika nolaišana un nav ļaunuma sakne – ar to manuprāt nodarbojas tikai idioti, kas neredz citas problēmas Latvijā. Tātad tu jau esi 3x idiots, jo tevi nesatrauc ttas, ka Latvijas elites bērni studē tepat UK koledžās un iegūst izglītību jo viņiem ir skaidrs, ka Latvijā pagaidām nav ko darīt. Tu arī esi idiots, jo Andrim Šķēlem ir offshore Gērnsijā un tu arī esi idiots tāpēc, ka Viļa Krištopāna, kuŗš tagad dzīvo Floridā un kuŗš nosauca Latviju par Muļķu Zemi, dēls Latvijas TV priecājās ka varēs iztirgot dzīvokli Vecrīgā lai iebraucēji krievi varētu nopirkt īpašumu. man jau skaits sajuka, bet tu esi jau 6x idiots, jo atļaujies analizēt cik no izbraukušajiem ir krievi(kas ir Latvijas pilsoņi), bet neaizdomājies cik krievu sabrauca un izpirka īpašumus Latvijā un galvenais ir tas, ka labuma no tā nav nevienam Latvijas iedzīvotājam, jo viņiem ir jākonkurē ar sabraukušajiem maksājot tieši tos pašus nodokļus un kā likums iebraukušie ir daudz labāk informēti par nodokļu atlaidēm, nekā vietējie.

  Tavs prieks par izbraucējiem-krieviem, tev labi var darboties tikai anonīmā vidē vai arī ļoti tuvu draugu lokā(un arī tad līdz laikam) – normālā dzīves situācijā būs tikai mīnuss(un tu būsi idiots), jo tu nezini, cik % no taviem latviešiem ir jauktas saknes. Nu ok, tu pad!rsīsi par krieviem, bet tā d!ršana tak reāli neaprobežojas tikai ar krieviem – es pats esmu nonācis situācijās kur man jau ir bijis ļoti kauns par latviešiem, kas manā apkaimē bija ciemos un leišmalē izsacījās kaut ko par leišiem, kad bija kaut kāda ekonomiskā ķibele, bet tur visiem radi ir pāri robežai…

  PS Un es neesmu tāds ārzemnieks kā iedomājies – es par Latviju varu uzzināt minūtes laikā – pazvanot uz Latviju un pajautājot, kas tur jums atkal notiek. Redz, atšķirībā no tevis, es varu arī spriest par situāciju UK – tu gan nē, jo tu šeit uz vietas nedzīvo un ne velna nezini. Mēs varam strīdēties par situāciju, piemēram Austrālijā – es tur neesmu bijis – ja tu tur arī neesi bijis, tad mēs abi varam būt baigie Austrālijas spečuki… :)) bet man kā reiz Austrālijas tēma galīgi neinteresē, jo dzīvoju UK un šeit ir tava iespēja uzdod jautājumus. Ja rakstīsi muļķības, tad arī to pašu saņemsi atpakaļ.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

simpsons 30.01.2013. 21.04

Savādi, ka Lielbritānijas un Īrijas oficiālajos datos – tautas skaitīšanās un nodokļu reģistros – parādās tikai daži desmiti tūkstoši latviešu. Latvijā parasti tiek runāts par vismaz 200 tūkstošiem emigrējušiem uz Britu salām.

Vai tiešām lielākā daļa aizbraucēju dzīvo/strādā nelegāli?

+5
-1
Atbildēt

23

  grislits > simpsons 30.01.2013. 21.10

  200 tūkstoši + nedaudz vispār kopā ir aizbraukuši no Latvijas kopš 2000. gada, bet tas ir uz visurieni, ne tikai uz Britu salām, kaut gan tur visvairāk noteikti ir aizbrukušo. Pie tam, pēc visiem skaitļiem, skaties no kuras puses gribi, vairāk kā puse no aizbraukušajiem ir krievi (nelatvieši laikam būs pareizāk teikt), kuriem diez vai latviešu valoda būs pirmā.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 30.01.2013. 21.22

  Nu vispār jau varēji pievērst uzmanību tekstam: šeit ir saskaitīti tikai tie latvieši, kas dzīvo Anglijā un Velsā, bet vēl jau ir Skotija un Ziemeļīrija. Plus vēl jārēķina atsevišķi Īrijas republika.

  Mani diezgan uzmanīgu padara tas, ka tur ir rakstīts, ka norādījuši anketā par savu valodu… man ar te bija tāda lapa un neko nenosūtīju – nebija laika tad tādām muļķībām, tā ka man liekas, ka tur ir tikai tie dati, kuri tika nosūtīti.

  Robert, atsvaidzini savus datus – izbraukuši ir 300 000.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  grislits > simpsons 30.01.2013. 21.38

  Parādi man tādus datus ticamus, tad es piekritīšu.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > simpsons 30.01.2013. 21.53

  Interesanti tie dati par Angliju. Anglijā ir 53 mil. iedzīvotāju, Velsā 3 mil. Visā Lielbritānijā 63. Īrijā 6. Tātad, šie dati aptver 59/69 = 85,5% no visām britu salām.
  Ekstrapolējot latviešu skaitu iznāk 31.523 / 85,5% = 36.869 latviešu.
  Tātad, visā UK plus Īrijā dzīvo tikai nepilni 37 tūkstoši latviešu.
  Ļoti priecīgi dati un stipri atšķiras no tiem, kurus mums borē visādi vaimanoloģi.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  Sanšains > simpsons 30.01.2013. 22.27

  agrunte –

  Vai Jums nešķiet, ka Īrijā tomēr varētu būt proporcionāli vairāk latviešu?

  Ieskatījos šeit:
  http://www.cso.ie/px/pxeirestat/Statire/SelectVarVal/Define.asp?maintable=CDD46&PLanguage=0

  Man sanāk, ka 2011. gadā visu vecumu jebkurā valstī dzimušo, bet 2011. gadā Īrijā dzīvojošo un latviski runājošo skaits ir 12 996.

  Tātad pieskaitot rakstā minētos Anglijā un Velsā dzīvojošos, mēs skaidri zinām, ka Lielbritānijā un Īrijā kopā ir vismaz 44 519 (31 523 + 12 996) latviešu. Plus vēl mazliet Skotijā un Ziemeļīrijā. Un ņemsim vērā tādus gadījumus, ko tepat piemin “whateva”. Tiesa, visi Liebritānijā dzīvojošie latvieši tomēr nav nesenie emigranti.

  Un vēl latvieši varētu būt devušies uz Vāciju, ASV, Norvēģiju, Austrāliju, Jaunzēlandi, Kanādu.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 30.01.2013. 22.36

  agrunte, pēc oficiāliem datiem Īrijā latviešu(nevis Latvijas pilsoņu, kas ir pavisam cits skaitlis un Latvijas krievu arī Īrijā nav maz) ir 20 000. Tak vismaz wiki apskaties pirms sāc ko rēķināt. Ar tavu “matemātiku” UK tad jāsanāk 400 000 latviešu, pie tam neskaitot citus Latvijas pilsoņus, kas nepieder pie latviešu tautības.

  PS Vai vari nosaukt to maģisko vietu Latvijā, kuru nav skārusi šī izbraukšanas sērga? Es esmu dzīvojis vairākās Latvijas vietās, bet tādu vietu no kurienes nav izbraukuši cilvēki nezinu – padalies ar laimīgā neziņā esošu kas satop ārzemēs cilvēkus no visas Latvijas un man pa dažādām Latvijas pilsētām ir radi un paziņas, arī klasesbiedri kas izbrauca – pats drausmīgākais, ka ne jau krievi, jo ar krieviem man vispār nekādu kontaktu bet tieši latvieši.

  robert, parādi man tādus datus par Latvijā dzīvojošajiem(kas ir uz vietas)- ar to tad arī sāksim. Prasīt apkopot datus ārzemēs, kur tautība, rase un reliģija ir konfidenciāla informācija, pie tam kur tās izpaušana netiek prasīta ir pilnīgākā bezjēgā – es tautas skaitīšanā varēju par tautību sarakstīt absolūtos brīnumus, jo neviens šeit neko nevar pierādīt, ka man ir kaut kāda tautība, ja es apgalvošu kaut ko citu – es šeit varu norādīt savu tautību kaut vai marsietis un kas no tā mainīsies? 😀

  Jebkuŗi dati par atsevišķas tautības personām būs jāsecina no konteksta – pēc savas pieredzes varu teikt, ka neviens latvietis šeit neplātās, ka ir latvietis. Oficiālie dati šādos gadījumos vienmēr būs mazāki nekā neoficiālie. Pie tā tad arī paliksim, jo secināt par UK konkrētu ciparu nav iespējams, ja pat Latvijā nespēj izsekot cik tad īsti daudz cilvēku ir ārpus Latvijas.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > simpsons 30.01.2013. 22.41

  whateva –

  Vai Jūs nevarētu iekopēt norādi uz mājas lapu, kur rakstīts, ka “pēc oficiāliem datiem Īrijā latviešu ir 20 000”?

  Atradu šādu “Viestura Zariņa” 2012. gada 3. jūlijā publicētu informāciju portālā latviansonline.com:
  “Over the years a total of 45,000 Latvians have registered with the Irish government but the number of Latvians in the 2011 census was around 20,000.
  […]
  The term Latvian is ambiguous and refers to those from Latvia without distinguishing ethnicity. Anecdotal evidence provided by the Latvian Embassy in Ireland suggests that the ethnic breakdown of immigrants from Latvia is opposite to the ethnic composition back home. Approximately 40% of those arriving from Latvia appear to be Latvian with the remainder coming from other nationalities mostly Russian.”
  http://latviansonline.com/commentary/article/8226/

  Ja par pamatu ņemam šos it kā saskaitītos 20 000, un paļaujamies uz vēstniecības teikto par etniskā dalījuma proporcijām, tad iznāk, ka 2011. gadā latviešu tur ir bijis vien 8 000 (20 000 x 40%).

  Dīvaini..:)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > simpsons 30.01.2013. 22.56

  Hari:
  Skaidrs ka kaut kur ap 60…70 tūkstošiem latviešu kaut kur izklīduši pa pasauli. Ne velti latviešu skaits Latvijā posmā no 2000 līdz 2011 ir samazinājies par 86.000.
  http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvia
  Es vienīgi negribu piekrist tik lieliem skaitļiem kā 200.000, kurus bieži vazā. Un tāpēc jaunā statistika no Anglijas tiešām priecē un apstiprina manu viedokli.

  Vēl ir sekojoši netieši dati, kuri palīdz apmēram novērtēt, kas ir kas. Četrās balsošanas vietās Anglijā un viena Īrijā kopā par latviešu valodu referendumā nobalsoja tikai 10.000 cilvēku:
  http://neogeo.lv/?p=12864
  Tam referendumam bija rakstūrigi, ka aizgāja nobalsot par savu valodu apmēram 61% no visiem esošiem latviešiem. Tāpēc pēc balsošanas datiem UK un Īrijā iznāk, ka tur grozas ap 10.000 / 61% = 17.000 latviešu. Nu labi, dažiem negribējas braukt uz citu pilsētu balsot. Bet nekad nenoticēšu, ka aizbrauca un aizgāja nobalsot tikai kāda piektā vai desmitā daļa.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > simpsons 30.01.2013. 23.04

  agrunte –

  Saliku kopā Īrijas Centrālās statistikas pārvaldes http://www.cso.ie/px/pxeirestat/Statire/SelectVarVal/Define.asp?maintable=CDD46&PLanguage=0 datus par Īrijā dzīvojošo, bet krieviski runājošo skaitu (pārsteidzoši, aizdomīgi niecīgs – 22 446) un datus, ka it kā 27% no Īrijā dzīvojošajiem krieviem (mājās runā krieviski) esot Latvijas pilsoņi http://www.thejournal.ie/census-2011-half-a-million-people-speak-a-language-other-than-english-at-home-400257-Mar2012/ , iznāk, ka Īrijā ir vien 6 060 Latvijas krievu.

  Kaut kāda putra.. Katrā ziņā skaidrs, ka īstas skaidrības nav. Jā, emigrējušo latviešu skaits varētu būt mazāks, nekā mēdzām uzskatīt vēl pirms pāris gadiem, tomēr tas joprojām ir pietiekami liels, lai būtu.. skumji.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 30.01.2013. 23.14

  Jāatzīst, ka esmu mazliet atpalicis par Īriju un biju iedomājies, ka tur joprojām dzīvo 40 000 latvijas pilsoņu.

  _Anecdotal evidence provided by the Latvian Embassy in Ireland suggests that the ethnic breakdown of immigrants from Latvia is opposite to the ethnic composition back home._
  Kas attiecas uz šo – man ir jautājums: Vai Latvijas vēstniecība ir kaut kāds statistikas birojs? Man atkal ir tāds anekdotisks gadījums zināms, ka biju ciemos un biju ļoti izbrīnījies par vieniem krieviem Īrijā, kas tur iemācījās latviešu valodu dzīvojot starp latviešiem un pirms tam Latvijā dzīvoja tādā krievu vidē, kur latviešu valodu pat nedzirdēja un loģiski ka arī nebija iemācījušies. Tā ka man tomēr ir lielas aizdomas, ka novērotā proporcija var nebūt atbilstoša reālajai.
  Es, piemēram, dzīvoju UK un uz Latvijas vēstniecību esmu bijis 0 reizes, jo ja jābrauc uz Londonu, tad man tas pats vien sanāk aizlidot uz Latviju, jo tāpat vienā dienā Londonā visu nevar paspēt un nav kur palikt. Man pazīstami krievi gan kaut kādu iemeslu dēļ ir bijuši uz to vēstniecību – pieņemu, ka diezgan daudzi krievi kārto UK pilsonību un tad arī tur pie reizes kārto citas lietas, kur nav nepieciešams apmeklēt Latviju. Vai no tā var kaut ko vēstniecībā izsecināt par UK dzīvojošo Latvijas pilsoņu tautību proporciju? Nu diez vai…

  Man ir vēl viens jautājums: vai tev pašam ir ienācis prātā jautājums uz kurieni devās šie Īrijā bijušie Latvijas pilsoņi? Nu, diez vai esi tik naivs un domā, ka uz Latviju? Var būt kaut kāda daļa, kuriem ir iespēja un kuriem tas nav izdzīvošanas jautājums, bet ne jau visi. Man ir tādas aizdomas, ka visticamāk pārcēlās uz UK – es pats gan vēl neesmu nevienu sastapis no Īrijas, bet loģika liek spriest, ka ja Latvijā nekas nav uzlabojies un ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņiem Eiropā, tad arī diez vai devās atpakaļ.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  simpsons > simpsons 30.01.2013. 23.25

  Profesors Hazāns ir pētījis piešķirto NI nummuru datubāzes un secina, ka uz Lielbritāniju aizbraukuši ap 100 tūkstošiem, puse no visiem emigrantiem.

  Ja tikai 31 tūkstotis norāda, ka ir latvieši, tad prātā nāk 2 izskaidrojumi:
  – aizbraucēju vidū ir neproporcionāli daudz nelatviešu, un/vai
  – lielākā daļa aizbraucēju ir tādi dīvainīši kā ‘whateva’, kuri nespēj/negrib aizpildīt skaitīšanas formas (sods par neaizpildīšanu ir 1000 mārciņas + kriminālatbildība).

  Jebkurā gadījumā Ekonomikas ministrijas reemigrācijas plāns ir jāpārskata, jo
  – nez vai krievi brauks atpakaļ uz Latviju mocīties ar garumzīmēm.
  – 2. kategorijas muļķus nevajag aicināt atpakaļ, jo stulbeņu Latvijā jau ir pietiekami. Kādu gan labumu viņi var dot?

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Sanšains > simpsons 30.01.2013. 23.31

  whateva –

  Man ar emigrantiem ir bijis maz saskarsmes, bet pats zinu gadījumus, kad:
  (1) čalis padzīvo (smagi strādā un smagi plītē) Īrijā, tad atkal padzīvojas pa Latviju, un tā šurpu turpu. Varbūt tādi braukātāji “uzpumpē” statistikas datus?
  (2) čalis ir strādājis tikai Vācijā, jau vairākas reizes pa vairākiem mēnešiem, šobrīd, šķiet, atkal Latvijā. (Kārtīgs, krāj naudu)
  (3) vīrietis vienu reizi aizbrauca un nepilnu gadu nostrādāja Beļģijā (ne Briselē:)), tagad ir atpakaļ, izskatās, ka uz palikšanu.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 00.13

  agrunte, referenduma sakarā gan nevajag sevi maldināt:
  UK ir tikai viena vēstniecība Londonā, kur vispār latviešu vairākums nedzīvo. Kāpēc Latvija nevarēja uztaisīt vienu konsulātu kaut vai Hulā, kur ir pilns ar latviešiem vai Edinburgā, kur arī viņu nav maz. No tiem vairākiem desmitiem ko zinu šeit uz vietas Glāzgovā, neviens uz Londonu balsot nebrauca. Es nesaku par visiem, bet test 700 jūdzes uz Londonu nav prātīgi – es pat nekad savā mūžā neesmu bijis Londonā un mani nesatrauc kas tur ir, tā ka es pat nezinu kur Londonā tā vēstniecība atrodas.

  UN PS. Piedalīties referendumā latviešiem nebija obligāti.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  Kristiāna > simpsons 31.01.2013. 00.29

  Lielākā daļa aizbraucēju ir pāķi , dzērāji un noziedzinieki…
  Vistizlākais ,ka no šiem “latviešiem” rodas priekšstats par visu valsti!

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 00.30

  Harim:

  Es pats ar sākumā braucu uz Latviju katru gadu, bet man nav kur palikt – pat radiem negribās uzbāzties, jo ekskursijā man lētāk sanāk braukt uz siltām zemēm un parunāt var pa tālruni. Man pat viens rads nemaz vairs negrib braukt uz Latviju, jo meitene ir, dzert var tepat, bet ja brauc uz mājām, tad ir vēl trakāk un sagaidītāji vēl gatavo sarakstus ko vajag atvest… es stipri šaubos, ka ar tādu braukāšanu var uzpumpēt datus, jo ja dzīvo un darbs ir vienā valstī un nav Latvijā, tad tu esi izbraucis. Starp pazīstamajiem zinu ne mazumu tādus, kuriem pieder īpašums Latvijā, bet viņi dzīvo un strādā UK. Rets ir tāds, kas aizbrauc atpakaļ – ja aizbrauc, zvana un prasās atpakaļ vai ja neprasās, tad dzer ar pudeles brāļiem uz vietas – Latvijā. Te drīzāk statistika ir tāda ka vairāk cilvēki ir atgriezušies zārkā, kā dzīvi… Jebkurā gadījumā nemanu, ka cilvēki atgriežas, bet no man pienestajām klačām uzzinu, ka ir nākuši klāt jaunieši – aizbrauca viens puisis, kam likās, ka Latvijā ir laba dzīve un atgriezās kopā ar meiteni…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 00.33

  Edgar, tu mums tagad uzlēcošā zvaigzne no kuras vajag rast priekštatu par Latviju? 😀
  Tizlāku bildi nevarēji atrast? Psc

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > simpsons 31.01.2013. 00.41

  Whateva, kāda “vienīga vēstniecība”? Referendumam darbojās 9 vēlēšanu iecirkņi Britānijā un 3 Īrijā. Cilvēki balsoja gan Līdsā, gan Notingemā, gan Pīterboro, gan Ziemeļīrijā.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 01.00

  To es esmu palaidis garām, bet tāpat manā pusē nebija. Bet es jau pieminēju referenduma sakarā, ka mani tas nesatrauc, jo netaisos iet uz jebkādu nepilsoņa Lindermaņa organizētu referendumu, kur jau pašā sākumā tiek pārkāptas jebkādas likuma procedūras.

  Taisnību sakot mans komentārs par vēstniecībām bija arī par to, ka tiek secināts cik liels ir kaut kāds tautību skaits, balstoties uz vēstniecības darbinieku novērojumiem, kas tak neatspoguļo visus datus, bet liecina TIKAI par vēstniecību APMEKLĒJUŠAJIEM pilsoņiem. Pamēģiniet sarīkot kaut kādu referendumu Latvijā un atvērt iecirkņus tikai Klaipēdā un Tērbatā un tad varēsim secināt cik daudz latviešu un cittautiešu reāli dzīvo Latvijā?

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 01.12

  aivars_15

  – lielākā daļa aizbraucēju ir tādi dīvainīši kā ‘whateva’, kuri nespēj/negrib aizpildīt skaitīšanas formas (sods par neaizpildīšanu ir 1000 mārciņas + kriminālatbildība).
  —————————————————-

  Redz, kā tad tev ir zināms, ka tur ir paredzēta tā atbildība, ja zini, ka UK tikai dzīvo dīvainīši?

  Likums varbūt arī paredz aizpildīt, bet kā reiz šajā gadījumā likums arī neko nepaskaidroja ko darīt, ja cilvēks neprot izlasīt angļu valodā… tā ka atslābsti – visi neaizpildīja un soda naudas arī nesamaksāja. Tā ka reāli mēs zinām to, ka ANGLIJĀ un VELSĀ dzīvo ~30 000 latviešu, kuri zināja kā aizpildīt anketas.

  Es gan tagad vairs neko neatceros par tautas skaitīšanu, kas notika gadu(vai divus?) iepriekš, bet man liekas, ka esi sajaucis ar pašvaldības vēlētāju reģistrēšanās lapu, kur bija rakstīta tā soda nauda. Es kā reiz pietecos, lai var nobalsot referendumā – ne Latvijas.

  PS Tu mums esi pirmās kategorijas muļķis? Hmm, es gan sevi uzskatu par gudru…

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  simpsons > simpsons 31.01.2013. 02.13

  -> ‘whateva’
  ‘Kā zināms par soda naudu?’ – Ir tāda lieta kā Wikipēdija…

  ‘Ko darīt, ja neport izlasīt angļu valodā’ – anketas bija arī latviešu valodā!

  Par muļķu gradāciju: – Tu, dzīvodams Lielbritānijā, nespēji aizpildīt vienkāršu anketu, jo nespēji saprast un biji ļoti aizņemts;
  -‘palaidi garām’ ka uz vēlēšanām un referndumu ir noorganizēti vairāki vēlēšanu punkti;
  – tajā pašā laikā Tev ir ļoti precīzi dati, ka emigrējuši ir 300 tūkstoši;
  – strādā darbu, kur valodas zināšanas nav nepieciešamas;
  – domā, ka pašvaldībās var būt ‘ļoti labi amati’;
  – Tev sanāk braukt ekskursijās uz siltajām zemēm, bet vairāku gadu laikā ne reizi neesi bijis Londonā;
  – vari vienā lapā uzrakstīt, ka ar Latviju nekas nesaista un pēc tam uzrakstīt kas Tevi saista un pavadīt vairākas stundas rakstot komentārus;
  – nezini, ka Tu/Tev raksta ar lielo burtu.

  Turpini vien uzskatīt sevi par gudru.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  simpsons > simpsons 31.01.2013. 02.16

  ‘ANGLIJĀ un VELSĀ dzīvo ~30 000 latviešu, kuri zināja kā aizpildīt anketas’ – par to arī ir mans komentārs, ka no 100 tūkstošiem emigrantu mazāk kā 1/3 spēja aizpildīt vienkāršu anketu. Ko gan tādi cilvēki spēj dot Latvijai?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 03.26

  aivars15 -> ‘whateva’
  ‘Kā zināms par soda naudu?’ – Ir tāda lieta kā Wikipēdija…

  ‘Ko darīt, ja neport izlasīt angļu valodā’ – anketas bija arī latviešu valodā!
  ———–
  Man bija anketa iemesta – tā nebija latviešu valodā.

  Par muļķu gradāciju: – Tu, dzīvodams Lielbritānijā, nespēji aizpildīt vienkāršu anketu, jo nespēji saprast un biji ļoti aizņemts;
  ———————–
  Tad tu skaiti muļķus vai latviešus?

  -‘palaidi garām’ ka uz vēlēšanām un referndumu ir noorganizēti vairāki vēlēšanu punkti;
  ————————–
  mani nesatrauc tas referendums – iedzer tēju

  – tajā pašā laikā Tev ir ļoti precīzi dati, ka emigrējuši ir 300 tūkstoši;
  ——————
  nu ne jau 100 000

  – strādā darbu, kur valodas zināšanas nav nepieciešamas;
  ————
  Ja tu nestrādā ar klientiem, valodas zināšanas nav nepieciešamas. Tev liekas ka Latvijā tādu darbu nav un ka tie ir tik cilvēka cieņu pazemojoši, ka to neviens nedara… kad iesākumā no rīta sev uz Latvijas fabrikā ceptas maizes smērēsi Latvijas fabrikā ražotu sviestu, padomā vai arī šajās rūpnīcās strādājošie cilvēki tev slauka pakaļu un tad arī parēķini cik viņi saņem Latvijā un cik to pašu darbu darot saņem UK.

  – domā, ka pašvaldībās var būt ‘ļoti labi amati’;
  ——————–
  es domāju, ka priekšnieka amati Latvijā ir labi amati – visi pārējie nav

  – Tev sanāk braukt ekskursijās uz siltajām zemēm, bet vairāku gadu laikā ne reizi neesi bijis Londonā;
  ———————–
  Tak iedzer tēju, savādāk izskatās, ka būsi kārtējais Latvijas nosalušais upuris, ka jau rādās, ka uz siltajām zemēm braucu… man žēl izmest naudu, lai brauktu ekskursijā uz Londonu un man tad lētāk sanāktu aizbraukt uz siltām zemēm, nekā uz Latviju un es jau atrodos ekskursijā – zemē, uz kuru vienmēr esmu gribējis doties un apskatīt kā tur īsti ir, jo pārējās man vienkārši neinteresē – pat nezinu vairs kāpēc, jo agrāk šausmīgi gribējās.

  – vari vienā lapā uzrakstīt, ka ar Latviju nekas nesaista un pēc tam uzrakstīt kas Tevi saista
  ——
  Man ir švaka atmiņa un tā kā pats jau deklarēji, ka esmu dīvains, tad man ir piedodami neatcerēties 😉

  un pavadīt vairākas stundas rakstot komentārus;
  ———————-
  Tev ar acīmredzami nav neko citu ko darīt…

  – nezini, ka Tu/Tev raksta ar lielo burtu.
  ———–
  Hmm… vai esi kaut kāda svarīga persona, lai lietotu formālu uzrunu? Varēji stādīties priekšā, lai varu lietot… Bet tā kā šī ir tikai klaču sišana un komentārus nereglamentē nekādi gramatiskie likumi, tad iztiksi ar mazo burtu.

  Turpini vien uzskatīt sevi par gudru.
  ———–
  O, jā – man pat tiek dota atļauja… :))
  Kā teiktu ASV: approved by aivars15 😀

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > simpsons 31.01.2013. 04.04

  aivars15 ‘ANGLIJĀ un VELSĀ dzīvo ~30 000 latviešu, kuri zināja kā aizpildīt anketas’ – par to arī ir mans komentārs, ka no 100 tūkstošiem emigrantu mazāk kā 1/3 spēja aizpildīt vienkāršu anketu. Ko gan tādi cilvēki spēj dot Latvijai?
  ——————
  No anketas aizpildīšanas nevar atteikties, bet nav arī nekāds pienākums to aizpildīt. Likums šeit nav pārkāpts: es neatteicos – es neaizpildīju, jo: 1) man nav kā neapzinīgam bezsmadzeņu idiotam jāreaģē uz refleksu aizpildīt visas anketas 2) es izlēmu, ka tie ir mani sensitīvie dati, par kuriem nevienam nav nekas jāzin un ja es izlemju, ka mana un manas ģimenes drošība, kādam zinot mazāk datus par mani, nekā nepieciešams, ir svarīgāka, tad arī paturu tiesības nesatraukties par man nesvarīgiem papīriem. Tas cik latviešu īstenībā dzīvo UK ir pakārtots jautājums tam kāpēc Latvijā ir tāds bardaks, ka CSB, VID kopā ar PMLP, kurai ir pieeja ar visiem uz ārzemēm braucošo dati(vismaz 100% tie, kas lido caur lidostām) nespēj sarēķināt un dot pareizus datus par to cik cilvēku neatrodas Latvijā. Tev kā augstas klases idiotam acīmredzami par to galva nesāp? Ja tu nespēj sarēķināt cilvēku skaitu cik atrodas Latvijā, tad tev arī nesatrauc tas, ko viņi spēj dot Latvijai, dzīvojot Latvijā, tad kāpēc tevi tas satrauc, ko dod tie cilvēki, kas ir ārpus Latvijas, īpaši, ja Latvijai tas nesatrauc – vai tu esi iekš Latvijas vai ārā – kāpēc gan tev?

  Es zinu ko es kā ārzemēs dzīvojošs latvietis varu dot Latvijai – pieredzi, kas iegūta ārzemēs. Ko gan tu kā anonīmais komentētājs spēj dot Latvijai ko tādu, kas nepiemīt izbraukušajiem latviešiem? Kā tu domā sarunāties un taisīt biznesu ar skotiem(tak tu diez vai ziemeļlondonas akcentu saprastu), esi padomājis – viņi varbūt tavu Latvijā iemācīto angļu valodu sapratīs, bet tu – viņus gan nē. Un lai tev dzīve neliktos pārāk rožaina par tavu iepriekšējo komentāru, kur liekas, ka fabrikas nav darbs, UK fabrikās strādā ne tikai viesstrādnieki, vai pat briti(opā, viņi gan ir neredzami :D) bet arī nereti – britu jaunieši(16-18 gadus jauni), kas šādu vai tādu iemeslu dēļ tur strādā: kuŗš no koledžas brīvā laikā pelna naudu; kuŗš vienkārši krāj pats savam skolas ceļojumam uz Grieķiju, lai kopā ar draugiem var braukt izklaidēties, pirms sākt studijas; kuŗš tur atrodas karjeras dēļ vai tāpēc ka vecāki tur strādā un pelna sev un ģimenei naudu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: