Muižnieks: Piedzimstot visiem bērniem automātiski pienākas pilsonība 56

Komentāri (56)

Sandris Maziks 16.01.2013. 11.37

kolpants
“Tikai nesaprotu, kāda jēga pēc tam raudāt, ka atkal re nelojāls jaunietis izauga?”

Par morāli kropli viņš jau ir padarīts, aizvedot to uz kara noziedznieku: civiliedzīvotāju masu slepkavu, marodieru, kapu un pieminekļu apgānītāju un vecenīšu izvarotāju šabašu, 9. maijā, Karātavu laukumā, un stāstot senču “varoņsāgas” par dzīvi sadedzinātiem sirmgalvjiem, sievietēm nogrieztām krūtīm un šauteņu laidēm sašķaidītām bērnu galviņām, kad par pilsonības jautājumiem viņš pat vēl nebija spējīgs domāt.

+1
0
Atbildēt

0

My Paradise, My Rules 15.01.2013. 21.37

Es tam kategoriski nepiekrītu. tad jau iznāk, ka nebija jēga ne okupācijas atzīšanai, ne pirmās brīvvalsts atjaunošanai. Mūs valstī Latvijā nepilsoņu “ierašanās ceļš” ir pavisam citāds, nekā tas ir citviet Eiropā. Ja nevaram pat ne ieminēties par dekolonizāciju, tad aizstāvēt savu nostāju pilsonības piešķiršanas jautājumā gan mēs varam. Nevienam normālam cilvēkam nav aizliegts naturalizēties. Bet automātiski dot vēl nav pienācis laiks. Tiem, kas Latvijā ieceļoja, kad šeit bija okupētājvalsts karaspēks, vienalga, kādu mērķu vadīti viņi te ieradās – celt sociālismu, nest kultūras gaismu vai vienkārši uzlabot savus dzīves apstākļus, vēl mazliet jāpagaida.
Es nesaprotu, kas tur spiež uz visiem tiem cilvēktiesību aizstāvjiem un cik stipri spiež, bet šķiet, ka pārāk ilga uzturēšanās Briselē kaitē viņu veselībai, it sevišķi smadzenēm.

+7
0
Atbildēt

1

  Egitazz > My Paradise, My Rules 15.01.2013. 23.41

  pareizi, pareizi:) tā bērnam būtu pilsonība un viņam nevarētu jau teikt, ka viņš ir nevēlams, nav cienīgs utt. bet tā viņš līdz 18 gadiem visu pareizi sapratīs un droši vien arī neies pēc pilsonības. Bet ja arī ies, tad tīri pragmatisku iemeslu dēļ.

  Tikai nesaprotu, kāda jēga pēc tam raudāt, ka atkal re nelojāls jaunietis izauga?

  0
  -6
  Atbildēt

  0

Sandris Maziks 15.01.2013. 17.38

ARTs
“PSRS (t.i. – tagad Krievijas) pilsoņiem ir izsniegusi vismaz kaut kādus personu apliecinošus dokumentus.”

Tie nav “kautkādi” dokumenti, bet pase, kas nelegāļus padara līdzvērtīgus pilsoņiem. Latvijas pienākums, varbūt pat nē, bija tikai izsniegt tiem personas apliecību, ar viņu pilsonības(psrs) norādi.
Čekas pederasti un komunistu cūkas, “LC”, nebija tiesīgi tiem laupīt viņu pilsonību.

+4
-1
Atbildēt

10

  AUTOEXEC.BAT > Sandris Maziks 15.01.2013. 20.56

  Nav tik traki. Pēc likuma viņi joprojām ir personas bez pavalstniecības. Un dod dievs lai tie atlikumi par tādiem arī paliek, nevis mēģina līst naturalizēties – tāpat jau problēmu pietiek. Lai labāk ņem Krievzemes pases.

  Viens ir skaidrs – uzbāzties ar automātisku pilsonību kolonistu bērniem nav nekādas jēgas, it īpaši tādēļ, ka nevar izslēgt, ka viņi JAU AUTOMĀTISKI IR Krievijas pilsoņi (ja parakt dziļāk juridiski). Ja tā, tad Mužnieka “satraukumam un rūpēm nav pamata”. Pieļauju , ka neviens to jautājumu vienk. nav dziļāk pētījis.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > Sandris Maziks 15.01.2013. 21.45

  …ARTs…Tevis minētā problēma ar automātisku pilsonības piešķiršanu tiešām var sarežģīt situāciju….žēl, ka bijušais Integrācijas ministrs ir aizmirsis savu statusu Latvijā un nav sakārtojis lietas, kuras viņam ministrēšanas laikā būtu bijis jāsakārto….

  …līdz šim brīdim Latvijā nav pieejami dati, cik tad mūsu valstī dzīvo Krievijas pilsoņi, cik no tiem ir divas pilsonības, cik, tā saucamajiem nepilsoņiem jau ir Krievijas pilsonība…..dubultpilsonību atklāj tikai nejaušības pēc, ja kāds no tiem ir neuzmanīgi rīkojies ar sev piederošajiem dokumentiem….jo, pieņemot Krievijas pilsonību, personai labprātīgi jānodod Latvijas valsts izsniegtais personu apliecinošais dokuments PMLP, taču ne visi rīkojas godprātīgi….loģiski būtu, ja arī Krievijas vēstniecība ziņotu Latvijas valsts iestādēm par savas pilsonības piešķiršanu LV iedzīvotājam….diemžēl, tas tā nenotiek….
  …jau gadiem ir runāts par šo problēmu, bet neesmu dzirdējusi, ka tā būtu atrisināta….tāpēc automātiska pilsonības piešķiršana šeit dzimušajiem bērniem – nav pieļaujama, līdz nebūs parakstīta vienošanās ar RU par personas datu apmaiņu….

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sandris Maziks 15.01.2013. 23.32

  Hm, jocīgi, kolonista bērns spriež augstprātīgi, ko drīkst un ko nedrīkst.

  Kaut gan viss loģiski no psiholoģijas viedokļa – dedzīgākie homoseksuāļu apkarotāji ir latentie geji, dedzīgākie patrioti ir bijušie tik pat dedzīgie komunisti (Tābuns, Vaidere, Ēlerte), dedzīgākie cīnītāji pret kolonistiem – kolonistu bērni.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sandris Maziks 15.01.2013. 23.36

  zanE
  jo, pieņemot Krievijas pilsonību, personai labprātīgi jānodod Latvijas valsts izsniegtais personu apliecinošais dokuments PMLP, taču ne visi rīkojas godprātīgi.
  =====
  Nu beidziet taču stāstīt pasakas:) Lai cilvēks varētu iesniegt pieteikumu Krievijas pilsonībai, viņai jāsniedz dažas izziņas no Latvijas valsts iestādēm. Attiecīgi tas nozīmē, ka tām iestādēm jau ir informācija, ka cilvēks grib pieteikties citai pilsonībai.

  Vienu brīdi bija iespēja saņemt divas pensijas, bet arī šis “logs” tagad ir ciet, ir vienotas sistēmas, starp Latviju un Krieviju ir kaut kādas vienošanās par pensiju piešķiršanas procedūru un aprēķinu.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Sandris Maziks 16.01.2013. 00.11

  …Kolpants….pēc Zatlera parakstītās vienošanās ar Krievijas Federāciju, Krievijas pensionāriem pensiju maksā Latvijas valsts, bet tie, kuri pensionējušies līdz 2008.gadam, joprojām turpina saņemt divas pensijas:

  http://www.social.lv/portal/latvija/viedoklis/836-socialas-sadarbibas-ligums-no-valsts-budzeta-prasis-gandriz-10-miljonus

  …par Krievijas pilsonības iegūšanu un atteikšanos no nepilsoņa statusa:

  – “Saskaņā ar likumu „Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” Latvijas nepilsonim, kurš ieguvis (!) citas valsts pilsonību (pavalstniecību), ir pienākums 30 dienu laikā atteikties no nepilsoņa statusa. Lai atteiktos no Latvijas nepilsoņa statusa, personai jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā vai Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs jāiesniedz iesniegums par atteikšanos no nepilsoņa statusa, kā arī jāuzrāda dokuments, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu vai pilsonības garantiju.”

  …ceru, ka tulkojums nav vajadzīgs?…

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sandris Maziks 16.01.2013. 09.38

  zanE
  neviens tagad nesaņem dubultās pensijas, aizslēdza šīs durtiņas.

  Es tak jums teicu, ka pirms pieteikšanas Krievijas pilsonības viņam jāsniedz dažas izziņas no Latvijas! Atteikšanos no nepilsoņa statusa ir tikai VIENS no soliem. Tur tā procedūra aptuveni uz pusgadu izstiepta, to es zinu labi, ho daži radi to procedūru izgāja.

  Starp citu, tīri praktisku iemeslu dēļ, nevis aiz kaut kāda speciāla naida pret Latviju. Krievijā vienkārši sievietes saņem pensiju no 55 gadiem

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Sandris Maziks 16.01.2013. 11.27

  kolpants
  Dedzīgākie komunisti bija krievu smerdeļi, Rubiks un Urbanovičš un tādi arī palikuši.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Sandris Maziks 16.01.2013. 11.30

  kolpants
  “Es tak jums teicu, ka pirms pieteikšanas Krievijas pilsonības viņam jāsniedz dažas izziņas no Latvijas!”

  Fašistu – neostaļinistu varzai, SC, visiem ir krievijas pilsonība, tāpat to līdzdalībniekiem, arī.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Sandris Maziks 16.01.2013. 11.42

  zanE …
  “līdz nebūs parakstīta vienošanās ar RU par personas datu apmaiņu….”

  Ar fašistu krieviju parakstītās vienošanās nav iztērētās tintes vērtas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Inese Birzniece > Sandris Maziks 16.01.2013. 20.40

  ar boļševiku, articulus, ar boļševiku Krieviju; salīdzinoši ar to režīmu fašisms kā zīdainis.

  0
  0
  Atbildēt

  0

AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 16.37

“Valdībām ir jāpārtrauc nogrūst vainu uz vēsturi, citām valstīm vai “bezatbildīgiem vecākiem”, bet gan jāuzņemas iniciatīva, lai risinātu bezvalstniecību un par prioritāti izvirzītu bērnu intereses,” uzsver komisārs.
—————————————————————————-

Nu kādēļ gan “novelt uz vēsturi”, Muižnieka kungs ? Krievija oficiāli ir atzinusi sevi par pilntiesīgu PSRS mantinieci, pat nepakautrējās piesavināties LR vēstniecības ēku Parīzē, kā arī mēģināja uzlikt ķepu Latvijas zelta rezervēm. Jau jau tik iniciatīvas bagāta valsts, tad TAI arī BŪTU JĀRŪPĒJAS par SAVU PILSOŅU (resp. – izbijušās PSRS) identifikācijas lietām. Krievija , starp citu, pat paldies Latvijai nav pateikusi, ka tā bijušajiem PSRS (t.i. – tagad Krievijas) pilsoņiem ir izsniegusi vismaz kaut kādus personu apliecinošus dokumentus. Neviens neko uz vēsturi neveļ, vienk. katrai valstij jāpilda tie pienākumi, ko tā ir pati uzņēmusies. Lūdzu, izmantojot savu augsto posteni, esiet tik laipns un izrādiet savu iniciatīvu Jūsu pieminēto bērnu interesēs – vērsieties pie Krievijas, lai tā šo jautājumu beidzot atrisina.
Nevajag iepīt šeit Latviju.

+13
-1
Atbildēt

9

  Egitazz > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 19.56

  Krievija NAV PSRS mantiniece, tā ir pārņēmusi dažus līgumus un PSRS saistības. Krievija piemēram, pārņēma gan PSRS parādus, bet arī parādus pret PSRS, kam piekrita visi, izņemot Ukrainu.
  Krievija var brīvprātīgi (savu politisko apsvērumu dēļ) piedāvāt kādus atvieglojumus nepilsoņiem Krievijas pilsonības piešķiršanai, bet ne uzņemties kādus pienākumus par nepilsoņiem.

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 20.02

  kolpants
  Nevar krievija būt psrs mantiniece, kas jāpievāc vērtīgais – bruņojums un nebūt, kad jāsavāc atkritumi.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  P_Dancis > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 20.29

  “Krievija NAV PSRS mantiniece”

  Kad nav izdevīgi, tad nav.
  Kad ir izdevīgi, tad ir.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 21.01

  kolpants … Krievija var brīvprātīgi (savu politisko apsvērumu dēļ) piedāvāt kādus atvieglojumus nepilsoņiem Krievijas pilsonības piešķiršanai, bet ne uzņemties kādus pienākumus par nepilsoņiem.
  —————————————————–

  Tu esi jurists, ja tik droši spried ? Ja nē – tad lūdzu avotu šim apgalvojumam. Ja avota nav – uz redzēšanos.

  Vienkārša loģika saka, ka t.s. “nepilsoņi” visu mūžu nav bijuši personas bez pavalstniecības. Viņi visi bija PSRS pilsoņi, tātad AR pavalstniecību. Un nonākšana LR teritorijā kolonizācijas rezultātā šo faktu nemaina. Šaubos vai LR ir dajebkāds starptautisks līgums ar Krieviju, ka jāuzņemas rūpes par šiem cilvēkiem. Latvija PSRS nelikvidēja – tā atjaunoja savu valstiskumu bez jebkādām saistībām pret okupantu. PSRS likvidēja Krievija, Ukraina un Baltkrievija kopīgi. Attiecīgi viņiem bija jāparedz sekas. Vienkārši.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 21.30

  Kolpant, ja nezini neko par savu valsti – krieviju, tad, ko tu vispār vari sajēgt par Latviju? Muļķība nav tikums!
  http://www.vduma.ru/article.php?id=5
  http://www.whiteworld.ru/rubriki/000122/000/01062806.htm

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 23.24

  aivarsk
  no raksta citāts “все страны мира входящие в «Парижский клуб», считают РФ единственным законным правопреемником и долгов, и активов бывшего СССР.”
  droši vien iekrita acīs?:)

  bet šeit iet runa tikai un vienīgi par parādiem, pie tam skaidri un gaiši – правопреемником и долгов, и активов un tieši pēc principa, ko minēju augstāk – visi, izņemot Ukrainu, atteicas gan no PSRS parādiem, gan no parādiem PSRS.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > AUTOEXEC.BAT 15.01.2013. 23.27

  ARTs

  rē kā, tev lai spriestu, nevajag nekādus juridiskus pierādījumus, bet man redz vajag:)))
  Un kur tavs juridiskais pamatojums, izņemot argumentus līmenī “Vienkārši”?

  Kur starptautiskā praksē ir kādas normas, kā jārīkojas juridiski pareizi un saistoši, kas kāda valsts beidz pārstāvēt?

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > AUTOEXEC.BAT 16.01.2013. 00.11

  kolpants:
  Hmm, tā nu gan ir puspatiesība, ja nepiemin to Krievija pie reizes arī neatdeva kā PSRS mantiniece Latvijas pirmskaŗa zelta rezerves, pirmskaŗa vēstniecības ēkas, arhīvus un muzeju fondus, kuŗus PSRS savāca kaŗa laikā no Latvijas, var turpināt vēl – kaut vai ar to, ka PSRS laikā Latvijas desu bija iespējams vieglāk iegādāties Ļeņingradā… parādi nu gan kā reiz bija diezgan maz, ja vēl tos sadalītu uz iedzīvotāju galviņām – bez tiem jau arī pastāvēja arī trešo valstu parādi, kuras bija parādā PSRS. Man jau vispār liekas absurds, ka kāds var pateikt, ka valsts neatbild par 73 gadiem – nu ja jau Krievija ir impēriskās Krievijas mantiniece, tad jau manuprāt, viņiem nevajadzētu būt nekādām problēmām pasludināt monarhiju un tronī paņemt kaut vai princi Hariju, jo britu karaļnamam kā reiz ir kaut kādas saites ar tiem vāciešu monarhiem, kuri bija pēdējie Krievijas imperatori… bet es secinu, ka mūsdienu Krievija IR PSRS mantiniece un pie reizes tā arī IR Krievijas impērijas mantiniece, jo čerkesu genocīdu Krievijai atzīt arī ir problēmas tāpat kā ukraiņu golodomoru 30.tajos… nav tak nemaz tik lielas atškirības starp abām :D

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > AUTOEXEC.BAT 16.01.2013. 16.40

  kolpants … Un kur tavs juridiskais pamatojums, izņemot argumentus līmenī “Vienkārši”?
  ——————————————————————–

  Man nav jāpierāda tas, ko Krievija pati apgalvo. Turklāt bez kaut kādām atsauksmēm – nē, ziniet, par TO mēs neatbildam. Lūdzu, parādi, kur konkrēti Krievija pasaka , ka par TO mēs neatbildam ?

  +3
  0
  Atbildēt

  0

arnolds_kalva 15.01.2013. 14.49

Un kā ar citu valstu pilsoņu bērniem? Latvijā ir tāds paliels Krievijas pilsoņu pulciņš, kam tas ir ērtāk. Arī daļa nepilsoņu vairs nesteidzas naturalizēties, jo viņiem nav jāņem vīza, lai aizbrauktu uz Krieviju pie radiem. Bet bērnus paņemt līdzi? Nekā, bērni būs Latvijas pilsoņi, un tādiem vīzu vajag. Protams, Nilu Muižnieku šie vecāki nelamās, jo nemaz nezina, ka tāds eksistē, bet Latvijas valsti gan. Par to, ka tā ne lūgta ne aicināta ir ierakstījusi viņu bērnus pilsoņos. Zinu gadījumus, kad vecāki savam nepilsoniskajam bērnam galu galā izvēlas Krievijas pilsonību, lai vieglāk būtu iestāties Krievijas augstskolā. Latvijas nepilsoņus pielīdzināt Čehijas romiem nav īsti korekti- romiem nav izvēles, kuras valsts pilsonību tie varētu pieņemt.

+16
0
Atbildēt

0

janazakovica 15.01.2013. 14.49

kurs muzniekam-pederastu aizstavim vispar deva vardu..pat vacijaa turkam piedzimst berns..un nekadu pilsonibu protams vinam neviens nedod.

+4
-2
Atbildēt

0

kristaps_drone 15.01.2013. 14.17

Ja Muižnieks šo savu “izcilo” domu graudu attiecinātu uz visām citām valstīm, tikai ne uz Latviju un Igauniju, jo šeit nav veikta deokupācija un dekolonizācija, par to varētu tīri teorētiski diskutēt. Attiecībā uz Latviju un Igauniju šī doma ir vislabākais apliecinājums tam, ka nekas nav mainījies – viņš ir kangars un kremļa un SC pakalpiņš.
P.S. Spriežot pēc bildes, darbs Briselē viņam ir acīm redzami nācis par labu!

+13
-2
Atbildēt

0

kruskops 15.01.2013. 13.49

Pilsonības uztiepšana mūsu valsts un tautas nīdēju pēctečiem ir tikai sākums. Drīz viens no centīgākajiem Van der Krēsla skolniekiem pieprasīs lai pasi izsniedzot paklanās un, lai to dara, personiski piegādājot dokumentus uz mājām, Dzintars.

+10
-1
Atbildēt

0

aldis73 15.01.2013. 13.44

interesanti gan, bija mums jau te viens precedents ar tiesāšanos. negribēja nepilsone savam bērnam automātisku pilsonību.

šitais liberasts tagad kko ne to stumj. nu nav iespējams šajā liberastijas laikmetā piešķirt (uzspiest) automātisku pilsonību vai jebko citu bez piekrišanas
superactiņai to vajadzētu tā kā zināt ;)

+11
-2
Atbildēt

0

juhans 15.01.2013. 13.40

Piedzimstot visiem bērniem automātiski pienākas pilsonība – tā diktē Nils Muižnieks. Kā var neklausīt Nilam?

0
0
Atbildēt

0

buchamona 15.01.2013. 13.23

Komisārs norāda, ka nozīmīga daļa bērnu bezvalstnieku dzīvo Latvijā un Igaunijā. +++ ja viņš būtu piesaucis tikai Latviju – puse bēdas, bet tagad kauns no igauņiem.

+10
0
Atbildēt

1

  dace_roze_lmt_lv > buchamona 15.01.2013. 13.28

  Это потому,что вы закомлексованный человек. Вам дай только повод, как вам уже стыдно.

  Муйжниекс – американец и европеец. Какое вам, сельскому жителю по своему складу ума, до него дело?

  У него своя жизнь, у вас – своя.

  Эстонцы не страдают подобными комплексами неполоноценности и вины:

  http://rus.apollo.lv/novosti/estonskii-zhurnalist-latviiskaya-armiya-eshche-khuzhe-chem-govoryat/539889

  0
  -1
  Atbildēt

  0

dace_roze_lmt_lv 15.01.2013. 13.13

Муйжниекс родился и долго жил на Западе. Он – не дикарь. Его трудно понять.

+2
-3
Atbildēt

0

GirtsBite 15.01.2013. 12.55

Kā var divu teikumu laikā pateikt, ka nedrīkst ļaut vecākiem izvēlēties bērniem nevēlamu stāvokli, un izvirzīt bērnu aizbildņus par svarīgākajiem. Vai Muižnieka kungs uzskata, ka galvenā atbildība par bērna statusu jāuzņemas krustvecākiem, vecvecākiem, audžuvecākiem? Ko gan citu domāt, ja prioritāte ir aizbildņi, bet ne vecāki.

+9
-1
Atbildēt

0

Elīna Barkovska 15.01.2013. 12.26

Nils Muižnieks, Nils Ušakovs, Nils Freivalds, Nils Zariņš…:)

+14
-2
Atbildēt

0

Sanšains 15.01.2013. 12.22

Valstīm automātiski pēc dzimšanas ir jāpiešķir pilsonība bērniem, kas dzimuši šo valstu teritorijā
============================
Ja Muižnieks būtu palicis savā dzimtenē ASV, droši vien viņš tagad mestos aizstāvēt šādu fenomenu:

“Companies operating ‘maternity hotels’ cater to pregnant women from Chinese-speaking nations who want an American-citizen newborn.”

“USA Baby Care is one of scores, possibly HUNDREDS, of companies operating so-called maternity hotels tucked away in residential neighborhoods in the San Gabriel Valley, Orange County and other Southern California suburbs. Pregnant women from Chinese-speaking countries pay as much as $20,000 to stay in the facilities during the final months of pregnancy, then spend an additional month recuperating and awaiting the new baby’s U.S. passport.”
http://www.latimes.com/news/local/la-me-birthing-centers-20130104,0,2523789.story

+12
-2
Atbildēt

0

Sanšains 15.01.2013. 12.15

izvēle par pilsonību nav jāatstāj vecāku ziņā
[…]
“Valdībām ir jāpārtrauc nogrūst vainu uz […] vai “bezatbildīgiem vecākiem”
==========================
Kā man “patīk” šāda veida argumentācija!:) Glumš, liekulīgs un sentimentāls “liberālisms” jūtams jau pa gabalu.

No tās pašas operas, no kuras līdzi jušana nabaga krievu kolonistiem, kuriem vajadzīgs valsts atbalsts, lai iemācītos latviešu valodu; līdzi jušana nabaga prostitūtām un noziedzniekiem, kuri par tādiem kļuvusī, jo tos “atstūmusi” sabiedrība (valsts), utt.

Lai arī vecākiem ir tiesības reģistrēt bērnus kā pilsoņus, daudzi to nedara vai nu tāpēc, ka nav informēti par šo iespēju, vai arī viņi ir tik tālu atsvešināti, ka izvēlas atstāt savus bērnus par bezvalstniekiem.
==========================
Muižnieks pats neviļus raksturo, kādā vidē uzaugs šie “jaunie pilsoņi”.
Mums tādus vajag? Protams, ne.

+17
-4
Atbildēt

0

ligakalnina 15.01.2013. 12.10

“Lai arī vecākiem ir tiesības reģistrēt bērnus kā pilsoņus, daudzi to nedara vai nu tāpēc, ka nav informēti par šo iespēju, vai arī viņi ir tik tālu atsvešināti, ka izvēlas atstāt savus bērnus par bezvalstniekiem. Igaunijas un Latvijas valdības ir ļāvušas šādai situācijai pastāvēt, ļaujot vecākiem izvēlēties statusu, kas nav bērna interesēs,” raksta Muižnieks.
———————————————–
Pagaidām vēl ne vecāku tiesības, ne pienākumus, neviens nav atcēlis, valstij nav jāuzņemas vecāku funkcijas.
Un, ne tikai Latvijā un Igaunijā nepiešķir automātiski pilsonību visiem, kas piedzimuši šo valstu teritorijā, ja ievestu tādu kārtību, notiktu kas līdzīgs, kas notika ASV, kur brauca dzemdēt no visas pasaules, lai bērni iegūtu ASV pilsonību, īsti nezinu, tagad to atcēla, vai nē, kaut kādas runas bija.
Un Latvijai tāda automatiska kārtība būtu bīstama un galīgi neadekvāta, pilsonībai nav jābūt kaut kam tādam, ko var tāpat vien dabūt, kur nu vēl uzspiest ar varu.

+19
-2
Atbildēt

4

  Egitazz > ligakalnina 15.01.2013. 19.42

  kāpēc tad latviešu bērniem to piešķir? Tad jau to, kas balsoja par SC, bērniem arī nav jādod automātiski.
  lai tad visi, kas sasniedz 18gadus, iet nodod lojalitātes eksāmenu.

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.01.2013. 21.11

  Te jau nav dalījums pēc etniskā principa, visiem kas vēlas iegūt pilsonību, tāda iespēja sen bija un ir, arī bērniem, ja vecāki vēlas.
  Bet, ja vecāki nevēlas, kāpēc jāuzspiež ar varu, varbūt, viņi gribēs Krievijas vai citas valsts pilsonību. arī tādi ir.
  Skaidrs, primāras bērna interses, bet, to izlemj vecāki, ja reiz viņi nevēlas savam bērnam šīs valsts pilsonību, valstij arī nav jāpaliek par aukli un kāds jāpierunā.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > ligakalnina 15.01.2013. 23.20

  dzeris49
  labi, pārformulēšu – kāpēc tad pilsoņu bērniem piešķir automātiski? varbūt lietuvieša bērns arī gribēs citu pilsonību

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 16.01.2013. 06.36

  Manuprāt, tas ir loģiski, ja Latvijas pilsonību nevēlas vecāki paši, ispējams, viņi nevēlas to arī savam bērnam.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

ievuliitis 15.01.2013. 11.59

Kāpēc gan Muižnieks nevarētu sākt ar Šveici? Salīdzinot ar mūsu valsti tur ir “dramatisks, varētu pat teikt – traģisks” stāvoklis ar pilsonību. Tur cilvēks nevar kļūt par pilsoni, ja viņa vecaistēvs nav dzimis Šveicē.

+26
-5
Atbildēt

5

  Batman > ievuliitis 15.01.2013. 17.39

  Vai tiešām?
  Protams, vikipedija nav pats uzticamākais avots, bet tur lasāmais liek domāt, ka pietiek ar daudz mazāku laiku:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_nationality_law#Naturalization

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Egitazz > ievuliitis 15.01.2013. 19.39

  Скажите пожалуйста, а вот в чем смысл вашего вранья насчет дедушки? Считаете форумистов такими идиотами, которые не способны найти информацию на английском, русском или иных языках о принципах присуждения гражданства Швейцарии?

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > ievuliitis 15.01.2013. 20.07

  Anrijs

  AAE, Kuveitas un Saudu Arābijas pilsonības likums derēs. Tur noteikumi strikti pat pret sava etnosa pārstāvjiem, mums vispār ir darīšana ar “aliens”, kuru sapratne par “labo un ļauno” ir diametrāli pretēja homo sapiens.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  janis17 > ievuliitis 15.01.2013. 21.18

  Anrij, liekas tu neproti lasīt :)
  Ar savu nezināšanu nav publiski jālielās!
  Pilsonību nesaņem pat Šveicē dzimis sveštautietis. Sasniedzot pilngadību viņam jākārto eksāmens, atbildot uz 90 — 100 jautājumiem par Šveices vēsturi, valdību, parlamentu, politiku utt. Taču to izšķir nevis valstiskā, bet pašvaldības līmenī. Pilsonību piešķir pašvaldība, kurā cittautietis dzīvo. Notiek sapulce un vietējie pilsoņi, kuri kārtīgi tās apmeklē, balso. Pat ja jūs lieliski pārvaldāt Šveices vācu valodu, valsts vēsturi, sapulces dalībnieki, kuri pārsvarā ir gados veci cilvēki, var nobalsot un ar prieku pret pilsonības piešķiršanu.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  dace_roze_lmt_lv > ievuliitis 15.01.2013. 23.51

  Не сравнивайте попу с пальцем, где палец, это Швейцария – самая богатая или одна из самых богатых страна. А Латвия – самая бедная или одна из самых бедных страна. Вам надо думать о Румынии или Болгарии, и узнавать, как там насчет гражданства.

  Швейцария имеет моральное право выставлять свои правила, ее люди всю жизнь работали, воевали, были самостоятельными, всем окружающим могли доказать свое право быть независимыми. И поэтому никто Швейцарию не учит. А Муйжниекс говорит не от себя – он учит Латвию от лица Европейского Союза.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Elīna Barkovska 15.01.2013. 11.57

Muižnieks ir reāls “latvietis no Marsa”. Niliņam diezgan interesanta loģika, nepilsoņi naturalizēties negrib, savā virtuvē, un ne tikai, zākā LV un tās pamatnāciju, bet valstij viņu bērniem ir jādāvina pilsonība un automātiski jāražo nelojālo pilsoņu nākamā paaudze, kas tiešā veidā graus LV valsts pastāvēšanas pamatus.

Diemžēl Eiropā ir valstis, kas dzīvo ar okupācijas un kolonizācijas sekām, taču Muižniekam par to nekas nav zināms:)

+28
-5
Atbildēt

0

grislits 15.01.2013. 11.51

Vispār Muižnieka kompetence ir ārpus ES, ne Eiropas valstis.

Un tad, kad Muižniekam uzskatos līdzīgais ultraliberālis Ķīlis sakārtos vienotas mācību programmas no vienotiem mācību līdzekļiem vienotā valodā (latviešu) bērnudārzos, sākumskolās/pamatskolās un vidējās izglītības iestādēs, tad arī varēs runāt par straujāku pilsoņu loka paplašināšanu bērniem automātiski piešķirot Latvijas pilsonību.

+14
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam