Latviešu skaits pieaugs 85

Komentāri (85)

mailmee 18.06.2015. 13.22

Pēdējos 7 gadus LAT skolēnu daļa krīt – 73.54% -> 71.47%

KR skolēnu daļa aug – 25.83% -> 27.54%

Avots: http://izm.gov.lv/images/statistika/visp_izgl/2014_2015/VS_apmac_val_skoleni_14.xls

0
0
Atbildēt

0

kristaps_drone 21.12.2012. 10.15

Raksts ir interesants un tur atrodama interesanta statistika. Taču Dombrava un NA Saeimā varētu uzsākt svētīgu darbu – lobēt okupantu, kolonistu un viņu pēcteču vēl lielāku izbraukšanu, vienalga, vai atpakaļ uz viņu dzimteni vai uz jebkurām citām valstīm, vai uz tām valstīm, kas ir līdzvainīgas viņu atbraukšanā uz Latviju okupācijas laikā – Vāciju (Molotova – Ribentropa pakts), ASV, Lielbritāniju (2. pasaules kara beigās Rūzvelts un Čērčils trīspusējā konferencē piekrita, ka Staļins saglabā savā varā okupētās teritorijas, tai skaitā Baltijas valstis).

+3
-2
Atbildēt

0

tuba76 21.12.2012. 09.40

Atceros man arī patika taisīt tabulas un diagrammas – tā pirms gadiem 10-15. Nu ļoti smuki jau sanāca. Tikai viena problēma atklājās – atklāju, ka rotaļas ar skaitļiem un krāsainiem stabiņiem var dot ļoti mānīgu un nereti mulsinošu rezultātu. Sapratu, ka ne jau par velti tiem, kas profesionāli nodarbojas ar statistiku, jābūt attiecīgai kompetencei un jāpārzina parastajiem cilvēkiem pilnīgi murgainas metodikas. Un arī ne par velti politiķiem patīk „slīcināt” publiku ciparu un skaitļu jūrās – ar vienu un to pašu statistiku attiecīgi pagrozot var pierādīt pilnīgi pretējas lietas.

+2
-1
Atbildēt

0

Lāsma Bunere 21.12.2012. 01.08

Ir jau skaisti veselas publikācijas un balsojumus taisīt uz tautskaites datiem, tikai tautskaitē taču neprasa ne pasi, ne uzvārdu. Jautājums par etnisko izcelsmi ir tikpat brīvi atbildams kā par nodarbošanos. Kāds tur brīnums, ka latviešu skaits aug. Brīnums tikai, ka neaug marsiešu, karakalpaku un evenku skaits. Laikam humora sajūtas trūkums vainīgs

+1
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 20.12.2012. 21.03

Latviešu skaits pieaugs
__________________
……………..un prezidentu skaits?

……..samazināsies?

+1
-1
Atbildēt

0

dace_roze_lmt_lv 20.12.2012. 18.34

http://g4.delphi.lv/images/pix/520×360/34cae956/felikss-dzrzinskis-42921294.jpg

Многие бы и думать забыли, но спасибо латышским Дельфи, они напомнили. Действительно, латыши составляли костяк команды ЧК и Феликса Эдмундовича:

http://www.delfi.lv/news/world/other/aprit-95-gadi-kops-cekas-dibinasanas.d?id=42921224

Сегодня — день Чекиста. Поздравляю всех, для кого это праздник.

0
0
Atbildēt

0

AUTOEXEC.BAT 20.12.2012. 17.28

Tu emigrāciju uzskati par kaut ko labu ? Ja jā, tad kādēļ ?

+6
0
Atbildēt

0

ARNO 20.12.2012. 17.23

Labs. Nosmējos par precīzo stereotipu: “Scandinavians, awkward and bureaucratic people, love organized fun.”

0
-2
Atbildēt

0

Gaisma; Enģelis 20.12.2012. 16.50

Nav gan ņemti vērā tie latvieši, kas tādi ir tikai uz papīra – to skaits ir pieaudzis. Priekā!

+2
-1
Atbildēt

0

Sanšains 20.12.2012. 16.21

Domāju, ka “Ir” veidotāju attieksmes esence ir:
(a) Krievi latviešus jau sen vairs neapdraud – nedz valodas, nedz demogrāfiskajā aspektā. Tā pat principā vairs nav problēma. Latviešiem jāpārstāj “paranoiski” baidīties un norobežoties no krieviem.
(b) Pastāv vien tāds apdraudējums, ka Latvijas populācija (tostarp latvieši) varētu ietekmēties no Krievijas politiskās un biznesa kultūras, no Krievijā valdošās “antiliberālās” ideoloģijas (nabaga Pussy Riot un nabaga Krievijas geji).

Tāpēc arī visžēlīgi tiek pieļauta Dombravas raksta eksponēšana, kura pamatideja šoreiz saskan ar “Ir” veidotāju “uzstādījumiem”. Dombravas rakstu šoreiz var izmantot.
Citreiz tomēr Dombrava var necerēt uz savu ideju popularizēšanu “Ir” mājas lapā.

+7
-3
Atbildēt

2

  mariterage > Sanšains 20.12.2012. 18.51

  Vismaz blogu sadaļa taču nevienam nav slēgta.
  Vai tad tā nav?
  Un vai tas ka kāds ir deputāts nozīmē ka viņā rakstītais obligāti jāliek priekšplānā?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > Sanšains 21.12.2012. 10.22

  Laikam publicēja tādēļ, ka Dombrava izņēma no secinājumu daļas pašu galveno secinājumu: ka ir nepieciešama Latvijas deokupācijas un dekolonizācijas uzsākšana, un ka visiem spēkiem ir jāveicina un jāpalīdz okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem atgriezties viņu dzimtenē vai jebkurā viņu izvēlētā valstī.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

janazakovica 20.12.2012. 15.15

un krievu skaits nepieaugs..? vini nav cilveki..?

+1
-5
Atbildēt

3

  Ojārs > janazakovica 20.12.2012. 15.22

  nedaudz pārfrāzējot I.Kažoku, ja krievu skaits uz pasaules samazināsies, vai viņi pavisam izzudīs, nekāds īpašs ļaunums homo sapiens populācijai netiks nodarīts. Mēģinu atstāstīt viedās “ekspertes” pausto – zemeslode ir pārapdzīvota, Āfrikā cilvēkiem nav ko ēst, dažiem nav ko dzert. Turklāt krievi ir sagrābuši nepamatoti lielas teritorijas.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  Raitis > janazakovica 20.12.2012. 15.27

  mmm garšīgu tortīti laimēju 🙂 Ā T R A I S . L V

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > janazakovica 20.12.2012. 20.54

  nulle andrej – vai mums jāraud par seno ēģiptiešu un romiešu “izmiršanu”?
  ________________________ nulle,ak nulle…

  Tu tak esi pieraudājis visu tīmekli par šausmīguo, neģēlīguo faktu,ka aŗī tik izcilai un vienreizējai nullei reiz jāmirst – gluži kā visādiem citiem mirstīgajiem…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 20.12.2012. 14.45

——–
Latviešu skaits pieaugs.
==============================================================================
Latvijas tautas skaits nepārtraukti pieaug un pieaugs – īpaši jau pirmsvēlēšanu laikā, kad neskaitāmo partiju pārstāvjiem ir jācīnās par vietu pie ‘siles’ – , tad vēlētājiem ir jāsola, jāsola, jāsola…….
Kurš pārsolīs NA ?

+1
-5
Atbildēt

0

Ieva 20.12.2012. 12.22

Proporcija ir izteikta – no katriem četriem aizbraucējiem viens ir latvietis un trīs cittautiešu. Par cik viņiem Latvija nav dzimtene, un pārsvarā tie nav lojāli valstij, tad lielākā daļa neagriezīsies, kamēr liela daļa latviešu atgriezīsies un proporcija būs vēl izteiktāka.
Un te nu atkal nonākam pie mūžīgas tēmas, kur saku, ka emigrācijai nav tikai negatīvas sekas – un dabūju no visiem pa kaklu. Iedzīvotāju skaita samazināšanās Latvijā viennozīmīgi ir negatīvs process, bet te ir arī citi aspekti.
Tautas genofonds atjaunojas – ja kara un pēckara gados no Latvijas pārsvarā emigrēja inteliģence, tad tagad tie pārsvarā ir melno darbu darītāji. Uzreiz saku, ka man nav te citu pierādījumu, kā tikai paša novērojumi, bet citu pierādījumu nav arī tiem, kas apgalvo pretējo. Man varbūt vienīgi varētu būt atsauksme uz Ķuža rakstu par to ka noziedzība krīzes laikā nepieauga, jo Latvija to veiksmīgi eksportēja- jeb, ka kriminālnoziedznieki ir liela daļa no emigrantiem. Tāpat biežie raksti par skvoteriem, zagļiem un slepkavām latviešiem, kuru ārzemēs ir nokļuvuši policijas nagos. Tas ir tas, kas reāli ir redzēts. Aizbrauc tie, kam Latvija nav dārga, aizbrauc tie, kas nespēja atrast savu vietu Latvijas darba tirgū, nespēj atrast darbu, jo nobumbulējuši izglītību, izklaides traucē darbu, vieglprātīgi sānēmušies kredītus, kurus vairs nevar atmaksāt utt. Aizbrauc tie, kas nesaprot, ko nozīmē būt Latvijas patriotam. Aizbrauc tie, kas gaida ka valstij jādod, jāapgādā, jānodrošina..
Un, ja materiālās vērtības ir svarīgākas par otrās šķiras pilsoņa statusu, un bez tam reizi gadā var uz Latviju atbraukt salabot zobus “jo tur jau ir dikti dārgi”, un, ja vēl šād tad radiem kaut ko atsūta, tad labi ir visiem, un nav ko šādus cilvēkus nosodīt. Nevaru vairs atrast rakstu, bet medijos lasīju, ka liela daļa Latvijas emigrantu tā arī neiemācās mītnes zemes valodu, cits raksts bija kā Latvijās medmāsām Vācijā dara pāri, kā latvietes “pārdod” arābiem pilsonību un pašas iekrīt,. utt. Pateicoties Latvijas emigrantiem, Pasaulē par latviešiem ir mainījies priekšstats- nu jau tiekam uzskatīti par zagļiem un dzērājiem.
Ir arī jauniešu kategorija, kas grib pasauli apskatīt. Tie kas studē, vai ieņem kādu amatu, uz kuru ir gājuši, un pie kā strādājuši, mācījušies. Un atkal, mana pieredze rāda, ka viņi parasti ir tie, kas atgriežas, izmanto savas zināšanas savu uzņēmumu dibināšanai, vai strādā internacionālās kompānijās utt. Viņi ir tie, kas Latvijai piedod intelektuālo potenciālu, redz pasauli tālāk par savu dzimto kaktu. Tas, protams, ir mans subjektīvais viedoklis, statistiku, kādus tad darbus tur emigranti dara, neesmu atradis, līdz ar to visi teksti ir pēc principa “tā ir, jo tā ir”- bez jebkādas argumentācijas, un tikai uz emocijām balstīti- tipa esi muļķis, ja domā citādi.
Ekonomiskā migrācija nav nekas jauns. Tai pašā Īrijā, tā bija savulaik izteikta, pēc tam daudz īru atgriezās, un nu vairs prom nebrauc. Arī Latvijā emigrācijas apjomi samazinās un noteikti turpinās samazināties, pieaugot labklājības līmenim. Tieši tas, nevis pabalsti vai valdības rīkojumi stimulēs demogrāfiskās situācijas uzlabošanos.

Jā, tūlīt uzradīsies kāds, kas stāstīs, kā Latvijā nav sagaidījis palīdzību no valsts, nav varējis ģimeni pabarot, un bijis spiests doties peļņā. Un atkal tiks aizmirsts, ka valstij ir arī jādod , ne tikai jāņem. Mums tā domāšana vienkārša: augsti nodokļi, tāpēc nemaksājam, bet valsts, maita, mūs nezkāpēc neatbalsta. Ja tā- braucu, prom. Kura tad valsts to naudu ņems, ja nodokļus nemaksā? Un vēl cik bieži uzdodam sev jautājumu- kāpēc klasesbiedram, kaimiņam iet labi , a man ne? Cik pie tā vainīgs fatālais liktenis, un cik es pats? Cik pats esmu strādājis, darījis, lai tā nebūtu?
Īstenībā jau aizbraucēji nav varoņi, tie ir dezertieri.
Cilvēki, kas padevušies grūtībām un devušies prom.
Jo Latvija jau esam mēs paši, un katram roka ir jāpieliek… Var atstāt to palicēju ziņā un lepni gaidīt, ka tie valsti aizbraucējiem sakārtos- un vīzdegunīgi teikt – nu tad varbūt atgriezīšos..
Karoti man mutē iebāzīsiet, varbūt norīšu…

+13
-3
Atbildēt

11

  Signija Aizpuriete > Ieva 20.12.2012. 14.27

  ——-Ķīps:'(..)
  Mums tā domāšana vienkārša: augsti nodokļi, tāpēc nemaksājam, bet valsts, maita, mūs nezkāpēc neatbalsta.
  ==============================================================================
  Jums, god./cien. – Jums tā galviņa, kurā tā apziņa, tāpēc personiskā INDIVIDUĀLĀ atbildība jāuzņemas. Labāk runā savā vārdā, bet pēdiņas likt uzstājoties visas tautas/sabiedrībās vārdā – ”mēs”, kampēji un/vai olichgarhi ”mums” palīdzēja īstenot Nacionālo attīstības plānu 2007. – 2013.gg., kad cilvēks bija centrā.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 20.12.2012. 15.44

  edge, savā komentārā es vairākas reizes uzsveru, ka tas ir mans subjektīvais viedoklis, nepamanījāt?
  Savukārt, kādas sakars tam visam ar Nacionālo attīstības plānu, nudien nesapratu.
  Jums kaut kā tā raksturīgi- komentārs un iepriekš sagatavotais links bieži vien ir ne par tēmu. Kāpēc tā?

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Ieva 20.12.2012. 16.20

  Aizbrauc tie, kas nesaprot, ko nozīmē būt Latvijas patriotam. Aizbrauc tie, kas gaida ka valstij jādod, jāapgādā, jānodrošina..
  =============================
  Ķīp, uzraksti, cik % tu no saviem ienākumiem samaksā nodokļos, un tad es pateikšu, cik liels patriots esi. Ko nozīmē dot valstij? Kas tā valsts par tādu abstraktu , mītisku būtni? Vai maksāt sociālo nodokli 35% no minimālās algas, atraujot kumosu saviem bērniem ir patriotiski vai patriotiski ir saņemt algu aploksnē un pabarot bērnus – Latvijas nākotni, it īpaši ņemot vērā, ka sociālā nodokļa maksātāji uztur pensionāru (komunistu) Bērziņu, kurš savas iemaksas soc. budžetā jau ir notērējis un tagad sēž uz kakla tiem, kam no minimālās algas atvelk 35% soc. nodokli. Patriots atradies.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 20.12.2012. 16.26

  es maksāju tik, cik oficiāli man no algas atvelk. Manuprāt, ap 47%. Algu aploksnē tiešām nesaņemu. Jā, un es uzskatu sevi par patriotu, jo izpildu divas galvenās lietas, ko, manuprāt, patriotisms nozīmē- maksāju nodokļus, un piedalos valsts pārvaldē – piedalos vēlēšanās.
  Bet, Normund, kāpēc Jūsu komentārs ir par mani- vajadzētu taču par saturu.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > Ieva 20.12.2012. 17.05

  Proporcija ir izteikta – no katriem četriem aizbraucējiem viens ir latvietis un trīs cittautiešu.
  ——-
  Man ir jautājums – vai autors vai arī komentētājs ir bijis ārzemēs un skaitījis cik tad ir liela tā proporcija? Jeb Dombrava, acīmredzami, sāk izplatīt jaunus mītus…

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 20.12.2012. 17.33

  Tie ir tautas skaitīšanas dati. Jums ir citi, ticamāki?

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > Ieva 20.12.2012. 19.25

  @Ķīps
  Tautas genofonds atjaunojas – ja kara un pēckara gados no Latvijas pārsvarā emigrēja inteliģence, tad tagad tie pārsvarā ir melno darbu darītāji.

  Šeit Tu maldies, jo, tas ka tur viņi dara melnos darbus, nenozīmē, ka aizbrauc sliktākie. Mēs pēdējos gadus katru gadu zaudējam vismaz 10% labāko studentu, kas uzreiz pēc vidusskolas dodas mācīties uz ārvalstīm – viņi tur veido draugu loku, nodibina kontaktus ar darba vidi un lielākā daļa tur arī paliks. Vēl 10% no labākajiem, kas mācījušies šeit bakalauru, dodas mācīties maģistros un arī no viņiem tikai puse atgriežas. Latvijas intelekta potenciāls masveidā aizplūst no Latvijas. Un tam par lielāko vainu ir zemā augstākās izglītības kvalitāte, kuru lielākā daļa partiju Saeimā nevēlas uzlabot! Diemžēl! Var jau atražot jaunu latviešu paaudzi, bet viņi pēc saviem 18 gadiem dosies plašajā pasaulē mācīties un strādāt!

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Ieva 20.12.2012. 20.17

  ķīpam.Ja darba ņēmējs ir tāds alnis, kā tu, tad nav brīnums, ka valsts ir tur, kur ir. Būt darba ņēmējam un lielīt vienotību var tikai psihiatra pacients, izņemot, ja sēž labi apmaksātā politamatā.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Ieva 21.12.2012. 02.11

  …Normund…Tu vēl aizmirsi pieskaitīt 25% IIN par zeķubiksēm, ko maksā iepērkoties (kā pats minēji!)….:)
  ….beidz pūst pīlītes!….Tu, kā darba ņēmējs soc.nodoklī samaksā 11% un 25% IIN….

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 21.12.2012. 11.36

  Uz Nasaing Special. Manā apkārtnē tieši šādi jaunieši atgriežas. Varbūt maldos, nezinu, jo neesmu redzējis nekādu statistiku, un tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Tāpat, kā pretējais. Zinu, piemēram, nozari, kur Hazans saka, ka tur prom aizplūst prāti, kaut gan tas praktiski nenotiek. Tāpēc pret viņa secinājumiem izturos piesardzīgi, jo arī tie diemžēl daudz kur balstās uz “paskatījos griestos un novērtēju”. Spilgts piemērs ir zinātnieks Ambainis, kas neapšaubāmi materiāli būtu nodrošinātāks, strādājot ārzemēs. Tāpat par Vācijas robežu atvēršanu darba tirgum -pareģoja, ka transportam būs jānodrošina vienvirziena biļetes. Ne velna, jo melno darbu darītāji nezin valodu, a Vācijā tā svarīga, un eksaktā inteliģence brauc prom maz un gala rezultātā nemaz uz to labklājības zemi Vāciju tā cilvēki neplūst.
  Domājoši jaunieši brauc studēt uz ārzemēm. Tāpēc, ka grib iegūt izglītību, ne Latvijas diplomu, kuru var uzsparaust uz nagliņas. Diemžēl Latvijas augstākās izglītības kvalitāte šādu izvēli pieprasa. Bet kā teicu- liela daļa pēc tam atgriežas.
  Un tas ir par interesanti – visi pētījumu, Hazana darbi, CSP jocīgā statistika ir par aizbraukšanu, bet nekur neesmu redzējis datus par atbraukušajiem. Oficiāli tādu nav!
  A par genofonda uzlabošanas. Miķelsons ar pedofiliju nodarbojās Beneluksa valstīs. Latvijā tas nenotika. Vai arī atveriet jebkuru mediju – palasiet, kuru latvieti atkal policija noķērusi, sodījusi, Īrijā, Anglijā, Spānijā, Vācijā…
  A Latvijā noziedzības apjomi pat samazinās.
  Tātad attīramies…
  Vai ar šiem piemēriem nepietiek?

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Ieva 21.12.2012. 17.19

  .Tu vēl aizmirsi pieskaitīt 25% IIN par zeķubiksēm, ko maksā iepērkoties (kā pats minēji!)….:)
  ….beidz pūst pīlītes!….Tu, kā darba ņēmējs soc.nodoklī samaksā 11% un 25% IIN….
  ============================
  Tu jau vari arī pateikt, ka es vispār nodokļus nemaksāju, jo tos pa taisno pārskaita darba devējs (ja pārskaita) es tos tikai algas lapiņā ieraugu, ja? jenotu demagoģe!

  0
  -2
  Atbildēt

  0

dace_roze_lmt_lv 20.12.2012. 10.31

Латыши – главная проблема Латвии:

http://rus.tvnet.lv/novosti/obschjestvo/216772-gazjeta_latishi_glavnaja_probljema_latvii?utm_source=nasha.lv&utm_medium=flash-ticker&utm_campaign=rus.tvnet-promo

“Мы обреченный, вымирающий народ, который даже сейчас, дважды за последнее столетие вкусивший независимость…”

0
-4
Atbildēt

0

dace_roze_lmt_lv 20.12.2012. 10.29

Индюк тоже думал, да в суп попал.

0
-4
Atbildēt

1

  Jānis > dace_roze_lmt_lv 21.12.2012. 20.35

  Varbūt pašam arī derētu padomāt!

  5.pants. (1) Lielo valsts ģerboni ir tiesīgi lietot:

  1) Valsts prezidents;

  2) Saeima, Saeimas priekšsēdētājs, Saeimas komisija un apakškomisija, kā arī Saeimas deputāts;

  3) Tieslietu padome, Satversmes tiesa, Augstākā tiesa un Ģenerālprokuratūra;

  4) Ministru kabinets, Ministru kabineta loceklis;

  5) ministrija un īpašu uzdevumu ministra sekretariāts;

  6) Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Saeimas Kanceleja, Valsts kanceleja;

  7) Valsts kontrole;

  8) Latvijas Banka, Finanšu un kapitāla tirgus komisija, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Centrālā vēlēšanu komisija, tiesībsargs, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, Centrālā zemes komisija (turpmāk — patstāvīgā iestāde), kā arī Satversmes aizsardzības birojs;

  9) Latvijas Republikas diplomātiskā un konsulārā pārstāvniecība.

  (2) Lielo valsts ģerboni ir tiesīga lietot arī koleģiālā institūcija, kuru vada šā panta pirmajā daļā minētā amatpersona.

  (14.06.2012. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 01.09.2012.)

  10.pants. (1) Privātpersonām ir tiesības lietot valsts ģerboni vai atribūtiku ar to, ja vien ģerboņa lietošana nemaldina par lietotāja juridisko statusu un, lietojot valsts ģerboni vai atribūtiku ar to, persona garantē pienācīgu cieņu pret valsts ģerboni.

  13.pants. Par valsts ģerboņa lietošanas noteikumu pārkāpšanu, necieņas izrādīšanu valsts ģerbonim vai tā zaimošanu vainīgās personas saucamas pie administratīvās atbildības vai kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā.
  ______
  http://www.likumi.lv/doc.php?id=47133

  Pagaidām gan vari sevi mierināt ar domu, ka IR ir “pie kājas” likumi…

  +1
  0
  Atbildēt

  0

silvija_vitina 20.12.2012. 10.19

šobrīd valsts atrodas uz tās šaurās robežšķirtnes, kad vēl nav tik LABI, lai šurp dotos pasaules laimes meklētāji, un vairs nav tik SLIKTI, lai tie, kas patiesi grib dzīvot savā zemē un vēl labu savai valstij, dotos prom.

Šajā brīdī valstij ir jādara viss iespējamais, lai veicinātu pilsoņu LOJALITĀTI. Un ar “asiņu tīrību” nav jāaizraujas, lai gan to nevar atstāt arī pilnīgā novārtā.

Es pati esmu no jauktas ģimenes, un tomēr – līdz kaulam latviete. Sanāk, mana māte latviete (1 gb.) ir radījusi 3 latviešus (mēs esam 3 bērni). Tādu piemēru nav mazums. Tomēr diemžēl tikpat daudz (bet varbūt pat vairāk) ir arī pretēju piemēru, kur ienācējs ir “atņēmis” latvieti un savu ignoranci pret Latviju ir iepotējis gan laulātajam, gan bērniem. Manā ieskatā Latvijai kā valstij ir ar zobiem un nagiem jācenšas panākt, lai jauktā ģimene pieņem latvisko kā savas ģimenes tradīcijas. šadā veidā demogrāfiju var glābt ļoti ātri! Taču tas ir ļoti grūts un atbildīgs darbs, lai katrs valstī dzīvojošais pilsonis justos kā Latvijas pilsonis (nevis latvijietis – šādi nošķirot sevi no pamatnācijas), justos lepns par VALSTS valodu, tradīcijām, valstS vēsturi un nākotni.

+25
-1
Atbildēt

3

  manatuja > silvija_vitina 20.12.2012. 10.38

  es ar tadus piemerus varu daudz pieminet, kas uz papira skaitas latviesi bet masina krievijas karodzinsh. Ir ari preteji piemeri man pazistami Denis, Vitalijs un Andrejs valsts svetkos staigaja ar Latvijas karodzinu un vini nestavetu un neskatitos, kaa citi karodzinu dezina.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  aija_vecenane > silvija_vitina 20.12.2012. 13.19

  Kad es redzu mastā plīvojam Latvijas karogu, es jūtu lepnumu par savu valsti. Un man žēl tos Latvijas iedzīvotājus, kam šādas sajūtas ir liegtas.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  manatuja > silvija_vitina 20.12.2012. 14.33

  man veljoprojam ir izgriesta bilde un ierameta no avizes, kad karogs atgriezas sveta gara torni. 1988 gads. tik valsts ne tuvu nav taada kaadu es veletos….

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Ojārs 20.12.2012. 10.15

jebkurā gadījumā dzimstība ir jāpalielina. Bet bez ekonomikas izaugsmes un valsts sakārtošanas tas diez vai ir iespējams. Nu nevaram mēs cerēt, ka tauta atjaunosies tikai pateicoties dzimstības pieaugumam pārtikušo latviešu vidū.
Trūcīgie, pat ja viņiem šobrīd ir darbs, joprojām saņem nozēlojamas algas, par viņiem bieži vien netiek maksāti nodokļi. Cerēt, ka tādā situācijā – kad nav ne sociālo garantiju, ne īstas drošības par nākotni, jaunām sievietēm dzims vismaz divi bērni, ir naivi.

+7
-2
Atbildēt

0

Mārtiņš 20.12.2012. 10.14

Izsmeļoša analīze. Raksta kontekstā piebildīšu, ka priecājos par jebkuras tautības cilvēku – latvieti vai citu – kuri ir lojāli Latvijas valstij. Tas, ka šādu cilvēku netrūkst arī starp cittautiešiem ir kā papildu pozitīvs faktors.

Pret Ilmāra Meža teikto neiebilstu – var jau būt, ka tiešām ir nepieciešams mazliet sabiezināt krāsas, lai liktu cilvēkiem aizdomāties.

+9
-1
Atbildēt

0

Egitazz 20.12.2012. 10.13

Valstij būtu nepieciešams no monocentriskas attīstības pāriet uz policentrisku attīstību, lai izlīdzinātu sociālo plaisu starp Rīgas apkārtni un pārējo Latviju. Ja vidējais atalgojums visos valsts reģionos būtu līdzīgs, tad nākamajos gados var prognozēt krietni lēnākus emigrācijas tempus.
========
bet šitais ir tāds elegants uzbrauciens Ēlertes plāniem vēl vairāk koncentrēt visu Rīgā.

+4
-6
Atbildēt

3

  silvija_vitina > Egitazz 20.12.2012. 11.08

  Ēlertei ir plāns Rīgas vaigu pagriezt uz citu pusi. Tas ir tas atslēgvārds, kas vieniem šķiet pieņemams, bet citiem nē.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Egitazz 20.12.2012. 22.28

  traductrice

  kāds sakars vaigam ar plāniem Rīgas skolas izcelt uz pārējo skolu fonā un vēl vairāk koncentrēt ražošanu Rīgā?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  efeja60 > Egitazz 21.12.2012. 17.15

  Ēlertei ir plāns? Ziemeļu zvaigzne? zviegt gribas… Kāpēc Ēlerte nerunā par aktuālām problēmām, bet izdomā savas?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Una Grinberga 20.12.2012. 10.03

… Ja vairāk dzims latvieši, tad pēc 50 gadiem būs pieaudzis latviešu īpatsvars sabiedrībā. Ok, ilgtermiņā ir atbalstāms, bet kā mēs nosargāsim valsti nākamos 50 gadus ar tik lielu nelojālu pilsoņu skaitu? Akūtāk ir risināt īstermiņa integrācijas jautājumus nevis spriedelēt par pareizajām latviešu asinīm un nepareizajām asinīm.

+4
-9
Atbildēt

6

  grislits > Una Grinberga 20.12.2012. 10.07

  Nu kāda vēl integrācija? Tie, kas ir vēlējušies, sen jau ir integrējušies. Un var izstiepties vaib sarauties, bet tos nākamos 50 gadusnāksies sargāt top valsti no nelojālajiem tāpat kā līdz šim.

  Būtiskāk par visādām “integrācijām” ir izglītība vienā valodā pēc vienotas programmas sākot no bērnudārza līdz vidējās izglītības iegūšanai. Un atkal pārmetīšu Ķīlim, ka viņš šim jautājumam vispār nav mēģinājis ķerties klāt, kaut gan tas bija pirmais, kam jāķeras klāt. Bet no Ķīļa to nesagaidīt.

  +18
  -4
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Una Grinberga 20.12.2012. 10.12

  Autors taču dod mājienus situācijas uzlabošanai. izbrauc vairāk cittautieši, kuri pārsvarā strādā privātās struktūrās, bet paliek latvieši, kas vairāk strādā valsts un pašvaldību iestādēs. Tātad, krīzei jāturpinās (jāstimulē) privātajos uzņēmumos (it īpaši neatbalstot Latgali) un jāceļ algas valsts iestādēs.

  +4
  -12
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > Una Grinberga 20.12.2012. 10.19

  @roberts_j
  Ja nav integrācijas, tad mēs ar visu 70% jaundzimušo latviešu īpatsvaru turpinām atražot 30% cittautiešu, kas nav īsti lojāli Latvijai. Problēma ir mazāka, bet tā tomēr eksistē! Jā, izglītība latviešu valodā ir risinājums un tā ir maksimāli jāizmanto, tāpat arī iekļaujošā kultūras izglītība.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  lindapastare > Una Grinberga 20.12.2012. 10.44

  kolpant, tu taču esi domas gigants! Loģiku jau skolā vairs nemāca, vai ne? Tas, ka valsts iestādēs pārsvarā strādā latvieši, nenozīmē, ka latvieši pārsvarā strādā valsts iestādēs.

  +13
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Una Grinberga 20.12.2012. 22.25

  yopcix
  ņemot vērā mūsu ierēdņu skaitu, var teikt, ka latvieši tiešām pārsvarā strādā valsts iestādēs

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > Una Grinberga 21.12.2012. 10.37

  Īstermiņā jārisina nevis integrācijas, bet okupantu,kolonistu un viņu pēcteču repatriācijas jautājumus! Un tas ir jādara ar lielu steigu un enerģiju!

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

grislits 20.12.2012. 10.02

Kad tika publicēti tautas skaitīšanas dati, mazliet padziļināti uzmetot tiem aci, man likās tāpat – ka vismaz puse vai vairāk aizbraukušo ir nelatviešu, un ka nelatvieši procentuāli mirst vairāk nekā latvieši.

Bet ļoti labi, ka kādam ir pacietība salikt smuki visus skaitļus pa plauktiņiem un pasniegt saprotamā formā.

+11
-2
Atbildēt

5

matissk 20.12.2012. 09.34

Tatagad latviešu skaitu var palielinat tikai ar dzimstību? A kurta integrācija? Vaita melnītis, kurš samācījies latviski (gramatiski pareizi, bet ar akcentu) un svētī Līgo, tāarī nekad nekļūs par latvieti?
Unja vairojas latviešu diasporas skaitlis, vaitatā nav apsveicama tendence?

+8
-10
Atbildēt

2

  lindapastare > matissk 20.12.2012. 10.05

  Neuztraucies – “gramatiski pareiza” latviešu valoda Tev nedraud vēl ilgi.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > matissk 20.12.2012. 10.32

  je … Vaita melnītis, kurš samācījies latviski (gramatiski pareizi, bet ar akcentu) un svētī Līgo, tā arī nekad nekļūs par latvieti?
  ——————————————————————–

  Vai tad rakstā kas tāds kaut kur ir pateikts ?

  +14
  -2
  Atbildēt

  0

Nika 20.12.2012. 09.30

Nevarētu būt tā, ka jaunā krievu paaudze statistikā sevi dēvē par latviešiem? Jo es Rīgas rajonā uz ielām nejūtu krievu skaita samazinājumu. Varbūt tieši pretēji.

Bet tiešām ceru, ka rakstam ir taisnība.

+13
-3
Atbildēt

1

  grislits > Nika 20.12.2012. 10.04

  Nu ja tas samazinājums ir no 50% uz 45% 10 gadu laikā, tad diezin vai to tā krasi var izjust.

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

dro 20.12.2012. 09.24

Neesmu Dombrava fans, bet IR šo rakstu varētu ņemt par piemēru, kā jārgumentē savi apgalvojumi.

+14
-3
Atbildēt

2

  Ojārs > dro 20.12.2012. 10.07

  Kā fans Tu esi? 🙂

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  elinaliepina > dro 20.12.2012. 10.20

  Ja kas, IR savu apgalvojumu jau izlicis kā raksta pirmo teikumu, virs attēla!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

gstrazds 20.12.2012. 09.09

Opā! Ja raksta autors patiešām ir Dombrava, tad šis ir kvalitatīvākais lēciens Latvijas parlamentu vēsturē. Visu cieņu!

+13
-1
Atbildēt

2

  efeja60 > gstrazds 20.12.2012. 16.09

  Ievērojamākais kritums ir.lv komentētāju vēsturē.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > gstrazds 21.12.2012. 10.33

  Man gan liekas, ka viņa raksti ir vienmēr kvalitatīvi. Šis izceļas ar lielu daudzumu statistikas.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

ilmisimo 20.12.2012. 08.58

Kā teiktu Gudruna Eslina(citējuot Stūrmani Mao)- mūsu pretinieks trakuo( ar mīnusiņiem vien šoreiz) – tātad esam uz pareizā ceļa.

+8
-7
Atbildēt

0

Ervins Lavrinovičs 20.12.2012. 08.35

Jāpiekrīt, ka šoreiz Nacionālajai apvienībai ir izdevies! Labāk vienu šādu rakstu, nekā 10 “sirdsapziņu” piesaucošo video klipu un bērnu līķu skulptūru.

+16
-6
Atbildēt

0

juhans 20.12.2012. 08.01

Var tikai vēlēties, lai katram priekšlikumam vai prasībai, kuru izvirza Saeimā, būtu šāds pamatojums.

+8
-3
Atbildēt

0

mariterage 20.12.2012. 07.33

Lielisks raksts (galvastiesu pārāks par “demogrāfa” I.Meža sacerējumiem).

Bet kāpēc tas netika publicēts tad kad tieši NA veda lielo demogrāfijas jautājumu kampaņu?

Ja visi NA biedri par svarīgiem jautājumiem domātu un izteiktos šādā kvalitatīvā līmenī tad arī es būtu gatavs balsot par viņiem nākamajās vēlēšanās.

+15
-7
Atbildēt

15

  janis17 > mariterage 20.12.2012. 08.32

  Kurā vietā raksts ir pretrunā ar demogrāfijas atbalsta pasākumiem?

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  Aija Neļķe > mariterage 20.12.2012. 08.35

  Dzimstības statistika etniskajā griezumā liecina, ka no trekno gadu māmiņu algām visvairāk ieguva latvieši, kuriem dzimstība palielinājās par aptuveni 1/3, kamēr cittautiešiem tikai nedaudz. Tāpēc NA cīņa par demogrāfijas pabalstiem ir saprotama – tie vēl vairāk nodrošinās latviešu demogrāfisko pārsvaru.

  +18
  -11
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > mariterage 20.12.2012. 09.59

  @Jānis Iesalnieks
  Dzimstības statistika etniskajā griezumā liecina, ka no trekno gadu māmiņu algām visvairāk ieguva latvieši, kuriem dzimstība palielinājās par aptuveni 1/3, kamēr cittautiešiem tikai nedaudz. Tāpēc NA cīņa par demogrāfijas pabalstiem ir saprotama – tie vēl vairāk nodrošinās latviešu demogrāfisko pārsvaru.

  Aplami secinājumi. Ja tiešām latviešiem vidēji ir augstāka izglītība un labāk apmaksātas darba vietas, tad griestu atcelšana neko daudz nemainīs, jo kopš pabalsta ieviešanas nekas būtiski nav mainījies. Ja tiešām cittautiešiem vidēji ir zemāka izglītība un mazāk apmaksāts darbs, tad cittautiešiem ievērojami pieaugs labklājība no minimālā pabalsta celšanas un pieaugs vēlme laist pasaulē bērnus.
  Kas ir vairākums aizbraucēju? Cittautieši. Ja pabalsti mazinās aizbraucēju skaitu, tad vairāk dzims cittautieši.

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > mariterage 20.12.2012. 10.29

  N.S. … Ja tiešām latviešiem vidēji ir augstāka izglītība un labāk apmaksātas darba vietas, tad griestu atcelšana neko daudz nemainīs,
  ——————————————————————

  Tu runā par “vidusslāni”, acīmredzot. Gribi teikt, ka viņiem pabalstu pieaugums nav svarīgs ?

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

  Raitis > mariterage 20.12.2012. 15.25

  mmm garšīgu tortīti laimēju 🙂 Ā T R A I S . L V

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  efeja60 > mariterage 20.12.2012. 16.06

  Un kad tad Visu Latvijai nav izteikušies kvalitatīvi? /Lūdzu nejaukt ar baķku, Dobeli, Tabūnu, Broku.

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Sanšains > mariterage 20.12.2012. 16.08

  Vilmārs:
  galvastiesu pārāks par “demogrāfa” I.Meža sacerējumiem
  ==============================================
  Jānim Dombravam bija 6 gadi un šķiet, ka Jums vēl mazāk, kad 1994. gadā izdevniecībā “Zinātne” tika izdots Ilmāra Meža “Etnodemogrāfiskais apskats Latvieši Latvijā”.
  http://search.library.wisc.edu/catalog/ocm33338001

  Uzrakstīts ļoti sakarīgi, saturīgi, daudz informācijas, analīzes, ieteikumu un prognožu. Turklāt daudz tabuliņu un krāsainu diagrammu – tāpēc varētu iepatikties arī dažādiem nepamatoti iedomīgiem un lecīgiem vilmāriem.

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

  manatuja > mariterage 20.12.2012. 16.38

  Maasa aizbrauca tikai naudu prieksh augstskolas nopelnit.(lai varetu veltit laiku tikai studijaam) Tagad gimeni veidos tur un paliks uz dzivi. Tautas skaitishana ieskaitija kaa dzivojoshu Latvija…. cik tukstoshus ta vel pieskaitija.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  Rita Lazda > mariterage 20.12.2012. 16.55

  Jānim Iesalniekam:
  absolūti nevar piekrist par māmiņu algām – māmiņu algām vispār nav nekāda sakara ar demogrāfiju un tā nevar domāt pieaudzis cilvēks, ja nu vienīgi cilvēki kuri daudz uz priekšu neplāno un kuri aizdomātos līdz bērnu ražošanas industrializācijai, par to saņemot naudu, pametot tos bērnu namos, kad māmiņu algas beigtos, jo tak pēc gada bērna izdevumi mazāki nekļūs… par to nez kāpēc neviens nepadomā un vismaz manā paziņu lokā bērnu plānošana nenotika tāpēc ka bija māmiņu alga, bet tāpēc ka varēja atļauties. Tāpēc, ja nu kādam ir vēlme uzmesties par demogrāfijas uzlabotājiem, tad vienīgais ceļš ir ekonomiskās labklājības celšana… vai arī ģenētiska latviešu sieviešu izlase par labu pamuļķēm vai arī ja sabiedrībā rastos darba tikuma kults.

  Tagad par pašu rakstu. Tas ka to rakstīja NA sevišķi lielu nozīmi nespēlē – manuprāt, latviešiem ir lēnā domāšana un nav svarīgi kas to dara. Pati informācija nav kaut kas absolūti jauns – tās ir pēdējo 20 gadu laika demogrāfiskās tendences, ka latvieši izmirst mazāk nekā cittautieši un lielas daļas(īpaši to, kuri mācās) galapunkts bija un ir Rīga. Ja salīdzina, tad grafiki latviešiem un krieviem ir diezgan vienādi(par spīti tam, ka autors raksta ka atšķiras – iesaku apskatīties vēlreiz)… lielākā krievu un latviešu atšķirība ir dzīves veids, kur sabraukušās cittautietes šeit atbrauca labākas dzīves meklējumos, ne jau lai veidotu ģimenes un vecumdienās nereti dzīvo vienas un arī vēl tāpēc, ka cittautiešu vidū ir vairāk kriminālo elementu un tie noteikti nepalīdz veidot stabilu un plaukstošu ģimeni. Krievu pieaugums tradicionāli vienmēr bijis saistīts ar to, ka PSRS laikā apprecoties ar krievu, ģimene kļuva par krieviem – nu krieviem nekad nav bijusi liela dzimstība. Ta bija tā asimilācija, kas ir jāpanāk savā valstī latviešiem.

  Man radās iespaids, ka raksta autors iedomājas, ka latvieši neizbrauc uz ārzemēm nemaz un ir patriotiskāki… 😀 netaisīsim veltas ilūzijas – nekā tamlīdzīga nav. Demogrāfiskās tendences, ka cittautieši(izņemot jaunie) izmirst straujāk par latviešiem saglabājas, bet izbrauc vienādi. Mana personīgā statistika par cilvēkiem, kas satikti ārzemēs un kas ir no Latvijas varētu būt, ka 50%/50% latvieši/cittautieši. Tas arī ir stipri atkarīgs no kura Latvijas gala šie cilvēki nāk, jo ja izbrauc peļņā cilvēks un viņam ir draugi un radi, tad nav tā, ka latvieši nevēlas braukt un vēlas pārtikt tikai no Ls 100 un izbrauc tikai pārējie… 😉 Diemžēl, emigrācija uz ES bagātajām valstīm skar visas Latvijā dzīvojošo tautības, tici nu man, kas jau nez kuro gadu dzīvo ārzemēs un redz uz vietas cik viņu ir, jo pēc statistikas arī es joprojām esmu reģistrēts dzīvesvietā Latvijā un maksāju rēķinus par ūdeni un kanalizāciju… 😉

  Tagad par to kam raksts nepievērsa uzmanību: kamēr suicidiāli(tāpēc, ka sabraukušo tomēr ir par daudz lai pamatnācija justos komfortabli) samazinās latvieši, krievi, baltkrievi, ukraiņi poļi utt.(visi tie kas tradicionāli ir apdzīvojuši Latviju pēdējos gadsimtos) uz šā fona lielos tempos pieaug pilnīgi svešu tautiešu skaits, kas parasti ir zem sadaļas citi – ja nemaldos, tad pēdējos 10 gados viņu skaits ir divkāršojies. Ja salīdzina ar citām valstīm kur ir tieši šādu pašu cilvēku pieaugums, viņi mazāk nepaliek un arī neiekļaujas vietējā sabiedrībā, tieši tāpēc ka viņu skaits pieaug – nav svarīgi vai tie ir ES penši vai afrikāņi vai pakistāņi.

  Manuprāt, Latvijā lietas un pat domāšana notiek ar lielu aizturi – nav tā ka citur domā ātrāk, bet ja ir vēlme palikt uz ūdens, tad ir jādomā daudz daudz ašāk(un noteikti – ātrāk nekā to dara citi) un arī jāplāno daudz tālākā nākotnē, nekā tas notiek patlaban. Par šiem jautājumiem vajadzēja būt skaidrs jau 10 gadus atpakaļ, kaut vai tāpēc, ka 10 gadus atpakaļ demogrāfisko informāciju padarīja daudz nepieejamāku, nekā bija pirms tam… ja nemaldos CSB izlēma to vairs nepublicēt un tā kļuva pieejama tikai no PMLP(par tautībām un arī tad ja labi meklē).

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  mariterage > mariterage 20.12.2012. 19.18

  >Haris
  “Jānim Dombravam bija 6 gadi un šķiet, ka Jums vēl mazāk, kad 1994. gadā izdevniecībā “Zinātne” tika izdots Ilmāra Meža “Etnodemogrāfiskais apskats Latvieši Latvijā”.”
  ===========================================================================
  Jūsu norādītā saite negrib vērties vaļā (vismaz pašlaik, varbūt visi metušies to skatīt un pārsnieguši pieļaujamo savienojumu skaitu), bet tas ka I.Mežs akadēmiskai profesionāļu auditorijai sagatavo profesionālus materiālus, bet plašai publikai domātos rakstos atļauj brīvu domas lidojumu kam piemeklē un ja vajadzīgs arī piekoriģē sev vajadzīgā virzienā datus uz kuriem balsta savas prognozes un secinājumus es esmu pamanījis jau agrāk.

  Par 1994.gadu – nu mans vecums tad bija jau pāri 20 gadu.

  Nu bet ne jau es vienīgais kura vecumu ļaudīm ir bijis grūti noteikt 🙂
  http://25.media.tumblr.com/tumblr_maa7ibIVJR1qcerdco1_500.jpg

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Sanšains > mariterage 20.12.2012. 21.21

  Vilmārs:
  Jūsu norādītā saite negrib vērties vaļā
  =======================================
  Nē, tur tā grāmata (drīzāk bieza brošūra – 64 lpp.) nav pieejama. Domāju, ka tā elektroniski vispār nav pieejama. Ja gribat ar to iepazīties, nāksies doties uz bibliotēku. Ja mēs būtu pazīstami, varētu Jums aizdot savu eksemplāru.

  Ilmārs Mežs kopš 1998. gada vada ANO struktūras “Starptautiskā Migrācijas organizācija” Latvijas biroju, kas gan ir pavisam neliels.
  http://ano.deac.lv/html_l/iom.htm

  Ar šiem piemēriem vēlos uzsvērt, ka Ilmārs Mežs ar demogrāfijas problemātiku ir nodarbojies jau kādus 20 gadus.

  Atceros, ka komentāros uzbrukāt Mežam jau pirms kāda laika – šķiet tā bija Jūsu debija, šeit, “Ir” mājas lapā. Ja atmiņa mani neviļ, jau tad Jums kaut kas nepatika viņa izteiksmes stilā, kas, protams, bija speciāli piemērots pēc iespējas plašas auditorijas uzrunāšanai un aizkustināšanai.

  Jūs pieminat, ka Ilmārs Mežs esot it kā esot “piekoriģējis datus”. Ziniet, ļoti šaubos, ka taisnība ir Jums, nevis viņam. Pat ja viņš kādā niansē ir kļūdījies, tas pilnīgi noteikti nevarētu anulēt viņa pamattēzes. Savukārt Jūsu pieeja man nesaprotamu iemeslu dēļ ir izteikti tendencioza un.. kašķīga.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Edzs > mariterage 21.12.2012. 01.15

  kra2ve 16:55
  kas Jums notika, kapec tik ljoti attaliniet/starpiniet sava teksta rindkopas?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > mariterage 21.12.2012. 10.26

  >Iesalniekam
  Kad NA Saeimā nomierinās “samierinātāju” Latkovski, kas vairāk izskatās pēc “atmodināta” čekas aģenta un kad beidzot sāks izmantot Saeimas tribīni, lai runātu par okupantu, kolonistu un viņu pēcteču repatriēšanos? Tieši viņu repatriēšanā ieguldītā nauda un pūles vislabāk palīdzētu risināt situāciju Latvijā.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  janazakovica > mariterage 23.12.2012. 03.11

  kapec intresanti raksta autoram uzvards sieviesu dzimtee…?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Kristīne Čanga > mariterage 24.05.2013. 03.07

  (to whateva) slinkums lasiit.Raksti iisaak, vai arii cep savus blogus kaa tas pajolinsh Nikomeds. Sorry, esmu interneta beerns.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: