Investors: datorprogrammētāji ir XXI gadsimta mākslinieki
13Saistītie raksti
Viedoklis /
20. novembris
Latvijas uzņēmumi nav pilnvērtīgi apguvuši datu analītikas potenciālu
Tēma /
13. novembris
Viss neriņķo ap Rīgu
Viedoklis /
12. novembris
Ārvalstu investoru interese par Latviju ir pozitīva – kā nodrošināt tās ilgtspēju?
Viedoklis /
8. novembris
Tehnoloģiju apgūšana ir vienīgā iespēja saglabāt konkurētspēju
Analīze /
3. novembris
Milzu peļņa vai milzu zaudējumi
Komentāri (13)
Inese Augskalne 06.10.2012. 22.46
Prieks, ka ir cilvēki un apstākļi kas rada iespēju HackFwd un līdzīgām aktivitātēm attīstīt veiksmīgu jauno biznesu tapšanu Latvijā!
0
rasakatrina 05.10.2012. 13.54
Apsveicu Intu Lāsi ar rūpīgu sagatavošanos šai intervijai – tie labie domu graudiņi ko tāds pieredzējs un ģeniāls cilvēks var mums dot ir tiešām arī izrunāti un aprakstīti. Bravo!
Kā so_on raksta, šis ir cilvēks kas nesēž uz savas smaga darba nopelnītās naudas, bet reāli to investē jaunos projektos, tai skaitā arī Latvijā.
0
ineta_rr 04.10.2012. 14.10
Un atkal kaut kāds sociālais portāls tiek novērtēts augstāk nekā pašmāju IT ražotāji kā Mikrotik vai SAF Tehnika…
4
ineta_rr > ineta_rr 04.10.2012. 18.04
Oho, mīnusiņi. Tas laikam nozīmē, ka daudzi ir.lv lasītāji sapņo “uztaisīt projektu un uzsist to gaisā par vismaz pāris citroniem”. Es saprotu, ka kārdinājums būt par nākamo Geitsu, Džobsu vai vismaz šito vācieti ir liels, bet viņi ir rets izņēmums, kuri nereti ar nepabeigtu izglītību ir spējuši uztaisīt kaut ko (ne obligāti labu), kas piesaista kapitālu no daudz mazāk radošiem, bet lieliem un naudīgiem ieguldītājiem. Pat ja Latvijā viens vai divi tā “uzvārītos”, uz šādām sapņu pilīm nevar uzbūvēt labu valsti. Tam vajag, lai nevis dažiem naudas ir kā spaļi, bet gan lai parastiem (teiksim plašam vidusslānim) ir iespējas dzīvot, un realizēt savus sapņus, bet viņus nodarbinošie uzņēmumi valstij maksātu nodokļus (no daudziem nedaudz vai no nedaudziem daudz jau ir detaļas), neradot slēptos zaudējumus, piemēram, sabojātus ceļus, sagandētu vidi vai iedzīvotāju veselību.
Un nobeigumā filozofiska atziņa – sociālisms radās kā atbilde ekstrēmam un nekontrolētam kapitālismam, kāds pasaulē vairs nepastāv (ja nu vienīgi Ķīnā), bet Latvija, izrāvusies no komunistu skavām, tagad steidz iezvelties otrā grāvī – visiem maksas izglītība un veselība, vide un infrastruktūra uz valsts pleciem, bet investors dieva vietā. Ai, ir’ieši, ai.
Vēl tikai pēc ASV parauga vajag arī maksas drošību – nav naudas, nav policijas, atvainojiet, policija tad aizsargā valsti – nav naudas, nav apsardzes firmas – zagļus un citus burlakus pašam jāatsit vai jānosit. ASV tas jau tā ir, būs mums arī, ja turpināsim šajā virzienā; varēsiet vienīgi cerēt, ka vismaz kā ASV atļaus arī šaujamieročus, lai nav ar zekiem kailām rokām jākaujās.
0
Māris Diņģelis > ineta_rr 04.10.2012. 19.51
No kurienes secinājums, ka vietējie IT ražotāji tiek vērteti zemāk? Mes esam intervējuši arī Jūsu minētos uzņēmumus.
0
ineta_rr > ineta_rr 05.10.2012. 00.51
Jā, lasīju intervijas. Par Līvānu(?) optiskās šķiedras ražotājiem pirms tam biju tikai dzirdējis baumas. Tomēr problēma paliek – kā jau to nodemonstrē pirmo divu komentāru saturs un manam pirmajam pieliktie mīnusiņi – Latvijas un šokējoši pat it kā attīstītajā IR.lv sabiedrībā šādus izņēmumus, no kuriem sabiedrība kopumā gūst apšaubāmu labumu, uzskata par sasniegumiem, uz kuriem jātiecās. Protams, patīkami izlasīt, ka par multimiljonāru/miljardieri var kļūst arī legālā ceļā, bet, kā teicu, šādi cilvēki ir izņēmums – ko Latvija iegūst no maksimums dažiem šāda veida “veiksmes stāstiem”? Daži būtu sev nodrošinājuši visu dzīvi, bet Latvija vienalga beigās paliek ar garu degunu – ar nodokļiem var būt visādi, ar filantropiju tāpat. Bet vairums to šķiet neredzam un slavē jebkādus mēģinājumus padarīt mūsu Latviju par mežonīgāko kapitālismu Eiropā. Laikam jau visiem apnikuši nekompetentie ierēdņi, un radusies pārliecība, ka vienīgais risinājums ir valsts funkcijas nodot privātās rokās. Tikai dīvaini, ka, kad kaut kas nav kārtībā, tā vienmēr vainīga Valsts.
Tas, ko es vēlējos pateikt, ir, ka, manuprāt, šādi raksti nostiprina sabiedrībā viedokli, ka labāk ir nevis zviedru stila sociālisms, bet gan amerikāņu pirmskrīzes stila “zemi nodokļi, atbildība uz pašu [+ Latvijas versijā beigās pie sliktā vainīga valsts]”, un pat iepriekšējā pieredze ar kredītiem neliek slēpties zem gultas, izdzirdot par R. Ķīļa plāniem, ka faktiski visiem būs jāņem studiju kredīti. Bet studenti jau ir tikai 5% no Latvijas iedzīvotājiem, vairumam laikam vienalga. Lai kāds nepārprot – studentu skaits mums ir absurds un ir jāsamazina budžeta vietu skaits (pirmām kārtām pārskatot, kurām programmām un cik tās piešķirt – kam mums 60 fiziķus ar uzsvaru uz zinātni un teoriju no LU vien? kam simtiem mediķu? par mutes dzesētāju armijām PR un tamlīdzīgu veidolā nerunājot?!), taču vidusskolas izglītība vēl nav izglītība, vienkārši tehnikumu un koledžu materiāls ir ticis mērķtiecīgi dzīts uz maģistratūru, kas, lai tie, kas agrāk nespētu iestāties, varētu absolvēt, ir samazinājuši prasības, tādēļ arī ir maz jauno zinātnieku, jo vairums studentu nav tam gatavi. Ja arī paprasīs sākt taisīt publikācijas, neticu, ka tās maģiski radīsies tuksnesī.
Labi, galīgi aizrunājos, pagaidām viss.
Vēl viena lieta – Latvijā populāri ir jaukt inovācijas ar skriešanu pakaļ pasaulei. Inovācija ir, cik esmu dzirdējis, GRANDEG katli, kas spējot bez pārveidošanas sadedzināt daudz dažādu degvielu, jo saturot pašu izstrādātus risinājumus, kas kavē aizsērēšanu. Par MikroTik un SAF tehnikas inovācijām grūti abildēt, bet vismaz tie ir IT uzņēmumi, kas paši kaut ko ražo. Salīdzinājumam sociālie portāli ir IT ķēdē viens no pēdējiem posmiem, kas priekš vairuma IT īstenībā ir patērētājs nevis ražotājs, kas kā blakus efektu, iespējams, palielina IT patēriņu pasaulē.
0
evameijere > ineta_rr 05.10.2012. 12.27
Mīnusiņus Tev liek, jo esi vienkārši Latvijas interneta trollis. Galvenais iepīt kaut kādu savu viedokli. Kaut vai tas ne gluži ir par tēmu. Rakstā nekur nav runa par “sociālajiem portāliem” (no lietošanas konteksta šķiet, ka Tev nav līdz galam skaidrs, par ko runā). Šeit ir runa par jaunu ideju radīšanu. Esi kādreiz pats mēģinājis kaut ko radīt no nulles un pacelt pasaules līmenī? Pamēģini.
Prātuļošana par “pāris miljionāriem, kas sabiedrībai nenes labumu” ir provinciālisms. Veiksmīgi uzņēmēji, kas ir pārdevuši savu uzņēmumu bieži atgriežas, lai investētu jaunos uzņēmējos. Arī šeit ir stāsts par Larsu, kurš ir pārdevis savu uzņēmumu un tagad nevis guļ pie baseina Floridā, bet investē Latvijā (ienāk nauda LV ekonomikā, ring the bell). Tādi paši piemēri ir te pat kaimiņos Igaunijā, kur Skype aiz sevis ir atstājis ne tikai PR, bet arī bariņu ar cilvēkiem, kas investē un palīdz jaunajiem uzņēmējiem. Somijā ir vēl vairāki šādi piemēri. Tas rada veselīgu kapitāla UN zināšanu plūsmu jaunajiem uzņēmējiem. Tas ilgtermiņā palīdz veidot vidusslāni – cilvēkus ar mazajiem un vidējiem uzņēmumiem – kas LV mums tik katastrofāli trūkst.
0
Ilona Auziņa 04.10.2012. 12.19
Tas tiešām bija interesants raksts. Tajā ir pausts ļoti reāls skatījums uz mums tik ļoti svarīgām lietām, kā arī tas var “iedarbināt” cilvēka domāšanu pareizā virzienā attiecībā uz dažādu mērķu radīšanu un to sasniegšanu. I.Lase ir pacentusies, paldies.
0
grislits 04.10.2012. 10.50
Interesanta intervija ar dažiem labiem domu graudiem! :)
0