Kasparovs: ES izmeklēšana pret “Gazprom” ir drauds Putina varai

35

Komentāri (35)

alexander 19.09.2012. 11.21

Atmetot politisko retoriku, fakts, ka Eiropas Komisija uzsāka izmeklēšanu pret Gazprom saistībā ar iespējamiem konkurences tiesību pārkāpumiem ir laba ziņa. Komisijai ir efektīvi instrumenti, kā iegūt šajā ziņā vajadzīgo informāciju un šādu lietu iznākums rāda, ka iesaistītajām pusēm sadarbība ir izdevīgāka nekā pretdarbība. Turklāt pierādīšanas pienākums, lai atspēkotu apsūdzības, galvenokārt gulstas uz pārkāpēju, bet iespējamais naudas sods, ņemot vērā Gazprom apgrozījumu, var būt iespaidīgs.

0
0
Atbildēt

0

janazakovica 19.09.2012. 10.38

kads sakars kasparovam ar krieviju.. vins tacu ir ebrejs ar izraelas pasi..lai brauc uc turieni uz barsta savas gudribas par “israelas valsts” poltiku..

0
-4
Atbildēt

1

    Sandris Maziks > janazakovica 19.09.2012. 11.47

    KRUSTTEVS
    Aškenazi zīdi(jūdaismu pieņēmušie hazāri), atšķirībā no mākslīgi izveidotās nācijas, krieviem, ir viena no krievijas pamattautām.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

mary75 19.09.2012. 09.55

Magņitska saraksts, kas slēgtu ceļu uz Rietumiem, un gāzes un naftas dolāru apsīkums, tās ir divas lietas, no kā baidās Kremļa kleptokrāti un visa tā viņu “šestjorku” varza, varbūt, ES, beidzot, arī var pielietot to “mīksto varu”, ar ko tā lielās tā Kremļa banda?

+3
-2
Atbildēt

0

Sandris Maziks 19.09.2012. 09.51

Protams tiesa neko neietekmēs, taču slānekļa gāzes tehnoloģijas un kas turklāt vēl dod iespējas jau no izstrādātām naftas atradnēm vēl papildus iegut tik pat daudz naftas, darīs galu smirdošai, apkaunojošai un noziedzigai krievu pasaulei.

+2
-1
Atbildēt

0

Egitazz 19.09.2012. 09.33

interesanti, un kā tas izpaužas? vai Latvija arī sniegs informāciju par to, ka Gazprom pēc Latvijas lūguma pazemināja cenas, saņemot skaidrojumus par grūto finanšu situāciju bet pēc tam tūlīt tika palielināts akcīzes nodoklis un cena patērētājam palika tā pati?

Interesanti, vai EK tagad vēlās panākt, lai no tirgus attiecībām būtu izņemts tāds jēdziens kā atlaide par apjomu?

Un ko nozīmē monopolstāvoklis? ja bija piedāvājums Polijai laist trubu caur tās teritoriju, bet tā pieprasīja milzu kompensācijas par zemi, un tika izvēlēts cits ceļš, tas ir monopolstāvokļa izmantošana?

Un vai ir pieejami dokumenti, kuros redzams, ka Gazprom liedz valstīm būvēt citus gāzesvadus vai izmantot citus enerģijas avotus? un vai tā ir Gazprom vaina, ka Baltijas māsas jau kuru gadu nespēj vienoties nedz par AES, nedz par SG termināla būvniecību?

0
-5
Atbildēt

2

    Andis > Egitazz 19.09.2012. 11.11

    Par gazprom aizstāvēšanu komentos īpaša piemaksa, varbūt pat pienu izsniedz. Sarežģītāka joma, jo jēdzīgu argumentu nav.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Sandris Maziks > Egitazz 19.09.2012. 11.50

    Gatis
    Pienu nedos, vienkārši Gazprom ir pēdējais salmiņš, kur krievam pieķerties.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

mjantons 19.09.2012. 09.29

Kremlis nevar izdarīt spiedienu uz Briseli un panākt izlīgumu, tā būs vairāk politiska un iekšējai lietošanai lietotā retorika. Lielākās briesmas Gazprom ir tirgus reakcija, piegādes alternatīvu meklēšana un patērētāju efektivitātes paaugstināšana. Bet Kremlis var izdarīt spiedienu uz dalībvalstu valdībām caur saviem lobijieem. Latvija bija viena no astoņām dalībvalstīm, kuras taranēja Eiropas Komisijas un Parlamenta direktīvu, trešo enerģētikas paketi. Tās pieņemšana gadījumā ierosinātā veidā, tās par ko pašlaik Lietuva cīnās ar Gazprom nebūtu apspriežams jautājums. Aktīvi nodalīti un iespējas tirdzniecībai atvērtas vismaz juridiski. Rezultātā radās neveikls kompromiss ar iespēju pavilkt lietas garumā un koordinētu darbību dalībvalstīs izslēgt. Tango dejo divi, ir jāizanalizē, kā tas sākās un kurš ir vadošais partneris.
Bet Kasparova apgalvojums, protams , skan populāri ……

0
0
Atbildēt

1

    Egitazz > mjantons 19.09.2012. 09.47

    pašreizēja Latvijas valdība ir Gazproma lobijs? ak šaumas…

    Aktīvi nodalīti un iespējas tirdzniecībai atvērtas vismaz juridiski.
    ====
    un pēc būtības? man vienkārši interesanti, kurš tagad izņemas investīcijas cauruļu tehniskajā stāvoklī? Gazprom tagad nevar un nedrīkst. Cauruļu operators? tad viņam vajag garantiju, ka ieguldījumi atmaksāsies. Un kā tās dabūs? prasīs no Gazproma gatavību pārdot gāzi vismaz nākamos 10 gadus? Un kāpēc Gazpromam jāparakstās uz tādu garu laiku? tāpēc, lai nodrošinātu kādam citam peļņu?:))

    saprotams, ka var elektrību iepirkt no vairākiem ražotājiem. bet kā var nopirkt gāzi (ne SG) no citiem…

    0
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam