ES līderi panāk vienošanos izejai no eirozonas krīzes

51

Komentāri (51)

Kalniete 27.10.2011. 21.10

situācija abām valstīm vienāda – kā Latvijai tā Grieķijai – abām jāpalīdz lai nesāktos ziepes. Latvijas gadījumā Zviedriem un tālāk skandināviem. Grieķu gadījumā ok, atšķirība ir mērogā.
BET
Galvenā atšķirība ir attieksmē. Mēs vaidējām un satraucāmies – ārprāc mums var iestāties defolts!!! Līdz ar to domāšanas attieksme – mums savas problēmas jārisina pašiem. Grieķiem attieksme ir pilnīgi pretēja – sak, risiniet nu Eiropa mūsu problēmu, citādi Jums būs problēmas!

+1
0
Atbildēt

8

    raimonds_bossltd > Kalniete 27.10.2011. 21.21

    to Van Excel’s
    “sak, risiniet nu Eiropa mūsu problēmu, citādi Jums būs problēmas!”

    Tipiska SC elektorata, bomza attieksme. Parit un piedzerties dabus, ilgu muzu gan tas nesola.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Kalniete 27.10.2011. 22.03

    Grieķijā pēc 2.pasaules kara bija ļoti asiņains pilsoņu karš. Beigās komunisti tika sasisti, bet kā smejās paši grieķi, tad patiesībā karā vinnēja komunisti.
    Lai varētu valsti uzturēt un attīstīt, lai risinātu sabiedrības pretrunas, grieķi parādu audzēja daudzus gadu desmitus, kaut gan tā darīja visas attīstītās valstis.
    Atšķirība ir ekonomikas struktūrā un lielumā un spējā pārvaldīt savu ekonomiku.
    Visas tās runas par birokrātiju, korupciju, neefektīvo pārvaldi un ko tur vēl ir daļēji patiesas. Daļēji, jo kurā rietumu valstī gan nav korupcijas, birokrātijas un neefektīvas pārvaldes. Starp citu Grieķijā atvērt uzņēmumu un saņemt kredītu ir vieglāk kā Latvijā.
    Bet pie lietas, grieķiem ir servisā vērsta ekonomika. Tā sastāda 76% no Grieķijas IKP un līdz ar krīzi, grieķiem esot EURO zonā, lētā aizņemšanās atnāca atpakaļ kā bumerangs. Jo lai krīzes apstākļos viņu servisa ekonomika būtu konkurētspējīga viņiem vajadzēja devalvēt EURO, ko viņi protams izdarīt nevar. To izdarīja Islande un ļoti ātri atkopās.
    No turienes arī visas tās grieķu problēmas. Visas tās runas par slinkumu, neefektīvitāte u.t.t.ir tīrais pufelis, lai ES varētu noslēpt patieso problēmu, ko pati labi apzinās – EURO zonas nepilnības. Nevar būt viena valūta bez budžeta pārdales krīzes apstākļos un vēl daudzas lietas, kuras EURO nepieļauj.
    Risinājums dzēst daļu parāda, ir vienīgais reālais. Pie tam tiek dzēsti apmēram 30%, nevis 50%, jo parādi pret valstīm netiek dzēsti. Tiek dzēsti 50% no privāto investoru ieguldījuma, apmēram 100 miljardi EURO, vēl atliek apmēram 200 miljardi.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Edzs > Kalniete 27.10.2011. 22.51

    jaa, es ari vakar TV redzeju Papandreu kas stingra balsi noradija – Eiropai ir jaatrisina shi krize, ta tas turpinaties nedrikst.
    man ir nesaprotamas shis attiecibas no pashiem sakumiem. kad ienaca pirmie signali ka griekji smagi krapjas un apzog EU pirma bija Merkela kas to publiski izzinjoja. uz to Papandreu tai publiski atbildeja ka griekjiem ir bijusi antika kultura tad kad vacieshi kokos eda bananus. uz to Merkela publiski pateica ka griekjiem lai dzestu paradus vajadzes pardot savas salas.
    tagad izradas ka salas nevajadzes pardot, vacieshi tapat vinju paradus norakstis un ari taupit neviens griekjus nevares piespiest. jo tiem tapat jau ir gruti, tapec valsts tiem nedrikst atnjemt 13. un 14. algu, nedrikst samazinat ar nodokljiem neapliekamo minimumu 20000 Eur gada citadi vinji turpinas protestet. jau tagad ir tik gruti ka griekju ghimene nevar vairs atljauties tradiciju vakaros maltites ieturet restorana un lai bernam apmaksatu muzikas skolu nakas domat vai nevajadzes atlaist majkalpotaju.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Kalniete 27.10.2011. 23.39

    Izlasot šo standarta medijos tiražēto tekstu par grieķiem, atliek tikai nopūsties un teikt kā Kurtam Vonnegūtam – izlasot The New Yourk Times, ka pasaule radās pirms 5.000 gadiem, uzsprāgstot 5kg smagai zemenei – es atsaucu savu abonamentu. Jo nekādi zinātnieku pētījumi plus pierādījumi šo murgu lasītājus un tiražētājus nepārliecinās par kaut ko citu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > Kalniete 27.10.2011. 23.50

    Nevienu tumsonīgu un slinku grieķi savā mūžā neesmu saticis. Latviešus gan un pie tam daudz. Tādus, kas gan savus jaundzimošos bērnus slepkavo, gan pamet, gan vēl visādi izdarās. Par tādiem grieķiem, gan neko neesmu dzirdējis. Par tādiem latviešiem, kas aprūpes namos savus bērnus badā nomērdē arī esmu dzirdējis un redzējis TV. Pie tam tā ir tikai aizberga redzamā daļa, ko mums devusi kosolidācija. Par grieķiem neko tādu dzirdējis neesmu. Par 40% grieķu, kas nodzērušies un par 20%, kas aizbraukuši arī neko neesmu dzirdējis. Par veselām pilsētām Latgalē un Kurzemē, kur bērni bez vecākiem aug, jo tie Anglijās un Īrijās es Grieķijā arī neko neesmu dzirdējis. Redz tantei sidrai nepatīk, ka grieķi savus bērnus uz mūzikas skolām sūta. Es savus Latvijā arī sūtu un zobus sakodis maksāju, jo valstī konsolidācija.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Edzs > Kalniete 28.10.2011. 00.43

    pacietīgais investors
    pagaidi, nesteidzies, abonementu delj manis diespasarg nevajag atsaukt.
    es te tikai viena tada un jau ievada teicu ka daudzko taja lieta nesaprotu. tu zini labak, paldies ka izskaidroji, – vinji ir labi cilveki kam vienkarshi ir nepaveicies, tapec visiem vajag vinjiem palidzet.
    OK.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    ievuliitis > Kalniete 28.10.2011. 10.21

    Stulbie latvieši brauc uz Angliju-Īriju smagā darbā naudu pelnīt saviem pamestajiem bērniem, bet gudrie un chaklie grieķi uzraksta falšas atskaites ES un jautri dzīvo tālāk, dejodāmi sirtaki?

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > Kalniete 28.10.2011. 22.17

    to pacietīgais investors
    Ka ta nakas, ka Griekija, kur ir idealas iespejas lauksaimniecibai, zvejosanai, kur derigie izrakteni, kaudzem naudas saved turisti un par apkuri nav jamaksa, vareja nolaisties lidz klinkim?
    Vai nav kadas lidzibas ar krieviju, kura izlaupa svesu tautu dabas bagatibas triljonu vertiba, bet dzivo ka Afrika? Kas vinus vieno?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

raimonds_bossltd 27.10.2011. 15.16

to argentinastango
Es nebiju domājis melnādaiņus. Nēģeris drīzāk kā sociāla, ideoloģiska un kultūras parādība.

0
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 27.10.2011. 13.19

Koreja, Japāna, Taivāna, Singapūra nomaksāja visus savus parādus un tagad ir pasaules vadošās ekonomikas. Zimbabvei, Nigērijai un Grieķijai parādus noraksta un tām nav nākotnes. Latvijai nevajag iet nēģeru ceļu.

+3
0
Atbildēt

12

    vai Tev baudu sagādā lietot rasistisku “nēģeru ceļu” apzīmējumu, par kuru vienā otrā valstī attiecīgā sabiedrībā tev (pilnīgi pelnīti) iedotu pa muti?

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Aivars Krauklis > raimonds_bossltd 27.10.2011. 19.22

    Latviešu valodā „nēģeris” nav lamuvārds un to, kādu ceļu iet Āfrikas valstis, var redzēt i nedabūjis pa muti. Ja skatās.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > raimonds_bossltd 27.10.2011. 19.56

    Japānas parāds procentos no IKP ir lielāks kā Grieķijai, neko viņa nav nomaksājusi un nekad nenomaksās. Atšķirība tāda, ka Japāna ir aizņēmusies iekšējā tirgū, bet Grieķija ārējā.
    Japānas reitings Aa3 ir viens no zemākajiem attīstīto valstu vidū un zemākais starp TOP10 ekonomikām. Japānas kopējais parāds ir 10 triljoni USD.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > raimonds_bossltd 27.10.2011. 20.09

    Grieķijas IKP uz vienu iedzīvotāju ir 28.434$, Latvijas 14.460$.
    Sabiedrības noslāņošanās divreiz mazāka, tas ir atšķirība starp bagātajiem un nabagajiem. Līdz ar to reāli vidējais grieķis dzīvo 4 reiz labāk kā vidējais latvietis.
    Grieķijā nav emigrācijas, nav problēmas ar skolu un slimnīcu slēgšanu. Grieķijā nav tik izteiktas problēmas ar iedzīvotāju skaita samazināšanos par 50% nākamajos 20 gados kā Latvijai. Nerunāsim par latviešu dzimstību, kuras vispār nav.
    Es būtu ļoti piesardzīgs apgalvojot, ka nākamajos 100 gados vidējais latvietis dzīvos labāk par vidējo grieķi, īpaši ņemot vērā to, ka iepriekšējos 10.000 gados tā nekad nav bijis.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > raimonds_bossltd 27.10.2011. 20.10

    Savukārt runājot par to ko Grieķijai dos parādu norakstīšana un ko Latvijai nedos var palasīt par šo vīru –
    http://en.wikipedia.org/wiki/Solon
    tur ir arī latviski, ja angliski pagrūti.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > raimonds_bossltd 27.10.2011. 21.13

    to pacietīgais investors
    “Atšķirība tāda, ka Japāna ir aizņēmusies iekšējā tirgū, bet Grieķija ārējā.”

    Pareizi nevis iet ubagot pa pasauli, bet lai izdauza no baznicas, kas piesukusies ka blakts, lai parstrada uzbarotos popus biodegviela, naudas pietiks.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > raimonds_bossltd 27.10.2011. 21.15

    to pacietīgais investors
    “Līdz ar to reāli vidējais grieķis dzīvo 4 reiz labāk kā vidējais latvietis.”

    Bet SC pensionars par brivu vizinas transporta. Uz ka rekina?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > raimonds_bossltd 27.10.2011. 21.43

    Naudu valstis aizņemās vērtspapīru izolēs. Grieķijai iestājoties ES lētāk iznāca aizņemties ārējā tirgū, tas ir ES, bet Japānai lētāk iznāk aizņemties no savām bankām. Ar popiem tur nav nekāda sakara. Japānā popu vēl vairāk.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > raimonds_bossltd 27.10.2011. 23.11

    to pacietīgais investors
    “Ar popiem tur nav nekāda sakara. Japānā popu vēl vairāk.”

    Tumsonibai, trukumam, agresijai, bailem un naidam ar popiem ir tiesakais sakars. Vai ta ir Griekija, krievija, vai Serbija, same shit.
    Japanas garidznieki ir tradiciju turpinataji, kas nodrosina attistibu un nav paraziti un šaitanisti.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    dzerkaleliva > raimonds_bossltd 27.10.2011. 23.48

    Krievija pati jā, par popiem Krievijā daļēji piekrītu. Par Serbiju nezinu. Savukārt nevienu tumsonīgu un slinku grieķi savā mūžā neesmu saticis. Latviešus gan un pie tam daudz. Tādus, kas gan savus jaundzimošos bērnus slepkavo, gan pamet, gan vēl visādi izdarās. Par tādiem grieķiem, gan neko neesmu dzirdējis. Par tādiem latviešiem, kas aprūpes namos savus bērnus badā nomērdē arī esmu dzirdējis un redzējis. Pie tam tā ir tikai aizberga redzamā daļa, ko mums devusi kosolidācija. Par grieķiem neko tādu dzirdējis neesmu. Par 40% grieķu, kas nodzērušies un par 20%, kas aizbraukuši arī neko neesmu dzirdējis. Par veselām pilsētām Latgalē un Kurzemē, kur bērni bez vecākiem aug, jo tie Anglijās un Īrijās es Grieķijā arī neko neesmu dzirdējis. Redz tantei sidrai nepatīk, ka grieķi savus bērnus uz mūzikas skolām sūta. Es savus Latvijā arī sūtu un zobus sakodis maksāju, jo valstī konsolidācija.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    droši vien, ka tā ir, un, tādēļ ļoti svarīgs ir konteksts un intonācija, kādā to saka! – šī nav pati labākā – “nēģeru ceļš”! It īpaši no cilvēka, kurš pēc visa spriežot, nodarbojas ar sabiedriskās domas apstrādi…

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > raimonds_bossltd 01.11.2011. 10.45

    to argentinastango
    Sabiedriskā doma man ļoti svarīga, tāpēc es ziedoju savu dārgo laiku, lai to ietekmētu, taisnība.

    0
    0
    Atbildēt

    0

StanislavsFisenkovs 27.10.2011. 13.19

man vislabāk patīk, ko kāds cits, laikam Paiders, vairs neatcors, par šo rakstīja. – Slovakiem (es ceru, ka nejaucu ar Slovēņiem) jāsavelk jostas un jāmeklē nauda Grieķijas budžeta glābšanai, kaut pašu zemniekiem subsīdijas “kudiš” mazākas.

un bija arī izrēķināts, cik nāktos maksāt Latvijai EUR glābšanas fondā. Budžeta konsolidācijas apstākļos?

0
0
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 27.10.2011. 12.55

Normāli būtu bijis, ja ES liktu Grieķijai pārdot visas savas sātaniskā kulta celtnes, jaunās mūķenes nodotu kalpot publiskos namos, vecās, tīrīt atejas, alkašus un padofīlus popus kā arī mūkus izdzītu darbā šahtās un plantācijās, bet tos, kuri nespēj nest labumu sabiedrībai, utilizētu.

+1
-1
Atbildēt

0

dzerkaleliva 27.10.2011. 12.39

Ar to es gribēju pateikt, ka ne jau grieķi izraisīja 2008/2009 gada krīzi. Tāpat, kā to neizraisīja latvieši. Viņiem paveicās būt tikpat lieliem stulbeņiem, kā mums un būt visvairāk aplaupītajiem un apčakarētajiem, tāpat kā latviešiem, lietuviešiem un starp citu arī igauņiem šajā krīzē. Rindā vēl stāv spāņi, itāļi, portugāļi, īri.
Vienīgā atšķirība starp grieķiem un baltiešiem ir tāda, ka viņi nav ar mieru vieni paši maksāt par šo ateju, kuru nav izraisījuši.
Tāpat ar mieru nebija maksāt īslandieši, bet viņi bija tik mazi, ka pasaule pa lielam to noignorēja.
Kāpēc par zviedru & co sataisītajiem mēsliem samaksāja baltieši, jautājiet godmaņpapum, dombrovskim un pārējiem baltiešu vadoņiem.

+1
-3
Atbildēt

0

dzerkaleliva 27.10.2011. 12.17

ECONOMY
Greece adopted the euro (€) as its currency in January 2002. The adoption of the euro provided Greece (formerly a high inflation risk country under the drachma) with access to competitive loan rates and also to low rates of the Eurobond market. This led to a dramatic increase in consumer spending, which gave a significant boost to economic growth. Between 1997-2007, Greece averaged 4% GDP growth, almost twice the European Union (EU) average. As with other European countries, the financial crisis and resulting slowdown of the real economy have taken their toll on Greece’s rate of growth, which slowed to 2.0% in 2008. The economy went into recession in 2009 and contracted by 2.0% as a result of the world financial crisis and its impact on access to credit, world trade, and domestic consumption–the engine of growth in Greece.

High growth and low interest rates had masked major fiscal and structural weaknesses that were aggravated by the global financial crisis and ensuing recession. As a result of a high 2009 fiscal deficit (recently revised upwards by Eurostat to 15.4% of GDP from 13.6% of GDP), mounting aging and entitlement costs, and deteriorating competitiveness resulting from higher than Eurozone-average inflation and rigidities in product and labor markets, markets in early 2010 began to question the sustainability of Greece’s public debt (2009 debt recently revised upward by Eurostat from 115.1% of GDP to 126.8% of GDP). Ever-increasing market doubts and pressures resulted in higher and higher borrowing costs throughout the winter and spring of 2010. Eventually, unsustainable borrowing costs caused Greece to lose market access, forcing the Prime Minister on April 23, 2010 to request an emergency assistance program from his Euro-area partners and the International Monetary Fund (IMF). In early May, the Greek parliament, Euro-area leaders, and the IMF Executive Board approved a 3-year €110 billion (about $145 billion) adjustment program to be monitored jointly by the European Commission, the European Central Bank, and the IMF. Under the program, Greece has promised to undertake major fiscal consolidation and to implement substantial structural reforms in order to place its debt on a more sustainable path and improve its competitiveness so that the economy can re-enter a positive growth trajectory. Specifically, the 3-year reform program includes measures to cut government spending, reduce the size of the public sector, tackle tax evasion, reform the health care and pension systems, and liberalize the labor and product markets. Greece has committed to reduce its deficit to under 3% of GDP (the ceiling under the EU’s Maastricht Treaty) by 2014.

The global crisis and the consecutive recession caused an increase in unemployment to 9.4% in 2009 (from 7.7% in 2008). Unemployment is expected to continue to increase, reaching 11.8% in 2010, 14.6% in 2011, and 14.8% in 2012, before beginning to decrease in 2013 to 14.3%. Foreign direct investment (FDI) inflows to Greece have dropped, and efforts to revive them have been only partially successful as a result of declining competitiveness and a high level of red tape and bureaucracy. At the same time, Greek investment in Southeast Europe has increased, leading to a net FDI outflow in some years.

Greece has a predominately service economy, which (including tourism) accounts for over 73% of GDP. Almost 9% of the world’s merchant fleet is Greek-owned, making the Greek fleet the largest in the world. Other important sectors include food processing, tobacco, textiles, chemicals (including refineries), pharmaceuticals, cement, glass, telecommunication and transport equipment. Agricultural output has steadily decreased in importance over the last decade, accounting now for only about 5% of total GDP. The EU is Greece’s major trading partner, with more than half of all Greek two-way trade being intra-EU. Greece runs a perennial merchandise trade deficit, and 2009 imports totaled $64 billion against exports of $21 billion. Tourism and shipping receipts together with EU transfers make up for much of this deficit.
http://www.state.gov/r/pa/ei/bgn/3395.htm
http://www.econmatters.com/2011/10/assessing-damage-of-european-banking.html

0
0
Atbildēt

0

dzerkaleliva 27.10.2011. 12.16

Greece directs approximately 4.3% of its GDP to military expenditures, the 2nd highest percentage in Europe (behind the Republic of Macedonia).
These figures are explained[8] in the light of the arms race between Greece and Turkey with key issues being the Cyprus dispute and disagreement over sovereignty of certain islets of the Aegean. For more information see Greco-Turkish relations.

Domestic Terrorism
Greece has recently confronted an upsurge in domestic terrorism after successfully dismantling groups that had been active from the 1970s to the early 2000s. In the summer of 2002, Greek authorities captured numerous suspected members of the terrorist group “November 17.” In 2003, 15 members of the terrorist organization, which since 1975 had killed many prominent Greeks and five U.S. Mission employees, were found guilty and convicted of a number of crimes, including homicide. In 2007, an appellate court acquitted two of the defendants, but otherwise largely upheld the results of the initial trial, leaving the leadership of the defunct group serving multiple life sentences and others serving long prison terms. The defendants exhausted their appeals in the Greek legal system in 2010.

On January 12, 2007, terrorists fired a rocket-propelled grenade that struck the U.S. Embassy. The terrorist group Revolutionary Struggle later claimed responsibility for the act. Revolutionary Struggle also claimed responsibility for a number of other attacks on Greek officials, police, financial institutions, and other targets. In April 2010, police arrested six suspected members of Revolutionary Struggle, and discovered hideouts containing bombs, rocket launchers, attack plans, and other evidence connected with the group. An additional new group, Sect of Revolutionaries, has claimed responsibility for shooting attacks on police, including the murder of an anti-terrorist unit officer in June 2009, as well as the murder of a Greek journalist in July 2010. A domestic terrorist group called Conspiracy of Fire Nuclei has claimed responsibility for a number of bomb attacks of varying size. Two suspects believed to be connected to the group were arrested for taking part in an October 2010 attack designed to send over a dozen parcel bombs to foreign embassies in Athens and political leaders in Europe. Unknown domestic terrorists carried out bomb attacks that killed a 15-year-old Afghan immigrant boy in March 2010 and an aide to the Minister of Citizen Protection in June 2010.

http://www.traveldocs.com/gr/govern.htm

0
0
Atbildēt

0

disassociative 27.10.2011. 11.48

Krīžu cēlonis ir finanšu spekulācijas. Un, kamēr tās būs atļautas, neviens pasākums nebūs nekas cits kā prasts ielāps. Var atlaist parādus, var nodrukāt naudu, bet nevar atrisināt problēmu saknē. Bet līdz tam, lai aizliegtu finanšu spekulācijas, vēl tālu. Cilvēkiem no apakšas jānobriest to pieprasīt, jo tie, kas no tā barojas, to nepieprasīs un nepieļaus.

+1
-1
Atbildēt

1

    Aivars Krauklis > disassociative 27.10.2011. 19.27

    Šīs krīzes cēlonis ir valsts parādi, ko vēlētās varas taisījušas, lai izdabātu vēlētājiem. Rezultatīvi, jo tagad tautas izpratnē vainīgi ir tie maitas, kas neturpina aizdot, jo man taču pienākas. Diemžēl dzīvot pāri līdzekļiem var tikai ierobežotu laiku.

    0
    0
    Atbildēt

    0

janazakovica 27.10.2011. 11.29

te skaidri redzama griekijas socialistu pie varas esosaa politika uzperkam savu veletaju ar pabalstiem algaam un citu nenopelnitu naudu..bet aiz mums kaut udens pludi tiesi tas pats ko tagat Rigas domee isteno SC..lai butu pie varas par katru cenu..bet pec tam lai valsts bankrotee..ists socialistu rubika un zdanokas domasanas veids..kaa sunaa sirdii teica..vsjo vzatj i padelit.

+8
-2
Atbildēt

1

astra_ozo 27.10.2011. 11.13

Vissmieklīgākais, ka paši grieķi uzskata, ka viņu krīzē ir vainojama ES un it īpaši eiro ieviešana…

+7
-1
Atbildēt

3

    tetrapack > astra_ozo 27.10.2011. 11.21

    Un Soross arī?

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    astra_ozo > astra_ozo 27.10.2011. 11.28

    Vai tad Soross pats nav grieķis? Laikam būšu sajaucis ar Onasi… :)

    0
    0
    Atbildēt

    0

    mary75 > astra_ozo 27.10.2011. 14.16

    Soross ir ungārs.

    0
    0
    Atbildēt

    0

mary75 27.10.2011. 11.05

Tādu iznākumu jau varēja gaidīt, un daudzi arī prognozēja, jo reāli Grieķija parādus atdod nespētu, un gremdēt valsti kurā radusies visa Eiropas civilizācija, nevienam roka necelsies, un arī izdevīgi tas nebūs.
Diezin vai pēc laiciņa kas līdzīgs nenotiks arī ar atlikušajiem 50%, un arī no tiem nenorakstīs pusi, kā raksta un stāsta par to Grieķiju, tā “taupības programma” tur tāda visai nosacīta, ierēdņu skaits nevis mazinās, bet, aug, skolotāju alga esot 2000 eiro, nodokļus tāpat nemaksā, utt.
Likumi, izskatās, visur vienādi – jo lielāks blēdis, jo lielākas iespējas tikt cauri sveikā, jo tas, ka Grieķija blēdījusies, nevienam nav noslēpums
UN zaudējums vācu un franču bankām, dabiski, kompensēs iedzīvotāji, kas tad vēl.
Tas viss, plus vēl dažādi maksājumi, dažāda attieksme pret valstīm, to dalīšana 1 un 2 šķirā, bezatbildības un izšķērdības atbalstīšana, birokrātijas diktāts, tirgus ekonomikas likumu ignorēšana, neko labu par šīs sistēmas perspektīvām neliecina.

+6
-2
Atbildēt

2

    Agnese Lûse > mary75 27.10.2011. 11.19

    Redzot Grieķijas patstāvīgos melus,kā arī Grieķijas vēlmi,likt visai Eiropai maksāt par saviem meliem un trekniem gadiem,tad saprotams kapēc Anglijā un citās valsīs mostas idejas par izstāšanos no ES ! Man liekas ka Grieķijai būtu jābankrotē,kā savu laik Argentīna,lai saprastu,ka laiks dzīvot par pašu līdzekļiem un ka laiks ir beidzot strādāt nevis “fiestot” !!!

    +6
    -1
    Atbildēt

    0

    Aivars Krauklis > mary75 27.10.2011. 19.17

    Nedomāju, ka vakardienas lēmumi būtu saistāmi ar Grieķijas vēsturi un tēriņus varētu attaisnot kaut kādiem senākiem nopelniem.
    Šodien „gremdēt valsti kurā radusies visa Eiropas civilizācija” nav iespējams tādu vienkāršu iemeslu dēļ, ka antīkā Grieķija nebija valsts, un mūsdienu grieķiem ar to Grieķiju nav nekāda sakara, ne kultūras, ne etnogrāfiska un pat ne antropoloģiska, kopīga ir tikai daļa aizņemtās teritorijas un līdzīgs alfabēts. Par to, kā un kāpēc tie antīkie nonāca no Perikla līdz Demētrijam te nav vērts pīkstēt, jo tagadējo senčos nav ne viena, ne otra. Ir etniski raibs veidojums, kura spēja cik necik ilgstoši pašiem sevi pārvaldīt dabā nav novērota. Tagadējā klaunāde ar melīgo taupības imitāciju tur nav nekas jauns. Tāpēc tērēt resursus tieši Grieķijas paštaisīto parādu lāpīšanai nav nekādas jēgas, diemžēl slaisti ir pamanījušies parādus saveidot valūtā, par kuras segumu pašiem nav jārūpējas.
    Vēl sliktāk, ka grieķiem ir gara radinieki, daļa jau zināmi, dažu, piemēram, pie mums tik populārās sociāldemokrātiskās Norvēģijas valsts parādu pat nav pieņemts pieminēt. Kreisie tak par tautu rūpējas un parādus taisa „sociālo programmu” dēļ, kā nu par tiem ko ļaunu teiksi. Maksās gan tos parādus tie, kas strādā, slikti tā pasaule iekārtota, nu galīgi nesociālistiski.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Agnese Lûse 27.10.2011. 11.04

Nu vai tad tiešām nevar nieka Latvijas 5 miljardus piemest pie Griekijas 100 miljardu dzēstā parāda,tak liela atšķirība nebūs? I viņiem labi un mums labi .. :)
Bet ja godīgi,parādu dzēšana demoralizē normālu ekonomiku.Tagad valstis redzēs cik elementāri var atkratīties no saviem parādiem,vispār nedomās par konkurētspējīgu ekonomiku un sabalansētu budžetu.Jo vieglāk taču dzīvot uz svešu naudu,nekā pelnīt pašam !!! To vietā,lai Grieķijai iemācītu pašai “makšķerēt” ES vienkārši iedos “liesāku zivi”,tas nav problēmu risinājums.Grieķijas ekonomikai,sociālajai un valsts pārvaldes sistēmai vajag steidzīgi modernizāciju,ar kreisajām Griekijas ārodbiedrībam,kurām sen jau ir beidzies”derīguma termiņš” Grieķija tālu netiks..
Grieķija,tapat kā pārējas dievidu valstis,kārtējo reizi pierādīja,ka skaisti dzīvot neaizliegsi uz citu rēķina… !!!!Jautājums cik ilgi gan vācieši,fraņči,angļi,skandināvi utt.to visu pacietīs..!

+3
-3
Atbildēt

0

garausiitis 27.10.2011. 10.45

Te prasās dziļāks skaidrojums procesam . Cik saprotu , tad privātās bankas atlaidīs valsts parādus – kapēc viņas uz to ir parakstījušās , kas tie par instrumentiem , kas piespieduši viņas tā darīt, kas notiktu ,ja Grieķijā iestātos maksātnespēja, ar ko Latvijas situācija atšķiras, vai varam mēs lūgt samazināt valsts parādu u.t.t.

+4
-2
Atbildēt

6

    gunta_snipke > garausiitis 27.10.2011. 11.03

    Nu nezinu vai ar lūgšana mums palīdzēs … :( Piedodiet, bet man liekas, ka mūs tur skaita par “LOHIEM” !!! Citu vārdu nav. Cik var klusēt un samierināties ?? Kāpēc maniem bērniem būs vergot, lai atdotu parādu, bet grieķu bērni varēs turpināt siestas ?!!!!! Kāpēc mūsu zemniekus skaita par ubagiem un subsīdijas salīdzinājumā ar Grieķiem ir pabiras no galda nokritušās ?! Kāpēc zveiniekiem ir vislielākais kvotu samazinājums ?! Kāpēc kohēzijas fondus visvairāk samazina ?! KAPĒC, KAPĒC ??? Kas tie par politiķiem kuri nevar parādīt savu mugurkaulu ! Domāju tur ir jāuzstāda ultimāts, lai pret visām ES dalībvalstīm būtu vienāda attieksme ! Nezinu ja neņem mūs vērā vai mums tāda savienība ir vajadzīga, kur mūs par “LOHIEM” skaita …. Parādītu stingru stāju un nekur viņi neliktos, būtu spiesti piekāpties….

    +5
    -2
    Atbildēt

    0

    garausiitis > garausiitis 27.10.2011. 11.14

    Ivars – viens pastāsts ir emocijas, cits pastāsts ir par to kapēc privātas bankas uz to parakstās? Latvija naudu aizņēmās tad ,kad privātie vairs jau nedeva, grieķiem cik saprotu tie ir senāki parādi. Te bez emocijām prasās izsvērts paskaidrojums. Tad jau tagad vāciešiem vajadzētu nejēgā brēkt par grieķiem ,jo viņi jau maksā savu naudu .

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    mary75 > garausiitis 27.10.2011. 11.31

    Kā stāsta, ierindas vācieši jau to Grieķiju arī lamā, bet, politiķiem nosaukt blēžus par blēžiem un neesot politkorekti.
    Un Latvijā sīka vienība, kam tas, vispār, interesē, kas te notiek, un tā pat nav Eirozonā?
    Igaunijā gan esot bijušas protesta akcijas pret palīdzību Grieķijai, kur dzīves līmenis daudz augstāks, kā Igaunijā.
    Ja Grieķija bankrotēs, būs tādi mēsli ar eiro un visu eirozonu, ka nevienam labi nebūs.
    Ja to Grieķiju gribētu sodīt, to vajadzētu izslēgt no eirozonas, bet, politiski tas nav pieņemami.
    Tur tai Grieķijā gan arī ejot karsti, daudzi politiķi pat baidoties parādīties uz ielas, meklējot vainīgos.
    Vispār, slikts variants, kad politika sāk diktēt ekonomiku, atgādina paši zināt, ko.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    garausiitis > garausiitis 27.10.2011. 11.32

    dzeri – manuprāt atslēgas vārds ir privātās bankas – kapēc?

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    mary75 > garausiitis 27.10.2011. 12.00

    Manuprāt, vienīgais variants, ka tām ir apsolīts to naudu kaut kādā veidā kompensēt, vai nu no tā stabilizācijas fonda, vai kā savādāk, kādi vēl var būt varianti?

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    garausiitis > garausiitis 27.10.2011. 13.48

    dzeris – neviens nav paskaidrojis kas notiek, ja notiek valsts maksātnespēja.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Janis 27.10.2011. 10.43

Ta nav izeja, gluži otrādi – ieeja vēl dziļākā krīzē, kas atlikta uz īsu laiciņu.

+2
0
Atbildēt

0

gstrazds 27.10.2011. 10.42

Hmm, solītā federalizācija tomēr izpaliks?

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam