Ar vienādām sekmēm stipendija sociāli neaizsargātākajiem

17

Komentāri (17)

modriss 09.08.2011. 20.47

->Nasing spešal
No kurienes esi rāvis tik ideālistisku skatījumu par reģionālām ģimnāzijām?

Vienu tādu “ekselences ģimnāziju” pirms gadiem izveidoja. Tad tās stiprināšanai “reorganizēja” vienu citu mācību iestādi, kas draudzīgā aicinājuma reitingos bija pamanījusies aiztikt līdz desmitajai vietai. Nu tagad šī “ekselences ģimnāzija” centralizēto eksāmenu rezultātu ziņā ieņem stabilu 3-4 vietu pilsētā (konkurējot ar parastajām skolām).
Arī pārējie izteikumi ir kaut kā dikti atrauti no realitātes un dikti atgādina ministriju līmenī figurējošus lozungus

0
0
Atbildēt

0

Una Grinberga 09.08.2011. 18.45

Tas nav diskutabls jautājums – risinājums ir korekts. Bet ļoti diskutabls ir esošais vidējās izglītības sistēmas modelis, kurš noslāņo skolas gan pēc skolotāju profesionalitātes, gan skolēnu snieguma.
Uzskatu, ka ir jābūt katrā reģionā pa dažām ekselences ģimnāzijām, kas gatavo augstas raudzes studentus. Tajā pašā laikā ir arī jārada risinājumi visās pārējās skolās:
1) kur skolotāji individuāli var attīstīt labākos prātus, kas var sacensties ar ekselences ģimnāzijām;
2) kur skolotāji individuāli strādā arī ar zem vidējā līmeņa skolēniem, kas spēj apgūt vidējo nepieciešamo līmeni
Un tādēļ būtu jāparedz kvalitātes naudas skolotājiem par šo darbu reģionos kā arī jāstimulē skolotājus attīstīt savas profesionālās prasmes.
Līdz ko mēs varēsim apgalvot, ka skolu absolventiem ir nodrošinātas vienādas iespējas iegūt labus eksāmenu rezultātus, jautājums par sociālo statusu atkritīs pats par sevi.

0
0
Atbildēt

0

re_marx 09.08.2011. 18.29

Ja kas satversme saka:
64. Likumdošanas tiesības pieder Saeimai, kā arī tautai šinī Satversmē paredzētā kārtībā un apmēros.

Ja tas ir likuma atcelšanas iemesls, vai nepietiks ar to, ka šo jautājumu nodod izskatīšanai saeimā?

0
0
Atbildēt

0

Māra Raikstiņa 09.08.2011. 18.12

“Grozījumi tika sagatavoti, lai pašreizējā ekonomiskajā situācijā sociāli neaizsargātākiem vidējās izglītības absolventiem, kas uzrādījuši augstus mācību sasniegumus, neliegtu iespēju turpināt izglītoties.”
Manuprāt, augsti mācību sasniegumi ir vidējā svērtā atzīme virs 8.5 (un stipendija gar degunu), nevis 7 komats kaut kas un pēdējā budžeta vieta kursā (plus sociālais stāvoklis un tādējādi iegūta stipendija). Pareizi ir, ka mainīja lēmumu. Studiju stipendija nav sociālais atbalsts, bet motivācija studijām.
“lēmums pats par sevi, protams, ir diskutabls. Tas neapšaubāmi veicina studentu noslāņošanos un studentiem no mazāk turīgām ģimenēm tas situāciju var pasliktināt”. Lielāku sabiedrības noslāņošanos veicina augstos valsts sektora amatos strādājošo algu pieaugums, salīdzinot ar “parasto mirstīgo” joprojām zemajām algām.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam