Mežsaimniecība 10

Komentāri (10)

Anna Gaigule 18.06.2011. 23.44

Vispār jau rūpnieciskos mērogos tagad kokus cērt ar hārvesteriem: http://en.wikipedia.org/wiki/Harvester_%28forestry%29 Ar motorzāģi tikai pie mājas saimnieko.

0
0
Atbildēt

0

esmeralda_se 18.06.2011. 23.23

Man šī pedējā pusgada histērija stipri atgādina organizētu kampaņu. Jājautā, kas aiz kulisēm rausta aukliņas, vai tik ne tie, kas pēc šābrīža mežinieku pilnīgas diskreditācijas gribēs privatizēt/pārdot/iegūt koncesijā LVM???

Bet māksliniekam tiešām būtu jāpadomā, uz kā dzirnavām lej ūdeni.

0
-2
Atbildēt

4

  raimonds_bossltd > esmeralda_se 19.06.2011. 11.48

  to raitis_licitis
  Tā nav histērija bet saprātīgu un zinošu cilvēku adekvāta reakcija uz izveidojušos situāciju. Kad, braucot pa Latvijas ceļiem man atklājās milzīgi klajumi ar dažiem atstātiem nokaltušiem un nolūzušiem kokiem, man rodas vēlēšanās ar jaudīgu motorzāģi pastrādāt ZZS vadītā Lauksaimniecības ministrijā. Tāda Latvijas atmežošana, kas izvērsta tagad, var būt pielīdzināma tikai Godmaņa vadītās LC valdības desmitiem miljardu vērto valsts īpašumu sadāvināšana čekistiem, komuņagām, bandītiem un nelegāliem imigrantiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  esmeralda_se > esmeralda_se 20.06.2011. 00.22

  Tā nav histērija bet saprātīgu un zinošu cilvēku adekvāta reakcija
  ——————————————————————-

  Atļauj pasmaidīt:)
  Kaut kā visi pēkšņi sākuši “reaģēt”, lai gan process iet jau 20 gadus:) Nu nenotiek šitāda cepšanās bez grūdiena no malas.
  Jājautā, kuram tas beigās būs izdevīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  raimonds_bossltd > esmeralda_se 20.06.2011. 09.49

  to raitis_licitis
  Process iet jau 1000 gadus un ilgāk. Normāls augošs mežs ir nesalīdzināmi lielāka vērtība par lepniem džipiem un vasarnīcām ierēdņiem un saujiņai tuksnešu radītāju. Tāda postaža, kāda vērojama tagad pēdējo 20 gadu laikā nav pieredzēta. Tornado var veidoties tikai klajumos un to skaits būtiski pieaugs, ja netiks apturēta vērienīgākā mežu izlaupīšana. Runāju ar zinātniekiem un visi kā viens, kuri paši nav peļņas gūšanas procesā, atzīst, ka tā nedrīkst.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  esmeralda_se > esmeralda_se 20.06.2011. 12.02

  @ombros:

  …tuksnešu radītāju.
  —————————–

  Vai tavi “Runāju ar zinātniekiem” nepaskaidroja arī to, ka mežs ir Latvijas ģeogrāfiskajiem un klimatiskajiem apstākļiem dabiska ekosistēma, un tuksneši te vienkārši nevar rasties?

  Kā tu domā, kas ir noticis ar tiem, teiksim, 1995. gada izcirtumiem? Vēji tur tagad smiltis dzenā?

  Vai arī Jūsu ierosinājums ir piegriezt vēl lielākus nodokļus, izmest no darba vēl pārdesmit tūkstošus vietējo, lai tiem kurdu bēgļiem, kas te uz latviešu pamesto teritoriju sabrauks, būtu sataupīti vairāk un labāki meži?

  LVM sponsorēšanas politika ir sviests – tas gan. Bet citādi viņu realizētā mežsaimniecība ne ar ko neatšķiras teiksim no tās, ko piekopj mūsu kaimiņi skandināvi vai igauņi (Igaunijā, ja kas, cērt vēl intensīvāk, un šobrīd izpārdod izsolēs valsts mežu ar visu zemi!).
  Aiz šīs ažiotāžas viennozīmīgi kaut kas “stāv”. Jautājums, kas/kurš.

  0
  0
  Atbildēt

  0

ligoniszatlers 18.06.2011. 20.46

Ja mākslnieks gribēja pajokot par Husquarnas reklāmu, tad kāpēc gan te bija jāiepin “mežsaimniecība”, tādējādi maldinot lasītājus?

0
0
Atbildēt

0

maracecina 17.06.2011. 17.41

Ja jūs zinātu, kā cērt un ved no krievijas… tad jūs padomātu par “mafiju” utt… mēs esam sīkums, salīdzont ar kaimiņiem.

Ja tu pa LVM pabraukātu… ui, ku smuki cērt, kādi skaisti ceļi sabūvēti, lai varētu vest ārā strīpā… viss sen jau sagatavots. Un tiešām vietā nestāda. Priekš kam? Viņu mūžam jau pietiks ar to kas ir…

+4
-2
Atbildēt

0

lebronj2356 17.06.2011. 16.28

Varētu vienreiz zaļie bļāvēji nomierināties ar tiem mežiem…56%(!) Latvijas klāj meži, viss ir aizaudzis un cilvēki pamet šo valsti, bet histērija par koku ciršanu aug augumā. Esiet tik labi un ieejiet kādreiz pāraugušā mežā, kur koki ir krustu šķērsu sagāzušies, jo mežu neviens nelieto un necērt, pabraukājiet pa rajoniem kas ir vienkārši aizauguši ! Es saprastu, ja būtu brēka par vērtīgu koku – ozolu, utt. iešanu mazumā. Latvijā ir ļoti daudz aizsargātās teritorijas, kur vispār nekas nenotiek, histēriķiem ar to ir par maz….Labāk, lai laukos dzīvo cilvēki – izmanto mežu, pelna naudu un veido Latvijas IKP nekā Lidosta Rīga strādā pilnos apgriezienos, bet Latvijas nostūros dzīvo tikai punti un zvēri un latvietis ir saņēmis biļeti uz Sarkano grāmatu.

P.S. tas ka zaļā mafija ir anagažēta no kaimiņvalstīm sen jau vairs nav jautājums, šī mežu brēka gan vairāk izskatās pēc zviedru un somu mežrūniecības lobēšanas uz latviešu rēķina !

+4
-4
Atbildēt

1

  raimonds_bossltd > lebronj2356 17.06.2011. 21.05

  to Krix
  Vai “zaļā mafija” tie būtu ZZS, kas ar savām darbībām veicina Latvijas pārvēršanu aukstajā Gobi tuksnesī, kur pat ar solārās enerģijas ieguvi nevarēs darboties?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0