Latvijas jaunieši: korupcijai – nē…

36

Komentāri (36)

aivarstraidass 08.11.2010. 20.27

>>> Latvijas iedzīvotāji nebaidās un arī neziņo. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka tieši jauni cilvēki, saskaroties ar korupcijas gadījumu, tiesībsargus par to neinformētu. Tas ir īpaši satraucoši, ņemot vērā, ka spēcīgākais pretspēks cīņā ar korupcija esam un paliekam mēs paši.
=====
Korupciju nekādā ziņā neatbalstu, ārstus un policistus nekukuļoju, maršruta taksometros un sabiedriskās tualetēs allaž lūdzu izsniegt čekus. No otras puses, kā PSRS okupāciju pieredzējušam cilvēkam, man būtu ļoti nopietni iebildumi pret “tiesībsargu informēšanu” tad, ja ir runa par ekonomiskiem/bezupura noziegumiem. Manā saprašanā stukači (un savstarpējs aizdomīgums sabiedrībā, ko viņu darbošanās radītu) ir daudz lielāks ļaunums nekā viens vai otrs pakalpojuma sniedzējs vai ārsts – pacienta pateicības saņēmējs, kurš valstij nesamaksā PVN.

0
0
Atbildēt

1

    www.i-events.lv > aivarstraidass 09.11.2010. 13.36

    Tieši tā ir viena no problēmām – cilvēkiem no PSRS laika palikusi pārliecība, ka ziņot nozīmē stukačot. Taču tā nekādā gadījumā NAV. Ziņot par noziegumu nozīmē pasargāt sevi un pārējo sabiedrību no apzagšanas/piekrāpšanas. Tas ir tāpat kā paziņot policijai, ja Jūsu mājā ielauzies zaglis vai Jūsu auto nozagti spoguļi.
    Vēl viens piemērs – Vācijā autobraucēji nepārkāpj noteikumus, jo zina, ka citi šoferi par to ziņos ceļu policijai. Līdz ar to satiksme ir pieklājīga un korekta. Cilvēki ar laiku pierod braukt kā nākas un visiem no tā ir tikai labums.
    Skaidrs, ka PSRS mums ir atstājis smagu mantojumu, taču nu jau ir laiks sākt to apzināti izskaust.

    0
    0
    Atbildēt

    0

janiso22 08.11.2010. 15.35

Zviedrijas un Latvijas piemēru salīdzinājums kā vienas jūras divi krasti! Jaunajiem cilvēkiem jo īpaši vajadzētu apzināties korupcijas sekas un procesu, jo viņi veidos Latvijas nākotni. Valstī nekas nemainīsies, kamēr neparādīsies reāli korupcijas dalībnieku cietumsodi! Kad viņus sāks sēdināt iekšā?!

0
0
Atbildēt

0

piziks 07.11.2010. 21.38

Un par kādu likumpaklausību vāvuļot, ja katrs pilsonis, kurš grib redzēt, redz, kādi ir likumi un to rakstītāji. Kā var atļauties prasīt pilsoņiem pildīt amorālus, spekulatīvus likumus? Kā var sapņot par necenšanos atpirkties no ceļu policista, ja nav pamata cerēt uz ceļu policista profesionalitāti un prasību loģiku, kaut cik nojaušamu valstisko godīgumu?
No nekaunīga ceļu policista, kurš tīši pārkāpj jebkurus likumus, terorizē vadītāju, tīši mulsina utt., var vienīgi maksimāli lēti atpirkties, jo Gaujas ielā Tev šā policista priekšnieks var mierīgi pateikt: es uzticos saviem virsniekiem! Viss! Kāda te likumpaļāvība?! Paskaties, kā vieni un tie paši CP suvenīri darbojas kormuškā Brīvības ielā, pie RVR un Elkor! Viens un tas pats triks gadiem ilgi, spekulēšana ar “agresīvu braukšanu”, — noauditē tur sodītos un būsi šokā!

+1
-5
Atbildēt

11

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 07.11.2010. 23.20

    Jūs rakstāt tā, it kā likumu rakstītāji, policisti utt. būtu tie vainīgie, bet pārējā sabiedrība ir nevainīgas avis, kuras ir tikai apstākļu spiestas dod kukuļus un nodarbojas ar korupciju. Tas, kādi ir policisti, likumu rakstītāji utt., tikai atspoguļo kāda ir sabiedrība kopumā.

    +6
    -1
    Atbildēt

    0

    piziks > piziks 08.11.2010. 00.08

    Viktorij, vai ierindas pilsonim būtu jābūt godīgākam par likumrakstītāju/likumdevēju — Saeimas deputātu? Un Saeimas deputātiem/likumdevējiem ir tiesības rakstīt un pieņemt amorālus, valstiskumu demoralizējošus likumus? Hmm, interesants pavērsiens.

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 08.11.2010. 00.26

    Es rakstīju, ka “Tas, kādi ir policisti, likumu rakstītāji utt., tikai atspoguļo kāda ir sabiedrība kopumā”. No šī teikuma neizriet, ka ierindas pilsonim ir jābūt godīgākam par likumdevējiem. No šī teikuma izriet, ka ierindas pilsonis nav labāks par likumdevēju, policistu utt. UN ka likumdevējs, policists utt. nav labāks par ierindas pilsoni. No šī teikuma izriet, ka es nepiekrītu Jūsu viedoklim par to, ka policisti, likumdevēji utt. ir sliktāki cilvēki nekā ierindas pilsoņi.
    Protams, ka deputātiem nav tiesības rakstīt un pieņemt amorālus, valstiskumu demoralizējošus likumus. Bet mums arī nav tiesības teikt, ka likumdevēji ir sliktāki par ierindas pilsoni.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Lelliite, Dollijs > piziks 08.11.2010. 10.38

    Jā, jā un vēlreiz – jā! Katram ierindas pilsonim ir jābūt godīgākam ne tikai par likumdevēju, bet arī par visiem saviem draugiem, kolēģiem un radiniekiem! Utopija? Protams! :) Bet jācenšas tik un tā!

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    archoftriumph > piziks 08.11.2010. 12.43

    viktorija: 1. policistam ir jaabuut labaakam par ierindas pilsoni, 2. policists diemzeel ir sliktaaks jo tiek sabojaats ar nelogisku likumu pildiisanas pieprasiisanu no pilsonjiem, 3. tas ka policists njem kukuli un mees dodam vismaz nedaudz samazina sociaalo/likumdosanas netaisniibu kaadu mums uzspiezj “pie varas esosie”.

    jaasaka ka esmu redzeejis arii sliktaaku ainu, tiesa, aafrikaa, tunisijaa – tur uz katra krustojuma bruuni policisti (atskjiriiga rase no pamatiedziivotaajiem) njem priekshaa melnos vieteejos iedziivotaajus par jebko kas ienaak praataa.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 08.11.2010. 15.22

    Edmund:
    Vispirms vēlos pateikt to, ka iepriekš nerakstīju par to, kam ir jābūt labākam vai sliktākam.
    1. Ja neņem vērā ideālo situāciju, kurā visi ir godīgi, tad es varu piekrist, ka policistam ir jābūt labākam par ierindas pilsoni stingras likuma ievērošanas ziņā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 08.11.2010. 15.23

    2. Policists jau netiek sabojāts tāpēc, ka kļūst par policistu. Policists tiek sabojāts tāpēc, ka visa sabiedrība ir sabojāta. Un viss jau sākas ar bērnību un vecāku piemēru. Vecāki saka, ka melot ir slikti, bet paši bieži vien tiek pieķerti melos. Tālāk nāk skola, augstskola, kur pasniedzēji saka, ka špikot nav labi, un tad piebilst, ka nekādas sankcijas špikošanas gadījumā netiks pieņemtas. Tad seko darbs, kur bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem piedāvā maksāt pusi algas aploksnē (ja piedāvā, nevis uzstāda kā faktu).
    Ir milzīgs daudzums piemēru jebkurā jomā. Pats trakākais ir tas, ka mēs bieži vien pat neapzināmies, ka darām nepareizi, pretlikumīgi, amorāli. Sabiedrībai šāda rīcība ir pieņemama.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 08.11.2010. 15.24

    3. Šim Jūsu punktam es nepiekrītu.
    Pirmkārt, “pie varas esošie” neko neuzspiež. Mēs dzīvojam daudzpartiju republikā, kurā mēs, pilsoņi, ievēlam cilvēkus, kuri pārstāv mūsu intereses. Nepatīk sevis izvēlēto pilsoņu rīcība, balso par citiem vai arī pats iesaisties politikā.
    Otrkārt, kukuļu ņemšana un došana tikai pavairo to sabiedrības uzskatu, ka tā ir vispārpieņemta un pareiza rīcība. Ir jāmeklē iespējas kā uzlabot likumus, pārvarēt sociālo netaisnību, nevis turpināt divkosīgu dzīvi un ar savu rīcību to atbalstīt.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Ejiet ka Jūsu visi.. > piziks 08.11.2010. 15.25

    Vēlos vēl tikai piebilst, ka piekrītu yoPCix un ļoti ceru, ka sabiedrībā palielināsies to cilvēku skaits, kas centīsies būt godīgi.
    Kā arī es atvainojos par sava teksta garumu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Lauris > piziks 08.11.2010. 16.55

    ja vēlamies godīgāku un tiesisgāku attieksmi iepret sevis, tad sākam paši izturēties godīgākiem un tiesisgākiem. Reizē drosmīgu un čakli jāsūdzas par tiem, kuru attieksme mums nepatīk! Jāizmanto iespējas!

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    www.i-events.lv > piziks 09.11.2010. 13.41

    Protams, ka politiķiem un citām publiskām personām jārāda labs piemērs, taču arī ierindas pilsoņiem IR jābūt maksimāli godīgiem. Tad ar laiku arī politiķi tādi, cerams, kļūtu. Jo – kāds pasūtījums (pasūtītāji-vēlētāji), tāds piedāvājums (politiķi).

    0
    0
    Atbildēt

    0

Janka, Janic 07.11.2010. 21.12

… jaunie redz , ka ar korupcijas paliidziibu var tikt pie bagaatiibas un ne mazas , piemeers prokuratuuras vajaatais smagajos noziegumos apsuudzeetais …kļuvis arii populaaraakais , ja šitos neieseeddinaas , tad sliktie piemeeri veel vairaak paliks populaari

+5
0
Atbildēt

4

    piziks > Janka, Janic 07.11.2010. 21.30

    Ha-ha, Ebenemezer! Ja neviens pat nenevienu vārdu neriskē teikt par jaunajiem amorālpolitiskajiem aktīvistiem kā Jaunups un Jakrins juniori, ja Klāvs Olšteins pirms vēlēšanām par savu jaunā politķa ideālu publiski atļaujas nosaukt Jaunupu jaunāko par piemēru, kam līdzināties, tad studentiem ir stabili skaidrs, kā jābūvē sava karjera, kādi līdzekļi jāizmanto, pie kādu lietošanas jāpierod, tad par ko brīnīties? Un paralēli, protams, “smagos noziegumos” 15 gadus trenkātais un apsūdzētais, kurš līdzšinēji visus savus apsūdzētājus ir apspēlējis, turklāt noorganizējis/samenedžējis visu ap sevi tā, “vistīrākie un godīgākie”, toties daudz nabagākie un alkatīgākie politliekuļi viņu lūdzas savu kompāniju atbalstīt, lai beņķos pie saviem siles sektoriem tiktu… Tad ko studentiem pārmest?!

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    artisvolfs > Janka, Janic 08.11.2010. 12.29

    piekrītu,piemēru ir neviens vien-arī mūsu “zelta tilta” galvenais varonis šobrīd ir sieviešu žurnālu mīlulis, varonis un “veiksmīgākais uzņēmējs” … iespējams arī medijiem IR jāapzinās sava vara un jākontrolē un jānosaka tonis ,lai jaunā paaudze neietekmētos no slikto puišu varoņdarbiem un nevēlētos sekot tiem.

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    janiso22 > Janka, Janic 08.11.2010. 15.39

    Ne visi jaunie tā skatās! Vai korupcija ir saistīta tikai un vienīgi ar naudu?! Vai tai ir arī amorālā funkcija sabiedrībā? Man liekas, ka jauniem cilvēkiem lielākoties Latvijā pieminēt veselīga spriestspēja attiecībā pret sabiedriskiem procesiem un to, ko rāda masu mediji. Ir jāsaprot viena lieta – Ir jādomā pašiem, nevis jāatgremo ziņas un popularitātes reitingu tabulas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    artisvolfs > Janka, Janic 08.11.2010. 16.59

    diemžēl tie jaunieši,kas TĀ neskatās ir gaužām mazākumā un visbiežāk nenodarbojas ar biznesu,bet “pēta” un teorētiski pļāpā par tēmām. Reālajā Latvijas biznesa vidē “japīši” šeptējās saskaņā ar spēles noteikumiem,kurus diktē un nosaka “vecie buki”.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam