Pirmā oficiālā bezdelīga 21

Komentāri (21)

photon 08.09.2010. 22.33

“Pirms Merkeles darba vizītē 2000.gada jūnijā bija ieradies toreizējais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders, tagad Krievijā visaugstāko atalgojumu saņemošais vācu viesstrādnieks. Krievija iemācījusies sekmīgi eksportēt ne tikai naftu un dabasgāzi, bet arī korupciju.”

Mīlīgi un precīzi!! Bingo!

0
0
Atbildēt

0

dro 08.09.2010. 14.00

Manuprāt svarīgāks /it īpaši Roņa un Kažociņa un arī Lietuvas prezidentes izteikumu kontekstā/ ir Merkeles: …”pienācis īstais laiks strādāt pie Latvijas, Krievijas un Vācijas attiecību aktivizēšanas” nevis tas, par ko runāts rakstā. Latvija samaksajusi dārgu cenu par Austrumeiropas valstu valūtu glābšanu, vai vēl vajadzēs maksāt arī par gāzes trubu uz Vāciju?
Gaidu sašutuma pilnus pārmetumus?:)

+1
0
Atbildēt

1

  daina_tabuna > dro 08.09.2010. 14.16

  Tīri tehniski mēs jau maksājam par to trubu. Ja tā truba ietu caur Latviju, tad par valūtu glābšanu maksātu Eiropa (jo tā maksātu Krievijai par gāzi, Krievija mums par tranzītu, bet mēs par valūtu glābšanu- pa tādu ķēdīti). Tā kā truba mums netika, tad mēs maksājam par valūtu glābšanu un tā samaksātā nauda tiek izmantota, lai maksātu krieviem par gāzi un par trubas celšanu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Jânis Bankoviès 08.09.2010. 11.47

Droši vien tikai EE paliks tādā daļējā Skandināvu ietekmē un arī nevis SWE,NOR vai DK dēļ , bet lielā EE brāļa FIN dēļ.
Pieņemu tādu gājienu arī ASV ir akceptējuši , par ko liecina arī SWE mēdijos gandrīz tikai negatīvu info plūsma par Baltijas reģionu, lai sagatavotu SWE publiku ,ka SWE atkāpsies no reģiona( viss tur ir slikti, tāpēc mēs tur vairs nebūsim).
Nu ko tas tikai uz labu, SWE bija zarniņa par tievu lai ko nebūt mainītu( tik pliki naudiņu gribēja pelnīt, nevis definēt savu ordnung’us vasaļiem), ASV par tālu, FR,GB arī diemžēl pa tālu, tā ka vecai labais sizerēns ieviesīs atkal pirmšķirīgu kārtību.
Vēl tik GER jāatgūst no KF APrūsija….

0
0
Atbildēt

0

Jânis Bankoviès 08.09.2010. 11.47

Nu ņaudētāji Jūs cien.kungi un dāmas. Vācija un KF ,IKP jomā, 2291mljrd V. 2810 mljrd $, ko var KF pret kaut vai vienu pašu GER? Salīdziniet un tad nolemtībā čibiniet par to kā nabadzīgā KF nopirkusi bagāto GER, fricim pēc būtības pie kājas no kā gāzi pirkt, krievam ir tikai palaimējies ka fricis izdomājis no viņa pirkt ne no NOR,vai arābiem, vai pat Kanādas,Nigērijas vai Brazīlijas. Atkarīgo kārtība ir apgriezta , nevis kā Jūs iztēlojat.
Savukārt Merkeles vizīte nozīmē vecās kārtības atjaunošanos šeit, GER kā Centrāleiropas lielvalsts ir pieteikusi savas interešu sfēras atjaunošanu, un visticamāk SWE savas parpalas(bankas un citas investīcijas) pārdos daudz spēcīgākam un ilglaicīgākam ES dalībniekam( tam kas ar nelieliem pārtraukumiem te kūrēja no 13.gs)

0
0
Atbildēt

5

  daina_tabuna > Jânis Bankoviès 08.09.2010. 12.16

  @WAT
  Pirms otrā pasaules kara PSRS un Vācijas ekonomiku salīdzinājums bija apmēram līdzīgs. Bet nezkāpēc Vācija dancoja pēc Staļina stabulītes… IKP, iedzīvotāju skaits, platība ne vienmēr ir tas, kas nosaka kādas valsts ieteikmi. Un ne vienmēr pat dabas resursi. Ir valstis, kuras ar savu agresīvo un/vai merķtiecīgo darbību ir panākušas konkrētu statusu. Šveice nav ne liela, ne dabas resursiem pilna, ne arī baigais IKP grands (ja rēķina valsts kopējo, nevis uz vienu iedzīvotāju), bet tā ir pietiekami ietekmīga un ietekmīgāka par rindu lielāku valstu. Krievija pēdējos 4- 5 gadsimtos arī ir panākusi ietekmīgas valsts stausu. Lai arī iedzīvotāju skaita ziņā tā nav pat desmitniekā un IKP arī nav nekāds iespaidīgais. Iespaidīgs ir kas cits- agresivitāte un neaprēķināmība. No Krievijas vienkārši baidās. Ne jau tāpēc, ka gāzi nedos, bet tāpēc, ka kāds idiots tīri principa pēc vai pa dzērumam var uzmest atombumbu vai ievest karaspēku emociju uzplūdā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Jânis Bankoviès > Jânis Bankoviès 08.09.2010. 13.14

  Par 2.P.K. situāciju nepiekritīšu, Friči gribēja atjaunot status Qou pirms Versaļas, respektīvi Brestļitovskas līguma situāciju, Kur K IMP Eiropas daļa ir tieši zem Vācijas, vai bija Vācijas leļļu valstis (Ļeņins kā reizi bija Vācijas slepenais ierocis pret KF), tā kā Staļins sāka spēlēt savu spēlīti, tad nu fricim nācās flirtēt ar šamējo, bet būtībā Vācija ex KImp uzskatīja TIKAI par potenciālu lebensraum, savukārt Staļins bija gatavs aizdedzināt vispasaules revolūciju un ,kas gan var būt labāks ugunsgrēka avots Eiropā kā Vācija ( centrā, lielākā,bagātākā utt..-LEDLAUZIS)

  Krievijai vienmēr ir bijusi viena priekš citiem laba, bet pašiem sū..ga īpašība, kaut kā nekad līdz galam neizdara kaut ko(jebko),tas ir viņu spēks ( no tā baidās Rietumi, kamēr dīlo ar KF) un tas ir viņu vājums (partneri uzskata par garā vāju un vairs nerēķinās ar KF).

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Jânis Bankoviès > Jânis Bankoviès 08.09.2010. 13.14

  Vēl no Bizantijas mantojusi arī ekonomiski postošu štelli ,gatava par savu ideju izdot pārāk lielu cenu (Varšavas pakts un satelīti KF bija briesmīgi dārgs un postošs pasāciens), nerunāsim par to, ka VISOS karos(Eiropā) guvusi Pirra uzvaras vai zaudējumus sākot no Ivana 3.(Moskovijas lielkņaza). KF ir mūžam slima ar bizantisko izredzētību.

  Par Šveici,tā ir pirmā protorepublika REiropā(13.gs beigas), tā ir pasargāta ar kalniem no jebkuriem tīkojumiem,atrodas pašā Reiropas sirdī, šveices gvardi bija REiropas konfliktos efektīvākās un līdz ar to populārākās algotņu vienības, pat tagad tāda vēsturiska citācija Vatikānā. Šveicei neitralitāte ir tradīcija nevis nolemtīga poza. Šveice ir bijusi drošākā REiropas banka jau kopš itāļu pilsētrepubliku bankas pakāsa savu ietekmi (post Bērtuļa nakts). Pēdējo gadsimtu konfliktos Šveicē piķi glabāja abu lielformējumu dalībnieki,lai to nezaudētu, te arī Tava ietekme.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Jânis Bankoviès > Jânis Bankoviès 08.09.2010. 13.14

  Rezumē RU v GER ir skaidrs ilgtermiņa rezultāts, nespēj RU noturēt savu tvērienu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  daina_tabuna > Jânis Bankoviès 08.09.2010. 13.40

  Tur jau tā problēma, ka ILGTERMIŅA. Krievijā to ļoti labi apzinās un to saprot arī rietumos. Tāpēc baidās vēl jo vairāk, jo nav neka bīstamāka par agonējošu lāci. Ilgtermiņā no Krievijas varenuma nekas pāri nepaliks. Tai valstij ir atlikuši labi ja 50- 60 gadi. Un krieviem kā nācijai max. 200 gadi. Tāpēc viņiem vairs nav ko zaudēt un ir gatavi sev paķert līdzi kaut visu pasauli.

  0
  0
  Atbildēt

  0

mxblack 08.09.2010. 11.18

Arī man izrauj šķību smīnu tas Vācu lielākais investors B.Fliks. Un ne jau Šlesera naudu viņs investē bet gan Šlesera izkārtoto Rīgas un arī visas valsts nodokļu maksātāju naudu. Arī es nekādas cerības uz šo vizīti nelieku, jo tai visai nāk līdzi pamatīga Krievijas interešu atbalsta smaka. Nav šaubu ka Boltic Steem viņai uzliek īpašus pienākumus pret attiecīgo gāzes strīmeri, jo Vācija faktiski ir Krievijas pakļautībā, tāpat kā mēs. Nav pagaidām alternatīvas. Bet ja Krievija kaut uz dažām dienām aizvērtu to strīmeri, tad zaudējumi būtu milzīgi. Tāpēc ir jādanco kā liek.

+2
-1
Atbildēt

0

daina_tabuna 08.09.2010. 09.11

Lielākais vācu investors ir Bertolts Fliks… Nesmīdiniet. Kas tas par vācu investoru, ja investē Šlesera naudu?

Es domāju, ka Merkeles vizītes nozīme ir krietni pārspīleta. Visdrīzāk marionetes Merkeles diedziņu raustītāji- Gazprom- palūdza atbraukt un nomierināt publiku, lai netaisa vētru un neparauj līdzi pārējo Eiropu- bizness var ciest. Kaut ko jau viņiem vajadzēs dot apmaiņā pret Nord Stream, tas skaidrs. Taču šaubos vai tās būs investīcijas. Vācieši ir pārāk pragmātiski, lai investētu kaut centu investīcijām tik nepiemērotā vietā kā Latvija. Drīzāk mums spīd kāda neliela piekāpšanās kādā jautājumā ES līmenī.

0
0
Atbildēt

0

ekmanis 08.09.2010. 09.04

Par attiecībām ar Krieviju būtiska un akcentējama ir Merkeles teksta nobeiguma daļa. Nez’ kāpēc vairums žurnālistu to atmet un sludina tikai labu attiecību veidošanas ar Krieviju svarīgumu. Bet visbūtiskākais ir Merkeles tālāk teiktais, ka attiecībām ar Krieviju jābūt tādām kā pasaulē pieņemtām divu suverēnu valstu attiecībām. Tas nozīmē, ka tādas attiecības, kādas iecerējuši Lužkovam līdzīgie, kas te atbrauks un sludinās par savu darbu otras valsts valodas ieviešanā, nav attiecības. Šķiet, ka no igauņiem tomēr mums vajadzētu kaut ko šajā jomā pamācīties.

+5
0
Atbildēt

0

www.vecamate.lv 08.09.2010. 03.32

Lāga nesaprotu,kur tā sajūsma par ” vēsturisko”,vai “žestu”.. :) Atbrauca ,aizbrauca.. vai gāzes vads Baltijas jūrā, mainījis virizienu , vai vēl kas nozīmīgs noticies? Pieredzes apmaiņa, utml tukšumi, pat nespēju iedomāties, kuru interesē :) Guntim Brencānam,jācer, šie ir maizes teksti, jo kā patiesu pilsoņa pārliecību, šo rezonēšanu ir,atvainojos, visai pagrūti uztvert :)

+3
-1
Atbildēt

1

Gundars Āboliņš 08.09.2010. 01.23

Angelas Merkelas vizīte ir skaists žests, bet var piekrist, ka saimnieciskās attiecības attīstīsies tur, kur Vācijas uzņēmēji redzēs potenciālu. Mūsu uzdevums pieminēto politisko un biznesa vides korumpētību neakcentēt, bet apgaismojot sabiedrību, veicināt tās informētību par politiķiem, varas veidošanas pamatprincipiem un veicināt tās iesaistīšanos jau procesā… Vācijā, attiecībā uz iesaistīšanos politikā, aizvien ir manāms cilvēku inertums, lai gan daudz kas no viņiem atkarīgs!
Varas koncentrācija, ko vēlas sasniegt SC un PLL (Rīga – lielākā daļa LV ekonomikas + likumdevēja tiesības pozitīva rezultāta gadījumā 10 Saeimas vēlēšanās) – bīstama! Mākslīgā jaunu partiju veidošanās un atkalapvienošanās – blefs, kas izdomāts sabiedrības modrības iemidzināšanai!

+1
0
Atbildēt

1

  daina_tabuna > Gundars Āboliņš 08.09.2010. 09.17

  …apgaismojot sabiedrību, veicināt tās informētību par politiķiem, varas veidošanas pamatprincipiem un veicināt tās iesaistīšanos jau procesā…

  Un ko tas dos? Mazohismu ar informētības veicināšanu neizārstēsi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Gundars Āboliņš 08.09.2010. 01.22

Viens no sadarbības vēlamajiem virzieniem būtu pieredzes apmaiņai stabilas politiskās sistēmas veidošanā, tai skaitā nemainīga un saprotama sabiedrībai partiju un tajā iesaistīto cilvēku darbības prognozejamība!:) Nosaukumu maiņa – vēži tie paši, kulīte svaigāka! Vienkārši politisko spēku, kas darbojies 20 gadu garumā aizslaucīt (tai skaitā arī cilvēkus) – utopiski, lai gan izskatās, ka TB/LNNK, mainot vienkārši apvienības nosaukumu, muļķīgi pagarinot ar VL, arī ar būtisku pilnveidošanos nevar lielīties!:)

0
0
Atbildēt

0

mary75 07.09.2010. 21.08

Kamēr Latvijā būs tik korumpēta politiskā un biznesvide, nekādi Merkeles signāli nelīdzēs, jebkurš uzņēmējs, kas nevēlas maksāt otkatus un strādāt normālā vidē, investēs Igauinijā vai Lietuvā, tikai te Latvijā.
Pirms sapņot par invstīcijām, drēja te visu to sakārtot, bet, to var izdarīt tikai tad, kad te nebūs ne smakas no PLL un TB, bet, tas nav reāli, TB iebrauks uz VL rēķina, latvieši nekādus secinājumus izdarīt nav spējīgi, tas ir skaidrs, un PLL te visas iestādes inficējusi tik pamatīgi, ka vēl gadus 10 te neko nevarēs izmainīt.

+5
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam