Vecmāti soda ar 50 latiem 20

Komentāri (20)

Līga Krista Solima 09.09.2010. 19.00

Tiešām vilšanās, ka IR nav pacenties noskaidrot situāciju, bet pārkopējis vienpusīgi un tendenciozi pasniegtu citu mēdiju infu. Ņekur rakstā netiek minēts jau iepriekš noskaidrotais, ka šī tiešām bija problēmgrūntiecība. Vai Dinai tas bija zināms?
Un vecmātes viedoklis par būtisko jautājumu netiek pausts, tikai viņas reakcija uz VI slēdzienu. Dzelteni.

Pilnīgi izskatās, ka kāds grib uz šo nopelnīt – paskatīsimies, tieši ko??

Un vēl jau paliek galvenais jautājums – tikai to neviens negribēs diskutēt – par pašas māmiņas atbildību. Jo viņai ir galvenā atbildība, un izšķirošā. Jebkurš mediķis dzemdībās ir tikai palīgs. Svarīgs palīgs, bet – palīgs. IMHO.

0
0
Atbildēt

0

andris_auzinsh 05.09.2010. 11.30

Zinu vecmāti Cepli no profesionālās puses un man ir baigās aizdomas, ka šī kārtējo reizi ir viena no melnā PR ziņām par labu pret-mājdzemdībām/vakcināciju utt. Izskatās, ka viss stāsts nav izstāstīts (tāpat kā lielā brēka par nevakcinēto puisīti kurš mira no tuberkolozes, taču nebija pieminēts, ka mazajam īsi pirms tam bija veikta nopietna galvas operācija (protams, laikam jau sagadīšanās, ka uzreiz pēc tās ziņas Rozentāle uztaisīja milzu iepirkumu ar potēm). Tagad tik jāgaida kam šī ziņa būs izdevīga). Ceple ir baigā profesionāle un izslēgs mājdzemdību variantu pie vismazākās aizdomas, ka viss nav 100% droši. Bet nu diemžēl arī ir.lv uztaisa ziņai copy/paste, nepainteresējoties plašāk kas un kā noticis.

+4
-2
Atbildēt

0

Banderas 04.09.2010. 20.53

Te nav pieminēts, ka grūtniecība būtu jāuzskata par problemātisku, jo auglim bija pataloģija – 2 asinsvadi nabassaitē 3 vietā. Es drīzāk gribētu zināt preambulu – kāpēc Ceple uzņēmās pieņemt dzemdības problēmgrūtniecībā un vai viņa par tādu faktu vispār bija informēta. Kā zināms, mājdzemdību piekritējas izvēlas izvairīties no valsts noteiktajām 3 USG, uzskatot, ka tās kaitē bērnam.
Šajā gadījumā Ceple, ticamākais, ir bijusi neveiksmīgu sagadīšanos un faktu pēdējais posms, bet tas vēl nnozīmē, ka viņas vaina būtu noteicošā.

Ir ļoti žēl, ka sieviete savā pirmajā grūtniecībā ir zaudējusi bērniņu. Tiešām žēl. Bet tam nevajadzētu ietekmēt jau tā aktīvo cīņu “tradicionālā medicīna vs. mājdzemdības”.

p.s. Neesmu mājdzemdību piekritēja.

+3
0
Atbildēt

2

  Dace Ķikute > Banderas 05.09.2010. 14.42

  Diez no kurienes šāda informācija par mājdzemdētāju izvairīšanos no USG?
  Man ir pozitīva mājdzemdību pieredze (kā arī stacionāra dzemdību pieredze), un man ne prātā nenāca izvairīties no kādām tur 3 USG un neviens speciālists arī nemudināja izvairīties! Pat vairāk – pirms bērna piedzimšanas pastiprināti bija jāveic pārbaudes, tostarp arī īpaša USG, lai pārliecinātos, vai tiešām viss ir kārtībā un drīkstu dzemdēt mājās.
  Savukārt zinu arī to, ka ir ārsti, kas tieši aicina uz nevajadzīgu USG izmantošanu – vairāk par tām noteiktajām trīs reizēm arī tad, ja viss ir vislabākajā kārtībā un pēc tās nav nepieciešamības. Tā teikt, naudas pelnīšanas nolūkos!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Banderas > Banderas 05.09.2010. 15.40

  krisantta
  Tev ir taisnība par privāto ārstu vēlmi taisīt daudz USG. Bet redz – USG nav obligātas, tik vien, ka valsts apmaksā tādas 3.
  Un es esmu dzirdējusi no pašām mājdzemdētājām, ka pat tās 3 neesot vajadzīgas, ja reiz pašai liekas, ka viss kārtībā. Bez tam kad šis konkrētais gadījums tika apsūkāts presē pirmo reizi, tiešām bija oficiāla informācija par problēmgrūtniecības faktu 2 asinsvadu nabassaitē dēļ, ko kosnatatēja tikai slimnīcā, kad bērniņš jau bija miris. Šo lietu ārsts var konstatēt USG laikā ap 20. nedēļu. Tāpēc es sliecos uzskatīt, ka kaut kādi dati līdz Ceplei nav aizgājuši, jo lai arī viņu nezinu, diez vai viņa būs tik liderīga, lai riskētu pieņemt problēmgrūtniecības dzemdības.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Edīte Dancberga 04.09.2010. 18.20

Tagad skaidrs, kāpēc politiķiem vajag, lai ģimenēs būtu vismaz 3 būrni. Jo vienu no viņiem vecāku nodokļu apmaksātā veselības aprūpes sistēma nogalinās, vainīgajam pakratot ar pirkstu. :(

+1
-2
Atbildēt

0

Ābelīte 04.09.2010. 15.38

Līdzjūtības Ievai :( Lai pietiek spēka atgūties no zaudējuma!

+2
0
Atbildēt

0

Ziemelnieks 04.09.2010. 15.31

Un tik maksā jauna bērna dzīvība?????

+1
-7
Atbildēt

6

  dao > Ziemelnieks 05.09.2010. 01.43

  Cik tad maksā?
  No tā, ka no vecmātes paņems vairāk naudas, labāk nevienam nekļūs, izņemot varbūt tādus, kam patīk ar pirkstu rādīt ‘vot, tā tev vajag, še tev’. Maybe tieši otrādi- milzu soda un naudas problēmu dēļ nākotnē vecmāte var izdarīt kādu kļūdu, kas atkal būtu liktenīga.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ziemelnieks > Ziemelnieks 05.09.2010. 10.11

  —> reelspinner

  Es uzskatu, ka bērna dzīvība ir nenovērtējama. Tai nav cenas! Bet cilvēkam, kurš tik bezatbildīgi pret to izturas noteikti būtu jāmaksā bargāka soda nauda, lai nākotnē padomātu pirms uzņemas šādu atbildību.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Dace Ķikute > Ziemelnieks 05.09.2010. 14.31

  Bet ne jau Veselības inspekcija nosaka, cik maksā bērna dzīvība. Tā tikai konstatē faktus, iemeslus, cēloņus un to, cik liela nozīme notikušajā ir konkrētajam speciālistam utt.. Un šo VI ekspertīzes slēdzienu var izmantot tiesvedībā, kas tad arī noteiks speciālista vainas pakāpi un piemērojamo sodu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Līga Krista Solima > Ziemelnieks 09.09.2010. 18.54

  Vi taču secināja, ka nav skaidri saskatāma vecmātes vaina. kas šie par secinājumiem??

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ziemelnieks > Ziemelnieks 09.09.2010. 22.46

  Kā tu domā, kas uzņemas? kam būtu jāuzņemas? atbildība par mājas dzemdībām. Es uzskatu, ka pilnā mērā par to atbildība jāuzņemas vecmātei, ja viņa ir piekritusi šādu dzemdību pieņemšanas formai! Ja speciāliste nespēj nodrošināt šī pakalpojuma izpildi, tad viņai vispār tādu nevajadzēja uzņemties!

  Nav ko runāt par mājas dzemdībām, ja nespēj izsekot pacienti!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Schoeller Allibert, SIA > Ziemelnieks 27.09.2010. 16.58

  Bet piedodiet, mājdzemdības ir plaši zināms dzemdību riska faktors, TO apzinās un vajadzētu apzināties arī pašai dzemdētājai, tā kā šī atbildība ir dalīts process. Jāizsver arī visi faktori, piemēram, nevar būt nejauša vecmāte kas pieņem dzemdības, viņai ļoti labi jāpārzin sava paciente, otrkārt, vecmāte NEKAD nedrīkst/ētu pieņemt mājdzemdības viena, un to ir jāzin arī dzemdētājai. Mājdzemdības Latvijā vēl nav tik labi ieeļots process, tāpec es ieteiktu pašām dzemdētājam ARĪ apzināties un izprast riskus!!!! Jo to ir un būs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam