Partiju vadītājiem būs jādeklarē ienākumi
10Saistītie raksti
Viedoklis /
20. decembris 2017
Vīķe-Freiberga: Ja tauta turpinās mīlēt oligarhus, viņiem nav iemesla mainīt paradumus
43
Ziņa /
20. aprīlis 2017
Liegumu atvērt jaunas klases prestižās Rīgas skolās skaidro ar ES fondu projektiem
20
Ziņa /
14. marts 2017
Nākamais minimālās atalgojuma likmes kāpums pedagogiem varētu notikt 2018. gadā
35
Komentāri (10)
v-auto 18.06.2010. 07.22
Par 2% reitingu piemeeroshanu, nu gan autors brauc auzaas, bet likums labs, vismaz veeleeshanu kontekstaa.
0
austrisv 17.06.2010. 19.17
Astoņi kustoņi, astoņi kustoņi
Kas tos kustoņus pirks…
Cirks?
0
Anita Brauna 17.06.2010. 18.08
Deklarēšana ies plašumā
Saeimas pavasara sesijas pēdējā plenārsēde atnesa vienu otru pārsteigumu. Skatot grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, negaidīti lielu atbalstu (61 balss par) guva priekšlikums, kas paredz, ka turpmāk ienākumu deklarācijas būs jāiesniedz arī politisko partiju un apvienību vadītājiem un valžu locekļiem. Radās iespaids, frakcijām bijis brīvais balsojums.
Šī norma īsti neatbilst likuma burtam, tomēr pilnībā atbilst tā garam. Var piekrist tribīnē izskanējušajam, ka amatpersonām piepulcinātie politiskie līderi spēj ietekmēt amatpersonas lēmumu pieņemšanas laikā. Kā visuzskatāmāko piemēru varam minēt Tautas partijas (TP) vadītāju Andri Šķēli, kas garus gadus skaitījās TP ierindas biedrs un valdes sēdēs piedalījās kā partijas bijušais līderis. Taču diezin vai varētu sameklēt kādu nozīmīgu TP lēmumu, kas būtu pretējs Šķēles viedoklim.
Šķiet, bija mazliet pārsteidzīgi attiecināt likuma prasības uz visu reģistrēto partiju amatpersonām. Latvijā ir ne mazums reģistrētu bezcerīgu sīkpartiju, kuru “resnā gala” ietekme nesniedzas tālāk par partijas pilnsapulci. Taču, no otras puses, jaunā norma var rosināt sīkpartijas uz pārdomām par to pastāvēšas jēgu vai vismaz lietderību.
Iespējams, prātīgāk būtu bijis, ja pie deklarāciju aizpildīšanas sēdinātu tikai to partiju “spici”, kuru reitings pārsniedz, teiksim, 2%, vai arī tikai to partiju vadību, kas pārstāvētas Saeimā.
Cits “problēmkontingents” ir reģionālās partijas un to apvienības. Arī šajā gadījumā kritērijs varētu būt pārstāvība pašvaldības lēmējinstitūcijā.
Iespējams, ir vēl kādas “nepārkāptas astes”, taču galvenais ir izdarīts. Partijās nereti mēdz būt t.s. “pelēkie kardināli”, kas neieņem skanīgus amatus, taču mēdz ietekmēt būtisku lēmumu pieņemšanu. Ja viņi nav amatos, likums tiem klāt netiek, un šajā ziņā nekādi pilnveidojumi neko nemainīs. Neformālās attiecības nav iespējams reglamentēt ar likumdošanas palīdzību.
0
bonbon68 17.06.2010. 17.32
Nu gan PLL galvenie blēži dabūs pasvīst.Pēc šitāda joka arī Šķēlem un Šleseram piemetīsies parkinsons.
1
Driimeris > bonbon68 17.06.2010. 18.32
ierindas biedriem deklarācijas nebūs jāpilda! bet tas, ka ierindas biedram ir liela ”autoritāte” un tādēļ pārējie biedri viņā ieklausas nevar kalpot par likumisku pamatu deklarēšanās pieprasīšanai. Tā ka kungiem no šīs normas nebūs ne silts ne auksts…
0
mxblack 17.06.2010. 17.08
Katru likumu var apiet ar līkumu. Gan jau apies arī šo.
0