Dombrovskis: būtiskākā ir valsts finanšu stabilitāte

23

Komentāri (23)

Mārtiņš Līsmanis 27.05.2010. 15.48

Aicinu Dombrovski spēlēt atklātām kārtīm un tieslietu ministra amatam virzīt Maizīti. Aicinātu Maizīti sagatavot likumprojektus, kas varētu saukt pie atbildības Latvijas valsts izzadzējus un šo likumprojektu likt uz tautas nobalsošanu neapgrūtinot SAEIMU.

0
0
Atbildēt

0

maija_br 20.04.2010. 06.57

Šī Saeima neļaus normāli strādāt. Ir jāizvērtē katra deputāta darbība un bezdarbība, it sevišķi varas partiju spices, jo ir notikusi valsts izzagšana. Valsts ir iedzīta milzīgos parādos. Aptuveni divas trešdaļas Saeimas ir kurumpēta, zaglīga un gļēva. Vislielākāis nopelns valsts izzagšanā ir Tautas partijai, LPP/LC, ZZS un TB partijām. Valsts institūcijas ir piesātinātas ar varas partiju ieceltām korumpētām personām.Tautai jāveic visaptveroša izmeklēšana, ir jāņem vērā citu valstu pieredze cīņā pret korupciju.

+1
0
Atbildēt

0

Ivars Zvirbulis 19.04.2010. 22.55

stabilitate ejot pāri līķiem? http://www.neoidiotisms.blogspot.com/

0
0
Atbildēt

0

austrisv 19.04.2010. 19.10

Domāju, ka beidzot jāievieš progresīvais nodoklis uz īpašumu! gan privātpersonām, gan juridiskām personām! Bagātajiem ir jāmaksā vairāk gan par savām pilīm un papildus dzīvokļiem, gan zemi! Beidzot taču Latvijā jāievieš taisnīgums , ka ne jau nabagie vien maksā, bet galvenokārt maksā bagātie!
Jāpieņem bargi likumsodi par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Nekādus no valsts atmaksājamus PVN no budžeta, kurus iemanījušies ievākt tie “dižie” uzņēmēji. Nekādu privāto partnerību pie valsts budžeta “apsaimniekošanas”. Stingra kontrole jāveic par valsts pasūtījumiem un iepirkumiem. Sevišķi jau nu jākontrolē būvniecība. Kāpēc jādod valsts pasūtījumi Skonto būve, kuri tikai sadārdzina šos būvniecības objektus. Tāpat VK varēja veikt revīziju kāpēc Latvijā ir visdārgākā 1.km ceļu izbūve, bet miljonāri šai nozarē netrūkst. Manuprāt, pārāk lieli ieņēmumi ir pelēkajā biznesā, kuri aiziet garām valsts kasei. Kāda jēga faktiski tam Sudrabas vadītajam kantorim????

0
0
Atbildēt

0

Inga Tetere-Frolova 18.04.2010. 12.21

Tas viss izskatās pēc tā, ka agrāk vai vēlāk sabruks sociālais budžets, pensijas būs jāgriež. Uz apgriezto algu fona, tas papildu pazeminās iedzīvotāju pirktspēju. Var gadīties, ka izmisīgi cels nodokļus. Tā kā par nodokļiem samazinās reālā atdeve (izglītība, medicīna, policija), no tīri ekonomiskās loģikas mazināsies vēlēšanas maksāt nodokļus.
Latvijas ekonomikā ir iegriezta neapturāma lejupspirāle ar algu deflāciju, krītošu pirktspēju, stabili augstu bezdarbu, augošu emigrāciju (pārējai Eiropai atkopjoties), augošiem nodokļiem un krītošu ar nodokļiem apmaksāto valsts pārvaldes pakalpojumu kvalitāti un apjomu.
Devalvējot 2008. gada beigās varbūt varētu būt varējuši izķepuroties uz eksporta kāpuma rēķina un noturot nominālās algas drukājot naudu, lai pārāk nemazinās iekšzemes pieprasījums. Arī tas būtu bijis hiperriskants ceļš.
Ieteicu apskatīt manu blogu angļu valodā, ja “Ir” noteikumus nepārkāpj šāda maza pašreklāma;
http://www.thoughtsfromlatvia.blogspot.com

Juris Kaža (īstais vārds)

0
-1
Atbildēt

0

piziks 18.04.2010. 09.22

Praktiskā stabilitātes izjūta varētu pieaugt, ja Dombrovskim pietiktu dūšas izmest savu bosu, JL vadoņslimnieku Repši no finansu ministrijas. Kurš atbild/atbildēs par spilgtajām aplamībām nodokļu izgudrošanā un nodokļu prognozēs, kurš atbild par tabakas akcīzes šizofrēniski histērisko pacelšanu?! Tagad muita un robežsardze, un ne tie vien, skraida bezcerīgi cīnoties ar sīkajiem kontrabandistiem, un to skraidīšanu mēs papildus vēl no budžeta apmaksājam. Dombrovskim ir jānokauj sevī psiholoģiskā atkarība no Repšes, — tad viņam tiešām varētu vairāk uzticēties. Šobrīd premjers izliekas nemanām tādas JL reketieriskās blēdības kā Jaunupa Ls 140 000 izsišanu pro basketbolam ar Repšes “taupītāja” parakstu!
Valdiņš te runā par neiespējamību nodokļus mazināt: ja nelabo tādas muļķības kā tabakas un alkohola akcīzes greizumus, tad kādas cerības uz kaut ko gudrāku, — kā uz bezdarba apkarošanu, mazināšanu?

+1
0
Atbildēt

0

Māris Diņģelis 18.04.2010. 01.02

Pirmais komentārs kaut kur izkūpējis, rakstu vēlreiz.
Maizīša izgāšana ceturtdien skaidri parādīja, ka Saeimu kontrolē “uzmetēji”.
Dombrovska “sarkano līniju” paziņojums ir svarīgs tāpēc, ka viņš skaidri pavēstījis – negrasās kļūt par piesegu, ja “uzmetēji” ķersies klāt lēmumiem, kas skar valsts finanšu stabilitāti.
Redzēsim, vai šis brīdinājums piebremzēs vairākumu, vai arī plāns ir tieši pretējs – nolemts iet uz visu banku.
Šajā situācijā atkal pieaug Zatlera loma, tāpēc gribētos dzirdēt skaidru prezidenta viedokli par situāciju. Viņš diemžēl klusē. Pāris teikumi pēc ceturtdienas balsojuma par deputātu “problēmām ar tiesiskuma izpratni” ir no sērijas “ūdens ir slapjš”. Ko domā un ko darīs prezidents?

+10
0
Atbildēt

3

  mary75 > Māris Diņģelis 18.04.2010. 09.52

  Manuprāt, 90% Zatlera teiktā ir “ūdens ir slapjš” līmenī.
  Un ko tādu viņš var izdarīt?
  Izsludināt referendumu par saeimas atlaišanu?
  Manuprāt, sen nokavēts, tas bija jādara gadu atpakaļ, būtu izvairījušies no daudzām problēmām, un nedzīvotu mērenā stresā, gaidot kārtējo pārsteigumu no šī te odiozā Saeimas vairākuma.
  Manuprāt, prezidentam jādod tiesības zināmos gadījumos atlaist saeimu bez referenduma, tīri cilvēciski – kurš tag grib likt uz kārts visus labumus, kas tam pienākās kā valsts prezidentam, riskējot to visu pazaudēt, tas sasaista prezidentam rokas.
  Dabīgi, tad smalki jāatrunā, kuros gadījumos viņš to drīkst darīt un kādā veidā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Māris Diņģelis > Māris Diņģelis 22.04.2010. 11.47

  Zatlers var skaidri deklarēt, kāda būs viņa rīcība gadījumā, ja valdība demisionē?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  murnieks112233 > Māris Diņģelis 23.04.2010. 13.19

  Pēc šodienas ZZS izgājieniem, Dombrovskim atliek atkāpties, bet iepriekš informējot pat šo situāciju starpatautiskos aizdevējus un arī Eiropas institūcijas. Kamēr te neiejauksies starptautiskās institūcijas, šis bandītu perēklis turpinās pastāvēt, jo viņiem nav atkāpšanās ceļa. Viņi iet uz visu banku. Kamēr Cimdars sēdēs CVK, vēlēšanas būs nopirktas un nekas te nemainīsies.
  Nākamais ātrākais, bet sāpīgākais ceļš ir revolūcija. Nemanīsim nu paši sevi! Lopi nekad nesapratīs, ka viņi ir lopi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

www.vecamate.lv 17.04.2010. 21.37

Kā Maizītim jālokās ap samurgotiem likumiem,tāpat Dombrovskim jāliekas LV politiskās realitātes purvā, mēģinot no sūda uzburt kādu bombongu.Katram savs stils, protams, bet nupat jau tuvojas pēdējais laiks sākt apgaismot sabiedrības vairākumu, saukt lietas un darītājus- konkrēti, nevis pātarot par stabilitāti.Citādi cerības uz rudeni, lai kaut ko mainītu, var izradīties veltas.

+5
0
Atbildēt

0

dagne7 17.04.2010. 18.57

Nedomāju, ka Dombrovskis neapzinās sadarbības riskus ar visām partijām, taču viņa diplomātiskie izteikumi un savaldība patiesi pārsteidz un rada vismaz nelielu drošības sajūtu šajā valstij tik izšķirošajā periodā.

+4
0
Atbildēt

0

andrisoz 17.04.2010. 16.49

Viens liels oligarhu mikslis vien ir :(

0
0
Atbildēt

0

austrisv 17.04.2010. 15.38

Es Dombrovska vietā pārāk neuzticētos ne SC , ne LPP/LC, kuri solīja it kā atbalstīt valdību valstij svarīgos lēmumos, jo faktiski viņi rīkojas pretēji solītajam! Par TP vispār nav vērts runāt, jo tie jau nu darīs visu iespējamo un neiespējamo, lai traucētu ne tikai valdībai, bet arī Latvijas valstij!
Piemēram, visu šo laiku TP ir brēkusi par valsts aparāta strukturālo reformu, taču tikko valdība sāk RAPL reorganizāciju, tad jādzird, ka nu šo ministriju neparko nedrīkst sadalīt, lai gan tieši šī ministrija ir TP auklējums un man ir pamatotas aizdomas, ka caur šo ministriju Kalvīša treknajos gados tika nopludinātas milzu summas uz TP pašvaldībām dažādu būvju(sporta pilis, sporta laukumi, bibliotēkas, peldbaseini, somu pirtis un vēl citas uzturāmas būves) celšanai un savu % noslaukšanai!

+4
0
Atbildēt

0

mary75 17.04.2010. 15.22

Vissatriecošākais “darītāju”sasniegums, par ko te runā arī Dombrovskis, ir miļjardu liela socialā budžeta iekrājuma novirzīšana pamatbudžeta izdevumu segšanai.
Un no tā miļjarda liela daļa aizgāja taisni samilzušai birokrātijai un valsts aparātam, kas Kaulīša laikā dubultojas, un kuras uzturēšani Latvija tērēja nesamērīgu naudu, visi atceras, kas atklājās, kad sākās krīze, t. i. bezjēdzīgi tika noēsta.
Bet, Dombrovskim, saprotams, tā jārunā, bet, manā uztverē, ņemot vērā balsojumu par Maizīti, intervija pārāk optimistiska.
Arī pēdējie tēriņi no naudas neparedzētām vajadzībām neizraisa optimismu un sajūtu, ka valdības vairākums izprot stāvokļa nopietnību.
Bet, tā jau nav Dombrovska un Repšes vaina.

+13
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam