Kultūras ministrija: Izveidojusies salīdzinoši problemātiska situācija
Atlūgumu Kultūras ministrijai iesniegusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Ilze Paidere-Staķe, kura orķestri vadīja kopš 2009.gada.
Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters atzina, ka situācija patlaban izveidojusies salīdzinoši problemātiska – orķestrim nepieciešama laba vadība, jo jau kopš šā gada janvāra LNSO nav arī galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja.
Kā rakstīts, līdz šā gada 1.janvārim diriģents Karels Marks Šišons bija LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs, taču Kultūras ministrijas atbalsta trūkuma dēļ Šišons pieņēma lēmumu lauzt līgumu, jo neredzēja iespēju turpmāk celt orķestra māksliniecisko kvalitāti.
Ministrija jaunu orķestra valdes locekli cer atrast līdz rudenim, kad orķestrim sāksies jaunā sezona. Kā minēja Lielpēters, patlaban ir vairāki varianti, kā izraudzīties jauno orķestra vadītāju, taču noteikti ir skaidrs, ka labākais no iespējamajiem variantiem tiks izvēlēts kopā ar ekspertiem un orķestra speciālistiem.
LNSO valdes loceklim jābūt ne tikai tādam, kurš spēj saturēt kopā orķestri, bet arī tādam, kuram izveidojas labs kontakts ar kolektīvu, ir pārliecināts Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks.
Jau ziņots, ka 2012.gada februārī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) uz nākamajiem trīs gadiem pagarināja līgumu ar Paideri-Staķi. Saskaņā ar jauno līgumu Paidere-Staķe LNSO valdes locekle būtu līdz 2015.gada 12.martam.
Paidere-Staķe ir LNSO valdes locekle no 2009.gada marta, amatā nomainot iepriekšējo orķestra vadītāju Intu Dālderi, kurš pēc Helēnas Demakovas (TP) demisijas pieņēma aicinājumu kļūt par kultūras ministru pirmajā Valda Dombrovska (Vienotība) valdībā.
Paidere-Staķe izglītību ieguvusi Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī Hamburgas Teātra un mūzikas augstskolas Kultūras menedžmenta institūtā. Pirms orķestra valdes locekļa amata pildīšanas strādājusi LNSO par koncertu producenti, iepriekšējā darba pieredze gūta mūzikas aģentūrā “Hermaņa Brauna fonds”, “Impresariat Simmenauer” Hamburgā, kā arī Hamburgas “John Neumeier” Baleta centrā.
Komentāri (9)
Ieva 01.07.2013. 17.13
LNSO ir stipras arodbiedrības. LNSO iemieso to, ko sauc par ‘pūļa varu’. Un tā ir pienākusi, to, ka nu visa vadība ir prom. Ja runcis prom, peles pa maisiem danco. LNSO kolektīvam tagad ir labi…
Bet… gribētos arī, lai labums būtu sabiedrība, tiem, kam viņi ir radīti, lai viņi spēlētu, un labi spēlētu.
Šķiet, tās ir nesavienojamas lietas…
0
BaleLiina 01.07.2013. 18.03
Runči, kaķes aizgājuši
Uz Vāczemi kāzas dzert;
Nu ir laiks pelītēm
Astes griezt riņķītī.[…]
0
Una Grinberga 01.07.2013. 19.26
Tagad nav ne mākslinieciskās, ne administratīvās vadības. Ko nu? Vai tagad darba apstākļi ir labāki un algas lielākas? Grunde tēmēs uz vadītāja vai diriģenta posteni?
1
Sanšains > Una Grinberga 01.07.2013. 20.51
Nu, proooootams, ka Grende vainīga. Kas gan var būt labāks par šo?
Kā būtu, ja Jūsu ekonomists Slava un klavierētājs Dens samestos un uzdāvinātu Kultūras ministrijai kādu latu drukājamo mašīnīti?
0