fbpx

Pēdējais brīdis

«Pagaidām nevaram teikt, ka iet labi. Bet vismaz iet,» Ludzas ēstuves Astotais rajons līdzdibinātājs Ēriks Malaks raksturo kopējo biznesa situāciju. Pēc rosīgās vasaras sezonas rudenī un ziemā skaidrāk jūtams mazpilsētas pirktspējas līmenis un cilvēku trūkums. Foto — Edmunds Brencis
Raivis Vilūns
Print Friendly, PDF & Email

Trīsreiz samazinot novadu skaitu, valdība cer uzlabot pašvaldību efektivitāti un reģionu konkurētspēju, lai arvien rūkošais iedzīvotāju skaits neiedzītu nepanesamu izmaksu slazdā. Kā reforma ietekmēs novadu ekonomisko jaudu, kas pašlaik Latvijā var atšķirties pat 40 reižu?

Tas nav tikai picas nosaukums — Āķis lūpā. To pašu var teikt par trim jauniem latgaliešiem, kas  galvaspilsētas burzmu nomainījuši pret sava biznesa veidošanu dzimtajā pusē. Pirms trim gadiem ar dedzību un Altum finansējumu atgriezušies Ludzā, brāļi Ēriks un Edgars Malaki kopā ar Agnesi Pinčuku sen pamestā veikala ēkā iekārtojuši omulīgu ēstuvi Astotais rajons, kas jau kļuvusi par pilsētas lepnumu un veiksmes stāstu. Taču oktobra piektdienā, kad Ir viesojas Ludzā, picērija ir tukša. «Pagaidām nevaram teikt, ka iet labi. Bet vismaz iet,» Ēriks raksturo kopējo biznesa situāciju, jo pēc rosīgās vasaras sezonas, kad klientu ir gana, rudenī un ziemā skaidrāk jūtams mazpilsētas pirktspējas līmenis un cilvēku trūkums.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu