Vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi un Latvijas ogu vīni
Latvijas Dabas muzejā 16. un 17. septembrī skatāma izstāde “Latvijas vīnogas un vīndarība 2016”, kurā būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi un vērtējami Latvijas ogu vīni, raksta LETA.
Šis gads vīnogu audzētājiem ir bijis neparasts. Lai gan vasaras sākums bija silts un vīnogas ziedēja agri, lielās lietavas vasaras otrajā pusē vīnogu audzētājiem radīja dažādas problēmas. Neraugoties uz to, rūpīgas kopšanas un attiecīgās vietas un šķirņu izvēles rezultātā vīnogas ir nogatavojušās arī šogad.
Izstādes apmeklētājus priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas, kā arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā.
Izstādes laikā varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Lai arī vīnogu audzēšana Latvijā ir krietni attīstījusies – ogas tiek audzētas daudz lielākās platībās un ražas svars dažviet mērāms pat tonnās -, tomēr piemājas dārza vīnkopībai arī ir sava nozīme un popularitāte vīnogu pievilcības un veselības dēļ.
Dabas muzejā savu veikumu apmeklētājiem izrādīs selekcionāri Gunvaldis Vēsmiņš un Andrāšs Fazekašs, kolekcionāri Gvido Dobelis, Gatis Kužums, Ģirts Miķelsons, Ēvalds Piļka, Edmunds Būmanis, bioloģiskās saimniecības vadītāja Gunta Niedra, “Sabiles Vīna kalna” kopēja Smaida Dzērve, vīnkopji Mārtiņš Barkāns, Mārtiņš Vāgners kopā ar Valdi Bierānu, kā arī citi vīnogu audzētāji.
Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas. Blakus zālē būs iespēja iepazīties ar Latvijā audzētu vīnogu un citu ogu vīna paraugiem. Vīnogu izstāde tiek veidota sadarbībā ar Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrību.
Vairāk informācijas muzeja mājas lapā
Komentāri (16)