Vilks: Rīgas ambiciozie tēriņi liedz paaugstināt algas valstī

  • ir.lv
  • 04.07.2013
Finanšu ministrs Andris Vilks. Foto: Evija Trifanova, LETA

Finanšu ministrs Andris Vilks. Foto: Evija Trifanova, LETA

Par Rīgas parādiem un bezmaksas transportu jau sen maksā visa Latvija

"Rīgas ambīcijas uz tērēšanu ir ļoti lielas un atņem naudu, ko varētu ieguldīt algu paaugstināšanā visas valsts mērogā. Kaut vai trolejbusu iepirkums, kas veikts Rīgā, parādīsies valsts kopējā korekciju deficītā," intervijā laikrakstam "Diena" uzsver finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība).

Finanšu ministrs atzīmē, ka problēmas rada ne jau pamatbudžets, bet ne pārāk efektīva valsts uzņēmumu darbība, piemēram, "airBaltic" un vēl citi uzņēmumi, kas radījuši mīnusus, kā arī veiktā banku restrukturizācija, piedevām problemātiskais faktors esot arī pašvaldību budžets.

"Ir jau labi nodrošināt kādam bezmaksas transportu, tomēr jāņem vērā, ka to kompensē ne jau citi Rīgas nodokļu maksātāji, bet visa valsts," saka Vilks.

Jaunākajā žurnālā