ZZS pēta vēlētāju domas; “Rīgas satiksmi” atzīst par cietušo; IZM mīkstina kvalitātes kritērijus

Testē vēlētājus

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pasūtījusi Latvijas faktiem sabiedriskās domas aptauju, lai pārbaudītu savu vēlētāju attieksmi pret ZZS iespējamo sadarbību ar Saskaņu. Aptauja tiek veikta tikai vienā vēlēšanau apgabalā – Kurzemē.

Cietis uzņēmums

Prokuratūra pašvaldības uzņēmumu Rīgas satiksme atzina par cietušo nanotehnoloģiju krimināllietā, taču nav pieteikta kaitējuma kompensācija. Par krāpšanu lielā apmērā un citiem noziegumiem apsūdzība patlaban uzrādīta četrām personām. Kopumā RS nodarīti zaudējumi par pirmo iepirkumu 482 060 eiro, par otro iepirkumu 352 182 eiro.

Kompromiss par kritērijiem

Mīkstinot kritērijus, piektdien IZM un sociālie partneri vienojās par pedagogu darba algu finansēšanas kārtību vidusskolās no 2020. gada 1. septembra. Darba samaksā tiks ņemts vērā vidējais obligāto centralizēto eksāmenu indekss, nevis zemākais, kā bija paredzējusi IZM. Zemākais eksāmenu indekss tiks ņemts vērā no 2023. gada, kad vidusskolēni kārtos pārbaudījumus pēc jaunā izglītības satura parauga.

Vēl

Svētdien likvidēts trīs hektārus lielais meža ugunsgrēks Gaujas Nacionālā parka teritorijā Cēsīs, Kvēpenes ielas apkaimē.

Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma atstāt negrozītu Latgales priekšpilsētas tiesas lēmumu noraidīt 2009. gada Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa lūgumu pēc pirmstermiņa atbrīvošanas.

Svētdien Zviedrijā notika parlamenta vēlēšanas. Vēlētāju aptaujas liecināja, ka pret imigrantiem noskaņotā radikālā partija Zviedrijas demokrāti varētu kļūt par otru lielāko frakciju.

Spānijas armijas izmeklēšana secināja, ka virs Igaunijas spāņu iznīcinātāja nejauši palaistā raķete bijusi pilota kļūdas rezultāts.

Svētdien Krievijā notika opozīcijas organizētas plašas demonstrācijas pret pensijas vecuma paaugstināšanu, protestos aizturēti simtiem cilvēku. Krievijā svētdien notika arī reģionālās vēlēšanas, tai skaitā Maskavas mēra vēlēšanas.

Moldovas prezidents Igors Dodons cietis autoavārijā un nogādāts slimnīcā.

Eiropas Centrālā banka pieņēmusi lēmumu pakāpeniski izņemt no apgrozības 500 eiro banknoti – tās vairs nedrukās.

Venēcijas 75. kinofestivāla galveno balvu svētdien saņēma meksikāņu režisora Alfonso Kuarona filma Roma.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja par pētniecisko žurnālistu un reklāmas speciālistu šaubām par KNAB spēju iegūt precīzu informāciju par partiju tēriņiem sociālajos tīklos. Žurnālisti arī pētīja, vai godīgi pārņemta uzņēmuma Olainfarm vadība. Tāpat raidījums vēstīja, ka Rīgas siltuma kurināmajā šovasar atklāts 4-6 reizes augstāks radioaktīvais piesārņojums nekā atļauts.

LTV raidījums de facto pētīja, vai projekta Rail Baltica ieviesējs Andris Linužs nav mēģinājis ar viltu no vēja parka Winergy iegūt 250 tūkstošus eiro. Raidījums arī stāstīja par neveiksmīgo investīciju piesaistes stenda izvietojumu Rīgas lidostā un apmeklētāju trūkumu. Raidījums arī skaidroja, kā Skanstes projekta attīstību var ietekmēt tas, ka daži zemesgabali jāatpērk no trim skandaloziem cilvēkiem, tai skaitā bijušo maksātnespējas administratoru Sprūdu.

Šodien

Notiks Augstākās tiesas plēnums, kurā ievēlēs Civillietu departamenta priekšsēdētāju (LETA).

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja lems par Simtgades alejas nosaukuma piešķiršanu ozolu alejai Kronvalda parkā pie Nacionālā teātra (LETA).

Atklās atjaunoto Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas ēkas vēsturisko fasādi.

Viedokļi

Ģirts Greiškalns, uzņēmējdarbības vides un ārvalstu investīciju eksperts. Politiskās partijas apgāž mītu, ka solījumi naudu nemaksā.

Andris Akmentiņš, dzejnieks un prozaiķis. Politikai jābūt tādai, lai ar to varētu lepoties.

Paplašini apvārsni

Labākās vietas pasaulē, kur savā dabiskajā vidē novērot haizivis.

Nesportiska rīcība

Pazīstamā tenisiste Serēna Viljamsa nespēja savaldīties un aizvainoja tiesnesi, tāpēc zaudēja spēli.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog   12 – 24 C, mainīgs mākoņu daudzums, vakarā neliels lietus, A, Z – ZA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather  23 C, daļēji mākoņains, dažviet līs, A, Z – ZA vējš 1 – 2 m/s;

yr 12 – 22 C, saule mīsies ar mākoņiem, A, Z – ZA vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienas svin:

Jausma, Albertīne

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu