Zolitūdes traģēdijā notiesā Sergetu; krāpšanās ar ES naudu Daugavpils Universitātē; kadru tīrīšana Ukrainā

Piespriež 6,5 gadus cietumā

Rīgas apgabaltiesa pēc Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izskatīšanas apelācijas kārtībā otrdien par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu. Pārējos apsūdzētos attaisnoja. Sergetam tiesa pagarināja cietumsodu līdz 6,5 gadiem, no viņa piedzīs vairāku tūkstošu eiro morālā kaitējuma kompensāciju. Viņam arī aizliegts piecus gadus strādāt savā profesijā. Tiesa pieņēmusi 4 blakuslēmumus. Tajos tiesa norādīja virsprokuroram uz nesamērīgu lietisko pierādījumu apjomu, kā arī uz pirmās instances tiesas pārkāpumu, kas spriedumā neatspoguļoja un neizvērtēja visus iesniegtos pierādījumus un liecības. Visas puses plāno spriedumu pārsūdzēt.

Aiztur četrus

Policija veikusi procesuālās darbības Daugavpils Universitātē (DU) aizdomās par iespējamu krāpšanos ar 600 000 eiro no ES Sociālā fonda. Krāpšana notikusi no 2018. līdz 2022.gadam. Kriminālprocesā aizturētas četras personas. Lietā, iespējams, figurē rektores vietnieks attīstības jautājumos. Izglītības un zinātnes ministrija DU padomei pieprasījusi paskaidrojumus.

Nomainītas 15 amatpersonas

Ukrainā kopš sestdienas amatus atstājušas 15 augstas amatpersonas, sešām no tām tiesībsargi uzrādīja apsūdzības korupcijā. Otrdien atlūgumu iesniedza Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Kirilo Timošenko, pēc apsūdzībām korupcijā atkāpies aizsardzības ministra vietnieks Vjačeslavs Šapovalovs, atbrīvots ģenerālprokurora vietnieks Oleksijs Simoņenko, amati jāpamet arī Sumu, Dņipropetrovskas, Zaporižjas un Hersonas apgabalu kara administrāciju vadītājiem. Nacionālās drošības padome aizliegusi amatpersonām izbraukt no valsts, ja braucieni nav dienesta komandējumi.

IR aktuāli

Naida runas akceptēšana Saeimā un krimināllietu uzsākšana pret cilvēktiesību aktīvistiem ir satraucošas zīmes ceļā uz tumšāku nākotni. Paula Raudsepa komentārs.

Vismaz četriem protestētājiem pret islāma fundamentālistu režīmu Irānā jau izpildīts nāvessods. Sešu nāvei notiesāto stāsti atklāj režīma nežēlību.

Vēl

Berlīne plāno nosūtīt Ukrainai tanku Leopard 2A6 rotu, otrdienas vakarā ziņoja Vācijas valdībai tuvi avoti. Tanku ražotājs Rheinmetall vēsta, ka tanki varētu būt gatavi nosūtīšanai martā.

Elektrības sadales un pārvads tarifu pieaugums Latvijā varētu būt uz pusi mazāks nekā iepriekš plānotais, otrdien teica klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (JV).

No 1.jūlija palielināsies minimālo ienākumu sliekšņi, bet ar 2024.gadu tos plānots pārskatīt katra gada janvārī. Rezultātā palielināsies gan minimālās pensijas, gan valsts sociālā nodrošinājuma pabalsti.

Pazīstamais skeletonists Tomass Dukurs paziņojis par sporta karjeras noslēgumu. Pēc operācijas novembrī viņš nevarēja piedalīties šīssezonas sacīkstēs.

Losandželosā otrdien izziņoja ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācijas. Visvairāk – 11 – nomināciju ir filmai Viss visur vienlaikus (Everything Everywhere All at Once). Ceremonija notiks 12.martā.

Policija pēdējo piecu mēnešu laikā sākusi astoņus kriminālprocesus par laupīšanām Rīgas centrā, Stacijas laukumā un tā apkārtnē, ko pastrādājušas jauniešu bandas.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Turcija otrdien uz nenoteiktu laiku atlika sarunas ar Zviedriju un Somiju par iestāšanos NATO pēc tam, kad labējais ekstrēmists Stokholmā sadedzināja Korānu.

Otrdien Igaunijā oficiālā vizītē ieradās Apvienotās Karalistes princese Anna. Viņa tikās ar Igaunijas prezidentu un britu kareivjiem Tapas militārajā bāzē.

Somijas Olimpiskā komiteja otrdien aicināja nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu līdzdalību starptautiskajās sacensībās.

Radvilišķu skolā Lietuvas ziemeļos trim skolēniem konstatēta tuberkuloze.

Kopš Ziemassvētkiem gandrīz katru dienu Stokholmā notiek apšaudes starp noziedzīgām bandām. Varasiestādes uzskata, ka divas bandas cīnās par narkotiku izplatīšanu Sundsvalles rajonā.

Šodien

Rīgas dome lems par pašvaldības darbinieku algu palielināšanu.

Latviju darba vizītē apmeklēs Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto.

Ukrainas armijai nosūtīs militāro tehniku, kas ražota Latvijā.

Viedokļi

Vita Zariņa, Ekonomikas un kultūras augstskolas profesore. Minimālajai algai ir jābūt vienā līmenī ar neapliekamo minimumu.

Eriks Mistevičs, ikmēneša apskata Wszystko co Najważniejsze izdevēja Jauno mediju institūta priekšsēdētājs. 250 cīņas gadi pret Krievijas imperiālismu.

Paplašini apvārsni

Neizdevusies glābšanas operācija

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0 – +2C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR vējš 5 – 6 m/s;

accuweather +1 – +3C, mākoņains, vakarā neliels lietutiņš, D – DR vējš 4 – 5 m/s;

yr 0 – +3C, apmācies un miglains, D – DR vējš 4 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Zigurds, Sigurds, Sigvards

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu