Virzīs Eklonu un Indriksoni; Latvijā gandrīz 30 000 bēgļu; atkāpjas augsta ranga Krievijas diplomāts

Kariņš nešaubās

Valdības vadītājs Kariņš (JV) gatavs virzīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu apsptiprināšanai iekšlietu ministra amatā. Pirmdien viņš tikās ar Eklonu, kuru amatam izvirzīja partiju apvienība Attīstībai/Par. Nacionālā apvienība ekonomikas ministra amatam izvirzīja Ilzi Indriksoni, un Kariņš sagaida, ka Saeima šonedēļ apstiprinās jaunos ministrus. Kā zināms, ministre Golubeva (A/P) no iekšlietu ministres amata demisionēja 16.maijā, bet ekonomikas ministru Viterbergu (NA) atbrīvoja Kariņš.

Vēl mēnesi palīdzēs valsts

Kopš kara sākuma Ukrainā februārī līdz šim Latvijā reģistrēts 29 971 Ukrainas bēglis, bet izglītības iestādēs Latvijā mācās 4190 bēgļu bērni. Pirmdien septiņu nevalstisko organizāciju, kuras ikdienā strādā ar bēgļiem, vadītāji tikās ar valdības vadītāju Kariņu. Viņi saņēma apstiprinājumu, ka vēl 30 dienas bēgļi varētu no valsts saņemt tādu pašu palīdzību kā pirmajās 90 dienāss, kuru termiņš tagad beidzas. Lēmums vēl jāpieņem valdībai un Saeimai.

Kauns par Krieviju

Krievijas misijas ANO Ženēvā vadītājs Boriss Bondarevs pirmdien atkāpies no amata sakarā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Viņš publiski paziņojis, ka nekad viņam nav bijis tik liels kauns par savu valsti. Bondarevs ir pirmais augstākā līmeņa Krievijas diplomāts, kurš pametis amatu tāpēc, ka neatbalsta karu Ukrainā.

IR aktuāli

Jautājums par Ukrainas pievienošanos ES apdraud Eiropas vienoto nostāju pret Krieviju. Kādu risinājumu redz Brisele?

Kā teātra studijas Kāpnes vadītājs Gusts Ābele spēj apvienot mācības ​​Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 11. klasē un teātra studijas vadīšanu.

Vēl

No Azovstaļ izvestos Ukrainas karavīrus plāno tiesāt Doneckas separātistu teritorijā, pirmdien ziņoja Krievijas ziņu aģentūra.

Ukrainas tiesa pirmdien Krievijas tanka komandieri Vadimu Šišimarinu (21) atzina par vainīgu neapbruņota iedzīvotāja nogalināšanā un piesprieda mūža ieslodzījumu.

Tiesa piemēroja apcietinājumu vīrietim, kurš 20.maijā pēc pasākuma Uzvaras parkā pret padomju mantojumu uzbruka jaunietim ar Ukrainas karogu.

Pagājušās nedēļas beigās atvairīti vismaz 70 Krievijas interneta huligānu uzbrukumi Latvijas valsts iestāžu tīmekļa vietnēm.

20.maijā beidzās Rīgas pilsētas galvenā arhitekta Gvido Prinča pilnvaru termiņš. No 23.maija pilsētas galvenā arhitekta amatā līdz jauna vadītāja atrašanai iecelta pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola.

Valsts drošības dienests ieteicis Rīgas domei aizliegt Latvijas Krievu savienības pieteikto gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim 28.maijā.

Sašķidrinātais amonjaks izvests no Ventspils ostas termināļa, informēja Valsts vides dienests. Amonjaks bija jāizved, jo tā uzglabāšanu nodrošināja sankcijām pakļauts uzņēmums.

Bijusī Austrijas ārlietu ministre Karina Knaisla, kuras kāzu viesis bija Krievijas prezidents Putins, 20.maijā atstājusi amatu Rosņeftj direktoru padomē.

Šodien

Valdība atkal spriedīs par Jēkaba Straumes apstiprināšanu KNAB vadītāja amatā. Pret viņa kandidatūru iebilst Konservatīvie.

Banka Luminor rīkos vebināru “Pirmais mājoklis: vai vienīgais visam mūžam?”

Informēs par pianista Andreja Osokina Brīvības festivālu, kas šogad veltīts Ukrainai.

Viedokļi

Egils RupenheitsESET Latvija kiberdrošības tehnoloģiju inženieris. Pēc kiberuzbrukumiem Ukrainā Latvijas valsts iestāžu “padomāšana par drošību” pieaug.

Māriņš Bitāns, Latvijas Bankas ekonomists. Stagflācija – kas tas par zvēru un vai no tā ir jābaidās arī Latvijā?

Paplašini apvārsni

Cik dziļas ir šovinisma saknes krievu literatūrā jeb ko par ukraiņiem un poļiem rakstīja Brodskis un Puškins?

Gaļa, gaļa…

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +8 – +20C, skaidri, bez nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +11 – +21C, jauks un saulains, A – DA vējš 2 – 4 m/s;

yr +11 – +23C, saulains, A – DA vējš 2– 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Ilvija, Marlēna, Ziedone

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu