Vilcienus pirks no čehiem; Tramps izsludina ārkārtas stāvokli; Spānijā pirmstermiņa vēlēšanas

Vai beidzot būs?

Pēc atkārtota pieteikumu izvērtējuma Pasažieru vilciens nolēmis, ka elektrovilcienus iepirks no Čehijas uzņēmuma Škoda Vagonka par 241 888 000 eiro. Iepriekšējais iepirkuma uzvarētājs spāņu firma Patentes Talgo S.L. (Talgo) piektdien solīja pārsūdzēt šo lēmumu. Šis ir Latvijas trešais mēģinājums nopirkt jaunus vilcienus, un pārsūdzības atkal attālina vilcienu iegādi.

Par katru cenu

Tramps piektdien paziņoja par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu sakarā ar situāciju uz Meksikas robežas. Tramps tādējādi vēlas iegūt līdzekļus robežžoga būvniecībai. Vašingtonas tiesā piektdien iesniegta pirmā prasība, kas apstrīd Trampa lēmumu.

Pārvēlēs aprīlī

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess piektdien izsludināja pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas 28. aprīlī. Tās būs jau trešās nepilnu četru gadu laikā. Tikmēr Barselonā sestdien aptuveni 200 000 cilvēku liela demonstrācija protestēja pret Katalonijas neatkarības kustības līderu tiesāšanu Madridē.

Vēl

Svētdien Parīzes tiesa paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu par sestdien “dzelteno vestu” protestos izteiktajiem antisemītiskajiem apvainojumiem franču profesoram Alenam Finkelkrautam.

Augstākā tiesa pagājušajā nedēļā atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu par Ventspils domes opozīcijas deputātu sūdzību. No jauna būs jāizskata opozīcijas pieteikums par pašvaldības lēmumu neiekļaut viņus pašvaldības komisijās un padomēs.

Īpašā prokurora Roberta Millera birojs piektdien prasīja ASV prezidenta Trampa vēlēšanu kampaņas bijušajam vadītājam Polam Manafortam piespriest no 19 līdz 24 gadiem cietumā.

Piektdien beidzās pieteikumu iesniegšana konkursam uz divām vakantajām LTV valdes locekļu vietām. Uz tām saņemti 36 pieteikumi.

Latviju Eirovīzijā maijā Izraēlā pārstāvēs duets Carousel ar dziesmu That Night, kas uzvarēja LTV rīkotajā atlasē sestdien.

Sestdien Berlīnes kinofestivāla galveno balvu Zelta lāci saņēma Izraēlas režisora Nadava Lapida filma Synonymes (Sinonīmi).

Sanktpēterburgā svētdienas naktī pēc remontdarbiem sabruka Informācijas tehnoloģiju, mehānikas un optikas universitātes jumts. Neviens cilvēks nav cietis.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka Rīgas mikroautobusu satiksmes minibusos pagājušajā gadā pārvadāts neticami liels pasažieru invalīdu skaits – 1,7 miljoni jeb 14%. Invalīdu pārvadāšanu sedz valsts. Raidījums arī stāstīja, ka Šlesers, Magonis un Krievijas dzelzceļa meitas firma grib pārvadāt kravas Lietuvā, bet Lietuvas Satiksmes ministrija iebilst, jo baidās no drošības apdraudējuma. Tāpat žurnālisti noskaidroja, ka bijušā KNAB vadītāja Vilnīša aizturēšana saistīta ar kādas poļu firmas mēģinājumu iegūt maksājumu iestādes licenci. Raidījums arī skaidroja, kādā gadījumā ASV priekšlikumu par sankcijām pret ABLV banku varētu atsaukt.

LTV raidījums De facto stāstīja, cik varētu izmaksāt jaunā teritoriālā reforma un kā par to pārliecināt. Tāpat raidījums informēja, ka kavējas naudas izmaksas ABLV bankas klientiem – nav panākta vienošanās, kā izķert aizdomīgos. Raidījums arī izpētīja, ka vairākiem tūkstošiem uzņēmumu nav norādīti patiesā labuma guvēji.

Šodien

Koalīcija Sadarbības sanāksmes sēdē sāks diskusiju par Valsts prezidenta amata kandidātiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja vērtēs ierosinājumu apturēt iedzīvotāju kritizētā Āgenskalna tenisa kortu teritorijas lokālplānojuma virzību (LETA).

Notiks preses konference par pilnveidotā mācību satura modeli vidusskolā (LETA).

Viedokļi

Paplašini apvārsni

Kāda nākotne gaida britu Stonhendžu? Pasaulē pazīstamais piemineklis atrodas ceļu būves strīda centrā.

Tauriņi, bites, kāpuri…

Mazie kapu simboli Rīgas Lielajos kapos.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -2 — +4C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, Z – ZR , D, DA vējš 2 — 5 m/s;

accuweather +1 — +4C, pārsvarā mākoņains, Z – ZR , D, DA vējš 2 – 4 m/s;

yr -3 — +2C, saule slēpsies aiz mākoņiem, Z – ZR , D, DA vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Kora, Kintija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu