Vēlas portfeļu pārdali valdībā; saslimstība lēni pieaug; bombardēšana pieņemas spēkā

Kopā, bet citādi

Visi valdības koalīcijas partneri piektdien izteica gatavību strādāt kopā, bet tikai trīs – Nacionālā apvienība (NA), Jaunā Vienotība (JV) un Attīstībai/Par – ir gatavi diskusijai par ministru amatu proporciju pārdali koalīcijā pēc ekonomikas ministra Vitenberga (NA) demisijas, piektdien paziņoja valdības vadītājs Kariņš (JV). Amatu pārdali vēlas NA. JKP un KPV LV vēl par to iekšēji konsultēsies. Partija KPV LV piektdien izvirzīja savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartijisko uzņēmēju Pēteri Šmidri. Savukārt prezidents Levits norādīja, ka valdībai nepieciešams jauns memorands par darāmo līdz nākamās Saeimas vēlēšanām.

Vakcinēti 6%

Vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu līdz svētdienai Latvijā saņēmuši 20,10% iedzīvotāju, bet vakcināciju noslēguši 6,06% iedzīvotāju. Tomēr Latvijā saslimstība ar Covid-19 lēni palielinās – 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pieaudzis līdz 453,3. Pirms nedēļas šis rādītājs bija 441,2. Pēdējā diennaktī reģistrēts 381 Covid-19 inficētais, deviņi cilvēki miruši.

Izraēla sagrauj mediju birojus

Vismaz 33 cilvēki nogalināti un vairāk nekā 50 ievainoti svētdien Izraēlas aviotriecienos Gazai. Izraēla jau septīto dienu veica aviācijas triecienus blīvi apdzīvotajā Gazas joslā, jo islāma grupējums Hamas un citi palestīniešu kaujinieki apšaudīja Izraēlu ar raķetēm. Svētdienas rītā Izraēla sabombardēja Hamas augstākā komandiera māju Gazā. Savukārt sestdien stundu pēc brīdinājuma Izraēla sagrāva daudzstāvu ēku Gazā, kurā atradās ziņu aģentūras Associated Press un Al Jazeera biroji. Pēc Izraēlas ziņām, ēkā atradusies Hamas militārā izlūkošana. Kopumā līdz svētdienai bombardēšanās gājuši bojā 188 palestīnieši un 10 cilvēki Izraēlā.

IR aktuāli

Permakultūras dārzniecības entuziaste Sandra Stabinge radījusi kustību, kas apzina mantotos kultūraugus, ievāc sēklas, lolo tās savos dārzos un mainās ar tām.

Vēl

Piektdien valsts amatpersonas parakstīja sadarbības memorandu Dators ikvienam bērnam, kas paredz līdz 2025.gadam nodrošināt mācībām piemērotu datoru katram skolēnam un skolotājam.

Daugavas stadiona ledus halle piektdien nodota ekspluatācijā. VUGD konstatēja, ka nepilnības ugunsdrošības jomā hallē ir novērstas.

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Moody’s piektdien apstiprināja Latvijas kredītreitingu A3 līmenī, kas saglabā stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

Partija Latvijas attīstībai sestdien kongresā ievēlēja trīs līdzpriekšsēdētājus – EP deputātu Ijabu, ministru Plešu un Priekuļu novada domes priekšsēdētāju Elīnu Stapuloni un grozīja partijas statūtus, lai no viena priekšsēdētāja pārietu uz trim līdzpriekšsēdētājiem ar vienādām pilnvarām.

Krievijas valdība piektdien par nedraudzīgām valstīm atzina ASV un Čehiju.

Azerbaidžāna sākusi plašas militārās mācības, svētdien paziņoja Aizsardzības ministrija. Savukārt Armēnijas premjerministra pienākumu izpildītājs Pašinjans piektdien lūdza Krievijai sniegt militāro palīdzību.

Starptautiskā biatlona savienība sakarā ar situāciju valstī svētdien atņēma Baltkrievijai tiesības 2022.gadā organizēt vienu no Pasaules kausa izcīņas posmiem. Tas notiks Somijā.

Ķīnas pašgājējs robots sestdien sekmīgi nolaidies uz Marsa. Līdz šim Marsu sasniegušas ASV un Krievijas zondes.

IR aktuāli

Jaunuzņēmēja Helēna Gijoma radījusi lietotni Wild.ai, lai pierādītu, ka sievietes ķermenis sportā ir iespēja, nevis vājība. 21.maijā viņa būs dzirdama tehnoloģiju festivālā TechChill.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka Šveices advokāta Meroni kontrolēts uzņēmums gatavojas daudzmiljonu tiesvedībai pret Latvijas dzelzceļuRaidījums pētīja, kas varētu tikt apsūdzēti par krāpšanu policijas formu iepirkumā. Tāpat raidījums skaidroja, kāpēc pirms pašvaldību vēlēšanām Carnikava sanīdās ar Ādažiem. Žurnālisti arī vēstīja, ka aizdomās par  Olainfarm akciju izkrāpšanu policija aizturējusi divus Čehijas pilsoņus un bijušo uzņēmuma valdes locekli.

LTV raidījums de facto skaidroja, kam jāuzņemas atbildība par klimata mērķiem un kur likt vecos auto. Raidījums stāstīja, ka Rīgas satiksmes prāvā par 1,3 miljonu eiro piedziņu no bijušās valdes kā lietas dalībnieki pieaicināti 15 konsultanti. Tāpat raidījums informēja, ka KNAB pievērsis uzmanību anonīmai aģitācijas avīzei Ventspilī, kas slavē Lembergu un peļ konkurentus pašvaldību vēlēšanās.

Šodien

JKP un KPV LV jādod atbilde par Nacionālās apvienības rosināto ministru portfeļu proporcijas pārdali valdībā.

Rīgas pilsētas izpilddirektora amatā stājas Jānis Lange.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) oficiālā vizītē apmeklē Ukrainu.

Viedokļi

Iveta Mintāle, kardioloģe. Latvijas veselības aprūpes sistēma turpina radīt jaunus pacientus.

Evija Dundure, FKTK Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktore. Vai Latvijas iedzīvotāji ir gatavi plānot savu pensiju?

Paplašini apvārsni

Vai senie mīti par jūrā nogrimušām pilsētām liecina par ekoloģiskām katastrofām?

Reālā Krievija

Uzvaras dienas svētki Voločankas sādžā Krasnojarskas apgabalā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +17C, apmācies, neliels lietus, D – DA, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +9 – +18C, apmācies, brīžiem lietus, D – DA, R – DR vējš 6 – 9 m/s;

yr +12 – +19C, no rīta stiprs lietus, D – DA, R – DR, Z vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Herberts, Umberts, Dailis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu