Vējonis atsauc Gobzema kandidatūru; 164 valstis vienojas par migrāciju; Meja atceļ Brexit balsojumu

Nespēja

Prezidents Vējonis pirmdien atsauca Gobzema (KPV LV) kandidatūru valdības veidošanai. Gobzems divu nedēļu laikā nespēja vienoties ar 13. Saeimā iekļuvušajām partijām par valdības izveidošanu. Pirms paziņojuma Vējonis tikās ar Gobzemu, kurš viņu iepazīstinājis ar trim jauniem scenārijiem valdības izveidei. Taču laiks to īstenošanai ir beidzies. Otrdien prezidents aicinās Saeimā ievēlēto partiju pārstāvjus uz sarunu par valdības veidošanu.

Vēsturisks dokuments

Pēc 18 mēnešu ilgām debatēm 164 valstis pirmdien Marokā parakstīja ANO Globālo migrācijas paktu, kas ir pirmais starptautiskais dokuments pēc bēgļu krīzes sākuma. Vienošanās domāta migrācijas starptautiskai koordinācijai un tā valstīm nav obligāta. Dokumentu bez Latvijas kā vienīgās Baltijas valsts neparakstīja arī ASV, Austrija, Austrālija, Čīle, Čehija, Itālija, Ungārija, Polija, Slovākija un Dominikānas Republika.

Iepauzē

Lielbritānijas premjerministre Meja pirmdien atcēla otrdien parlamentā paredzēto balsojumu par Brexit vienošanos, jo paredzēja, ka to noraidītu ar lielu balsu pārsvaru. Savukārt ES Tiesa pirmdien atzina, ka Lielbritānija var vienpusējā kārtā apturēt izstāšanos no ES. Tiesneši secināja, ka Lielbritānijai ir tiesības uz šādu soli un tam nav nepieciešams pārējo ES dalībvalstu akcepts. Paredzēts, ka Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada 29. martā.

Vēl

Salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laikposmu šogad novembrī vidējais patēriņa cenu līmenis  palielinājās par 3%. Cenas pieauga gan precēm, gan pakalpojumiem.

Pagājušajā nedēļā pabeigti Latvijas Okupācijas muzeja demontāžas darbi un pirmdien būvnieki sāka dzīt pāļus jaunajai muzeja piebūvei Nākotnes namam.

Partijas KPV LV Saeimas frakcija un partijas valde pirmdienas rītā izteica atbalstu Gobzemam kā valdības veidošanas sarunvedējam un noliedza partijas šķelšanos. Deputāts Kaimiņš sapulcē nepiedalījās.

ES pirmdien paziņoja par sankcijām pret deviņām personām, kuras saistītas ar pašpasludināto Luhanskas un Doņeckas tautas republiku vēlēšanu organizēšanu 11. novembrī.

Armēnijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās pārliecinoši uzvarējapremjerministra amata pienākumu izpildītāja Nikola Pašinjana partija Mans solis.

Krievijas tiesa pirmdien mūža ieslodzījumu piesprieda sērijslepkavam, bijušajam policistam Popkovam, kurš no 1992. līdz 2007. gadam nogalinājis 56 cilvēkus.

Pēc smagas slimības 81 gada vecumā 6. decembrī mirusi izcilā Rīgas Operetes teātra aktrise Renāte Šteinberga.

Šodien

Prezidents Vējonis tiksies ar 13.Saeimā ievēlēto partiju frakciju vadītājiem, lai pārrunātu valdības veidošanu.

Valdības sēdē izskatīs grozījumus Nacionālā arhīva darbības noteikumos, kas jāgroza saistībā ar VDK dokumentu publiskošanu.

Notiks Tiesībsarga cilvēktiesību un labas pārvaldības konference.

Viedokļi

Māris Zanders, žurnālists. “Čekas maisi” zem Ziemassvētku eglītes.

Pēteris Strautiņš, ekonomists. Inflācija — (gandrīz) nekādas ziņas ir labas ziņas.

Paplašini apvārsni

Kā Pekina pērk masu informācijas līdzekļus un apmāca desmitiem ārvalstu studentu, lai tie par Ķīnu stāstītu tikai labu.

Pilnīga automatizācija

Kas atliks cilvēkam, ja visu paveiks roboti?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 0 — 2, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, D – DR, D – DA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather 1C, zemi mākoņi, D – DR, D – DA vējš 1 – 2 m/s;

yr -4 – 0C, ļoti apmācies, D – DR, D – DA vējš 1 – 2 m/s.

Vārda dienas svin:

Voldemārs, Valdemārs, Valdis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu