IR Svarīgākais • IR.lv

Varšava pārstās sūtīt ieročus Kijivai; Rēzeknē palielina deficītu; Krievijā trūkst benzīna

Vēlēšanas svarīgākas par solidaritāti. 

Nesaskaņas starp Varšavu un Kijivu trešdienas vakarā saasināja Polijas premjerministrs Moraveckis, kurš paziņoja, ka vairs nepiegādāšot ieročus Ukrainai. Polijas pārstāvji vēlāk skaidroja, ka Varšava tomēr izpildīs visas jau esošās saistības, bet neuzņemsies jaunas. Polijas valdība pirms 15.oktobra parlamenta vēlēšanām nolēmusi ignorēt ES lēmumu atcelt ierobežojumus Ukrainas graudu importam, pret kuru iebilst poļu zemnieki. Tikmēr Slovākija vienojusies ar Ukrainu līdz gada beigām atcelt graudu importa aizliegumu.

Aug caurums budžetā.

Rēzeknes dome ceturtdien grozījumos 2023.gada budžetā palielināja ieņēmumus par nepilnu miljonu līdz 48,4 miljoniem eiro, bet izdevumus palielināja par vairāk nekā diviem miljoniem līdz 58,7 miljoniem. Vēstulē Finanšu ministrijai un VARAM pilsētas mērs Bartaševičs (Kopā Latvijai) noliedza, ka pašvaldības finanšu problēmās vainojami likuma pārkāpumi. Pie Rēzeknes domas ceturtdien apmēram 200 cilvēki pulcējās Bartaševiča atbalsta pasākumā.

Naftas lielvalstij problēmas ar degvielu. 

Ceturtdienas rītā Krievija raidīja pret Ukrainu 43 spārnotās raķetes, no kurām 36 notriektas. Vissmagākie postījumi nodarīti Čerkasu apgabalā, kur raķete trāpījusi viesnīcai, 10 cilvēki ievainoti. Ukraina ar raķešu triecienu iznīcinājusi slepenu Krievijas armijas štābu Melitopolē, ievainoti vai miruši desmitiem krievu virsnieku. Lai stabilizētu vietējo degvielas tirgu, Krievija uz laiku aizliegusi benzīna un dīzeļa eksportu. Pēdējos mēnešos Krievijā daudzviet izveidojies degvielas deficīts. Stambulu sasniedzis pirmais Ukrainas graudu kuģis kopš labības darījuma izjukšanas.

Žurnālā IR lasi

Rāmo Valmieru satricinājusi mēra aizturēšana. Ieva Jakone skaidro, kāpēc KNAB izmeklē iespējamu krāpšanu saistībā ar telpu nomu uzņēmumam, kas ražo bruņutransportierus Patria.

Haralds ir bērns ar īpašām vajadzībām. Viņa vecāki Agnese un Edgars Semjonovi stāsta Ilzei Šķietniecei, kā radījuši apģērbu zīmolu, lai veidotu uzkrājumu dēla ārstēšanas izdevumiem.

18 gadus vecais Gusts Ābele uzrakstījis romānu, kas iekļauts Kilograms kultūras nominācijā Starts. Alise Zita Zeidaka stāsta par autoru un kā viņa literārais darbs palīdz labāk saprast jauniešus.

Vēl

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumu no oktobra līdz gada beigām kompensēt mājsaimniecībām 60% no elektrības jaudas tarifa. Budžetam tas izmaksās 30,5 miljonus eiro.

Koalīcijas partneri uzskata, ka jaunās Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas (ZZS) izteikumi pagājušajā gadā par Lembergu kā labu saimnieku bijuši priekšvēlēšanu retorika.

Pēdējā mēneša laikā uz Latvijas ceļiem uzstādītie vidējā ātruma radari jau fiksējuši vairāk nekā 2500 pārkāpumu, visvairāk par OCTA neesamību.

Divas Rīgas domes komitejas ceturtdien lēma no 2024.gada 1.janvāra vairs neapmaksāt citu pašvaldību bērnu ēdināšanu Rīgas skolās. Gala lēmums jāpieņem domes sēdē.

Trešdienas vakarā tūkstošiem protestētāju Erevānā pieprasīja Armēnijas premjerministra Pašinjana atkāpšanos sakarā ar nespēju nosargāt Kalnu Karabahu, kura padevās pēc Azerbaidžānas otrdien sāktās militārās ofensīvas un pār kuru Baku atgūs pilnīgu kontroli.

Lielbritānijas premjerministrs Sunaks par pieciem gadiem atlicis jaunu benzīna un dīzeļdegvielas dzinēju auto pārdošanas aizliegumu, kam bija jāstājās spēkā 2030.gadā.

Zemgales rajona tiesa izskata lietu, kurā Stradiņu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis un vēl četri mediķi apsūdzēti vīrieša piekaušanā 2014.gadā. Fūrmanis vainu neatzīst.

Reklāma

Kā mākslinieka klātbūtne skolā maina jauniešu un skolotāju attieksmi pret laikmetīgo mākslu? Ar EEZ grantu atbalstu īstenotais projekts un Survival Kit 14 izstāde “Mākslinieks ir klātesošs” sniedz atbildes.

Šodien

Notiek konference “Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2023: ieklausīties, ieraudzīt, izprast”.

Eiropas mobilitātes nedēļas noslēgumā Rīgā sabiedriskais transports būs bez maksas.

Apvienība Pilsēta cilvēkiem rīkos piketu par sabiedriskā transporta joslas ierīkošanu K. Valdemāra ielā, Rīgā.

Viedokļi

Jānis AbāšinsLatvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents. Jāpalīdz tiem, kas nevar. Pārējiem jāmācās.

Jānis Skrastiņš, Latvijas Zvērināto notāru padomes priekšsēdētājs. Notariāta nākamā desmitgade – mākslīgā intelekta zīmē.

Šonedēļ Šķiltavā

No Kariņa uz Mieriņu; Siliņa ar vīzijām neaizraujas; muižas nevis dedzina, bet gan atjauno. Spriež Agnese Meiere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

No 22. līdz 24.septembrim notiek starptautiskais festivāls Čello Cēsis.

22.septembrī Lielajā ģildē Sinfonietta Riga sezonas atklāšanas koncerts. Soliste – akordeoniste Ksenija Sidorova.

26.septembrī Nacionālā teātra Aktieru zālē notiks Ferdinanda fon Šīraha lugas Terors pirmizrāde, režisors Valters Sīlis.

26.septembrī Mūzikas namā Daile lekciju ciklā Flirts ar citādo satiksies divi Mārči Auziņi – fīziķis un mūziķis.

Paplašini apvārsni

Kā labējie populisti šoruden vēlēšanās var satricināt Eiropu.

Korgijam putniņi galvā

Karaliene Elizabete tā nebūtu darījusi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +15 – +24C, saulains, DA vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +17 – +25C, mākoņains, DA vējš 6 – 13 m/s

yr +16 – +25C, pa dienu saulains, vakarā mākoņi, DA vējš 4 – 7 m/s.

Vārda dienu svin:

Māris, Mārica, Maigurs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu