Varēs visi vakcinēties; akceptē 1,82 miljardu plānu; Tukumā apdegušais bijis apsūdzēts dedzināšanā

Ierobežojumus nemazinās

No 3.maija pret Covid-19 varēs vakcinēties visi gribētāji, kuri būs iepriekš pieteikušies vietnē manavakcina.lv, izvēlējušies vietu un laiku vakcinācijai, otrdien lēma valdība. Tā kā saslimšana ar Covid-19 nesamazinās, valdība par ierobežojumu pārskatīšanu spriedīs pēc divām nedēļām 11.maijā. Latvijā pirmo reizi konstatēts Covid-19 lipīgākais Brazīlijas paveids, otrdien informēja SPKC. Pēdējā diennaktī reģistrēti 596 Covid-19 inficētie, miruši četri.

Kam tiks nauda?

Valdība otrdien akceptēja precizēto plānu 1,82 miljardu eiro piesaistei no ES Atveseļošanas un noturības mehānisma. Plāns Eiropas Komisijā jāiesniedz līdz 30.aprīlim. Plānā paredzēts lielāks finansējums sociālās iekļaušanas pasākumiem, kā arī palielināts atbalsts energoefektivitātei. Vairāk naudas plānots digitālajām prasmēm, nevienlīdzības mazināšanai, veselības nozarei, likuma varas stiprināšanai.

Atzinies

Tukumā pagājušajā nedēļā smagi apdegušo vīrieti Rīgā tiesā par sveša īpašuma tīšu dedzināšanu, otrdien ziņoja LTV. Šajā lietā esot tiesu ekspertīzes atzinums par psihisku saslimšanu, bet viņam nav liegts strādāt. Dedzināšana Rīgā notikusi 2019. un 2020.gadā, neviens cilvēks nav cietis. Vīrietis aizturēts, atzinis nodarījumu.

IR aktuāli

Rīgas Tehniskās universitātes 3.kursa students Heinrihs Cielavs spēcīgā konkurencē izcīnīja labākā jaunā tulkotāja titulu.

Vēl

Valdība otrdien pagarināja līdz jūnija beigām mediķu un citu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto darbinieku piemaksas un tam atvēlēja 47 miljonus eiro.

Rīgas pašvaldība sāks dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta izmaksu denacionalizēto namu īrniekiem, kā to paredz Dzīvojamo telpu īres likums, kas stājas spēkā no 1.maija.

Par nelikumīgām zemūdens medībām īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Valsts vides dienests no darba atbrīvojis dienesta amatpersonu. Daugavpils tiesa nolēma, ka vainīgajam jākompensē zivju resursiem nodarītie zaudējumi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Plešs (A/P) nolēmis atlaist Dundagas novada domi, kas pirmdien neievēlēja vadību.

Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā iekļautas deviņas valstis – trīs Baltijas valstis, ASV, Lielbritānija, Polija, Gruzija, Ukraina un Čehija.

Maskavas tiesa otrdien ierobežoja opozicionāra Navaļnija vadītā Korupcijas apkarošanas fonda un Pilsoņu tiesību aizsardzības fonda darbību.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas valdība otrdien nolēma, ka no 3.maija skolās varēs mācīties arī 9. un 12.klašu skolēni. Taču tur varēs uzturēties vienlaikus tikai 50% bērnu.

Somijas Nacionālā mākslas galerija Ateneum, kas pandēmijas laikā bija slēgta kopš pērnā gada 30.novembra, atkal atvērta ierobežotam apmeklētāju skaitam.

Zviedrija plāno līdz 1.jūnijam sagatavot digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19.

Dānijas režisora Tomasa Vinterberga filma Another Round saņēma Oskara balvu kā labākā ārvalstu filma. Tiesības uzfilmēt versiju angļu valodā nopirkusi aktiera Leonarda di Kaprio producentu firma.

Lietuvas 15 gadus ilgais projekts Misija – Sibīrija paziņoja par darbības pārtraukšanu. Ekspedīcijas devās uz lietuviešu izsūtījuma vietām bijušajā PSRS. Tagad tas nav iespējams gan Covid pandēmijas dēļ, gan pasliktinoties attiecībām ar Krieviju.

Lietuvas otras lielākās pilsētas Kauņas Vienības laukums saņēmis prestižo arhitektūras un dizaina balvu iF Design. Vācijas uzņēmuma 3deluxe veidotā laukuma izbūve pabeigta pērn.

IR aktuāli

Praulienas uzņēmējas Līga un Māra Lieplapas spēj sacensties ar Āzijas tējām. Latvisko tēju vizītkarte ir uzņēmuma Plūkt ugunspuķes Nordic Black tēja.

Šodien

Rīgas dome lems par Anatolija Aļeksejenko, Dmitrija Pavlova un Valērija Koķa atbrīvošanu no amatiem.

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair informēs par aviokompānijas plāniem Rīgas lidostā.

EP deputāti spriedīs par Navaļnija stāvokli, Krievijas karaspēka koncentrēšanu pie Ukrainas un diplomātisko strīdu starp Čehiju un Krieviju.

Viedokļi

Monta GeidāneABSL Latvia izpilddirektore. Kā attālinātais darbs ietekmē darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Inga Gaile, rakstniece un dzejniece. Ingas 2. vēstule.

Paplašini apvārsni

Kamēr citās valstīs epidemiologi pēta kanalizācijas ūdeņus, lai konstatētu infekcijas izplatību, ASV to neatzīst. Vai Covid-19 kaut ko mainīs?

Pa sūniņai, pa spalviņai

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog -1 – +8C, neliels mākoņainums, vakarā neliels lietus, R – ZR, DR vējš 2 – 4 m/s;

accuweather +1 – +8C, pārsvarā mākoņains un vēss, R – ZR, DR vējš 5 – 8 m/s;

yr +2 – +10C, saule slēpsies aiz mākoņiem, R – ZR, DR vējš 5 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Gundega, Terēze

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu