Valsts kontrole pārmet valdībai; Brexits var būt ilgāks; liecina apsūdzētie Maximas lietā

Nauda simtgadei un ierēdņiem

Ministriju centrālo aparātu izdevumi atlīdzībai pērn auguši par 5,7 miljoniem eiro jeb par 6%, liecina ceturtdien publiskotais Valsts kontroles pārskats par Latvijas 2017. gada valsts budžeta izpildi. VK arī uzskata, ka valdība nav paredzējusi pienācīgu uzraudzību simtgades svinībām piešķirto 59 miljonu izlietojumam. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa atzina, ka pēc šā ziņojuma darbs būs arī prokuratūrai.

Brexitam pagarinājums?

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien pieļāva iespēju, ka varētu pagarināt pārejas periodu pēc Brexit, lai iegūtu papildu laiku jauna tirdzniecības līguma noslēgšanai ar Eiropas Savienību, kā to trešdien ierosināja Eiropas Komisijas sarunu vadītājs Mišels Barnjē. ES līderiem tikšanās laikā Briselē neizdevās panākt progresu jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no bloka.

Neatzīst savu vainu

2013. gada 21. novembrī sagruvušā lielveikala Maxima projektā, par kuru viņš sniedza atzinumu, nebija paredzēta jumta divdaļīgā kopne, kura bija iemesls jumta sabrukšanai, tiesā ceturtdien liecināja apsūdzētais ēkas būvprojekta eksperts Andris Gulbis. Bet apsūdzētais ēkas būvinženieris Ivars Sergets otrdien liecināja, ka neesot piedalījies detalizētu jumta kopņu rasējumu izstrādē. Katastrofā Zolitūdē pirms gandrīz pieciem gadiem dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Tiesa šonedēļ sāka uzklausīt apsūdzēto liecības.

Vēl

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā veikta reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest.

Ceturtdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma Latvija atvēršanas pasākums.

KNAB ceturtdien rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas administratoru.

Nacionālie bruņotie spēki ceturtdien paziņoja, ka ir saņēmuši visas 47 no Austrijas iegādātās pašgājējhaubices un pirmos 18 ASV ražotos taktiskos transportlīdzekļus.

Polija parakstījusi līgumu ar ASV par sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm, kura mērķis ir mazināt valsts atkarību no Krievijas gāzes.

Krievija Kaļiņingradas apgabalā modernizējusi militāros bunkurus, kas paredzēti kodolieroču glabāšanai, ceturtdien vēstīja telekanāls CNN.

Norvēģijas premjerministre Erna Solberga ceturtdien oficiāli atvainojās norvēģu sievietēm, kurām Otrā pasaules kara laikā bija jāstājas attiecībās ar vācu karavīriem, bieži vien piespiedu kārtā.

Koalīcijas veidošana

Partiju apvienība Attīstībai/Par!, kas ceturtdien pārrunāja valdības veidošanu ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, uzskata, ka jāveido sešu partiju koalīcija. Bet Jaunā Vienotība pēc sarunām pauda gandarījumu par prezidenta kritērijiem valdības veidošanai. Starp tiem ir valsts ārpolitiskā kursa turpināšana, atbildīgs budžets, mediju brīvība, kā arī pielaides valsts noslēpumam valdības ministriem. Savukārt Zaļo un zemnieku savienība ceturtdien paziņoja, ka ir atteikusies no uzstādījuma, ka novadu reformas veikšanā būtu jāievēro brīvprātības princips.

Šodien

Notiek Centrālās vēlēšanu komisijas sēde, kurā paredzēts apstiprināt 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus un nosaukt Saeimā ievēlētos deputātus.

Valsts prezidents konsultācijās par valdības veidošanu tiekas ar Jaunās konservatīvās partijas, partijas KPV LV un partijas Saskaņa pārstāvjiem.

Rātsnamā notiek Indijas vēstniecības rīkots pasākums par godu Mahatmas Gandija 150. dzimšanas dienai.

Viedokļi

Kultūra

17. oktobrī atklās Artūra Analta izstādi Matter to Matter Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

18. oktobrī notiks lugas TWHYS pirmizrāde Karš vēl nav sācies mūzikas namā Daile.

19. oktobrī Latviešu biedrības namā notiks vienīgais tango šovs Baltijā UNA NOCHE Tango de Buenos Aires.

20. oktobrī sāksies jaunās mūzikas festivāls Arēna.

Paplašini apvārsni

IR aktuāli

Abonē IR gadam par 66,90 € un laimē ceļojumu uz Latvijas simtgadei veltīto koncertu Elbas filharmonijā. Loterijas atļaujas nr. 5318.

Aicinām dāvināt bibliotēkai žurnāla IR gada abonementu par īpašu cenu, lai to varētu lasīt tie iedzīvotāji tavā reģionā, kuriem tas nav pieejams.

Bada lietussargs

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 9 – 11C, brīžiem mākoņains, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather 3 – 12C, daļēji mākoņains, Z – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr 8 – 12C, lielākoties saulains, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Elīna, Drosma, Drosmis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu